Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Může být přehnaná ochrana nebezpečná?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Může být přehnaná ochrana nebezpečná?  (Přečteno 23501 krát)
Filip Horáček
Nic není samosebou ...
*
Offline Offline



Apple fan running, GTD, TM, Omnifocus, Evernote ..


« kdy: 27.03.2017, 09:04 »

Zpracovávám nějaké texty a obrázky pro Elektriku.cz a občas se nestačím divit, co některé firmy vypouští za ilustrativní fotografie. Například u měření nízkého napětí snad nepotřebuji ani přilbu, ochranné brýle a dielektrické rukavice už vůbec ne.

Samozřejmě je to pouze image pro ilustraci. Není to možné brát moc vážně. Ale člověk neznalý si myslí, že tak nějak vypadá opravdový odborník. Proč se o tom zmiňuji? Protože pokud se takové obrázky objevují v médiích, pak vzniká nereálná představa o praxi. Tímto trendem, pak EU nařídí speciální skafandry i pro měření SN1 :-)

Nemáte pocit, že i přehnaná bezpečnost může být nebezpečná?


* 17_bezpecnost.jpg (72.38 KB, 814x697 - prohlédnuto 1280 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 27.03.2017, 09:50 »

Přilbu musí dle jejich bezpečnostních nařízení i ten  co na RD montuje elektroměr....
Když ho při práci uvidí vedoucí nebo bezpečák-jdou prémie dolů!
Není to jen u profilových fotografií distribučních společností.
Když vyleze montér s auta u RD, musí si nasadit ihned přilbu!
Také jsem se divil, co v elměr. rozvaděči může montérovi spadnout na hlavu. Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 27.03.2017, 10:04 »

Helmu v rozvodně vidím nerad, překáží a zhoršuje výhled směrem nahoru. Už jsem si to vydržkoval i u bezpečáka na stavbě.

U rozvaděčú s I"k>10kA jsou brýle docela rozumná věc (kdo nechce piersing na obličeji, tak štít). A už jsem viděl popálené prsty po zkratu na 220VDC, takže rukavice mohou být užitečné i tam. I když ty nenosím skoro vůbec.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 27.03.2017, 10:10 »

V říši to tak bylo normální a nedodržení prvně výstraha, podruhé pokuta a potřetí vyhazov...
Ale třeba přilba mně štve. Při průchodu futry přidá těch pár cm abych si ji fláknul, na stožáru překáží ve výhledu nahoru a praštit se přes niu do konzoloviny je kvůli tomu snadné, na řemínku jsem se málem oběsil, když mi vzal přilbu vítr a když mi jednou spadla na bezpečáka co si nás fotil, byla to trochu satisfakce.
Pod stožárem je situace jiná, tam už smysl má, stejně jako spousta dalších míst.
Divné je třeba když si ji musí brát řidič v ještěrce, nebo ji vyžadovali i po řidičích náklaďáků vjíždějících na stavbu, ač neopustili kabinu.
PPN nn, zákaz kožených rukavic. Taky nic moc nápad. Párkrát jsem tu gumu zkusil, za deště dobrá, ale cit jako v kůži není, o litrech potu nemluvě a když se povede ji natahnout do závitu svorky taky super.

Co ale od jisté doby uznávám je upozorňování němceckého bezpečáka "forsichauge" před pokutováním. Když mi při úplně rutinní činnosti hodil vítr kousek hliníkový šponky ze svorky do oka, které mi druhý den po vydatném rozkapání tahali z důlku, pochopil jsem, že oni ti němčouři mají nakonec pravdu.
Ale protože BOZP je velmi dobrý byznys, lze očekávat, že se bude přitvrzovat až ad absurdum.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 27.03.2017, 10:17 »

Vše je o rozumném kompromisu.
maximalistický přístup k bezpečnostním opatřením na jedné straně přináší nějaký posun k bezpečnosti, ale na druhé straně když to bude moc "tvrdé",  budou přibývat případy, kdy se to bude porušovat, hledat cestičky jak něco obejít...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 27.03.2017, 10:55 »

Asi všichni známe extrémy, kdy musíte mít přilbu v metrovým výkopu někde na louce, protože "je to stavba". Upnuté rukávy a dlouhé nohavice uprostřed léta.

Rychle to pochopil kámoš, který dělal léta dozora na plyn. Pak se přeškolil na koordinátora BOZP a musel nasadit boty s pevnou špičkou. Do té doby běhal po stavbách v sandálcích, kraťasech a tričku.

Zvláštní je někdy srovnání, jak přísně se BOZP vyžaduje s počtem úrazů ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #6 kdy: 27.03.2017, 11:59 »

Hlavně že má ten borec kovové zipy  Smích
Ty by mohli docela dobře posloužit jako defibrilátor.. .nebo fibrilátor?  Smích

Nic se nesmí přehánět.
Kdo měl tu čest pracovat v takových rukavicích co má technik na obrázku, ví co je to neohrabanost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 27.03.2017, 13:24 »

Hlavně že má ten borec kovové zipy  Smích
Nic se nesmí přehánět.
Kdo měl tu čest pracovat v takových rukavicích co má technik na obrázku, ví co je to neohrabanost.

A ještě k tomu měřící hrot v levé ruce.....
Dnes v mnohých firmách s korporativním řízením nařízuji OOPP podle americké NFPA 70E-2015, což je National Fire Protection Association a dále podle doporučení asociace IEEE

A tak se provádějí analýzy zkratových proudů a počítá se hodnota incidenční energie.
Pokud je nižší než 1,2 cal/cm2,  není požadovaná OOPP kategorie definována, protože tyto hladiny nezpůsobují nebezpečí poranění elektrickým obloukem. Na druhé straně nad 40 cal/cm2 se musí provést jiná technická opatření, případně vypracovat pracovní postupy. Pokud se nařídí práce ve skafandru, tak za 2 minuty v tom nic nevidíte, protože se průzor úplně zamlží a vylezete z toho jako ze sauny při okolní teplotě v rozvodně v létě cca 30 stupňů. Ale skafandry jsou v rozvodnách nn umístěné.....

V provozech vidím oblepené rozvaděče červenými a zelenými štítky ,  kde je vyznačená hodnota cal/cm2 a kategorie OOPP 1,2,3,4
U malých rozvaděčů na příklad zásuvkových skříni nevidím na jističe.....ně kde zalepili upozornění že je to hlavní vypínač.

Někdy mám pochybnosti, zdá se nezaměnil prostředek s cílem. nedávno v jedné firmě nás bezpečák před revizi kontroloval, zdá máme požadované oblečení, zdá je vyrobeno z netavícího  se neupraveného, přírodního vlákna a bez přístupných kovových části. zdá máme dlouhé rukávy s dlouho nohavici, zdá je to keprový oblek s gramáži alespoň 154 g/m2 . Ochranné brýle jsem musel vzít jejich s bočnicemi a nasadit ještě na své do dálky. Kontroloval, zdá máme své kožené rukavice, neměl jsem, tak mne vybavil firemními prstovými velice jemnými ale měly ty kožené narukavníky. A tak jsem jej poprosil, zdá mi ukáže pracovní postupy tam, kde je kategorie OOPP 1-4. A tak zase on na mne koukal jako puk. A tak jsem se ptal elektrikářů, jaké používají OOPP při práci. Někteří se jen smáli a někteří prohlásili, že na chuj...viny si to vedení potrpí.
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 27.03.2017, 13:26 »

pokračování ( omezení 3000 znaků...)

V roce 1958 jsem pracoval v poruchové službě 27/7 a na dveřích jsme měli veliký nápis:
Bezpečnost osob i za cenu hmotných škod.
Nikdo si nedovolil pracovat s krátkým rukávem, nemít kotníkové neokované boty, již tehdy jsme fasovali keprové oblečení, nikdo nenosil kovové náramky a řetízky. Používali jsme ochranné štíty při manipulaci s nožovými pojistkami a staří borci si dávali na hlavu i kapuci z bluzy. A používali jsme kožené prstové rukavice. A každý týden se kontroloval vercajk a stav zkoušečky napětí. Hlavně hroty....až později se začaly nosit přilby. Ale to byla nutnost v hutním prostředí Tím chci říci, že na bezpečnost při práci elektro se dbalo odjakživa. S používáním OOPP se to dostává  do ta zvané V křivky, kdy již to riziko není optimalizováno, ale vyžaduje to vysoké náklady a někdy i nemožnost pracovních úkonů. je to podobné jako když se to přežene s kryty na stroje a na starý soustruh se umístí tolik krytů a interlocků, že již není možné vyrábět.... hledání optimálizace v používání OOPP vyžaduje zkušenosti a moudrost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #9 kdy: 27.03.2017, 13:28 »

Hlavně, že má Fluke.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #10 kdy: 27.03.2017, 20:41 »

Hlavně, že má Fluke.

No, v tomto případě to asi i chápu. Pamatuji případ kdy při manipulaci (zapnutí) trafa, to řachlo a technik byl usmrcen hořícím olejem, který na něj vytekl. Zde může dojít také k řachandě, kdy oba aktéry usmrtí hořící kusky mědi, nebo železa, pokud by došlo během manipulací k nějakému problému.

Všeobecně k tématu. Ano, je to zajímavé zamyšlení. Už dlouho víme že pokud přestaneme používat prostý rozum a přestane nám fungovat díky přílišné ochraně pud sebezáchovy, dostneme se tak leda do pekla. K čemu je nápis nesahej do běžícího stroje, když každému je jasné, že to má fatální následky. Proti náhodnému dotyku jsou připraveny vhodné kryty.  Jen trochu normální elektrikář ví, že než sáhne na vodič, musí ověřit jeho beznapěťový stav. Jak to je- Vypni, zajisti, odskoužej, odděl živé a neživé části, uzemni a zkratuj.  To zachraňuje a prodlužuje život celé armádě elektrikářů každý den.

Osobně jsem za opětovné nastartování přirozeného výběru, což logicky prospěje celé naší společnosti.
Texty kde se píše o tom že do mikrovlnky nepatří kočka nebo pes, úplně nesnáším a podle mne patří maximálně do vtipů. NEchci se dožít toho, že k nabíječce mobilu, dostanu manuál o 823 stranách, kde bude vypsáno co všechno s ním nesmím, nebo smím dělat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
mopra
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 27.03.2017, 21:08 »

Uvedomte si že v zahraničí (hlavne na západe) stavebné profesie vykonáva ten kto je na to odkázaný a teda
pud zepazáchovy a kritické myslenie sa túla ďaleko. Preto za prvé v ich rozvodných zariadeniach nájdete rôzne zverstvá napríklkad obvody z viac ako jedným napájaním dva ističe v rozvodnici napájajúce jeden obvod kopu káblov čo zvýšili po stavbe navyše a nikto nevie prečo je tam napatie a podobne. keď to skombinujete z nie príliš kriticky mysliacou obsluhou pridáte velké skratové prúdy lebo všade je blízko trafo a nedajbože TT kde aj nulák kope opatrnosť je na mieste. Napríklad montéry EDF navýmenu el meru prilba štít rukavice a diel. koberec v batôžku. (to fakt nosia).Takže keďže zamestnávateli a aj štát majú povinnosť chrániť život a zdravie pracovníkov tak počas vzdelania ich učia pristupovať k týmto zariadeniam ako k potencionálnem u nebezpečenstvu https://youtu.be/DRdsVSzCfcI . Keď si pozriete videá s tagmi ako Arc flash accident a podobne asi oprávnene. Ostatne nejaký výrobca zábleskových ochrán mal ako referenciu záchranu dvoch montérov vo vn rozvodni ktorý pracujúc bez podobných ochranných pomôcok vytiahli vn vypínač pod zaťažením z kobky. nebyť tej ochrany bola by to asi len dvojica obetí hovoriaca v prospech OOPP
Takže na záver a prečo nie prečo nepracovať aj na nn v rukaviciach zo štítom a v nehorlavých montérkach.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Žák
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 28.03.2017, 05:47 »

Přehnané to mnohdy je, nicméně pokud přijede do fabriky kde vyžadují přilbu a vestu už na vrátnici a při vstupu do výroby nebo rozvodny ochranné brýle, tak stím těžko něco uděláte pokud tam chcete pracovat. Nedodržení se trestá vysokou pokutou. Takže v některých fabrikách takto elektrikáři, ale i jiné profese vypadají :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #13 kdy: 28.03.2017, 07:39 »

Přehnané to mnohdy je, nicméně pokud přijede do fabriky kde vyžadují přilbu a vestu už na vrátnici a při vstupu do výroby nebo rozvodny ochranné brýle, tak stím těžko něco uděláte pokud tam chcete pracovat. Nedodržení se trestá vysokou pokutou. Takže v některých fabrikách takto elektrikáři, ale i jiné profese vypadají :-)

Jasně, kde tomají tak nastavené, nic s tím neuděláme!
Znám jednu velkou nadnárodní firmu,kde je na 500 zaměstnanců 4 bezpečáci a jeden z nich sedí u telefonu a posílá SMS elektrikářům ve znění přibližně: Pozor, vypni si zařízení.
Nebo, použij při své práci ochranou přilbu a podobné hlášky! Elektrikář když sipřečte SMS může spadnoput z lešení a podobně,protože bezpečák neví kde je momentálně onen pracovník! zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 28.03.2017, 07:49 »

Každý, kto už raz bol ako zodpovedný zatiahnutý do vyšetrovania pracovného úrazu pochopil, že žiadna prehnaná ochrana nie je dosť prehnaná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 28.03.2017, 08:49 »


Dobrý odkaz i když francouzský neumím, ale je to tak vizuálně dobře zpracováno, že pochopíme. Navíc to navazuje na celé seriály o bezpečné práci v elektrotechnic e.

Ještě k těm skafandrům a kuklám. Parkráte jsem to vyzkoušel a vždy se mi ten průzor hodně rosil a nic jsem neviděl. Je na to nějaká finta?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #16 kdy: 28.03.2017, 09:06 »

Ještě k těm skafandrům a kuklám. Parkráte jsem to vyzkoušel a vždy se mi ten průzor hodně rosil a nic jsem neviděl. Je na to nějaká finta?
Je :-) Před devíti roky v Nevadě ....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jiří Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 28.03.2017, 09:42 »


...vždy se mi ten průzor hodně rosil a nic jsem neviděl. Je na to nějaká finta?


Na vojně bylo v pouzdře u masky "mejdlíčko".
Nebo jako potápěči - naplivat, rozetřít, trochu vypláchnout.

 Úsměv

A seriozně - existují přípravky proti mlžení brýlí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Nevědomost nebo hazard? Jsou u možných vstupů do nebezpečného prostoru na vagónu výstražné cedulky?
 Proud opět zabíjel!
 Jaký je váš názor na bezpečný způsob ovládání strojů?
 Jak dodatečně zvýšit ochranu před úrazem el. proudem? Jen proudovým chráničem?
 Tolerovali byste u elektrikáře při práci hodinky, prstýnek či řetízek?
 Ako často sa musia skúšať bezpečnostné tlačidlá strojov?
 Splňuje 24V vánoční řetěz zásady bezpečnosti ?
 Neznáte někdo nějaký dobrý program pro bezpečnost práce?
 Jsou 4m bezpečná vzdálenost korby náklaďáku od vn?
 Co nového ohledně lékárniček a výstražných vest?
 Není zamýšlený průkaz bezpečnosti krok zpět k totalitě?
 Četli jste článek o bezpečnosti domácích instalací v EU?
 Lze bezpečně vyměnit jistič na DIN liště s hřebínkem pod napětím?
 Líbí se vám tato výživná přednáška o bezpečnosti?
 Má pásová pila vypínat při obnovení napětí po výpadku?
 Těšíte se na průkaz bezpečnosti?
 Existuje norma EU, která přikazuje používat bezhalogenové instalace?
 Kdy budeme mít štítek bezpečnosti budov?
 Kde čerpat informace o tématu bezpečnosti na strojích?
 Využití prvků Eaton v pracovních strojích s ohledem na aktuální bezpečnostní normy
 Pracovní úrazovost na elektrickém zařízení
 Jaký použít klíč pro otevření tohoto světla?
 Jak zabezpečit bezpečnost lidí v chladícím boxu kde je stále -20C?
 Jaký stav představuje hustá mlha?
 Je bezpečné stáť vo vode pri zapnutom čerpadle?
 Poznatky inspektora práce z kontrolní činnosti
 Jak by asi vypadala elektroinstalace podle šamana?
 Jak dodržujete bezpečnost práce u svých prototypů?
 RITTAL: Průvodce konfigurací skříní - elektrická bezpečnost je již zajištěna
 Vaše bezpečnostní samolepka do rozvaděče
 TURCK: Bezpečnostní závory Banner Engineering s vylepšenými výkonovými vlastnostmi.
 Bezdotykový indikátor vysokého napětí HSA 205 zachraňuje hasiče!
 Chcete se před víkendem zasmát a poučit zároveň?
 TIP na kompaktní bezpečnostní modul
 V loňském roce došlo téměř k 45 tisícům pracovních úrazů
 Jak byste se zachovali, kdybyste zjistili nebezpečný stav cizí elektroinstalace?
 Je i v dnešní době nebezpečné používat koupelnu za bouřky?
 Při jakém napětí je nebezpečný elektrický proud?
 Státní úřad inspekce práce poukazuje na nebezpečí práce ve výškách
 Je bezpečné použití ovladače LED pásku na principu detekce dotyku LED profilu?
 Lze provozovat jeřáb s nefunkčním koncákem zdvihu směr dolu?
 Jaké může být napětí na vidlici?
 Hager: Bezpečnost přístrojů tkví v detailech
 Srovnání nelegálně zaměstnaných osob v ČR
 Jak dalece dnes přihlížíme k nejnovějším poznatkům vědy a techniky?
 Jak se detekuje maso?
 Bezpečná elektrotechnika Václava Honyse
 Inspekce práce bude dohlížet na pracovní podmínky ukrajinských uprchlíků
 Jak spolehlivé a bezpečné byly staré elektroinstalace v době svého vzniku?
 Hranice dozoru Státní báňské správy a orgány Inspekce práce
 Myslíte, že jsou rozbory pracovních úrazů užitečné?
 SOLID 63: Miroslav Záloha o bezpečnosti práce za poslední období
 jaká jsou opatření pro zajištění bezpečnosti při práci bez napětí, pod napětím ?
 Upozorňujete obyvatele bytových domů při práci na elektroinstalaci?
 Jak se dnes v dílně uklízejí kovové špony?
 Co dělat, když ti někdo podkopne žebřík?
 Ještě narážíte na provozovatele bez potřebné provozní dokumentace?
 Máte přehled o pracovních úrazech za období roku 2023?
 Kde v legislativě naleznu, že nesmí být z rozvodny volně visící kabely?
 Jakto, že není nebezpečný dotyk 14 voltů?
 Proč při odchodu z pracoviště vytáhněte varnou konvici ze zásuvky?
 Jaký je význam bezpečnostních prvků (tlačítek) strojních zařízení?
 Jak se uplatňují opatření ve vztahu k nebezpečí úrazu elektrickým proudem?
 Opravdu si může obecný supermarket dovolit ignorovat legislativu, SUIP nebo ČOI?
 Jaké mohou být zdravotní následky u spotřebičů s/bez zapojení ochranného vodiče?
 EH# Jaký byl pohled na bezpečnost práce v osmdesátých létech
 Jaký mám zvolit způsob ochrany na staré vojenské centrále?
 Jakou uvádět ochranu před úrazem u venkovního plastového rozváděče?
 Lze akceptovat u rekonstruovaného zař. havarijní vypínání s napěťovou cívkou?
 Kdo z vás by řekl, že si jednou v životě nesáhl?
 Jak se chová vaše tělo při zásahu elektrickým proudem?
 Jaké jsou povoleny ochrany uvnitř uzavřené elektrické provozovny?
 Mezi prostředky základní ochrany patří?
 Kdy sepisuje zaměstnavatel záznam o úrazu?
 Zopakujete si ochrany v elektrických sítích s Františkem Kosmákem?
 Jak zajistit ochranu před nebezpečným dotykem neživé části u 3f motoru?
 Jaké je bezpečné zapojení kalového čerpadla proti úrazu el. proudem?
 Hrozí při úderu blesku nebezpečí prostřednictvím pospojování?
 Co další ještě uživatel staré nulované elektroinstalace asi netuší?
 Opravdu před zahájením práce vždy vyhodnocujete možná rizika?
 Jaké máte zkušenosti s nářadím CIMCO vy?
 Kdo vyrábí ochranné pomůcky na vn?
 43) Co je zařazeno do skupin - nářadí, výstroj (osobní ochranné prostředky a pracovní pomůcky) a přístroje?
 Podle jakých předpisů se mají vybavovat el.stanice prac. a ochrannými pomůckami?
 Jak používat osobní ochranné pomůcky proti pádu z výšky?
 Jaké máte praktické zkušenosti s nářadím Cimco?
 Chcete pěknou tabulku krytí a mechanické odolnosti ?
 Jaké pomůcky musí být na rozvodně vn a jak často se zkouší?
 Vyrábí se(prodávají) někde dielektrické rukavice jiného vzhledu a barvy?
 Opasek na nářadí pro vytíženého elektrikáře
 Živá vysílání o Jablečných Ipadech #.....
 PEUGEOT a robotizovaný Partner Tepee se systémem START/STOP
 DIAMETRAL: Laboratorní nábytek VarioLab+
 Používate pri práci lupu alebo podobnú pomôcku?
 Jste připraveni na zimu?
 Jaký používáte kalendář akcí ve svém PC?
 BAGOBAGO Sedací batoh pro elektrikáře.
 Přišel nám balík z 3M
 Kdy je odvíječ kabelu, buben a vozík v jednom?
 Evernote - jde to i bez papíru
 Přišel nám balík z 3M
 Multifunkční teleskopická tyč pro práci pod napětím do 123kV.
 Aplikace chytrého telefonu - jak se v nich vyznat
 Multifunkční montážní sada RITTAL
 Automat pro konfekcionování vodičů Wire Terminal WT
 Kde byste použili multifunkční teleskopickou izolační tyč vy?
 Znáte praktické tiskárny BROTHER pro elektrotechniku?
 Rýhovač Ditch Witch C60X
 TIP na pracovní stůl ESD potažený melaninovou pryskyřicí
 Jak ve své praxi odvíjíte kabely z bubnů?
 Systém lisovacích nástrojů VOGT AG
 Potřebuji testovat zásuvky - jaký přístroj doporučíte?
 Doporučujete ke studiu volně dostupnou příručku ČEZu?
 Jakou používáte v praxi za inspekční svítilnu?
 Najde výstražná LED svítilna ELWIS uplatnění i ve vaší praxi?
 Jaké průměry diamantové korunky pro otvory krabic používáte nejčastěji?
 Co z nářadí MILWAUKEE ne/doporučujete?
 Znáte pojistkové kleště do 35kV a používáte je?
 Jakou praktickou zkušenost máte s QADDY v terénu vy?
 Kdo se přidá k využití vychytaného Obsidianu?
 Proč mít celou elektrikářskou agendu v tabletu?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.113 sekund, 25 dotazů.