Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Proč se třífázový obvod po vypadnutí jedné pojistky choval nestandardně?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč se třífázový obvod po vypadnutí jedné pojistky choval nestandardně?  (Přečteno 5462 krát)
Petr Jenč
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 19.02.2017, 17:19 »


Přišel jsem k rozpojovací skříni před jistým technologickým rozvaděčem a vizuálně jsem hned viděl, že je jedna pojistka vypadlá. Při měření sdruženého napětí za pojistkami mi měřák ukázal 3x400V, při měření napětí na každé pojistce zvlášť, mi měřák ukázal na dvou zdravých pojistkách 0V a na vypadlé 100V, můžete mi osvětlit jak je toto možné.
Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 19.02.2017, 18:52 »

Můžete nakreslit jak jste na těch pojistkách měřil? Podle popisu bych to viděl na chybu při měření.
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 19.02.2017, 19:05 »

Přišel jsem k rozpojovací skříni před jistým technologickým rozvaděčem a vizuálně jsem hned viděl, že je jedna pojistka vypadlá. Při měření sdruženého napětí za pojistkami mi měřák ukázal 3x400V, při měření napětí na každé pojistce zvlášť, mi měřák ukázal na dvou zdravých pojistkách 0V a na vypadlé 100V, můžete mi osvětlit jak je toto možné.

Na "zdravé" pojístce, která má dva doteky, nelze nic neměřit. Na té "vypadle" naměříte napětí, které se uzavírá přes spotřebič. Pro elektrikáře zcela normální situace.....

Ale takto žádný elektrikář nebude měřit napětí, anebo zjišťovat vadnou pojistku. Zkuste to nakreslit jak radí kolega Jan Alin.
Posoudíme to, anebo vám to lépe osvětlíme.
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 19.02.2017, 19:17 »

Použijte zkoušečku a pak popište výsledek měření. Měřák na to není nejvhodnější, nemá žádnou zátěž.
Zaznamenáno
David Frýba
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 19.02.2017, 19:27 »

To jste možná neměřil proti nule.Ověřte si, zda domělá nula je skutečně nulou.Zkuste to změřit před pojistkami.Měř ák si ověřte zda měří správně na nějakém 100%funkčním napětí.Ve 100V nehledejte žádnou záhadu je to tak jak píše pan Bocek.A pozor né každá pojistka, která je vypadlá má vystřelený terčík.
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 19.02.2017, 22:47 »

Podle popisu to také mohly byt "nožovky".
Jenže pokud není elektrikář, tak bych nic neradil.
Může tam být tak velký zkratový výkon, že si může vážně ublížit na zdraví.

"Přišel jsem k rozpojovací skříni před jistým technologickým rozvaděčem a vizuálně jsem hned viděl, že je jedna pojistka vypadlá."

Již ten způsob popisu mne děsí.
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 22 dotazů.