{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!

+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Nechcete přepracovat výpočet míry rizika tak, aby výsledkem byla třída LPS?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Nechcete přepracovat výpočet míry rizika tak, aby výsledkem byla třída LPS?  (Přečteno 2159 krát)
David Klimša

« kdy: 16.02.2017, 08:02 »

ÚVAHA: Může odsoudit škodu, která může podle normy vzniknout?
    Pokud soud nepřipouští nezaviněnou vinu, jak je možné, že česká státní norma to připustit může? Soud nepřipouští nezaviněnou škodu. Musí být někdo, kdo za to může. Jak může soud zjistit, o jak silný blesk se jednalo? NIJAK. Jak může soudní znalec posoudit, zda mohla celá soustava ochrany odolat blesku, o kterém nemůžeme zjistit, jak byl silný?
NIJAK. Nemůže to vědět.
    Zdroj: zde...

Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?

Nechcete přepracovat výpočet míry rizika tak, aby výsledkem byla třída LPS?

Zaznamenáno
Jan Hlavatý.
*

« Odpověď #1 kdy: 16.02.2017, 08:43 »

Citace
Nebude stačit dostatečná vzdálenost, odstupová vzdálenost.
Co je to odstupová vzdálenost, a jak se liší od dostatečné vzdálenosti?

Citace
Škoda, že na csnonline.unmz .cz už není ke stažení ČSN EN 62305-2 ed.1
Je, stačí přepnout vyhledávání v neplatných normách.

Citace
To je přesně to, co způsobuje atmosféru strachu. Cítím to mezi projektanty, montážními firmami, revizními techniky. Strach je živná půda obchodu. Kdo profituje na strachu?
Ten, kdo se nebojí.

Mimochodem ten závěr článku je silně subjektivně zkreslený.
Doporučuji si přečíst něco o tom, jak je to s těmi normami ...
http://www.janhlavaty.cz/2016/10/obecna-nezavaznost-norem-dodatek.html
Citace
... Vyšší míru opatrnosti, než plyne z těchto zásad, obecně uznávaných pravidel a právních předpisů nelze po nikom žádat, a to ani za situace, kdy si je sám vědom vhodnosti vyšší míry opatrnosti ...
Mimochodem, ten komentář psali soudci.
Zaznamenáno

Projekce elektro silnoproud vn a nn, s primárním zaměřením na elektroinstala ce v průmyslu, trafostanice, technologické a zdravotnické instalace. ePLAN Electric P8 + BIM
Více info viz www.EEProjekt. cz
www.JanHlavaty .cz
Milan Illek
*

« Odpověď #2 kdy: 16.02.2017, 09:31 »

Proč přepracovávat výpočet míry rizika a rovnou si neupravit tolerovatelné riziko o dva řády? A jsme vysmátí. Výsledek: Není třeba LPS. A TIČR? - Osvědčuje.  Pláč
(příklad z praxe)
Zaznamenáno
František Šohajda
*

RT E2-A

« Odpověď #3 kdy: 16.02.2017, 10:57 »

Proč přepracovávat výpočet míry rizika a rovnou si neupravit tolerovatelné riziko o dva řády? A jsme vysmátí. Výsledek: Není třeba LPS. A TIČR? - Osvědčuje.  Pláč
(příklad z praxe)

Když se něco stane, TIČR za nic nezodpovídá , plně je zodpovědný projektant a RT!
TIČR posvětí všechno (třeba ESE)....On za nic neručí... Jsem v rozpacích
TIČR  pro osvědčení dle Vyhl.73/2010 jen kontroluje zda je revize a projekt (nějaký)...

Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Jirka Š. Svejkovský
Zaměstnanec - projektant
*

Chomutov, projekty, revize.

« Odpověď #4 kdy: 16.02.2017, 10:59 »

Citace
Běžím po jednom ze tří svodů.
Proč jenom po jednom? Vypadá to na závadu na hromosvodu.

Citace
Zatímco v ordinaci mne uvítají DPS dimenzované na 100kA, v rodinném domě jen na 50kA
Jako slušný 100kA blesk se rozdělím na tři fáze.

Citace
Blesk 200kA? Může být i víc. I 150kA by bylo nad dimenzování rodinného domu LPS III.
Nejspíš CG+ blesk. Jaká je statistická pravděpodobnos t jeho zásahu?

Citace
Soud nepřipouští nezaviněnou škodu.
Ale připouští. Nazývá se to "zásah vyšší moci".

Citace
Jak může soud zjistit, o jak silný blesk se jednalo?
Velmi jednoduše dotazem na ČHMÚ.

Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov), revizní technik E1B
Jiří Schwarz
*

« Odpověď #5 kdy: 16.02.2017, 12:11 »

Proč přepracovávat výpočet míry rizika a rovnou si neupravit tolerovatelné riziko o dva řády? A jsme vysmátí. Výsledek: Není třeba LPS.
...
Když si maximálně omezíme "požární riziko", možná se nám podaří dát jen přepěťovky a nedělat hromosvod. Otázkou je, co by napsal soudní znalec, kdyby ten objekt "náhodou" po zásahu bleskem shořel...
Nebo když mě to nevychází v Proziku podle mých představ, upravím se rozdělení prostorů a pravděpodobný výskyt osob a je to... Třeba takové malé nádražíčko, kde zrušili výpravčího, takže se tam někdo zdržuje spíše vyjímečně na omezenou dobu,  se dočkalo nového hromosvodu podle LPS4. Prostě se předpokládá, že se tam objeví několik lidí jen na krátkou dobu, co budou čekat na vlak...
Že se tam právě při bouřce přiběhnou schovat "turisti", protože to je na celkem frekventované trase, "nebylo v zadání", tak proč to řešit...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Hlavatý.
*

« Odpověď #6 kdy: 16.02.2017, 13:13 »

Když se něco stane, TIČR za nic nezodpovídá , plně je zodpovědný projektant a RT!
Ale ale ... jak jste na to přišel? Mě v bakalářce vychází něco úplně jiného  Zlej
Zaznamenáno

Projekce elektro silnoproud vn a nn, s primárním zaměřením na elektroinstala ce v průmyslu, trafostanice, technologické a zdravotnické instalace. ePLAN Electric P8 + BIM
www.JanHlavaty .cz
František Šohajda
*

RT E2-A

« Odpověď #7 kdy: 16.02.2017, 13:25 »

Ale ale ... jak jste na to přišel? Mě v bakalářce vychází něco úplně jiného  Zlej

Jak jsem na to přišel?
Na hojmém počtu školení,co oni školili, z vlastní zkušenosti .....mívám jejich inspekci několikrát do roka! Mrknutí
Alespoň to tak pokaždé říkají. Smutek
Nestudoval jsem jejich právní zodpovědnost.. .. podivej
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Jan Hlavatý.
*

« Odpověď #8 kdy: 16.02.2017, 14:12 »

To že TIČR všude vykládá, že za nic neodpovídá ještě neznamená, že za nic neodpovídá  Mrknutí Ono právě naopak, jelikož je u VTZ I podmínka souhlasu TIČR, vydávaná v rámci správního řízení, pak TIČR za jeho správnost i nese odpovědnost (potažmo případně stát v rámci zákona o odpovědnosti za škodu, způsobenou nesprávným úředním postupem). Kdyby tomu tak nebylo, bylo by zcela nadbytečné, aby podmínka uvedení VTZ I existovala ...
Zaznamenáno

www.JanHlavaty .cz
Milan Hudec
*

« Odpověď #9 kdy: 16.02.2017, 20:07 »

Teoreticky lze vykonstruovat ledacos, nicméně pokud nebude vada kontrolovaných listin fatální tak se dozorový orgán vymaní za pomoci institutu nevyvarovateln ého omylu.
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
Zaměstnanec - projektant
*

« Odpověď #10 kdy: 16.02.2017, 20:12 »

Mě dodnes nikdo nevysvětlil, co je závazného na "zavazném stanovisku". 
Zaznamenáno

Milan Hudec
*

« Odpověď #11 kdy: 16.02.2017, 20:34 »

Na závazném stanovisku není do chvíle jeho zezávaznění nic závazného.
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
Zaměstnanec - projektant
*

« Odpověď #12 kdy: 16.02.2017, 20:56 »

Tato bílá koule je modrá krychle.  Kdo toto stanovisko může zrzávaznit? Soud? K čemu mě zavazuje?
Zaznamenáno

Jan Hájek
*

Prostě .... HÁJEK!

« Odpověď #13 kdy: 16.02.2017, 22:24 »

Závazek si ho objednat a zaplatit.
Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Vít Rotrekl
*

« Odpověď #14 kdy: 16.02.2017, 23:30 »

Tak zavazí nebo nezavazí?.... Jsem se v tom ztratil...
Zaznamenáno

Revizní technik začátečník  :-)
Kdybych někdy psal bez diakritiky tak se omlouvám. Píšu z HUAWEI Ascend Y300 a diakritika se tam píše blbě :-)
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.197 sekund, 22 dotazů.