{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Nemělo by být nepoužití proudového chrániče trestným činem?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 4 5 Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Nemělo by být nepoužití proudového chrániče trestným činem?  (Přečteno 6512 krát)
Redakce portálu Elektrika.cz
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline
WWW
« kdy: 19.09.2016, 08:42 »

HROBAŘ: Proč zabíjel prodřený prodlužovák?
    Už se vám stalo, že někdo odmítl instalaci proudového chrániče se slovy: „To nepotřebuji, to budu používat jenom já"? Poslechněte si tento příběh Pavla Horského, ve kterém zemřel mladý člověk pouze proto, že jiní podcenili možné nebezpečí.

    Zdroj: zde...


   


    Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Nemělo by být nepoužití proudového chrániče trestným činem?
   
Zaznamenáno
Maroš Klein
*
Offline Offline« Odpověď #1 kdy: 19.09.2016, 10:47 »

Malo, a z nedbanlivosti hádam aj je.
Nie však pre odmietnutie užívateľom, ale pre nepoužitie realizátorom (projektantom) inštalácie.
Laikov vidím zodpovedných v rozsahu ich povinností daných návodmi výrobcov na používanie.
A aby sa nakoniec neukázalo, že ku práčke a predlžováku sa ešte pridala aj zásuvka v kuchyni navrhnutá úmyselne odborníkom bez FI na ochranu obsahu chladničky pred škodami značného rozsahu.
Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline« Odpověď #2 kdy: 19.09.2016, 11:20 »

No, je jasný, že potrestaný jsou dost, soud by nejspíš těžko hledal naplnění skutkový podstaty, ale na nedbalostní by se to dalo, jenže právník by udělal z nekvalifikovan ého laika ještě většího blba a ono by to nějak prošlo.
S chrániči je u BFU problém obecně. Nekoho stačí postrašit a uvědomí si to, jiný udělá z elektrikáře vola, co si vymýšlí drahý srágory a von mu Lojza přines za dvě piva novej hnědej jistič a nic se nemuselo předělávat. To se mi stalo, když XY odešel spínač na sekačce a vzal ssebou i ITVčko. Zásuvka ven, která na sekačku sloužila, byla natažená 3B 2,5 z JZD, ale zapojená TN-C.
Chtěl jsem zvýšit bezpečnost nehledě na barvy, ale litr za kombichránič byl tak nepřekonatelný problém, že jsem raděj odešel a nikdy se nevrátil.
A píšu to vždy, osadit chránič je jedna věc, ale donutit uživatele občas zmáčknout čudla je taky problém. A to mám na vlastní kůži vyzkoušeno, že to kope a chránič vesele drží. Po demag. opět O.K. Pak je takový chránič taky k ničemu a lepení samolepky z příbalu na dvířka je efektivní možná do prvního úklidu...
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
Zaměstnanec - projektant
*
Offline OfflineChomutov, projekty, revize.


« Odpověď #3 kdy: 19.09.2016, 11:45 »

Trestný čin by to byl, kdyby byl autorem nešťastného řešení elektrikář. Dostal by flastr na tvrdo, protože umí posoudit nebezpečnost takového řešení.

Laik takového odhadu být schopen nemusí, takto to nejspíš bude posuzovat i soudce.

Lidi mají někdy pocit, že dostávám nějaké prebendy od výrobce, když jim tam nutím ty příšerně drahé chrániče. mohu argumentovat jak chci.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov), revizní technik E1B
František Janeček
*
Offline Offline
« Odpověď #4 kdy: 19.09.2016, 11:53 »

Myslím, že laik opravdu nedokáže posoudit výhodu proudového chrániče ale určitě dokáže posoudit to, že pračka je nějaká vadná, když do teď nevyrážela nic a nyní vyráž a za druhé dokáže určitě posoudit prošoupaný prodlužovák, když ho někdo z rodiny "opravoval omotáním izolačkou".Takže minimálně tyto dvě věci bych tomu laikovi přišil na triko. Úsměv
Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline« Odpověď #5 kdy: 19.09.2016, 11:54 »

Když to shrnu. Událost se stala kvůli použití neodborně opravené poškozené šňůry prodlužováku. Proudový chránič by v tomto případě mohl, ale také nemusel, situaci zachránit.
Málem jsem vyskočil z kůže, když kamarád prohlásil, že záslepky v zásuvkách v děcáku, kde mu lezl po čtyřech potomek, jsou zbytečné, protože má chránič na celý dům. Proudový chránič je hrozně fajn přístroj, zvlášť na stavbách snížil statisticky úrazovost naprosto brilantně, ale v domácnosti, kde zůstane nahozený klidně i mnoho let bez povšimnutí, jeho ochranná schopnost klesá, narazil jsem i na 30mA chránič, který nevybavil ani 1A, po záměrném zkratu za ním se rozchodil a vypínal jak nový a nebyl to noname šunt. Doporučil jsem výměnu a poučil majitele co má dělat. Když jsem se následně ptal, tak nikdy na testovací tlačítko nesáhl. Použití chrániče bych z tohoto důvodu tímto způsobem nepropagoval. Čtou to laici, kteří si z toho odvodí, že chránič je zachrání vždy a přestanou si dávat pozor.
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline OfflinePodbořany - projekční a revizní činnost E2/A


WWW
« Odpověď #6 kdy: 19.09.2016, 13:03 »

Čtou to laici, kteří si z toho odvodí, že chránič je zachrání vždy a přestanou si dávat pozor.

Znám dost lidí, co si chodí každý měsíc s notýskem opisovat stav plynoměru, elektroměru a vodoměru, ale vyzkoušet si při té příležitosti chránič testovacím tlačítkem je ani nenapadne.
Já zde již hodně dloho volám po laické osvětě a myslím, že by mohla tomu chlapci třeba zachránit život.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2/A
Člen Unie soudních znalců oboru elektro
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline
WWW
« Odpověď #7 kdy: 19.09.2016, 13:14 »

A co navrhneme jako opatření proti tomuto důsledku?

Udělejme rekapitulaci:
1- Přirozená osvěta. Ta probíhá neustále, občas se někdo zamyslí a dá si říct, zbytek vede hospodské kecy o vydřiduších elektrikářích, jak to všechno komplikují a neustále si něco vymýšlejí.

2- Jít cestou direktu? Nařídit povinné revize v občanské výstavbě? Kdo je bude vymáhat a kontrolovat? A kdo je bude dělat? Po sprše nadávek o lobby ucítí kdejaký šmudla výhodný byznys a půjde dělat revize, v konečném důsledku se stane z oboru ještě větší žumpa než je dnes.

A tak jsem opět zastáncem přirozené selekce, byť to tady odskákal někdo nevinný. Nicméně pro autora této prasárny je to mnohem tvrdší lekce než případný trest odnětí svobody.
Jinými slovy, kdo chce kam..... Rád poradím, rád pomůžu, pokud místo poděkování slyším jen sprchu nadávek, nemám zapotřebí dále ztrácet čas. TO je třeba tento případ. A pak jsou ti, co si dají říct a přirozenou cestou těmto stavům předcházejí. Ale o těchto toto vlákno není. 
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jan Alin
*
Offline Offline« Odpověď #8 kdy: 19.09.2016, 13:16 »

Znám dost lidí, co si chodí každý měsíc s notýskem opisovat stav plynoměru, elektroměru a vodoměru, ale vyzkoušet si při té příležitosti chránič testovacím tlačítkem je ani nenapadne.
Já zde již hodně dloho volám po laické osvětě a myslím, že by mohla tomu chlapci třeba zachránit život.

Přesně.  Palec vzhůru

Média na lidi v rámci reklamních kampaní valí tolik nesmyslů a polopravd, že zdravý rozum zůstává v pozadí a jen smutně pláče. Pak zůstane člověk přesvědčen, že po instalaci proudového chrániče, nebo nového hromosvodu na střechu, bude v bezpečí a naprosto nezranitelný. Opak je pravdou. Provádím osvětu v rodině a u přátel, kteří projeví zájem. Vždy, když něco tvrdím, zdůvodním taky, proč to tvrdím bez zbytečných složitých výpočtů a omáčky okolo. Bál jsem se že budu za prudiče, ale kupodivu to celkem funguje.
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
Zaměstnanec - projektant
*
Offline OfflineChomutov, projekty, revize.


« Odpověď #9 kdy: 19.09.2016, 13:24 »

Minulý týden jsem při revizi proměřil několik chráničů. Po roce od výchozí revize se časy vypnutí u jedné řady vyšplhaly z původních 8 - 10 ms na 300-480 ms! Po rozhýbání klesly na cca 100 ms.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov), revizní technik E1B
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #10 kdy: 19.09.2016, 13:46 »

Minulý týden jsem při revizi proměřil několik chráničů. Po roce od výchozí revize se časy vypnutí u jedné řady vyšplhaly z původních 8 - 10 ms na 300-480 ms! Po rozhýbání klesly na cca 100 ms.

Pak i sebelepší chránič je k ničemu!Někdy , když je roky "nehybný"  nemusí regovat
vůbec!Pravidelná revize, nebo alespoň vypnutí tlačítkem je úspěch jeho funkce a tím pádem i bezpečnost!

Vše souvisí se vším!
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Maroš Klein
*
Offline Offline« Odpověď #11 kdy: 19.09.2016, 14:21 »

Vždy je niečo za niečo, a aj samotné testovanie chrániča je len daň za vyššiu bezpečnosť, kým sa nevymyslí niečo lepšie.
Ale aj tak by som vidieť toho experta, čo si sám sebe a celej rodine všetko pravidelne vypína raz za mesiac či dva, alebo bárs aj polročne. Klobúk dolu pred ním. Mrknutí
Pri dnešnej vybavenosti elektronikou a spínanými zdrojmi len tak hore dolu laicky a natvrdo mixlovať všetkými chráničmi bez opatrení v inštalácii, si skôr či neskôr vyberie svoju daň na nejakom spotrebiči či rovno na samotnom chrániči.
Sám si svoje vypínam sporadicky. A ak sa podarí častejšie, tak aj raz do roka. Úsměv
Inak si začínam zvykať testovať (aj to odporúčam v domácnosti iným) aspoň v lete počas búrky. Každý rok sa nájde aspoň jedna poriadna, a v takej chvíli sú ľudia zvyknutí toho dosť povyťahovať preventívne, a potom už len čumia po tme von oknom. A vtedy je to hádam aj najvhodnejšie obdobie.

V určitých špecifických, časom možno predpísaných, alebo dobrovoľných situáciách by sa hádam hodil aj chránič s automatickým nastaviteľným vybavovaním ako jedna z variant.
Spokojne by si mohol pol roka po teste začať pišťať napríklad aj týždeň pred samotným vybavením, a ak by ani toto nikomu nevadilo, môže sa rovno vypnúť.  Keď už môžu pri poruche vypiskovať kadejaké „D“ zvodiče...
A kto by chcel ešte drahší, tak by sa mu mohol sám aj nazad natiahnuť.
Všetko je to určite len otázka trhu, dopytu a ponuky.
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline OfflinePodbořany - projekční a revizní činnost E2/A


WWW
« Odpověď #12 kdy: 19.09.2016, 14:30 »

Chrániče, chrániče a zase jenom chrániče...... .............. . Hněv
Opět se diskuse stáčí jen k diskusi o chráničích.
A představte si, že v uvedeném objektu chránič byl právě na koupelnu, kde byla zapojena pračka. A byl dokonce v pořádku.
Pán si jen poradil po svém.
Napojil špatný prodlužovák do nechráněné zásuvky v kuchyni.
Ten táhnul po zemi přes celou koupelnu, kde byla na zemi gule (starý dům, stará koupelna kombinovaná s prádelnou).
Rodiče slyšeli jak v koupelně teče voda, otevřeli dveře a syn ležel na zemi před vanou, v mokru, pod sebou porušený prodlužovák.
Proč se tak stalo?
Mohlo se mu udělat pouze zle, omdlel a přetékající vana s prodlužovákem pak dokonala dílo zkázy......... ...........
To ví jen kriminálka a ta nám to nepoví.
Každopádně, kdyby si jeho rodiče zavolali opraváře na pračku, mohl jejich syn žít. Byl mladý, 18 let, život před sebou.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2/A
Člen Unie soudních znalců oboru elektro
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
Patrik Mlynar
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline« Odpověď #13 kdy: 19.09.2016, 16:31 »

Natlacit nieco zakonom alebo to urobit trestnym nepomaha. Vid bodovy system v CR a vysoke pokuty v SR za dopravne priestupky, akosi pocet smrtelnych nehod nie a nie klesnut, ako planovali sudruhovia z Bruselu.

Desattisice panelakovych bytov s TN-C hlinikom obyvaju dochodcovia s nizkym prijmom a nechutou mat v byte neporiadok pri prerabani. Vyrojili by sa pochybne montazne firmy a pochybni revizaci este viac ako teraz.
Zaznamenáno

Miestny elektrotaliban zacne citovat svate normy  ....
František Janeček
*
Offline Offline
« Odpověď #14 kdy: 19.09.2016, 16:48 »

Proudový chránič určitě zvyšuje bezpečnost osob používajících el. instalaci.Není to ale že:"My máme na všechny okruhy proudové chrániče, nám se nemůže nic stát."Je to jako s auty:"Mám zimní gumy, ABS, ESP, mě se nemůže nic stát."A ŘACH. Smích
Velmi důležité je používat zdravý rozum, pokud tedy je. Úsměv
Chránič je pouze přístroj pro zvýšení bezpečnosti a může mít i poruchu.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Proud opět zabíjel!
 Na golfovém hřiští u Benešova zahynul muž po zásahu bleskem
 Jak dalece radit laikům?
 Co s probíjející pračkou?
 Vy by ste sa odvážili na niečom takom pracovať?
 Nemáte bližší info o hořlavých rozbočkách NOELL?
 Kámoš říká že máme blbě udělanou instalaci ale já myslím že je udělaná dobře.
 Podívejte se na dítě a mlýnek na maso!
 Co říkáte na vrut v rozvodnici mezi jističi?
 Co vy na horiace zásuvky?
 Jaké jsou časté nešvary kutilů?
 Už jste četli jak chtěl zloděj ukrást kabel pod napětím?
 Jsou ještě běžní podobní odborníci?
 Jak zformulovat upozornění na nevyhovující stav elektroinstalace?
 Lze ještě dnes legálně zrealizovat plot pod napětím 22kV?
 Už jste viděli sekačku trávy na 380 pardon 400 voltů ?
 Máte představu coby se stalo kdyby vn drát upadl na rozvody nn?
 Čo poviete na neznámý kabel v zemi?
 Co byste poradili městu Domažlice nebo i dalším městům?
 Také si myslíte, že postel pacientky zřejmě zapálila zářivka spadlá ze stropu?
 Není neetické uvádět v knize záběry na obličeje mrtvých?
 Dění ve Strašicích - považujete hypotézu vědce Ivana Cimbolince za důvěryhodnou?
 Je možné mít po zásahu el. proudem popáleniny 3. stupně a přežít?
 Kde se dá koupit prodlužovací přívod zakončený na obou koncích zásuvkami?
 Jak dnes opilec přidal práci všem a za naše peníze ...
 Tragédie z Kambodže - stálo to slavností osvětlení za to?
 Kolik lidí z vašeho okolí tuší, že je může krokové napětí zabít?
 Kolik podobných vánočních případů nás ještě čeká?
 Ukázka práce elektrotopenáře! Jak je tohle možné?
 Chcete být elektrikářem za tři hodiny?
 Znáte technologii přenosu TV signálu 230V?
 Môže takto v dnešnej dobe vyzerať bytový rozvádzač?
 Přečo nechajú elektrikári po sebe takéto zverstvá?
 Sousedova otázka: Nejde mi zásuvka ve sklepě, můžeš se mi na to podívat?
 Víte jak po "zednicku" opravit svoje elektrické nářadí?
 Hrobař měl dovolenou, že "rybáře" nevaroval?
 Dalo by se elektricky bojovat proti španělským slimákům?
 Copak byste řekli fasádníkům na taková připojení v krabicích vy?
 Máte zajímavé zkušenosti při práci s elektřinou?
 HROBAŘ: Vratký závěšák nebyl ani pro holuby
 Máte někdo zkušenosti s vyháněním krtka elektřinou?
 Nekoupíte si taky tento stavební rozváděč?
 HROBAŘ: Letovaná nožová pojistka
 HROBAŘ: O tom, když je na obou koncích samice
 Je tato redukce homologovaná?
 Chybí nám podobná varování v elektrotechnice?
 Máte svého anděla strážného?
 Máte něco proti zásuvkám 230V ve vozidle?
 Co říkáte na tuto letovanou třífázovou zásuvku ?
 Z jaké příčiny se mohla tato svorkovnice usmažit?
 Je kabel obtočený okolo hromosvodu dobrá volba?
 Už jste viděli žárovku jako projektil?
 Co se asi mohlo stát dnes v Plzni?
 Krást pod napětím nic moc!
 Lidé stále častěji riskují zásah elektrickým proudem. Energetici varují kutily, firmy, zloděje i děti před podceňováním nebezpečí.
 Víte, kdo vyrábí krytí IP igelitka?
 Jak okomentujete tento přívod v zemi vedle okapu?
 Je na těchto fotkách něco divného?
 Nahlásili byste rozpojený svod hromosvodu?
 Krádeže oleje z transformátorů objasněny
 Musí mít elektrikář lékařské vzdělání se zaměřením na ortopedii?
 Musí osoba s odbornou kvalifikací zasáhnout a zajistit odvrácení nebezpečí?
 Hrobař: Stavební rozvaděč vzor "cedník" ...
 Může být hromosvod využit i jako "elektrické křeslo"?
 IKEA je fajn, ale nepřehání to se záměnou L a uzemněním?
 CO říkáte tomuto "měniči" z 380V na 220V?
 Jak je možné, že se 7 roků nepřišlo na černý odběr z veřejného osvětlení?
 Víte, jak nepřipojovat míchačku?
 Kolik porušení norem je vidět od prvního pohledu?
 Čím nahradit jistič, či pojistku?
 Komu se ukradená měď kabelů vyplácí?
 k čemu je přechodka z 230V na 400V?
 Zachytil by se muž, pokud by byl tehdy kabel už v chráničce?
 Má existovat nějaká prevence a represe neodborných zapojení?
 Je opravdu topenář je víc, než huťák?
 Pomůžete nám vytvořit seznam objektů, které nejsou podle u nás platných norem?
 Kolik najdete chyb na tomto exempláři zkušební svorky?
 Šlo o lajdáctví nebo pokus o vraždu?
 Máte představu o počtech smrtelných úrazů způsobených elektřinou?
 O tom jak mohou kabely v Blance zkratovat ...
 Co se stane, když do klasické WAGO dáte slaněný vodič?
 Jak snadno může vzniknout požár, ve starších instalacích?
 Může podobná reportáž otevřít oči laikům?
 Co vše hrozí při "lovu" žížal elektřinou?
 Myslíte si, že se dalo zabránit úmrtí pracovníka v míchárně barev?
 Jak revidovat osvětlení fasády?
 Jak se vám líbí dvoulinky na fasádě?
 Jaké máte zkušenosti se zateplováním elektroinstalace vy?
 Jak (ne)zhotovit elektroinstalaci ve sklepě?
 Zažili jste také úraz při manipulaci nožovými pojistkami?
 Kde najít vypínecí charkteristiku k této proklemované pojistce?
 Byli jste svědkem úrazu při měření měřicím přístrojem?
 Zažili jste úraz v souvisosti se zkoušečkou Z10?
 Špatně provedená elektroinstalace?
 Může být instalace koaxiálních kabelů na střeše blízko hromosvodu?
 Kdepak soudruzi z Trstené (SK) udělali chybu?
 Jak byste dnes zabránili požáru od zapomenuté zapojené žehličky vy?
 Co vše hrozí připevněním antény na jímač nebo je anténní stožár nejvyšší bod?
 Co dodat k vraždící zbrani z UPSky?
 Víte, kde všude vám může hrozit nebezpečí, ohledně úrazu el. proudem?
 Jak ochránit spotřebitele při špatném umístění teplometu?
 Nejsou neuklizené prostory, které navštěvujete, možnou příčinou rozšíření požáru?
 Přidáte také svůj letní úlovek elektrotechnické prasárničky?
 ČEZ diskriminoval Romy. Nenechal je krást proud?
 Setkáváte se ve své praxi s opravenými pojistkami?
 Jak se vám líbí mé opravy pojistek?
 Znáte hrobařovu speciální zásuvku do sítě TN-C?
 HROBAŘ: Zatéká vám pod střechu?
 Jak se hospodský inspiroval v Orientu
 HROBAŘ: Pozor na spojování šňůr!
 HROBAŘ: Jak drhli len a podpálili stodolu
 Víte, jak ukládá žluto/zelený vodič Anglický Resort?
 Co říkáte na malý podzimní testík elektrikáře?
 Posílám fotku rozvaděče, na který mám udělat RZ. Lze vůbec udělat?
 HROBAŘ: Desetiletý kluk a úraz od uzemnění
 HROBAŘ: Tři číšníci
 HROBAŘ: Rozkaz k zapnutí
 Co vede lidi k vyřazovaní jistících prvků z obvodu?
 HROBAŘ: Zmýlená platí!
 HROBAŘ: Úraz kominíka
 Jak se vám líbí zajímavě pojatej okruhák?
 KURIOZITY: Zedníkova ochrana svítidla zábranou
 HROBAŘ: Neprošlo to!
  HROBAŘ: Co je to vpravo a co vlevo?
 HROBAŘ: Stavební zámečníci jako akrobaté
 HROBAŘ: Oprávněné podezření
 HROBAŘ: Požár dřevěné rozvodnice v kravíně
 HROBAŘ: Nespoléhejte na svou paměť
 HROBAŘ: Úraz v tunelu
 HROBAŘ: Úraz v měnírně
 HROBAŘ: Hrdinství pod vlivem alkoholu
 Úspora na chráničích se nevyplácí!
 HROBAŘ: Školáci na chmelu
 HROBAŘ: Elektrický transportér
 Mohl bych poprosit o odbornou radu při psaní scénáře?
 Co vše je na této koncovce pohyblivého přívodu špatně?
 HROBAŘ: Zmařená svatba
 Jak zhodnotíte uložení vedení v této novostavbě v Rosicích?
 To, co Panthenol už určitě nezachrání
 Test připojené základní desky pc natvrdo k síti 230V
 HROBAŘ: Jistič jako vypínač
 Jak může dopadnout rybář za bouřky?
 HROBAŘ: Sekl do kabelu
 Je možné, že kogenerační jednotka přímo generuje vysoké napětí?
 HROBAŘ: Každý nemá stejné štěstí
 HROBAŘ: Smutné Vánoce
 HROBAŘ: Smrtelný úraz od telefonu
 HROBAŘ: Nechtěl si zadat
 Co zavinilo smrt zkušeného vedoucího inženýra zkušebny?
 Myslíte si, že úraz napětím pouhých 42V není možný?
 Víte, jak může být osudová absence jednoho vodiče v zásuvce?
 Proč musel hostinský strhnout z postiženého hořící oblek?
 Je toto správně provedená neměřená část přípojky pro RD?
 Proč je dobré kontrolovat uzemnění spotřebičů?
 Proč není dobrý v pračce místo vody a prášku na praní technický benzín?
  HROBAŘ: Zákonitost série tří
 Jak si vysvětlit roztavené moduly jističů?
 HROBAŘ: Úraz v pivním sklepě

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.24 sekund, 22 dotazů.