{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!

+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  R4M: Koho se na Průmysl 4.0 nemáme ptát?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: R4M: Koho se na Průmysl 4.0 nemáme ptát?  (Přečteno 4142 krát)
Reportér
Reportuji to, co se nikam nevešlo!
*

Analýza došlých redakčních příspěvků

« kdy: 01.04.2016, 11:34 »

Na tuto otázku se doposud sešlo pouze několik odpovědí, ovšem dá se z nich vyčíst to relevantní:
  • Rozhodně se neptát běžného spotřebitele. Ten to vůbec nevnímá.
  • Neptejte se řadových zaměstnanců, které zajímá pouze zadání konkrétní činnosti.
  • Kdo není vizionář nemá k tomu co říct.
  • Možná některý živnostník plánuje i na půl roku dopředu, ale dál asi nikoliv.
  • Neptejte se toho, kdo nechápe souvislosti mezi průmyslem a domovní sférou.
  • ...

Kdo je tedy ten, který dokáže prognostikovat budoucí vývoj technologií a dopad na naše dosavadní činnosti a zvyklosti na úrovni elektrotechnik a v instalační oblasti? Je to vedoucí skupiny? Majitel firmy?

P.S. Reagujte prosím pouze v případě, že se toto téma dotýká vás.
Zaznamenáno

Svá upozornění a tipy mi můžete zasílat pro zpracování na adresu reporter@... tt24.cz
Milan Hudec
*

« Odpověď #1 kdy: 07.05.2016, 21:03 »

Čtvrtá průmyslová a humbuk kolem včetně škatulkování Matrixem mě přijde coby prázdná záležitost.
Takové uměle vytvořené dogma potřebnosti široké veřejnosti postavené na skutečné nepotřebnosti zakladatelů.
Zaznamenáno
Jan Hlavatý.
*

« Odpověď #2 kdy: 08.05.2016, 09:29 »

Čtvrtá průmyslová revoluce je akorát skvělým marketingem, kterého se všichni z principu chytají, "aby nezůstali pozadu". Jelikož se jede dnes primárně na výkonnost a každým rokem je v plánu a tím pádem i povinností prodávat víc a víc (slyšel jsem k tomu nedávno hezky trefné pojmenování "Hitlerova křivka" - zvedněte ruku a máte podobu grafu), tak samozřejmě kdo nejede v čtvrté průmyslové, jako by nebyl. Co na tom, že všichni dělají v podstatě stále to samé, jako než se tomu začalo říkat 4.0 ...

K tomu se samozřejmě nabalí zástupy žvanilů a marketérů, ideálně to ještě doplnit nějakými dotacemi z EU, a máme zástupy lidí, co se nemusí nějaký čas obávat, že by se jinak neuživili.  Smích
Zaznamenáno

Projekce elektro silnoproud vn a nn, s primárním zaměřením na elektroinstala ce v průmyslu, trafostanice, technologické a zdravotnické instalace. ePLAN Electric P8 + BIM
Více info viz www.EEProjekt. cz
www.JanHlavaty .cz
Filip Horáček
Nic není samosebou ...
*

Apple fan running, GTD, TM, Omnifocus, Evernote ..

« Odpověď #3 kdy: 08.05.2016, 14:27 »

Zajímavé, rozumím tomu, kdo nemá dost informací nebo je nedokáže správně interpretovat, dokáže označit třeba bleskový výboj za projev bohů.

Bylo to tak v minulosti vždy a v tomto tématu vidíme, že se historie opakuje.
Zaznamenáno
Filip Horáček
Nic není samosebou ...
*

« Odpověď #4 kdy: 10.05.2016, 18:07 »

Tak tomuto článku ještě rozumím. Tedy vím, s čím ta tvrzení souvisejí.
http://byznys.ihned.cz/c1-64009970-prumyslova-revoluce-4-0-za-10-let-se-tovarny-budou-ridit-samy-a-produktivita-vzroste-o-tretinu

Nebo co je podle vás pane Hudče a Hlavatý na tom špatně? Když tedy znovu a znovu čtu to, co píšete a srovnám to s tím, co v průmyslu nasazujeme, tak se nemohu ubránit dojmu, že zřejmě nevíte všechno.
Zaznamenáno
Jan Hlavatý.
*

« Odpověď #5 kdy: 10.05.2016, 18:34 »

Nevím z čeho vycházíte, že by mělo být něco špatně? Já nikde nepsal, že je něco špatně. Já psal, že ona postupná robotizace a automatizace by nastupovala úplně stejně i bez toho všeho humbuku "4.0" kolem.
Zaznamenáno

Projekce elektro silnoproud vn a nn, s primárním zaměřením na elektroinstala ce v průmyslu, trafostanice, technologické a zdravotnické instalace. ePLAN Electric P8 + BIM
Více info viz www.EEProjekt. cz
www.JanHlavaty .cz
Filip Horáček
Nic není samosebou ...
*

« Odpověď #6 kdy: 10.05.2016, 18:46 »

... K tomu se samozřejmě nabalí zástupy žvanilů a marketérů, ideálně to ještě doplnit nějakými dotacemi z EU, a máme zástupy lidí, co se nemusí nějaký čas obávat, že by se jinak neuživili.  Smích
Reagoval jsem na toto.
Trošku mne to udivilo, protože vás mám za progresivního projektanta, který na rozdíl od mnohých jiných ...... se orientuje. Rozhodně nepopírám, že žvanilů existuje mnoho, ale v podstatě jde o to vyhledat ty, s kterými se dá spolupracovat. Proto ten humbuk. On totiž dá možnost vyplavat těm schopným na povrch těch .... I my hledáme ty, kteří mají přehled. A věřte mi pane Hlavatý, že je na inzerát opravdu nenajdeme.
Zaznamenáno
Milan Hudec
*

« Odpověď #7 kdy: 11.05.2016, 00:36 »

Tak tomuto článku ještě rozumím. Tedy vím, s čím ta tvrzení souvisejí.
http://byznys.ihned.cz/c1-64009970-prumyslova-revoluce-4-0-za-10-let-se-tovarny-budou-ridit-samy-a-produktivita-vzroste-o-tretinu

Nebo co je podle vás pane Hudče a Hlavatý na tom špatně? Když tedy znovu a znovu čtu to, co píšete a srovnám to s tím, co v průmyslu nasazujeme, tak se nemohu ubránit dojmu, že zřejmě nevíte všechno.
Pokud nechápete že vyslovené tao není taem  tak se to doučte.
Z diskuzí jsem se odhlásil a reaguji pouze proto že jste mě oslovil.
Zaznamenáno
Zdenek Rajmont
*

Na vedení je nejdůležitější nemít je dlouhé.

« Odpověď #8 kdy: 11.05.2016, 10:37 »

Termín "průmyslová revoluce verze x,x" nechť hodnotí historie.
Současnost nemá právo si určovat kým je, či kým by chtěla být.
Zaznamenáno

Pokud je problém neřešitelný, tak to nikomu neříkejte. Vždy se totiž někde najde blbec který to neví a vyřeší to.
Kdo dře jako kůň, je osel.
www.rajmont.cz
Filip Horáček
Nic není samosebou ...
*

« Odpověď #9 kdy: 11.05.2016, 11:07 »

Termín "průmyslová revoluce verze x,x" nechť hodnotí historie.
Současnost nemá právo si určovat kým je, či kým by chtěla být.

Pěkně řečeno. Jasně a výstižně!
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*

Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.

« Odpověď #10 kdy: 18.07.2016, 21:01 »

Zaujalo mne ...

ÚNMZ uvádí v knize Průmysl 4.0:
Ze součastné klasifikace vyplývá, že v průběhu příštích desetilet bude nutné více než 50% norem editovat s ohledem na Průmysl 4.0 ...

Na druhou stranu zde někdo mluví pouze o nafouklé bublině ...  ajoooo

* 16unmz.jpg (226.73 KB, 1445x1131 - prohlédnuto 96 krát.)
Zaznamenáno

.
Které tři funkce nových videopořadů chcete zdarma? Zvolte si zde!
 ....

- Proud a napětí objevíte vzápětí!  Elektrika.cz -
Jirka Š. Svejkovský
Zaměstnanec - projektant
*

Chomutov, projekty, revize.

« Odpověď #11 kdy: 18.07.2016, 21:58 »

To je hodně přehnané (věta pokračuje "ale také ...")

Digitalizace spotřebičů nemá žádný vliv na triviální ochranu před nebezpečným dotykem. Naše základní normy se měnit nebudou.

Tato revoluce například proběhla už před desítkami let, kdy jedna mykologická firma prosadila nejprve v automobilovém průmyslu oranžovou revoluci (neplést s tou na Ukrajině).

I dneska najdeme řízené instalace (KNX), které se vyvíjí poměrně pomalu - cenový hit to zrovna není.

Nenazýval bych to revolucí, jde o přirozenou evoluci.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov), revizní technik E1B
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*

Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.

« Odpověď #12 kdy: 19.07.2016, 07:25 »

Nenazýval bych to revolucí, jde o přirozenou evoluci.
Také tvrdím, že jde o vývoj. Asi ne zrovna o přirozený, ale o jakési logické pospojování již existujících technologií do nových celků. Teď na to děláme rozhovory se zajímavými lidmi. S kamerou samozřejmě.

Naše základní normy se měnit nebudou.
Ale zde vůbec nejde o naše základní normy! Jde o princip. Pokud ÚNMZ vysloví prognózu, že se přepracuje 50% norem (ať již jakýchkoliv), už tak si to nedokážu představit.

My nejsme schopni přepracovat za čtvrt století ani vyhlášku 50/78Sb!
Cítíte ten paradox?
Zaznamenáno

.
Které tři funkce nových videopořadů chcete zdarma? Zvolte si zde!
 ....

- Proud a napětí objevíte vzápětí!  Elektrika.cz -
Radim Strycharski
*

« Odpověď #13 kdy: 20.07.2016, 09:39 »

Ale zde vůbec nejde o naše základní normy! Jde o princip. Pokud ÚNMZ vysloví prognózu, že se přepracuje 50% norem (ať již jakýchkoliv), už tak si to nedokážu představit.
Já si to představit dovedu. Když uvážíme, že se houfně a zbytečně vydávají nové edice starých norem, vydávají se nové normy typu ČSN 33 2000-8-1 (nepochopil jsem, k čemu je dobrá) nebo pokud se v lednu vydá ČSN 33 2000-5-53 a v červnu se vydá edice 2, tak přepracování 50 % nebude až takový problém. Zejména v situaci, kdy se 90 % původních textů prostě zkopíruje a pak se prezentují jako nový text. Výsledkem asi bude, že normy budou v budoucnu ještě o něco samoúčelnější, než jsou dnes.
Zaznamenáno
Jan Alin
*

« Odpověď #14 kdy: 20.07.2016, 22:00 »

Také tvrdím, že jde o vývoj. Asi ne zrovna o přirozený, ale o jakési logické pospojování již existujících technologií do nových celků.

Právě ta nepřirozenost vývoje možná bude trochu na překážku. Existující technologie by se logicky pospojovaly přirozeně samy, znásilnění technologie a pokroucení vývoje, hlavně jeho tempa, nikdy nevedlo k rozvoji, spíš naopak.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.218 sekund, 22 dotazů.