Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Je možné vyžadovat po zedníkovi náhradu škody na elektrickém zařízení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je možné vyžadovat po zedníkovi náhradu škody na elektrickém zařízení?  (Přečteno 7015 krát)
Radim Blaťák
*
Offline Offline




« kdy: 24.02.2016, 16:05 »

Na jedné stavbě kde probíhá rekonstrukce jsem při kontrolním dnu narazil na rozvaděč, který evidentně nebyl zavřený a zedníka ani nenapadlo ho zavřít, když nad ním pracoval (viz. foto).

Je možné po něm vyžadovat náhradu škody za výměnu jističů?

Celý rozvaděč je mimochodem pěkná prasárna, ale tohle už mi přijde jako vrchol.


* img.jpg (609.75 KB, 1863x1048 - prohlédnuto 887 krát.)
Zaznamenáno
Jaroslav Molák
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 24.02.2016, 18:09 »

To je tedy silné kafééé!! Samozřejmě, že pokud je dobrá organizace na stavbě tak stavební dozor sjedná nápravu. Když taková možnost není, přenesl bych tuto povinost přímo na investora. Teď mě víc nenapadá.
Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 24.02.2016, 19:15 »

Určitě bych výměnu s úhradou od staby požadoval.
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 24.02.2016, 19:38 »

Je to jednoduché.
Stavební dozor, nebo investor na počátku pracovního vztahu vysvětlí pravidla.
Pak každá škoda a reklamace se vyčíslí a strhává  z platu ( z faktury).
Ideální, když se vede dobře stavební deník.
Jenže to vyžaduje průběžnou kontrolu. Za zedníky musí stále
někdo všechno kontrolovat, jsou to neuvěřitelná ho....a.

Je vše věc smlouvy, dohody, vztahů.....a morálky.
A určitě se v OZ najdou §§ na základě kterých lze tu náhradu škody požadovat.
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 24.02.2016, 19:47 »

Je to pěkná prasárna ! zle
Ale znám zedníka, co nahazoval starou zeď tak, že mu zavazelo víčko z krabice,
lžící ho usekl a nahazoval maltu...krabic e tam byla pro zásuvky.
Po nějaké době mě volal ,  že ho celá zeď kope...Dojel jsem a vidím zedník má lžíci a žufan omotán sáčkem ze svačiny (igelit) a pracuje dál...Ptám se ho proč to má omotané ...prý dostal bomby jako hrom ze zdi ! Zlej
Jen jsem mu řekl, že ho ta zeď měla kopat do zadnice a pořádně...
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Radim Blaťák
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 25.02.2016, 06:57 »

A to jsem dal fotku pouze jedné řady jističů. Ještě jsou tam dvě další, včetně Modeionu. Ty sice nejsou tak hrozné, ale i tak jsou zaházené.

Nechápu proč lidi u práce trošku nepřemýšlí.
Zaznamenáno
Jaroslav Molák
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 25.02.2016, 07:06 »

Pro dnešní dobré ráno jste Pane Šohajdo jednička se svým příběhem, zedníkem, který je zcela jistě nejlépe zaplacen na stavbě.
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #7 kdy: 25.02.2016, 09:29 »

Zedníci dokážou škodit opravdu hodně.

Přesekané kabely při zalévání podlahy, zablité krabice omítkou, zavřený podhled před nataháním kabelů (něco jim odpadlo, tak udělali strop už v úterý, místo domluvený pátek).

Domluvená tloušťka omítky 3mm se změní na 3cm (utopené krabice).

Navrtané kabely pod prahy - jednou jsme řešili fázové napětí na zvonkovém tlačítku. Docela detektivka, než jsme našli vrut, který projel kabelem nn i dvojlinkou k tlačítku aniž by je přerušil.

Reakce pak bývá "Měli jste si to zakrýt".
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 25.02.2016, 09:45 »

Příběhy se zedníky jsou zajímavé a vydaly by na knihu.
Vzpomínám na dávný příběh, kdy jsem ještě dělal elektriku v barácích.
Po dlouhé době se ozval pan architekt, že potřebuje namontovat vypínače a zásuvky.
Celý dům vymalovaný, jenže po krabičkách ani vidu a nejlepší byla koupelna, která byla
celá obložená ,  včetně míst pro vypínače. Přesto, že jsem měl "nákres" krabic, to bylo skoro neřešitelné. Nejhorší bylo, že ze všech krabic vyházeli nacpané papíry.

Včera jsem byl na jedné stavbě, kde dělají v půdní zástavbě sadrokartony. A vadil jim jeden trám,
tak jej uřezali. Majitel byl z toho na infarkt.....za větrování nosné stolice. To je tak na vyhazov....jen že často přijdou ještě větší hovada.

Ale omotaná fangle igelitém v příběhu od Frantíka je  Škleb
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #9 kdy: 25.02.2016, 12:04 »

Myslím, že většina z nás se pohybuje, nebo pohybovala, po stavbách a tak zřejmě všichni víme, že vzdálennost některé zednické hlavy od mozku je pomalu astrálně nezměřitelná.

O to víc se musíme vždy snažit tento druh člověka trošku předběhnout.

Copak si nikdo z vás nepamatuje, že se kvůli zednickým čuňatům vystlávaly krabičky novinami nebo papírem z pytlů od sdělané sádry?
Copak nikdo z vás nikdy důkladně nezakryl právě dikustovaný rozvaděč tvrdým kartonem a vstupy kabelů si sám nezaopatřil kvůli zatečení malty?
Vždyť i pokládka kabelových svazků na podkladový beton měla jasně daná pravidla právě kvůli zedníkům a bez jejich dodržení a splnění se ze stavby prostě neodcházelo.

Tak to prostě dopadá, když zapomene elektrikář zakrýt před debilem svoji práci.

Vyžadování škody je jasnou věcí. Třeba si to příště bezmozek bude pamatovat a na zakrytí sám dohlédne.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #10 kdy: 25.02.2016, 12:20 »

je to v lidech.
Teď jsem se pohyboval na dvou stavbách, kde dělaly dvě party strojních omítačů- dva bratři, kteří dělali spolu a nějak se rozkmotřili.
Na jedné stavbě krabičky vyčištěné, jako kdyby se tam neomítalo.
Na druhé stavbě ještě dnes nějaké krabičky hledají...
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Rudolf Schudek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Vše se dá vyřešit v klidu!


« Odpověď #11 kdy: 25.02.2016, 12:45 »

Je to taky otázka zodpovědnosti samotného elektrikáře. Pokud vím, že se dodělávají omítky apod, tak si snad vše důkladně zabalím do smršťovačky, na krabice už existují víčka. Budu to dělat půl hodiny déle, ale nemusím se obávat co na mě druhý den čeká. Zažil jsem dokonce jednu stavbu před dokončením a zde nastupovala firma až poté co předchozí předala dům. Takže při našem příchodu jsme prošli celý dům sepsali se stavbyvedoucím papír o převzetí se seznamem závad a při odchodu došlo ke stejnému postupu a mohlo nastoupit další řemeslo. Nikdo se tak nehádal, že mu někdo poškodil již hotovou práci. Je to ale otázka času, který na našich stavbách stále chybí a tak se často stává, že si řemeslníci šlapou po hlavách.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 22 dotazů.