Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Kam byste doporučili relé PRI-51, které sleduje průchod toku proudu v obvodu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kam byste doporučili relé PRI-51, které sleduje průchod toku proudu v obvodu?  (Přečteno 10831 krát)
Komerční sdělení
*
Offline Offline




« kdy: 25.12.2015, 09:02 »

ELKO EP: Jak ušetřit 2: Zbavte se skrytých žroutů
    Jestli pak víte, zda spotřebiče ve vašem domě, které máte trvale zapojeny v zásuvkách, spotřebovávají energii, i když jsou rádoby vypnuté, tedy v režimu stand-by? Odpověď vás možná překvapí. Prakticky každý spotřebič – TV, DVD, zesilovač, audio-video i nabíječky v domě, které nevytahujete ze zásuvek, energii spotřebovávají . Zapomenutá nabíječka od telefonu v zásuvce nebo tzv. stand-by režimy již zmíněných spotřebičů jsou významnými skrytými žrouty elektrické energie, jenž dokážou v domácnosti spotřebovat až 500 korun za rok.
    Zdroj: zde...


   


    Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Kam byste doporučili relé PRI-51, které sleduje průchod toku proudu v obvodu?
   
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 25.12.2015, 09:29 »

Relé PRI-51 s dolním rozsahem 5mA má horní rozsah 500mA, takže je pro zásuvkový okruh nepoužitelné. Co by použít šlo, je relé 1,6-16A, ale s tím zase nejspíš neušetříte ani korunu.

Nebo jsem něco přehlédl?

Koukám, vrací se nám zpět odpínač magnetických polí. Ale proč ne, pokud si někdo myslí, že to má nějaký smysl ...


* rele_pri_51.PNG (44.43 KB, 612x219 - prohlédnuto 497 krát.)
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #2 kdy: 25.12.2015, 09:39 »

Proudová relé se dají použít nejen v domácnosti, ale větší využití naleznou v průmyslových aplikacích a strojních zařízeních, kde je třeba nějakým způsobem potřeba zabránit vysokému mechanickému namáhání a přetěžování při značně dynamických dějích. Typicky drtiče dřevního odpadu, kde se standardně používá proudového hlídacího relé k odstavování podávacích dopravníku při překročení určitého proudu motoru drtiče, aby se mohl drtič zbavit nahromaděného materiálu mezi bubnem a sítem. Jinými slovy brání se tím zahlcení drtiče materiálem.

Samozřejmě u průmyslových aplikací kde se vyskytují větší proudy je třeba použít měřící proudový transformátor. Problém je citlivost proudového relé. Ta jde ale pomocí měřícího proudového transformátoru u levnějších variant proudových relé zvětšit zvýšením závitů vodiče provlečeného měřícím transformátore m. Tam je třeba dát pozor na to jaký měřící transformátor se má použít. Pro aplikace, kde je potřeba větší přesnost a je třeba nastavit i jiné parametry než jen překročení určité hranice proudu (například i dobu po kterou bude nějaký obvod vypnut, atp.) je třeba použít již dražší varianty proudových relé. Další otázkou ale je zda není výhodnější provádět toto měření a hlídání přes PLC pokud je jím stroj řízen.

Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 25.12.2015, 09:53 »

Tak třeba k samotné televizi, nebo nabíječce, při uváděné vlastní spotřebě 1,5VA je to asi zbytečné. V katalogu se uvádí 8A spínání, tzn buď přizpůsobit jištění a je mi k ničemu i těch 16A trvale měřených, nebo doplnit stykač, a to je další žrout. Samozřejmě to asi dost dobře nepůjde ani bez MTP, ale tam zas přidáním závitu pro snížení náběhového proudu asi nevyřesím horní hranici.
Do bytové instalace v základním zapojení nevím, když se přidá stykač a MTP úspora je pochybná.
V průmyslu je situace jiná, tam je hlídání proudů na pohonech (pokud ji již neřeší výstup FM) užitečná a důležitá záležitost.
Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 25.12.2015, 11:32 »

Nebývá vždy rozumné přístroje zcela odpojovat. Úspora, takto získaná, je rázem fuč, když zjistíte, že jste tím přístroji zkrátili životnost, naopak, lze tak velice rychle a nenápadně prodělat daleko víc než jen 500.-Kč. V některých jsou i zálohové baterie, které tímto naprosto spolehlivě odrovnáte a místo aby vydržely přepokládanou dobu životnosti, tak umřou do roka a nejsou uživatelsky vyměnitelné.
Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #5 kdy: 25.12.2015, 11:58 »

Montáž takových relé, by měl provádět pracovník s odpovídající kvalifikací, v tomto případě např. elektrikář.
Citace
Šetřete = iNELSujte
Televize v tzv. standby režimu má spotřebu 1 až 2W/hod. Sečteno a podtrženo, dostaneme se na cenu okolo 100 korun. Když si spočítáme, že spotřebičů ve standby režimu máme doma například 6 a připočteme k tomu i nabíječky, tak se cena za energii vyšplhá nad 500 korun. Za tuto částku pořídíte proudové relé a investice se vrátí již do necelého roku.
Pokud jde o doplnění tohoto relé do stávající elektroinstala ce, tak si myslím, že podle příkladu uvedeného v této tiskové zprávě, odpovídá cena ušetřené elektrické energie tímto relé za dobu jednoho roku, v lepším případě, ceně spojené s montáží tohoto relé kvalifikovaným pracovníkem, tj. návratnost se prodlouží nejméně o další rok.
Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 25.12.2015, 18:43 »

Tak jsem na to kouknul. Jestliže ušetřím 500 za rok, tak to nedá ani na pořizovací cenu toho relé, když připočtěme cenu montáže a úpravu instalace, návratnost bych viděl v ideálním případě kolem pěti let a to je ideální případ. Až pak začínám něco málo šetřit, jenže to jsem zase již za životností výrobku a riziko, že budu muset investovat do obnovy poškozeného relé je celkem nezanedbatelné .
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 25.12.2015, 19:31 »

Jinak řečeno, pořízením a montáží získám jedno malé pivo za měsíc, a to již za dva roky od doby montáže a to na dobu jednoho roku.
Zaznamenáno
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 25.12.2015, 21:42 »

Jinak řečeno, pořízením a montáží získám jedno malé pivo za měsíc, a to již za dva roky od doby montáže a to na dobu jednoho roku.
Kto má elektrické vykurovanie, pivo dostane len v lete. Vtedy lepšie chutí Úsměv

Ale ako si predstavujete montáž, aby "skrytí žrúti" prestali žrať? (Viz postreh pána Svejkovského)

   
Kam byste doporučili relé ??,  které sleduje průchod toku proudu v obvodu?
Relé s použiteľným rozsahom od-do mám na okruhu el. rúra + digestor. Min odber motor digestora, max. odber 3600W pri pečení. Tento signál hovorí domácej automatizácii, že treba vetrať kuchyňu.
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 25.12.2015, 21:57 »

Jak si představuji, asi nijak, pokud má rodinný rozpočet pozvednout kdyby 50kč za měsíc, tak na tom budou tak blbě že mají elektriku už odpojenou distributorem tanecek
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #10 kdy: 25.12.2015, 22:34 »

Připadá mi, že ELKO se posouvá někam, kde je reklama na profi serveru zbytečná.
Docela by mě zajímalo, kdo tu reklamu zadal. Elektrikář? Pochybuju.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 26.12.2015, 10:45 »

Reklama se posouvá do oblastí, kde už zdravý rozum nefunguje, tohle je ještě dobré, jsou horší. Mám dojem, že lidé, kteří o kampaních rozhodují, jsou mimo normální reálný svět.
Zaznamenáno
Piszkos Munkak
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 26.12.2015, 17:45 »

Podobný případ "šetření" je montáž 9ks pohybových čidel elektrobock do třípatrové bytovky  Smích Životnost 1,5 roku+vlastní spotřeba čidel=vyšší náklady  zle
Zaznamenáno
Edmund Pantůček
Pouze život máme doživotně, užívejme jej!
*
Offline Offline



Soudní znalec obor EMC a riziková analýza


« Odpověď #13 kdy: 27.12.2015, 06:07 »

Stručně řečeno nikam...  Škleb. Z letáku jsem pochopil, že relé odpojí odběry standby zařízení. Laická otázka - mám kuchyň a inteligentní přístroje, tedy standby... Odejdu z domu, relé mi odpojí kuchyň. Jak potom budu vařit? A pokud mám "chytrou" kuchyň, jsou v ní i časovače, tedy po zapojení odpojených miliampérových odběrů strávím příjemnou půlhodinku jejich nastavováním? Kolik stojí hodina mé práce nebo čas, který bych mohl strávit s rodinou?  tanecek tanecek Mrknutí
Zaznamenáno
IM
« Odpověď #14 kdy: 27.12.2015, 12:36 »

ELKO EP: Jak ušetřit 2: Zbavte se skrytých žroutů
Zapomenutá nabíječka od telefonu v zásuvce nebo tzv. stand-by režimy již zmíněných spotřebičů jsou významnými skrytými žrouty elektrické energie, jenž dokážou v domácnosti spotřebovat až 500 korun za rok.  
Ta trocha tepla navíc mi vadí až v létě, při venk. teplotách nad +30 st.
Zaznamenáno
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 27.12.2015, 13:04 »

Já bych jen poznamenal, že spotřeba tohoto relé je několikanásobn ě větší než klidová spotřeba moderních elektrospotřeb ičů. Nemluvě o tom, že spotřebiče jsou obvykle na mnoha okruzích.
Zaznamenáno
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 30.12.2015, 15:01 »

Ako sa automaticky zapína zásuvkový okruh, ktorý bol automaticky vypnutý relé PRI-51 pre nízky odber? Len rečnícka otázka.
Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 30.12.2015, 16:10 »

Připadá mi, že ELKO se posouvá někam, kde je reklama na profi serveru zbytečná.
Docela by mě zajímalo, kdo tu reklamu zadal. Elektrikář? Pochybuju.

Proběhla mezi mnou a produktovým manažerem iNELS Ing. X.Y. nějaká e-mailová korespondence ohledně možnosti nápravy neodborně udělaného rozvaděče s  komponenty ELKO. Sice nevím, co si přesně představit pod funkcí produktový manažer v elektro firmě, ale naivně jsem předpokládal, že vzhledem k titulu a funkci by to měl být nějaký takový člověk, který rozumí problematice. Bohužel jsem se hluboce zmýlil. Od té doby už mám v otázce využití výrobků ELKO, díky odbornosti zaměstnanců zcela jasno. Smích tanecek zle
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 22 dotazů.