Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Proč se mi po výměně baterií v termostatu nezapíná kotel?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč se mi po výměně baterií v termostatu nezapíná kotel?  (Přečteno 35223 krát)
Jakub Lenert.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 27.10.2015, 10:24 »



Po včerejší výměně baterií v termostatu mi nechce zapnout kotel.
Termostat Honeywell cm 17.
Nemáte nějaké rady?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 27.10.2015, 14:10 »

Baterii jste měnil proč?
Přestalo to fungovat?
A byla opravdu špatná?
A nová je dobrá?
To je bezdrátový termostat? (model cm17 neznám)
Displej signalizuje správné spínání?
Nemáte v okolí nějaký zdroj vf signálu, který by rušil komunikaci?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 27.10.2015, 14:20 »

Baterii jste měnil proč?
Přestalo to fungovat?
A byla opravdu špatná?
A nová je dobrá?
To je bezdrátový termostat? (model cm17 neznám)
Displej signalizuje správné spínání?
Nemáte v okolí nějaký zdroj vf signálu, který by rušil komunikaci?
To je pekné.  Úsměv Palec vzhůru Pridám 5 ,  nech je tucet. Mrknutí

Je správna polarita?
Je dátum exspirácie na batérii vyšší ako 2015?
Nedošlo k resetu termostatu?
Bol dodržaný postup výmeny podľa návodu?
Vytiekla pôvodná batéria?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Palička
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 27.10.2015, 14:24 »

Z návodu:
Baterie napájející váš regulátor by měly vydržet po dobu asi 4 let. Vyžadují-li baterie  výměnu, zobrazí se na displeji symbol blikající baterie. Sejměte regulátor z nástěnné desky dle obrázku a vyměňte baterie. Regulátor podrží nastavení Vašeho programu po dobu přibližně 1 minuty, kdy budete měnit baterie. Bude-li vám však jejich výměna trvat déle než 1 minutu, bude váš regulátor vyžadovat nové naprogramování, jak je podrobně uvedeno výše. Před opětovným programováním stiskněte tlačítko RESET.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 27.10.2015, 16:05 »

Jo, tuhle potvoru znám, zkontrolujte si, jestli je správně "domáčknutá" část s displejem do základny. On se sice tváří, že funguje, ale kotel o něm neví.

Soudruzi z Honeywellu něco nedomysleli.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 27.10.2015, 16:13 »

Z návodu:
Baterie napájející váš regulátor by měly vydržet po dobu asi 4 let. Vyžadují-li baterie  výměnu, zobrazí se na displeji symbol blikající baterie. Sejměte regulátor z nástěnné desky dle obrázku a vyměňte baterie. Regulátor podrží nastavení Vašeho programu po dobu přibližně 1 minuty, kdy budete měnit baterie. Bude-li vám však jejich výměna trvat déle než 1 minutu, bude váš regulátor vyžadovat nové naprogramování, jak je podrobně uvedeno výše. Před opětovným programováním stiskněte tlačítko RESET.



Všeobecně platí, že Návody na obsluhu skoro nikdo nečte. Často dojde ke zničení přístroje špatnou obsluhou. Některé regulátory se musí po výměně baterie vždy znovu nastavit  (naprogramovat)....

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) všechny ELEKTRONAUTY po půlročním návratu z České Kanady, kde jsem byl bez internetu. Těch příspěvku ale zde je mnoho na několik večerů..../i]
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jakub Lenert.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 27.10.2015, 20:13 »

Takže to vezmu postupně:
@Jiří Schwarz
Baterii jsem měnil jelikož začal svítit ukazatel na panelu.
Nová je nová, koupená, dnes po práci zajdu koupit další baterie.
CM17, hned ten první
V pokoji mám 19stupňů. Po tom, co nastavím teplotu na 22stupňů signalizuje na panelu oheň, jako tomu bylo do teď, jen se nezapne kotel.
Router je zhruba 3metry od, ale jelikož jde do termostatu kabel nemyslím si, že by byl problém tady.

@Maroš Klein
Se zapojením jsem nekombinoval, pouze jsem sundával panel s displayem, abych se dostal k bateriím Úsměv
Nyní 100% budou
Termostat jsem resetoval sám, později opět nastavil do původních hodnot. Vždy hlásiolo plamínek, aby topil kotel, ale ten nesepnul.
Postup byl, hledal jsem návod na Googlu
Původní baterie nevytekla

@Pavel Ryšavý
vyzkouším znova jakmile dojdu z práce

@Jan Bocek
Vyjímka potvrzuje pravidlo Vyplazuji jazyk nevrtám do ničeho o čem si dopředu nepřečtu. Navíc si myslím, že jsem dost opatrný, jelikož lepím modely letadel a dost často se vrtám v počítačích, doufám, že sem tedy něco nezpackal a nic nepokazil.

Zatím díky všem, okolo 22h napíšu, jak jsem pochodil.
Jakub
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jakub Lenert.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 27.10.2015, 22:31 »

Děkuju moc všem za rady. Jsem o něco moudřejší.

Problém byl naprosto banální, šlo zřejmě o nekvalitní baterie při první koupi. Koupil jsem nové a vše funguje.

Ještě jednou všem velké díky za snahu Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vitezslav Bízek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 11.03.2017, 14:42 »

 
podle všeho mám stejný termostat a také stejný problém - termostat se po výměně baterií tváří, že spíná (je slyšet relátko),  ale kotel nesepne. bohužel to není nekvalitní baterií (koupil jsem znovu, lepší / dražší Úsměv / ) a čelo termostatu správně sedí. kotel po přepnutí pouze na ohřev vody normálně funguje. a před výměnou baterie nebyl žádný problém. podle návodu stačí jen vyměnit baterie a restartovat... není monžé, že se musí také nějak "restartovat",  popřípadě nějak nastavit? v návodu ke kotli je opět uvedeno pouze vytáhnout ze zásuvky ...kotel starší DAKON BEA 24 BT ..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 11.03.2017, 15:34 »

U termostatu Eberle byl problem s pouzitim nabijecich AAcek, relatka pak neseply stykac.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Martin Červený2
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 11.03.2017, 21:15 »

Ono není baterie jako akumulátor :-( u nabíjecích článku ni-mh pozor není tam 1.5V ale 1.2V .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #11 kdy: 12.03.2017, 15:06 »

Pro tento termostat (Honeywell CM17) se doporučují nové dva alkalické články LR6, velikosti AA.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #12 kdy: 12.03.2017, 15:22 »

Zásadní věc!
Uchoval si termostat program? To nepíšete... Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Vitezslav Bízek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 13.03.2017, 10:27 »

termostat si program neuchoval - musel jsem ho nastavit znovu, nicméně netopí ani v režimu MANual. teda slyším jak v termostatu cvakne relátko, ale kotel nic. baterie jsou v pořádku - LR6, 1,5 V i označení AM3 sedí s původními (nevím jestli je to podcatné  Škleb ) ... do termostatu vedou jen dva drátky - mám je zkusit zkratovat, jestli kotel začne topit?
koukal jsem do návodu ke kotli, zdali je zapotřebí kotel nějak nastavit při výměně termostatu, a není to tam nebo jsem to nenašel 
pro hloubavější návod  zde Úsměv : http://www.dakon.cz/navody-archiv/  (ten první odkaz ke stažení)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #14 kdy: 13.03.2017, 12:38 »

Podle mého názoru, kontakt relé v termostatu nemá spojení s jedním nebo oběma vodiči do kotle, vypadá to, že v tomto případě dochází k přerušení při výměně baterií (nevím jestli je to podstatné smích).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 13.03.2017, 12:57 »

Tipoval bych to na špatný kontakt. Toto soudruzi v Honeywellu opravdu příliš nezvládli a bývají s tím potíže.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vitezslav Bízek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 15.03.2017, 12:21 »

topim Úsměv .. a problém byl opravdu ve špatném kontaktu - při nandavání panelu termostatu mi to na proprvé moc nešlo - trochu jsem zabral a byl tam. nicméně při tom zabrání zajela jedna z "jehel" která neseděla přímo na svorkovnici asi o 3 mm do panelu - vytáhnul jsem jí, pohrál si se svorkovnicí aby to sedělo a je teplíčko Úsměv .. děkuju za rychlé reakce
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Opravdu výstup z termostatu napojím na cívku stykače a stykačem ovládám přímotop?
 Pokud mi chybí vodič pro napájení termostatu, musím použít jiný?
 Jak zapojit termostat k plynovemu kotli?
 Proč mi termostat nezapne kotel?
 Je termostat s tepelnou pojistkou dostačující jištění k topné spirále u bojleru?
 Ako mam zapojit termostat ku plynovemu kotlu Viessmann Vitopend?
 Proč kmitá termostat připojený přes UPS?
 Jak zapojit pokojový termostat k elektrokotli?
 Jaký kabel použít na propojení kotle s pokojovým termostatem ?
 Jak správně zapojit termostat THP-90 ke kotli pro oběhové čerpadlo?
 Jak použít elektrokotel jako záložní zdroj kotle na uhlí?
 ako zapojit termostat?
 Kde hledat závadu v zapojení termostatu?
 Ako mám pripojiť termostat ku kotlu?
 Ako zapojiť digitálny termostat pre elektrické podlahové kúrenie?
 Jak připojím termostat ABB 3292U-A00003 k topné rohoži?
 Jak zapojit dva prostorové termostaty k jednomu kotli?
 Jak zapojit inteligentní pokojový termostat pro podlahové topení?
 Mohu ovládat ventilátor akukamen (230V) pomocí termostatu (3V)?
 Jak zapojit termostat k plynovému kotli Junkers?
 Kde sehnat třífázový termostat s klidovými kontakty k topné jednotce?
 Jaký použít termostat (digitál/analog) k podlahovému topení do koupelny?
 Jak připojit nabíjející termostat akumulačních kamen?
 Proč termostat vypne kotel když indikuje topení a zapne kotel, když je v klidu?
 Proč bezdrátový termostat Vaillant VTR450f stále padá?
 Jak zapojit podlahový konvektor bez termostatu?
 Jaké nebezpečí hrozí, pokud zablokuji tepelnou pojistku špendlíkem?
 Jakým WIFI termostatem lze nahradit starý termostat Euro 900?
 Jak vyměnit starý termostat za nový v případě neoznačených vodičů?
 Jak zapojím termostat na plynový kotel Viesmann Vitopend 100 WH04?
 Jaký termostat zvolit pro teplovodní podlahové topení dřevěné podlahy?
 Jak zapojit termostat PT10 ke kotli Panther Condens 25KKO?
 Jak pripojiť starší termostat k plynovému kotlu?
 Jak zapojit WiFi přepínač ke dvoum termostatum ke kotli ?
 Jak zapojit 3f termostat s manualnim resetem?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.033 sekund, 22 dotazů.