Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Musím v družstevním bytě souhlasit s rekonstrukcí elektroinstalace?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musím v družstevním bytě souhlasit s rekonstrukcí elektroinstalace?  (Přečteno 19459 krát)
Janko Barry
« kdy: 08.10.2015, 19:21 »



Bydlím v družstevním bytě ,  družstvo se rozhodlo pro výměnu elektřiny v domě za měděné kabely. rekonstrukci elektroinstala ce.
Doma mám hliníkové kabely, starou pojistkovou skříň jsem nedávno vyměnil za jističe.
Bylo mi  sděleno, že od hodin na chodbě k mým jističům mi vymění kabel za měděný a dále že mi bude v bytě provedena revize.
Musím umožnit tuto výměnu a revize provést?
Platí to družstvo nebo já?
Pokud by pouze vyměnili kus kabelu k jističům tak to by mi až tak nevadilo, spíš by mi vadilo kdyby mě nutili vyměnit rozvody v celém bytě, to doufám nemůžou nemohou. Jelikož to co je v bytě je moje, i když je to družstevní byt?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 08.10.2015, 19:46 »

... dále že mi bude v bytě provedena revize.
Musím umožnit tuto výměnu a revize provést?
Platí to družstvo nebo já?
Pokud by pouze vyměnili kus kabelu k jističům tak to by mi až tak nevadilo, spíš by mi vadilo kdyby mě nutili vyměnit rozvody v celém bytě, to doufám nemůžou nemohou. Jelikož to co je v bytě je moje, i když je to družstevní byt?
Asi bych nechtěl takového souseda.
Staré hliníkové rozvody jsou dnes hrubě za svou životností a tudíž potencionálním zdrojem požáru.
Pokud bydlíte v družstevním domě vztahují se na vás nějaká pravidla. Třeba ty požární.

Zkuste si přečíst svou poslední větu ještě jednou. Argumentoval byste u dopravní policie stejně, že na STK nepůjdete, když je to auto vaše?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Lebeda87
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 08.10.2015, 21:45 »

My snad víme v jakém má stavu elektroinstala ci? Udržovaná instalace může ještě dlouho fungovat, i když není podle dnešních platných norem. Záleží jaké máte podmínky v družstvu, co jste si odhlasovaly. Ano, opět přirovnání k automobilu i když automobil není VTZ.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 08.10.2015, 22:08 »

Jelikož to co je v bytě je moje, i když je to družstevní byt?
Elektroinstala ce není "v bytě",  ale je součástí bytu. Byt je ve vlastnictví družstva, a vy jste v tom bytě nájemníkem. Už vám dochází,  kdo rozhoduje o provedení či neprovedení revize či rekonstrukce?
To, jestli se to zaplatí z fondu oprav, anebo to zaplatí rovnou družstevníci, je v konečném důsledku jedno. Pořád se jedná o vaše peníze.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Joscer
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 09.10.2015, 01:46 »

To, ze to je v konecnem dusledku jedno vetsina naroda v druzstevnich bytech a ve SVJ ponekud nechape :-) aneb co se plati z "FO" moc nresi a jak maji platit neco sami, tak to velmi resi :-))

Hadam ze vymenit v byte rozvody ho nikdo nutit nebude, leda ze byste neprosel revizi, tak nejake doporuceni a uz je na vas, jak se zaridite a pokud ne, bude zaznam, ze jste byl upozornen - ale to si neumim moc predstavit, ze by vas nekdo nutil zrejme v panelakovem byte menit rozvody - budte rad ze vam to nekdo zkontroluje, kdyz se dotahnou sroubky, hlinik muze slouzit dalsich 50 let...

V dusledku to nakonec asi bude tak, jak jste si odhlasovali na schuzi. Pokud byste byl v SVJ, tak bych vas odkazal na

Portalsvj.cz

Muzete to zkusit tam, pokud tedy nevyuzijete moznost se somluvit primo s vasim druzstvem...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chytrý napadne špatný názor, hlupák jeho autora.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 09.10.2015, 06:04 »

O výměně bych vůbec nepřemýšlel!
Nové instalace je daleko bezpečnější i pro obyvatele!
Jako obyvatel bych do toho družstvo hodně tlačil!!
Ne se tomu vyhýbal. Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 09.10.2015, 10:24 »

Logika myšlení některých lidí mně ničí.

 Tazatel nechce revizi, což není žádné zásadní neštěstí, nepořádku bude minimum, maximálně někde trochu oloupaného malbytu, ovšem, že se zjistí a následně opraví nedostatky a rozvod se stane spolehlivějším a bezpečnějším, to mu uniká.

Většina družstev toto dělá v rámci fondu oprav zdarma, jsou dobří hospodáři a nechtějí vyhořet. Pokud bude náhodou výsledkem revize doporučení na rekonstrukci instalace (dům může být družstevní a přitom třeba z první republiky, už tehdá existovala bytová družstva),  tak to znamená obvykle, že je instalace natolik nebezpečná, že se to dá přirovnat k sezení na otevřeném soudku střelného prachu se zapáleným doutníkem v puse.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 09.10.2015, 10:45 »

Tady to majitel téměř vždy okomentuje:
Elektrika stále funguje 30 let, bez problému. Tak proč ji předělávat!

Na to je jen odpověď:
Jaké spotřebiče byly v domácnosti před 30 lety, a jaké jsou dnes?

Ať si každý sám spočítá, kolik kW spotřeboval před těmi lety a kolik teď v domácnosti...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Joscer
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 09.10.2015, 11:00 »

Já řádově méně :-)

Většině lidem jde o to, aby nemuseli doma uklízet a pouštět do bytu cizí lidi. Jsou případy, kdy kvůli tomu (neschopnost uklidit) předělávali 4 okna na plastová ve 2 etapách. Když je někdo v bytě zarovnaný, v místech zásuvek má skříň, stěnu, se kterou 30 - 40 let nehnul, tak se nedivím, že z podobné návštěvy není nadšený.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chytrý napadne špatný názor, hlupák jeho autora.
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 09.10.2015, 11:02 »

Vidím, že zde každý odpovídá na něco jiného než zněl původní dotaz.
Dotaz zněl-musím?
Předně, budete sám proti sobě, ale pokud si postavíte hlavu, neznám páku, která by vás donutila.
Za asistence policie vám nikdo nevleze do bytu a nebude vám proti vaší Vaší vůli cokoli předělávat. Toto si dovedu představit jen v případě havárie, či ohrožení zdraví (mejtku) ostatních družstevníků a i u  tohoto bych byl velice opatrný. A tak, jako tak, by se jednalo jen o nouzové, dočasné např. odpojení instalace, dokud nedoložíte její bezpečnost.
Za vlastní elektroinstala ci jste zodpovědný sám.
Neznáme stanovy družstva. Je tam klauzule např. o tom, že budou družstevníci v nějakých intervalech dokládat revizní zprávy?
Mám pocit, že tam nic takového nemáte, protože toto není legislativně o co "opřít".

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Šenkýř
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 09.10.2015, 11:29 »

Něco z vlastní zkušenosti. Dům v majetku družstva. Družstvo se rozhodlo, že vymění kabely od elektroměrů do jednotlivých bytů. Původní kabely hliníkové nové již předpřipravené do budoucna měděné pětižilové. Sekání minimum (téměř vše šlo protáhnout původními trubkami. V bytě sekání asi 20 cm (předpokladem je ovšem domovní rozvaděč blízko vstupních dveří). Jelikož se rozplombovával i elektroměry, musela být tato akce zakončena revizní zprávou (pouze na přívody),  aby bylo možné znovu zaplombovat. V bytě nic nerevidováno. Akce trvala asi týden, firma vše uklidila (i v bytech),  vymalovala,  hrazeno z fondu oprav. Zeptejte se na družstvu, jestli to mají takto naplánováno. Pokud ano, běžte do toho.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Drážní energetika, vedení vn.
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 09.10.2015, 12:41 »

Ale no nejde jenom o bezpečnost, ta je očividně tazateli buřt. Ani spolehlivost asi moc neřeší. Tady jde o to, že údržbou bytu zvyšuje jeho tržní hodnotu. Pokud by se byt jednoho dne rozhodl prodat, tak má jinou pozici pro vyjednávání o ceně, než bez ní.

Kupující si raděj připlatí, pokud se může hned a bez oprav nastěhovat. Nikdo asi netouží po tom, aby úspory ležely v realitce jako záloha, starý byt byl prodaný, výnos z prodeje ještě ležel u právníka, měl týden na vyklizení starýho bytu a nový byl bez dalších oprav nepoužitelný.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #12 kdy: 09.10.2015, 13:48 »

... kdyz se dotahnou sroubky, hlinik muze slouzit dalsich 50 let ...
Asi bych vážil to, co píšu. Co kdyby vás někdo bral vážně?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #13 kdy: 09.10.2015, 13:59 »

Citace
Jelikož to co je v bytě je moje, i když je to družstevní byt?

To je sice pravda,ale můžete ohrozit i další spoluobyvatele -třeba přes potrubí... tanecek

Citace
hlinik muze slouzit dalsich 50 let...

To je také pravda, ale za nějakých podmínek....ji nak životnost hliníkového vedení je 25-30let... Mrknutí


Citace
Platí to družstvo nebo já?
To si musíte zjistit sám...každý to má jiné. tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 09.10.2015, 16:09 »

Bylo mi  sděleno, že od hodin na chodbě k mým jističům mi vymění kabel za měděný a dále že mi bude v bytě provedena revize.
Musím umožnit tuto výměnu a revize provést?
Platí to družstvo nebo já?
Pokud by pouze vyměnili kus kabelu k jističům tak to by mi až tak nevadilo, spíš by mi vadilo kdyby mě nutili vyměnit rozvody v celém bytě, to doufám nemůžou nemohou. Jelikož to co je v bytě je moje, i když je to družstevní byt?

Také jsem v družstevním a kéž by někdo chtěl to samé udělat u nás.

Pokud já kouknu do stanov družstva, dozvídám se, že jsem povinen tyto kontroly a úpravy umožnit. Je to logické, stav rozvodů v bytě, ve kterém bydlím (nevlastním ho, jsem tam v nájmu),  ovlivňuje i ostatní nájemce. Forma úhrady je jasná, platíte to vy, buď hotově hned, nebo ve splátkách jako součást nájmu. Družstvo totiž hospodaří s penězy nájemníků, kteří jsou zároveň jeho členy a tím pádem cokoli koupí, je z peněz nájemníků a tím částečně i z vašich. Jiná situace by byla, kdyby byl byt odkoupen do osobního vlastnictví, ale to zjevně není váš případ.
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #15 kdy: 09.10.2015, 18:09 »

Nebudu raději reagovat na myšlenkové pochody tazatele. Jen přiložím dvě fotky (z mnoha) z jednoho panelového domu, kde také vznikl požár od elektroinstala ce ve třetím patře. I zde si někteří mysleli, že co je v bytě je jejich a chodba už asi patří někomu z vesmíru. Tento požár vznikl někdy 6 dní před Vánoci a obyvatelé domu tyto Vánoce trávili mimo své domovy u svých příbuzných, dům byl prostě neobyvatelný. Jeden z nájemníků tam tenkrát zůstal.
Myslím že nemá smysl pokračovat. Každý soudný si udělá obrázek sám a u těch nesoudných mentalitu stejně nezměníme.


* HPIM0951.JPG (805.39 KB, 1879x1406 - prohlédnuto 697 krát.)

* HPIM0954.JPG (887.16 KB, 2087x1562 - prohlédnuto 828 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 09.10.2015, 18:53 »

...také vznikl požár od elektroinstala ce ...
Občas když jsem "zachraňoval" elektroinstala ci v bytových domech, kde je přívod v Al do bakelitové krabice nad kuchyňskou linkou na "papundeklovém jádře" jsem se cítil jako hrdina, který zachránil celý dům před požárem.
Ono to funguje, ale svorky jsou těsně před rozpadnutím zuhelnatělé, zuhelnatělá je několik cm izolace na vodičích, opakovaným přehříváním se mění struktura kovu...
Nechat si vyměnit přívod, zkontrolovat rozvody a nechat si "poradit" co je už v takovém stavy, že je nejvyšší čas na výměnu a "nemuset nikoho shánět nepotřebovat nic organizovat" - jako majitel staršího domku bych občas bral, kdyby se "někdo staral"...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jakub Sedláček
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 09.10.2015, 20:16 »

V našem paneláku proběhla taková akce v roce 2005. Nové rozvaděče na chodbách, protáhnutí nových kabelů CYKY-J 5x6, bordel minimální. Když se k tomu přidá i rekonstrukce instalace v bytech, je to další posunutí k vyšší bezpečnosti. A jak již zaznělo, pokud se o nic nemusím starat, je to paráda.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

"Neb člověk tvor zvířatům nadřazený jest, tedy tělem a duší oplývá, zoufalství propadnouti může"
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak provést instalaci ve zděné kůlně, která nemá strop?
 Kolik by přibližně stálo předělání rozvodu elektřiny?
 Jsou vlastníci bytů povinni rekonstruovat el. rozvody v bytech, když bude rekonstruováno hlavní domo
 Co je potřeba k nové elektroinstalaci v bytě 2 nebo tři vodiče?
 Je opravdu nutné vyměnit staré hadrové vodiče?
 Poradíte mi prosím co se starými hliníkovými vodiči?
 Víte o dostupné a přehledné odb. literatuře?
 Poradite mi z rekonstrukcí instalace na chatě?
 Jak z PEN získám PE a N pro správnou funkci chrániče?
 Mohu v rozvodnici vodič PEN rozdělit na PE a N?
 Je nutné při navýšení příkonu z 1f na 3f rekonstruovat i vnitřní rozvody?
 Jak zrekonstruovat elektroinstalaci koupelny?
 Může spotřebitel vyměnit tělesa v chodníkovém osvětlení?
 Musíme při rekonstrukci vyměnit hlavní rozvodnici ve sklepě za jinou?
 Mohu při rekonstrukci ponechat původní kovové trubky?
 Na kolik by cca vyšla rekonstrukce elektroinstalace bez materiálu?
 Jak se vypořádat s rekonstrukcí rozvaděče při zachování starých obvodů PEN?
 Co udělat s neznámým zelenožlutým vodičem v zemi?
 Jakým způsobem zapojit lustr pokud mám krátké vývody?
 Jak si poradit s vedením ještě v rákosovém stropě?
 Jak zapojit třífázový jistič?
 Jak posunout zásuvku v kuchyni o čtyři metry dál?
 Jaká bude přibližná cena rekonstrukce bytového jádra?
 Aký priemer vodičov pre úpravu existujúcej inštalácie?
 Jak spolehlivě najít vodiče pod omítkou?
 Je hlučná vibrace elektroměru opodstatněný důvod k jeho výměně?
 Proč nelze připojit starý 2-vodičový rozvod na nový 3-vodičový?
 Jak provést rekonstrukci starého hliníkového jádra?
 Jakým zpusobem mám postupovat při výměně elektroměrové rozvodnice?
 Je nutná technicka dokumentace po rekonstrukci, když instalace zůstává stejná?
 Je nějaká možnost dát na panelákový byt s TNC chránič?
 Mohu použít pro instalaci starý kabel 4x1,5 abych nemusel kupovat nový?
 Jak mám dokončit rozpracovanou instalaci v garáži?
 Je nutné při výměně pojistek za jističe použít také proudový chránič?
 Je možné v chatě při výměně elektroměru zanechat původní instalaci?
 Do kdy musí být provedena rekonstrukce el.instalací, které nesplňují normy EU?
 Jak postupovat při výměně svítidel v panelovém domě?
 Jaký postup zvolit při rekonstrukci dom. přípojky?
 Vysvětlí mi někdo kam vedou ve starém domě všechny fáze?
 Jak provést rekonstukci rozvodu elektřiny nejlevněji, nejrychleji a nejčistěji?
 Jakým způsobem obnovit elektroinstalaci v bunkru CO?
 Mohu ponechat i v rekonstruované instalaci v kuchyni dvouvodičové zapojení TN-C?
 Co říct na profesionální bastlíře rekonstrukcí jader?
 Je vadná elektroinstalace nebo revizní zpráva?
 Nakolik je potřebná nová instalace ve starším panelovém bytě?
 Vyplatí se rekonstrukce elektroinstalace v 35 let starém bytě 3+1?
 Lze vyměnit elektroinstalace v bytě bez sekání do zdí?
 Lze udělat z 1fáz. okruhu 3 fázový?
 Co zajistit pro rekonstrukci elektroinstalace rodinného domu?
 Projde mi kvůli novým hodinám revizí starý dvoužílový okruh?
 Jak správně postupovat při rekonstrukci elektroinstalace bytu?
 Co potřebuji k výměně hl. jističe stejné ampéráže a elměrové desky?
 Jak má spotřebitel postupovat pokud si usmyslí třeba rekonstrukci?
 Budem musieť inštaláciu v drevenej prerobiť pre novu reviziu?
 Jde na stávající rozvod v hliníku připojit nový rozvod v mědi?
 Kolik stojí výměna hlavního jističe a předrátování rozvaděče?
 Jak skloubit nové a staré rozvody v hl. rozvaděči při použití proud.chrániče?
 Jak správně předělat osvětlení ve staré koupelně?
 Vyměnit hliníkovou elektroinstalaci z roku 1975 nebo neměnit?
 Co je potřeba pro rekonstrukci elektroinstalace?
 Jak odpojit stykač od napětí v rozvodné skříni?
 Jaké je nutno podniknout kroky při výměně tech. zařízení ve starém rozvaděči?
 Lze při výměně hliníkových rozvodů nechat hliník pro světla?
 Nechat přívod AYKY 2x6 z ER po rekonstrukci el. instal. v bytě?
 Mohu zachovat část elektroinstalace při částečné rekonstrukci koupelny?
 Myslíte si, že si z těchto úrazů vezmou zedníci nějaké ponaučení?
 Co vše mám požadovat při rekonstrukci rozvodu elektriny?
 Víte jak taky může vypadat byt po rekonstrukci?
 Jak dočasně zachránit stav bytové elektroinstalace?
 Je možné vyměnit Al za Cu pouze ve dvou místnostech a pozdeji dodělat ostatní?
 Jak sehnat schopného elektrikáře pro pomoc s rekonstrukcí elektroinstalace?
 Je potřeba předělat starou elektroinstalaci pro revizi na třívodičovou?
 Mám kupovat byt se starým Al rozvodem?
 Co vše je potřeba při rekonstrukci elektroinstalace u rodinného domu ?
 Kdo z vás bydlí v bytech s rozvody TN-C?
 Jak zapojit zásuvky 230V sériově?
 Ako správne rekonštruovať starý rodinný dom?
 Jak řešit rekonstrukci instalace místnost po místnosti?
 Lze ponechat TN-C u kompletní rekonstrukce?
 Je při rekonstrukci elektroinstalace v paneláku nutné povolení úřadů?
 Jak postupovat při chybné instalaci kabelu?
 Mohu použít místo původního hliníkového měděný CYKY stejného průřez?
  Existuje standardni postup pro zjisteni puvodniho zapojeni dratu v byte?
 Nebudou problémy se starými rozvody elektřiny v bytě?
 Nejde mi zásuvka, můžeš přijet?
 Je nutné při rekonstrukci vyměnit i starou elektroměrovou skříň?
 Kde je hranice mezi opravou a rekonstrukcí?
 Jak jednoduše rekonstruovat starou instalaci schodiště bytového domu?
 Lze při rekonstrukci el.rozvodů použít pro světla kabel YDY 3x1,5?
 Musím nechat udělat revizi pokud jsem přidal do bytového rozvaděče jistič?
 Jak připojit v bytě nové rozvody TN-C-S na staré TN-C?
 Opravdu se nesmí sekat do panelu?
 Jak spojit hliníkové a měděné vodiče před zalitím betonem?
 Jak zapojit jističe a chrániče v bytě?
 Proč když proběhla rekonstrukce, jsou světla na starých vodičích?
 Jak rekonstrujete rodinný dům za provozu?
 Jak najít ve staré instalaci krabici pod omítkou?
 Je možné zapojit nový obvod v rekonstruované kuchyni?
 Doplníte toto doporučení rekonstrukce o další konstruktivní poznámku?
 Co je potřeba pro výměnu elektrických rozvodů v bytě?
 V jakém pořadí rekonstruovat? Rozvody první a pak až koupelnu?
 Mohu v panelovém bytě zrušit zásuvku s plochými kontakty a napětím 8-15V AC?
 Lze provést rekonstrukci elektroinstalace v panelákovém domě postupně?
 Kde mohou být rozbočovací krabice světelného okruhu v panelákovém bytě ?
 Jaká je priblizna cena vymeny el. rozvodu v rodinnem dome?
 Co dělat když nefunguje starý závitový jistič? Nahradit pojistkovou patronou?
 Jaká je orientační cena za rekonstrukci el. rozvodů panelákového jádra?
 Jak nahradit přerušený PEN od hlavního rozvaděče do bytu?
 Jak vyřešit novou elektriku ve starém paneláku?
 Mám si dělat starosti s dvouvodičovým Cu rozvodem v bytě?
 Je potřeba pro rekonstrukci elektroinstalace starého domu povolení statika?
 Čím skrýt starý nezvhledný rozvaděč v panelákovém bytě?
 Co si počít se starým rozvaděčem a rozvody v rodinném domě?
 Ako postupovat pri obnove chalupy?
 Co byste vytkli takové pěkné retro rekonstrukci panelového bytu?
 Mám jako nový nájemník nárok na kompletní výměnu elektroinstalace?
 Jaké se používaly kabely v bytových domech kolem roku 1968?
 Musí být při opravě elektroinstalace v BD přemístěn elektroměr na chodbu?
 Je vhodné řešit rekonstrukci instalace páteřním rozvodem na stropě sklepa?
 Lze posunout stropní osvětlení v panelu o 50 cm?
 Jak zapojit nový rozvadeč místo starého rozvaděče?
 Jak často se v domovní instalaci mění stykače?
 Čím nahradit vadný starý jistič J1K63?
 Jak vysvětlit vlastníkům domu nutnost výměny rozvodů v domě?
 Musí se při přechodu na tři fáze přesekávat elektřina v bytě?
 Jak probíhá výměna stoupacího vedení v BD?
 Jak byly v hliníku dělané zásuvkové okruhy?
 Jaká jsou kritéria pro rekonstrukci elektroinstalace?
 Má smysl předělat obvod TN-C na TN-S bez přizemnění bodu rozdělení?
 Jak na první pohled poznám rozvody v mědi nebo hliníku?
 Jak složitá bude náhrada starých porcelánových pojistek za nožové?
 Doporučíte rekonstrukci pokud je instalace provedená vodiči CYSY?
 Vydrží staré rozvody zapojení více spotřebiču najednou?
 Vadí elektroinstalace za krbovými kamny?
 Lze vyměnit domovní rozvaděč, a zachovat starou elektroinstalaci?
 Kdy se PEN vodič nezapojoval na kolík?
 Je rekonstrukce elektroinstalace v bytě na etapy dobrý nebo špatný nápad?
 Mohu provést selektivitu jištění stejnou hodnotou jističe?
 Jaké jsou možnosti navýšení hlavního jističe?
 Síť TN-C-S, ale část stále TNC, jak řešit po rekonstrukci na TNS?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.062 sekund, 22 dotazů.