Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jaké používáte přípravky pro rozmotávání kabelů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké používáte přípravky pro rozmotávání kabelů?  (Přečteno 9533 krát)
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« kdy: 02.07.2015, 14:20 »

Jaké používáte přípravky pro rozmotávání kabelů?

Zatím jsem se nepotkal s nějakým profesionálním řešením, všechno bylo tak nějak upravené "něco",  popř. vyloženě to bylo přímo vyrobené ...

Nebo to byl profi výrobek, ale bylo strašně velké, těžké, neskladné a obtížně přenosné ...

Jde mi hlavně o slabší kabely, dejme tomu CYKY 3Cx 1,5 (baleno po 100m).
Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 02.07.2015, 16:15 »

Jaké používáte přípravky pro rozmotávání kabelů?

Zatím jsem se nepotkal s nějakým profesionálním řešením, všechno bylo tak nějak upravené "něco",  popř. vyloženě to bylo přímo vyrobené ...

Tato varianta se vyrábí i jako komerční produkt!

Praktická "káča"...
http://elektrika.cz/data/clanky/ovknok030710
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 02.07.2015, 19:34 »

Používáme podobný home made, jak je Mirkovým odkazu. Pochopitelně existují i "profi" odvíječky Něco nabízí na webu p. Kučera z Bořitova http://www.spinacitechnika.cz/katalog/odvijece-kabelovych-civek-82

Někde jsem viděl i jakýsi hybrid, na kterém šly odvíjet malé bubny (takový ty s papundeklovým středem a překližkovými čely) a nebo to šlo nějak upravit, že na tom šly rozmotávat i klasicky balené kabely - klubíčka.

No a pak je na trhu "novinka" Qaddy od NKT cables
http://www.nktcables.com/cz/solutions/construction/qaddy/
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 02.07.2015, 20:23 »

Používáme podobný home made, jak je Mirkovým odkazu. Pochopitelně existují i "profi" odvíječky Něco nabízí na webu p. Kučera z Bořitova http://www.spinacitechnika.cz/katalog/odvijece-kabelovych-civek-82

Tak kačeny používali "montážníci" již v padesátých létech. Půjčovali jsme si je od "ezeťáku" a opravdu vypadaly tak, jak je Mirek prezentuje. Podobných kačen jsme se navyráběli mnoho.
V 90. létech jsme začali hodně odebírat kabely od Lapp Kabel a nabídli nám skvělé "ringfixy" a "spulfixy",  které měli centrovací trny.

Kačeny Vario na výše uvedeném odkazu jsou vynikající, hlavně takovou drobnosti, že mají obrovské uši k přenášení. Rovněž příslušenství Slim a Clon  s centrováním ocení každý montér.  Prostě je to bomba! To musím montérům koupit. Vítku díky za typ....

A na bubny jsme také od "ezeťaků" půjčovali "Amerikány, které měly mohutné trapezové závity a dobře se nastavovaly. Prostě byly to odlitky. Modely od Kučery S200 a  H 2000  splní požadavky na práci s kabelovými bubny. Nepřehlednutel ný je model R 2000, lehký a praktický.

Několik malých kačen jsem vyrobil z vyřazených kancelářských židlí, které měly 5 nožek. Použil jsem kolečka s brzdami. Na trn stačilo již nasadit další talíř s trubkou na kterém byl přivařený konicky střed z drátu. Prostě také "home made" v nouzi....
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #4 kdy: 02.07.2015, 20:54 »

Půjčovali jsme si je od "ezeťáku" a opravdu vypadaly tak, jak je Mirek prezentuje.
To bude tím, že jsem byl Ezeťák  poklona
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 02.07.2015, 21:34 »

Já to vím Mirku,

Ty jsi pracoval na Vysokých pecí, dnes se tomu říká dolní oblast. Já jsem zase pracoval na válcovně a ocelárně, to by mohla být horní oblast. Již jsme vzpomínali mnohé parťáky od EZ. Na horní oblasti byl známý Vladimír Cepl. Letos jsem s nim byl v Ostravě Třebovicích, kde bydlí.
Léta jsem také používal technologické předpisy a montážní předpisy od EZ Brno. My jsme dělali především údržbu a malé montáže. Vy zase jen velké montáže. I když montážní dílna na válcovně měla asi 120 lidí...16. válcovacích tratí a 500 jeřábů vyžadovalo servis.

Ale "kačeny" a "Amerikány" a mnohé vrátky a kladky na zatahování kabelů byly dobrými pomocníky. Tehdy většina kabelů i takových CYKY 3x2,5 byla na bubnech a převíjely se na menší délky. Ve skladech byly převíječky s měřením  délky, včetně nůžek.

Nemáš Mirku odkaz na síň slávy EZ Brno ?
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Petr Čutek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 04.07.2015, 11:34 »

Tento dotaz mě překvapil, já myslel, že toto vybavení má každý provoz, nebo dílna, která pracuje s kabely.  Úsměv Jak píše pan Jan Boček, tak "kačeny" a "amerikány",  to byla součást údržby a každé dílny ( třeba Vítkovice 290.33 ). Úsměv Vyrobeny - HOME MADE. Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.082 sekund, 24 dotazů.