Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jakou velikost jističů dát za původní staré v bytě s 1F přívodem ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jakou velikost jističů dát za původní staré v bytě s 1F přívodem ?  (Přečteno 25217 krát)
Honzahonzík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 08.05.2015, 19:43 »

Můj byt v paneláku má hlavní jistič pouze jednofázový 20A.  V bytě jsou jističe 6A světla koupelna a chodba, 10A světla pokoj a kuchyň, 10 A zásuvky kuchyň, 10A zásuvky pokoj, 10A zásuvka na lince používaná pro pračku, 10A jistič k elektrickému sporáku + propojený se zásuvkou na kuchyňské lince . Jističe jsou původní staré černé. Občas se stane, že jistič na zásuvku pračky a sem tam jistič na sporák vypadne... Kabely jsou všechny od výstavby v mědi, v hliníku není nic.
Rekonstrukce nepřipadá v úvahu, muselo by se dělat jádro a ničit tak krásný umakart  Mrknutí  Jen mě napadlo vyměnit prostě všechny jističe za nové, dotáhnout svorky, případně vyměnit zásuvky pokud by byly vypálené kontakty. Předpokládám, že výměna za jističe 16A asi nebude vhodná když je hlavní jistič 20A. Napadlo mě, že všechny zásuvkové jističe, jistič pro pračku a jistič pro elektrický sporák dám 13A jističe a zbytek bych dal 10A ( možná že na to světlo do chodbičky a koupelny by stačilo jen 6A ).
Jinak podle ceny jsem vybral jističe Noark, charakteristik a B, 6kA.
PS: nebo by bylo možné pro jistotu dát na sporák 16A pokud to něčemu neodporuje?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 08.05.2015, 22:38 »

... no asi se ptáte jen orientačně a necháte to dělat elektrikáře ...(to jen na začátek aby mne tady nesežrali)

jinak to že máte hl. jistič 20A je v pořádku a není problém dodržet klasické jištění 10A světla a 16A zásuvky. Jenže hodnotu jističe ani tak neurčuje hl. jistič jako spíš stav a provedení vedení. tzn. pokud máte zásuvkové okruhy v provedení CYKY3x2,5 tak není problém to jistit 16A jističem.

Jenže je tu vícero dalších věcí, které je třeba také provést. Min. zásuvka v koupelně by měla jít přes prodový chránič ....atd
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Honzahonzík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 08.05.2015, 23:11 »

Nebojte nesežerou vás,.... Škleb Ovšem jak jsem to tu pročítal, tak elektrikáři jsou vztahovačnější než zedníci, a to je co říci  Smích
Kabely jsou původní 2Bx2,5 respektive 2Bx1,5 ke světlům. Ke sporáku je 2Bx2,5 ovšem tím si nejsem až tak jistý, možná tam je 2Bx4. ( musel bych se mrknout ). Chránič tam při dvoužilovém vedení nepůjde, takže opravdu jen zbývá ta výměna jističů, dotažení a nějaká ta kontrola . Docela mě udivuje, že sporák celá ta léta až dosud bezchybně fungoval na 10A jistič - je to starší Mora 3171 s litinovými plotýnkami.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 08.05.2015, 23:18 »


Kabely jsou původní 2Bx2,5 respektive 2Bx1,5 ke světlům. Ke sporáku je 2Bx2,5 ovšem tím si nejsem až tak jistý, možná tam je 2Bx4. ( musel bych se mrknout ). Chránič tam při dvoužilovém vedení nepůjde, takže opravdu jen zbývá ta výměna jističů, dotažení a nějaká ta kontrola . Docela mě udivuje, že sporák celá ta léta až dosud bezchybně fungoval na 10A jistič - je to starší Mora 3171 s litinovými plotýnkami.


no nevím nějak jsem se nesetkal s rozvody v MĚDI a aby byli 2x2,5 ...no ale když říkáte...rozho dně tedy dejte na světla 10A a na zásuvky 16A. To není problém
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Frýba
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 09.05.2015, 00:07 »

Se vztahovačností elektrikářů souhlasím aniž bych si to někdy uvědomoval, ale toto diskuzní fórum je jasnej důkaz.Měřením impedance smyčky, volbou charakteristik y jističe s ohledem na selektivitu jištění vypočtete nejsilnější možný použitelný jistič.Pokud by jste si o tom chtěl něco přečíst tak třeba tady: http://elektrospolek.cz/menu/Poradenstvi/vyp_imped_TN-C/vypocet_impedance.php
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 09.05.2015, 09:13 »

On se jistí starý kabel na tu samou hodnotu jako nový?
Já byl učen že hodnota by se správně měla pomalinku snižovat s ohledem na životnost a stav izolace vodičů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 09.05.2015, 09:44 »

Můj byt v paneláku má hlavní jistič pouze jednofázový 20A.  V bytě jsou jističe 6A světla koupelna a chodba, 10A světla pokoj a kuchyň, 10 A zásuvky kuchyň, 10A zásuvky pokoj, 10A zásuvka na lince používaná pro pračku, 10A jistič k elektrickému sporáku + propojený se zásuvkou na kuchyňské lince . Jističe jsou původní staré černé. Občas se stane,  že jistič na zásuvku pračky a sem tam jistič na sporák vypadne... Kabely jsou všechny od výstavby v mědi, v hliníku není nic.
Rekonstrukce nepřipadá v úvahu,....

Pokud vám občas padá jistič od pračky a sporáku, tak bych z toho nedělal zase takovou vědu. Dobré by bylo na obvodech, kde chcete navýšit ampérovou hodnotu jističů změřit impedanci smyčky. Pak použit velice dobrý odkaz kolegy Davida Frýby, kde výpočet ukáže, zdá je vhodné osazení jističem 16A.

Po výměně jističů se může stát při určité soudobosti, že vypadne hlavní jistič před elektroměrem. Pak povede cesta v navýšení jističe na 25A, anebo instalace blokovacího relé.
Prostě pračka s náročným programem nemůže být zapnuta společně se sporákem

Se stoupající spotřebou v domácnosti je jen otázka času, kdy bude nutná rekonstrukce.
Dnešní rekonstrukce bytů se dělají v TNS a na 3F
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 09.05.2015, 09:45 »

On se jistí starý kabel na tu samou hodnotu jako nový?
Já byl učen že hodnota by se správně měla pomalinku snižovat s ohledem na životnost a stav izolace vodičů.

Tak to jsem asi zrovna chyběl. Smích Smích Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 09.05.2015, 09:48 »

Nevadí, pravidelnou četbou mých příspěvků lecos doženete tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 09.05.2015, 10:01 »

To já jen abych netápal.Ve které normě o jištění a dimenzování vodičů je koeficient zohledňující stáří kabelu? Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Honzahonzík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 09.05.2015, 10:06 »

Citace
Se stoupající spotřebou v domácnosti je jen otázka času, kdy bude nutná rekonstrukce.
Dnešní rekonstrukce bytů se dělají v TNS a na 3F

Tomu se chci právě vyhnout... jádro to je 80-100 tisíc, k tomu rekonstrukce zbytku a jsem na kupní ceně bytu  Smích
Změřit impedanci - zkusím se pozeptat známých jestli má někdo u nich ve fabrice v elektroúdržbě přístroj a přijel by "na kafe",  neboť platit za soukromníka nebudu. Soused si nechal vyměnit dvě zásuvky, jeden vypínač a bylo mu naúčtováno 200,- Kč paušál, 300,- Kč práce ( materiál platit to je jasné ). Práce byla za 3/4 hodiny hotová a dávat někomu 375,- Kč za hodinu práce plus za dopravu asi limuzínou, to tedy nemíním.
Docela mě překvapují dnešní soukromníci ( já vím je to mimo debatu ). Známý ( velmi starý muž ) potřeboval přihnout okap, jelikož při dešti přetékal. Jednoduše byl jen špatně vyhnutý. Přistavil si sám žebřík a poprosil nedaleko bydlícího soukromníka instalatéra, jestli by mu tam nevylezl. Soukromník se tedy vydal na cestu 40 metrů dlouhou, vylezl na žebřík, za 45 vteřin opravil a slezl. Dědula říká ze slušnosti, co jsem dlužen? Jaké však bylo jeho překvapení, když odpověď zněla " dejte mi dvě stovky a je to dobrý ".  Šok




Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 09.05.2015, 10:13 »

To já jen abych netápal.Ve které normě o jištění a dimenzování vodičů je koeficient zohledňující stáří kabelu? Úsměv
K původní 523 byla samostatná příloha, tuším NL vypracovaná v Bratislavě, z té je jasné, že čím déle je kabel v provozu zatěžován byť dovoleným proudem o to více se mění struktura PVC izolace, ale myslím že k takovému závěru lze dospět i logickou úvahou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 09.05.2015, 10:39 »

K původní 523 byla samostatná příloha, tuším NL vypracovaná v Bratislavě, z té je jasné, že čím déle je kabel v provozu zatěžován byť dovoleným proudem o to více se mění struktura PVC izolace, ale myslím že k takovému závěru lze dospět i logickou úvahou.

S logikou problémy nemám.Jen jsem se ptal na ten koeficient.Ten udává výrobce PVC nebo výrobce kabelu?Nikdy jsem se za dobu své praxe ani jako montér ani jako projektant s takovým koeficientem nesetkal.Také jsem se nesetkal s tím, že by se postupně snižovalo jištění kabelu podle jeho stáří a také jsem se nesetkal s tím, že by se kabel měnil jen proto, že je mu 10, 20, nebo X let.Když odešel, tak se vyměnil.Nebo se měnil při nějaké větší rekonstrukci ale jinak ne.Třeba je to někde jinak. Úsměv Úsměv Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 09.05.2015, 10:50 »

Každý kabel má svoji životnost danou výrobcem, ta se logicky vztahuje na provoz při maximálním dovoleném proudu/dosahované teplotě, takže řkněme po udávané životnosti 40let a max.proudu pro 1,5 v použité 2,5 bude tato v lepší kondici.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Honzahonzík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 09.05.2015, 11:12 »

Jen bych měl ještě jeden dotaz pokud mohu - na chalupě mám již dlouho připravený kabel pro tři bodovky 230V. Snižoval se strop sádrokartonem, takže bodovky budou upevněné do sádrokartonu. Přívodní kabel je tažen v prostoru nad sádrokartonem a je to CYKY 3cx1,5. Přiznám se, že si to zapojím sám, neboť na tom asi není co zkazit, ale jen chci poradit: existuje nějaká speciální krabice či svorka do které se zapojí dva vodiče ( lanka ) od bodovky k přívodnímu kabelu CYKY? Dal bych CYKY kabel do krabice ( např. S-BOX 106 ) z ní vyvedl tři kabely pro tři bodovky, ale jaké svorky vy osobně používáte k připojení bodovek? Děkovat se nesmí.
doplnění: může být k napojení bodovek ViD Elstroem C1073010 ? Do krabice bych použil Wago
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 09.05.2015, 12:39 »

Soused si nechal vyměnit dvě zásuvky, jeden vypínač a bylo mu naúčtováno 200,- Kč paušál, 300,- Kč práce ( materiál platit to je jasné ). Práce byla za 3/4 hodiny hotová a dávat někomu 375,- Kč za hodinu práce plus za dopravu asi limuzínou, to tedy nemíním.

A to se vám zdá jako moc? Za odbornou práci?  zle zle zle Já teda nevím, já si počítám 300Kč/hod + 500Kč doprava. KDyž je to pro někoho koho vidím poprvý v životě a pravděpodobně už ho nikdy neuvidím...
A nemám pocit, že bych měl málo práce...

A k těm jisitčům. POkud jsou tam staré ITV, tak když místo nich dáte nové s charakteristik pou B, tak budou při některých spotřebičích zaručeně vypadávat. Takový jednoduchý příklad je vysavač. Na ITV 10A v pohodě jede. A B 10A spolehlivě shazuje
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 09.05.2015, 12:48 »

Zákazníci si myslí, že:
1/ naložení auta
2/ čas strávený jízdou auta
3/ PHM
4/ amortizace auta + opravy
5/ silniční daň
6/ dálniční známka
atd....
Je zadarmo a do ceny zakázky se nepočítá.
Kdyby jel montér taxíkem a nechal si zaplatit vše zákazníkem asi by  placu
Spousty lidí žije v mylném světě sociku, kdy si věci co potřeboval vzal z fabriky to je přece zadarmo.... jen 10 minut strachu, že ho někdo na bráně neprošacuje...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Honzahonzík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 09.05.2015, 13:36 »

Ano, zdá se mi to příliš moc a přemrštěné... ale nijak tu debatu rozvířit nechci, každého věc jak se s tím vypořádá.
Bylo to jen mé pouhé konstatování zkušeností mých dvou známých s živnostníky a toho, co já osobně nejsem ochotem akceptovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak si mohu zpočítat soudobý elektrický příkon?
 Jaký musí být přívod do domovního rozvaděče pro přímotopy?
 Je 15A jistič dostačující pro provoz elektrické trouby ?
 Ktera norma pojednava o prurezu vodice v napajecim kabelu k pocitaci?
 Je mozné provést el.instalaci drátem 1,5 pro zásuvky a jistit to 16A jisticem?
 Je přívodní kabel 4B x 25 pro stroj 150kW dostačující?
 Jaký použít průřez vodičů pro přívod 400V k peci o výkonu 16kW?
 Spočítáte mi prosím, zda náš hlavní jistič zvládne další akumulační kamna?
 Jak velký jistič zvolit před elektroměr?
 Jaký typ a průřez kabelu použít pro vedení v zemi k dílně?
 Čím může být způsobeno toto podpětí?
 Je správné vedení k RD s jističem 3x25A kabelem 4x10mm2?
 Jak se vypočítá tloušťka kabelu na světla a zásuvky?
 Jak vyměnit jistič 15A za 25A ?
 Postačí posílit stávající vedení o další kabel CYKY 5Cx2,5?
 Poradíte mi s příkonem pro větší hospodářskou místnost?
 Bude mi stačit pro 6kW motor kabel 5x2,5 CYKY?
 Pomůže další jistič s jinou charakteristikou proti vybavování původního?
 Jaký je vzorec pro výpočet průřezu přívodního kabelu?
 Pomůže mi měnič 230/110 pro napájení nabíječky u USA?
 Co znamená označení 16 (4) A u maximálního proudu spínače?
 Je kabel CYKY 5Cx6 dostatečný pro přívod bytu?
 Jak zjistím, že přívod do domu je dostačující pro změnu jističe z 1x25A na 3x25A
 Stačil by mi CYKY 1,5 pro napájení svítidla 60W a jednoho PC?
 Jaký použít kabel a jistič na jištění el trouby zapojený se sklokeramikou?
 Aký istič pre 5kW bojler?
 Utáhne menič z 12v na 220v třeba laptop?
 Mohu se zeptat na doporučený průřez vodiče a potřebné jištění spotřebiče 9W?
 Jak navýšit příkon pro TČ se stávajícím vedením?
 Kolik stojí navýšení příkonu?
 Jaký průměr vodičů pro prodlužovací kabel k přístroji o výkonu 3kW?
 Jak obstarat dočasné navýšení příkonu?
 Bude ventilátor 3F/480W fungovat při CU1,5 na délce 80m?
 Jak výkoný elektroagregat mám pořídit pro chatku?
 Stačí CYKY 5x4 pro přívodní kabel od elektroměru k bytové rozvodnici?
 Jaký kabel zvolit když mám hl. jistič 25A?
 Jak vypočítat jakým proudem lze zatížit kabel ke stavebnímu rozvaděči?
 Jaký zvolit průřez delšího vedení pro TV a plazmu?
 Jaký jistič, přívodní kabel a jeho zapojení by jste doporučovali pro 40kW?
 Musim při vyměně hlavniho jističe (z 25A na 32A) nechat udělat revizi?
 Bude stačit zásuvka 32A na motor 15kW 28,5A?
 Bude tento privodni kabel do RD dostačující ?
 Může bojler způsobovat přetížení jističe?
 Postačuje 5Cx2,5 při 85m na 1500+1500+3000W?
 Jaký maximální soudobý příkon může být u hlavního jističe 40A?
 Mohu zapojit do zásuvky jištěné 16A prodlužku 3x1mm2 max. 10A?
 Jaké je nutný jistič a průřez vodiče pro automatickou pračku o příkonu 1,5 kW?
 Jak zapojit pilu 1800W v domě s hlavním jističem domu 3x16A?
 Jaký je postup vyměny zaplombovaného rozvaděče pod elektroměrem?
 Jakou velikost jističe zvolit pro ponorné čerpadlo když znám jen přikon a vykon?
 Bude nutná výměna jističe 1x25A pro klimatizaci 2,55kW?
 Co vše mohu s příkonem 1x20A uvažovat za spotřebiče?
 Proč mi nejde vyměnit pojitka 20A za vyšší?
 Proč elektrocentrála 750W neutáhne ledovač 160W?
 Jakou velikost jističe použít pro vypalovací pec o příkonu 12 kw?
 Jaké je maximální možné zatížení domovního rozvodu jištěného 25A jističem?
 Proč je u spotřebiče se sítovou vidlicí doporučováno jištění 20A?
 Jakou velikost jističe a přívodního kabelu použít pro 27,7kW?
 Jaký průřez vodiče z elektroměrového do bytového rozvaděče? Dle projektanta.
 Jakou velikost jističe zvolit pro troubu (15kW)?
 Je výměna hlavního jističe od elektrikáře levnější než od ČEZu?
 Jaký zvolit kabel pro připojení filtračního domku?
 Můžete mi prosím spočítat potřebný příkon?
 Stačí pro indukcni desku Mora 230V/16A hlavní jistič 20A?
 Poradíte zda můj příkon zvládne ještě kombinovaný sporák 3,4kW?
 Postačí 3x16A pro plně elektrifikovaný byt?
 Jak rozchodit "3kW soustruh" na 16A 3F jističi char.B?
 Existuje sklokeramika s troubou na jednu fázi?
 Jakou zvolit velikost hlavního jističe dle níže uvedených spotřebičů?
 Jaký je max. odběr proudu u průtokového ohřívače, který je 9kW a 3x400V?
 Jaké jsou možnosti využití hlídacího proudového relé v domácnosti?
 Vydrží mi pojistky pokud omezím vyšší příkon ohřívače?
 Lze provozovat více spotřebičů než zvládne hlavní jistič?
 Kolik mě bude stát změna z 1/20A na 1/25A nebo z 1/20A na 3/20A u ČEZU?
 Jaký rozpočet uvažovat pro navýšení jistice v paneláku na tři fáze?
 Proč není dostatečný přívod 16A/5x2,5 pro 3 fázovou desku 7kW?
 Jak zvýšit nedostatečný rozběhový proud čerpadla napájeného elektrocentrálou?
 Lze připojit vířivku 5,4kW na jednofázovou zásuvku 16A?
 Lze sušičku zapojit na sdílený jistič?
 Lze přetížit jistič 3x10A na jedné fázi o 1A?
 Jak definovat příkon prodejního stánku aby nedocházelo k výpadku jističů?
 Jakou velikost jističe zvolit pro zahradní chatu?
 Jak vyhovět požadavku výrobce svařovacího invertoru na 22A v 1f zásuvce?
 Utáhne stávající elektroinstalace průmyslový bojler?
 Zvládne jednofázový jistič 15A vaření a pečení?
 Lze sloučit tři fáze do jedné?
 Vyplatí se pro byt 2+1 třífázový příkon?
 Podle čeho mohu odhadnout spotřebu budoucích elektrospotřebičů do bytu?
 Jak výkonný elektrokotel lze připojit na třífázový hlavní jistič 25A?
 Může být jistič 16A dostatečný pro myčku i elektrickou troubu?
 Jak se vejít do příkonu 3x20A s nadlimtním odběrem dalších spotřebičů?
 Jak zvýšit napětí na dálkovém kabelu?
 Proč elektrikáři říkají, že 3x25A není 75A?
 Proč stojí změna jističe z 1x25A na 3x25A 11.000Kč?
 Lze provozovat 15kW elektrokotel s jištěním 3x16A?
 Jak změřit maximální odběr spotřebičů?
 Utáhne rozvodnice (kombinace 400V + 230V) myčku i gril?
 Jde elektricky sporak s prikonem 7.8kW pripojit do jednofazove 16A zasuvky?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 22 dotazů.