Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak rozchodit "3kW soustruh" na 16A 3F jističi char.B?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak rozchodit "3kW soustruh" na 16A 3F jističi char.B?  (Přečteno 25465 krát)
Jirka La
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 29.04.2015, 20:36 »



Do řadové garáže jsem si pořídil soustruh S28 - poháněný 3kW elektromotorem, ozubená kola, převodovka.
Hlavní 3F jistič pro všechny garáže má bohužel jen 16A s char. B.
Po zapnutí motoru tento jistič okamžitě vypadl.
Tou dobou v okolních garážích nikdo nebyl, takže neběžely jiné spotřebiče.

Na vině hádám bude proudový ráz při spuštění motoru (jak je zapojený nevím).
Myslíte, že pomůže softstartér, motorový spouštěč, přepínač hvězda-trojúhelník nebo něco podobného. To jsou věci, které se mi podařilo vygooglit.
V úterý dojde elektrikář, ale mně to vrtá hlavou TEĎ a jsem zvědavý co se s tím dá dělat, popř. jestli někdo řešil podobnou situaci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 30.04.2015, 12:12 »

Nejdříve zkuste ofotit štítek motoru a zapojení svorkovnice motoru.U toho soustruhu byly motory na různá napětí.Měřil jste izolační stav motoru?Kdo ví kde to stálo a může být mokré, nebo poškozené vinutí motoru.Potom teprve má cenu uvažovat, co s tím.Motorovým spouštěčem si nepomůžete.Nem á na proudový ráz při spouštění žádný vliv. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 30.04.2015, 12:22 »

Jenom tak mimochodem, soustruh v garáži, není to užití stavby v rozporu s vydaným kolaudačním rozhodnutím?

Správní delikt dle Stavebího zákona č. 183/2006, §180 odst. 1, písmeno g),  za což lze uložit ve správním řízení pokutu až 500.000 Kč.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 30.04.2015, 13:41 »

Tazatel se ptá na jistič, ne na pokutu ! Škleb Škleb Škleb
Kterou může obdržet.... vegeeet



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 30.04.2015, 13:50 »

Tazatel se ptá na jistič, ne na pokutu ! Škleb Škleb Škleb

Spíš by se měl ptát, co mu na tu hračku řeknou ti, co s ním sdílí elektroměr. Dobrá duše reportující úřadům se vždycky najde, pokud má pocit, že někdo má něco na jeho účet...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 30.04.2015, 15:10 »

Tazatel se ptá na jistič, ne na pokutu ! Škleb Škleb Škleb
...
Jak jsem napsal v jiném vláknu - i zde platí zásada není žalobce - není soudce

Nejsem soustružník, ale mám dojem, že u relativně menšího soustruhu dochází při některých pracích k častějšímu zastavování a spouštění, pro některé činnosti se používá i "běh zpátky".
Pokud se tohle neřeší převodovkou, ale spínáním, resp. přepínáním motoru, využití přepínače Y/D by nebylo příliš praktické, i když obecně pro rozběh motoru je přínosem.
Obvod pro SoftStart už je lepší myšlenka, ale horší je to s cenou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 30.04.2015, 16:35 »

S28 má pouze stykač pro spuštění hlavního motoru, stykač pro čerpadlo, pro oba motory tepelná relé a pojistky a trafo.Motor jde trvale, reverz a rozběh vřetene jsou mechanicky ovládanými  spojkami.Takže nejvhodnější by byl softstarter.Ja k už jsem psal výše, chce to nejprve zkontrolovat motor. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka La
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 30.04.2015, 17:33 »

Pánové,  zde štítek:

Jak je motor zapojen se vydám zjistit za chvíli, vyfotím, nahraju.

Izolační stav motoru - zjistím si, co to je a pak se to pokusím změřit (nejsem ani elektrikář ani soustružník). Nechci to rozvádět, ale nikdy by mě nenapadlo, že bych nesměl mít v garáži soustruh  Hodinářský soustruh by vadil taky? Nebo stolní? A třeba vrtačka nebo flexa by byl taky problém? Vyplazuji jazyk Jo a podružný elektroměr nebo jak se tomu říká má každý ve své garáži, takže nelze hovořit o tom, že by soustruh jel na cizí účet.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #8 kdy: 30.04.2015, 18:34 »

 Jirka La: Byla-li stavba zkolaudována jako garáž, předpokládá se, že budete provádět pouze jednoduché práce související s automobilem. Například výměnu žárovek, pneumatik, možná svíček. Soustruh do toho fakt nepasuje. Ale nebojte se, já vás udávat určitě nebudu, jenom jsem upozornil na možný střet se zákonem (prostřednictví m horlivého souseda).

Jenda_12345: váš dotaz jsem nepochopil ani co do obsahu, ani co do umístění v tomto vlákně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 30.04.2015, 18:45 »


Do řadové garáže jsem si pořídil soustruh S28 - poháněný 3kW elektromotorem, ozubená kola, převodovka.
Hlavní 3F jistič pro všechny garáže má bohužel jen 16A s char. B.
Po zapnutí motoru tento jistič okamžitě vypadl.
Myslíte, že pomůže softstartér, motorový spouštěč, přepínač hvězda-trojúhelník nebo něco podobného.

1. Zkontrolujte, zdá je motor zapojený ve hvězdě. Na svorkovnice se to pozná, že jsou propojky jen v jedné řadě vodorovně.
2.  Motor  podle štítku je na 3x400V zapojený do hvězdy.  nelze zde použit přepínač Y/D.
3.  Pokud vypadl společný jistič 16/B, tak pro Vaši garáž je jistič asi větší hodnoty, anebo s charakteristik ou C nebo D
4.  Řešení navýšit hlavní jistič, anebo změnit jeho charakteristik u bude zřejmě neprůchodné
5.  Pokud je motor správně zapojený, bude řešením Softstartér anebo frekvenční měnič.
6.  Ale nejdříve je nutné prověřit správnost zapojení a změření záběrového proudu, který by neměl být větší než 14A po dobu cca 15 sec.
7.   Poslední možností také může být, že hlavní jistič 16A/B má po své životnosti. Zkušený elektrikář může tento problém vyřešit.

A ozvěte se jak to dopadlo......i my jsme někdy zvědaví.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jirka La
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 30.04.2015, 19:17 »

Tak kdyz uz jsem se s tim fotil :-)



1) hvezda sedi
2) dobre vedet (jsem laik)
3) mate pravdu, elektrikar mi namontoval jako hlavni garazovy 3x25A, asi stejne jako ja netusil, ze hlavni je jen 3X16A  Hněv
4) navyseni by bylo dobre, ale kvuli jednomu soustruhu tolik administrativy a dalsich penez + vetsi pausal?
5) RADA NAD ZLATO, dekuji. Frekvencni menic mam, tak to kdyztak vyzkousim. Jinak soustruh je z kovodilny, velmi dobry stav, byvaly majitel zakoupil CNC za 2 MEGA  Smích Videno na vlastni oci, bomba.
6) proveri v utery elektrikar ... snad
7) nestraste :-) vsechno v te skrince vypada docela nove

URCITE SE OZVU

Ohledne uzivani stavby. Jsem opravdu neskutecne prekvapeny, protoze by me ani ve snu nenapadlo, ze by snad uradum mohlo vadit, ze jsem si do SVE garaze dal SVUJ soustruh. Mezi nami, je tam chudak jen tak slozeny z paletaku na spalcich, takze ani o nejake instalaci nelze mluvit. Mimochodem, vice se bojim, aby ho nejaky extra prizpusobivy neprizpusobivy pricmoudly pritahovac zeleznych a nezeleznych kovu nepremistil jinam

P.S. Pokud je hlavni jistic 3x16A-charB, pomohlo by, kdybych si do garaze nechal dat 3x16A-charA - to by snad mohlo zabranit vypadavani hlavniho, ktery je v zamcene skrince a o klice si clovek musi jit rict?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 30.04.2015, 19:29 »

...
Ohledne uzivani stavby. Jsem opravdu neskutecne prekvapeny, protoze by me ani ve snu nenapadlo, ze by snad uradum mohlo vadit, ze jsem si do SVE garaze dal SVUJ soustruh.
...
Spousta lidí netuší, že když je to zkolaudované jako garáž, nebo dokonce skupinová nebo řadová garáž, že je omezeno kolik tak smí skladovat PHM, kolik jiných ropných látek, kolik jiných hořlavin jako např. barvy a ředidla...
Dokud se nic mimořádného nestane (nebo dokud se nenajde nějaký snaživý bonzák),  takové 3 kanystry benzínu nebo zásoba barev na jarní úpravu a údržbu chatky není v garáži vyjímkou...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jirka La
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 30.04.2015, 19:39 »

PHM, plyny a cokoliv horlaveho/vybusneho aj. bych pochopil, protoze pri pripadnem pozaru, ktery samozrejme nelze vyloucit, ohrozuju majetek ostatnich, minimalne tedy tech, co maji sousedni garaze ..... aaaaaaabr soustruh?  Úsměv Úsměv Úsměv No hlava mi to nebere.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 30.04.2015, 19:39 »

Máte-li frekvenční měnič, není co řešit.Nastaví se dostatečně dlouhá rozběhová rampa  a jistič vám padat nebude.Selekti vitu jištění změnou jističe za jistič se stejným nominálním proudem a jinou charakteristik ou nezajistíte.Př i použití vhodného frekvenčního měniče s vhodným nastavením vám však na 99,9% problém s padáním jističe odpadne.Budou také nutné změny v zapojení rozvaděče stroje.Ale to vám zde kolegové také zoškliví. Úsměv Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka La
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 30.04.2015, 20:09 »

Jo tak zosklivi  Úsměv Mne stacilo, kdyz jsem otevrel elektroskrin/rozvadec? soustruhu a kouknul na "streva",  samy stykac, porcelanove pojistky, myslim ze i trafo, desitky metru dratu atd.

Vsechno bych to nejradeji vykuchal a zapojil "jednoduse" menic - motor a smytec, protoze zde alespon trosku vim, co a jak zapojit, ale ten "oldschool" je pro me spanelska vesnice.

No, nejak to dopadne, v nejhorsim jistic zase vypadne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 30.04.2015, 20:24 »

Jo tak zosklivi  Úsměv Mne stacilo, kdyz jsem otevrel elektroskrin/rozvadec? soustruhu a kouknul na "streva",  samy stykac, porcelanove pojistky, myslim ze i trafo, desitky metru dratu atd.

Vsechno bych to nejradeji vykuchal a zapojil "jednoduse" menic - motor a smytec, protoze zde alespon trosku vim, co a jak zapojit, ale ten "oldschool" je pro me spanelska vesnice.

No, nejak to dopadne, v nejhorsim jistic zase vypadne.

Asi je toho pro vás španělská vesnice víc. Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 30.04.2015, 22:28 »

....ale zase takový naleštěný S28 a když se zabere jemná kroutící špona s dobře nabroušeným nožem, není to radost chodit do garáže jako do "trucovny"? boss
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jirka La
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 30.04.2015, 23:44 »

"Asi je toho pro vás španělská vesnice víc."
Tag urciteeee, jeste ze mame internety a gogel.

"....ale zase takový naleštěný S28 a když se zabere jemná kroutící špona s dobře nabroušeným nožem, není to radost chodit do garáže jako do "trucovny"?"

Spony minimalne jako detsky malicek budou litat ... alespon doufam. Na stolnim Sieg SC4 to nema ty spravne grady. Dalsi vec je, ze jsem se dostal do faze, kdy nestaci v aute sklopit zadni sedacky nebo pripojit vozik, ale je nutne volat autodopravu. Ale to trucovani se pak dostane na uplne jiny level  Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak si mohu zpočítat soudobý elektrický příkon?
 Jaký musí být přívod do domovního rozvaděče pro přímotopy?
 Je 15A jistič dostačující pro provoz elektrické trouby ?
 Ktera norma pojednava o prurezu vodice v napajecim kabelu k pocitaci?
 Je mozné provést el.instalaci drátem 1,5 pro zásuvky a jistit to 16A jisticem?
 Je přívodní kabel 4B x 25 pro stroj 150kW dostačující?
 Jaký použít průřez vodičů pro přívod 400V k peci o výkonu 16kW?
 Spočítáte mi prosím, zda náš hlavní jistič zvládne další akumulační kamna?
 Jak velký jistič zvolit před elektroměr?
 Jaký typ a průřez kabelu použít pro vedení v zemi k dílně?
 Čím může být způsobeno toto podpětí?
 Je správné vedení k RD s jističem 3x25A kabelem 4x10mm2?
 Jak se vypočítá tloušťka kabelu na světla a zásuvky?
 Jak vyměnit jistič 15A za 25A ?
 Postačí posílit stávající vedení o další kabel CYKY 5Cx2,5?
 Poradíte mi s příkonem pro větší hospodářskou místnost?
 Bude mi stačit pro 6kW motor kabel 5x2,5 CYKY?
 Pomůže další jistič s jinou charakteristikou proti vybavování původního?
 Jaký je vzorec pro výpočet průřezu přívodního kabelu?
 Pomůže mi měnič 230/110 pro napájení nabíječky u USA?
 Co znamená označení 16 (4) A u maximálního proudu spínače?
 Je kabel CYKY 5Cx6 dostatečný pro přívod bytu?
 Jak zjistím, že přívod do domu je dostačující pro změnu jističe z 1x25A na 3x25A
 Stačil by mi CYKY 1,5 pro napájení svítidla 60W a jednoho PC?
 Jaký použít kabel a jistič na jištění el trouby zapojený se sklokeramikou?
 Aký istič pre 5kW bojler?
 Utáhne menič z 12v na 220v třeba laptop?
 Mohu se zeptat na doporučený průřez vodiče a potřebné jištění spotřebiče 9W?
 Jak navýšit příkon pro TČ se stávajícím vedením?
 Kolik stojí navýšení příkonu?
 Jaký průměr vodičů pro prodlužovací kabel k přístroji o výkonu 3kW?
 Jak obstarat dočasné navýšení příkonu?
 Bude ventilátor 3F/480W fungovat při CU1,5 na délce 80m?
 Jak výkoný elektroagregat mám pořídit pro chatku?
 Stačí CYKY 5x4 pro přívodní kabel od elektroměru k bytové rozvodnici?
 Jaký kabel zvolit když mám hl. jistič 25A?
 Jak vypočítat jakým proudem lze zatížit kabel ke stavebnímu rozvaděči?
 Jaký zvolit průřez delšího vedení pro TV a plazmu?
 Jaký jistič, přívodní kabel a jeho zapojení by jste doporučovali pro 40kW?
 Musim při vyměně hlavniho jističe (z 25A na 32A) nechat udělat revizi?
 Bude stačit zásuvka 32A na motor 15kW 28,5A?
 Bude tento privodni kabel do RD dostačující ?
 Může bojler způsobovat přetížení jističe?
 Postačuje 5Cx2,5 při 85m na 1500+1500+3000W?
 Jaký maximální soudobý příkon může být u hlavního jističe 40A?
 Mohu zapojit do zásuvky jištěné 16A prodlužku 3x1mm2 max. 10A?
 Jaké je nutný jistič a průřez vodiče pro automatickou pračku o příkonu 1,5 kW?
 Jak zapojit pilu 1800W v domě s hlavním jističem domu 3x16A?
 Jaký je postup vyměny zaplombovaného rozvaděče pod elektroměrem?
 Jakou velikost jističe zvolit pro ponorné čerpadlo když znám jen přikon a vykon?
 Bude nutná výměna jističe 1x25A pro klimatizaci 2,55kW?
 Co vše mohu s příkonem 1x20A uvažovat za spotřebiče?
 Proč mi nejde vyměnit pojitka 20A za vyšší?
 Proč elektrocentrála 750W neutáhne ledovač 160W?
 Jakou velikost jističe použít pro vypalovací pec o příkonu 12 kw?
 Jaké je maximální možné zatížení domovního rozvodu jištěného 25A jističem?
 Proč je u spotřebiče se sítovou vidlicí doporučováno jištění 20A?
 Jakou velikost jističe a přívodního kabelu použít pro 27,7kW?
 Jaký průřez vodiče z elektroměrového do bytového rozvaděče? Dle projektanta.
 Jakou velikost jističe zvolit pro troubu (15kW)?
 Je výměna hlavního jističe od elektrikáře levnější než od ČEZu?
 Jaký zvolit kabel pro připojení filtračního domku?
 Můžete mi prosím spočítat potřebný příkon?
 Stačí pro indukcni desku Mora 230V/16A hlavní jistič 20A?
 Poradíte zda můj příkon zvládne ještě kombinovaný sporák 3,4kW?
 Postačí 3x16A pro plně elektrifikovaný byt?
 Existuje sklokeramika s troubou na jednu fázi?
 Jakou velikost jističů dát za původní staré v bytě s 1F přívodem ?
 Jakou zvolit velikost hlavního jističe dle níže uvedených spotřebičů?
 Jaký je max. odběr proudu u průtokového ohřívače, který je 9kW a 3x400V?
 Jaké jsou možnosti využití hlídacího proudového relé v domácnosti?
 Vydrží mi pojistky pokud omezím vyšší příkon ohřívače?
 Lze provozovat více spotřebičů než zvládne hlavní jistič?
 Kolik mě bude stát změna z 1/20A na 1/25A nebo z 1/20A na 3/20A u ČEZU?
 Jaký rozpočet uvažovat pro navýšení jistice v paneláku na tři fáze?
 Proč není dostatečný přívod 16A/5x2,5 pro 3 fázovou desku 7kW?
 Jak zvýšit nedostatečný rozběhový proud čerpadla napájeného elektrocentrálou?
 Lze připojit vířivku 5,4kW na jednofázovou zásuvku 16A?
 Lze sušičku zapojit na sdílený jistič?
 Lze přetížit jistič 3x10A na jedné fázi o 1A?
 Jak definovat příkon prodejního stánku aby nedocházelo k výpadku jističů?
 Jakou velikost jističe zvolit pro zahradní chatu?
 Jak vyhovět požadavku výrobce svařovacího invertoru na 22A v 1f zásuvce?
 Utáhne stávající elektroinstalace průmyslový bojler?
 Zvládne jednofázový jistič 15A vaření a pečení?
 Lze sloučit tři fáze do jedné?
 Vyplatí se pro byt 2+1 třífázový příkon?
 Podle čeho mohu odhadnout spotřebu budoucích elektrospotřebičů do bytu?
 Jak výkonný elektrokotel lze připojit na třífázový hlavní jistič 25A?
 Může být jistič 16A dostatečný pro myčku i elektrickou troubu?
 Jak se vejít do příkonu 3x20A s nadlimtním odběrem dalších spotřebičů?
 Jak zvýšit napětí na dálkovém kabelu?
 Proč elektrikáři říkají, že 3x25A není 75A?
 Proč stojí změna jističe z 1x25A na 3x25A 11.000Kč?
 Lze provozovat 15kW elektrokotel s jištěním 3x16A?
 Jak změřit maximální odběr spotřebičů?
 Utáhne rozvodnice (kombinace 400V + 230V) myčku i gril?
 Jde elektricky sporak s prikonem 7.8kW pripojit do jednofazove 16A zasuvky?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.07 sekund, 22 dotazů.