Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Je možné, že oběhové čerpadlo resetuje nastavení digitálních spínacích hodin?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je možné, že oběhové čerpadlo resetuje nastavení digitálních spínacích hodin?  (Přečteno 6193 krát)
Lukáš Meloun
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 29.04.2015, 16:03 »


Potřebuji nastavit spínání oběhového čerpadla na teplou vodu kratší než 15 min.
(jinak bych tam dal klasické mechanické spínačky - 15 min. je moc dlouhý interval).

Pokud tam dám spínací hodiny digitální a nastavím je, tak se po nějaké době stane, že se
nastavení vynuluje - někdy půl den, někdy 2 dny ...

Hodinama to určitě není, zkoušel jsem 2 různé typy a u obou stejné a u jiných spotřebičů to funguje bez problémů.
Osobně si myslím, že to oběhové čerpadlo při sepnutí se chová chvíli jako "generátor" a
ten impulz nastavení hodin smaže.
Máte někdo nějaký nápad, jak toto vyřešit?
Nejde ani tolik o to čerpadlo (to má spotřebu tuším 15w),  ale když běží déle, tak samozřejmě zbytečně chladne voda v bojleru a ten se zase spíná ...
Zaznamenáno
mafiak
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 30.04.2015, 16:02 »

Ak je to staršie neelektronické čerpadlo a hodiny sú bauobchodu tak je to veľmi pravdepodobné.
Zaznamenáno
janhercik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 30.04.2015, 18:44 »

Podobně se mi chovaly digitální hodiny (levné z Lidlu i dražší z velkoobchodu elektro),  kterými jsem spínal oběhové čerpadlo vytápění. U mne to bylo teplem, v prostoru bylo 20 až 40°C. Při vyšší teplotě se resetování objevovalo častěji. Snad existují hodiny pro vyšší teploty prostředí, já to vyřešil mechanickými a je klid, ale musím jim nastavit správný čas po každém výpadku napájení a při změně času.
Zaznamenáno
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 01.05.2015, 10:13 »

Zkuste co nejblíže ke svorce motoru čerpadla připojit paralelně varistor, např. RSA 4 AV 250. Je pravděpodobné, že že elektroniku hodin resetuje přepěťová špička při vypnutí vinutí.
Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #4 kdy: 01.05.2015, 13:30 »

Já bych na zkoušku připojil paralelně s čerpadlem klasickou žárovku, např. 15W/230V.
Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 22 dotazů.