Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Máte tip na rozvodnici pod omítku s IP minimálně 43?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Máte tip na rozvodnici pod omítku s IP minimálně 43?  (Přečteno 14403 krát)
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 17.04.2015, 08:53 »

Potřeboval bych rozvodnici v krytí minimálně IP43 pod omítku, ideálně s plastovými dveřmi a nedaří se mi nic normálního najít.
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 17.04.2015, 10:19 »

Obecně - značnou část nadomítkových lze použít i pod omítku. Konkrétně - podívejte se třeba na Schrack Minipol, ten by vám mohl vyhovovat.
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #2 kdy: 17.04.2015, 11:19 »

To je těžké. Plastové rozvaděče s vyšším krytím nejsou obecně konstruované k uložení pod omítku.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 17.04.2015, 12:43 »

Obecně - značnou část nadomítkových lze použít i pod omítku. Konkrétně - podívejte se třeba na Schrack Minipol, ten by vám mohl vyhovovat.

Nadomítkové rozvaděče mají jiné konstrukční uchycení "víka" a proto nejsou moc vhodné do omítky-museli by hodně "vyčnívat" !

Dají se dát do omítky, ale většinou musí být v nice (v otvoru)...
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 17.04.2015, 14:42 »

Také jsem psal značná část a nikoli všechny. A je také pravda, že vyšší krytí + plast to také komplikuje.  Šlo mi o to, že často je možnost zazdění dost utajená, nebo není uvedena vůbec, ačkoli tomu nic nebrání. Chce to posoudit konkrétní typ a nejlépe konzultovat s výrobcem. Konkrétně ten Minipol po zazdění vyčnívá cca 2cm, což nepůsobí nijak rušivě, spíše naopak.
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #5 kdy: 17.04.2015, 14:52 »

A je Schrack Minipol určený i pro montáž pod omítku?
Nikde jsem to nevyčetl, třeba jsem se přehlédl.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
schrack
« Odpověď #6 kdy: 17.04.2015, 15:31 »

,
rozvodnici Minipol, je možno bez problémů namontovat pod omítku. Jak psal jeden z předřečníků nad omítkou jsou jen dveře a horní a dolní lem. V naší nabídce jsou i další rozvodnice v požadovaném krytí. Otázkou pro výběr je zda potřebujete rozvodnici pro modulární přístroje nebo jiné zařízení. Typů je několik. pokud budte mít zájem můžete se na mne obrátit prostřednictví m e-mailu p.jahoda@....
Případně se můžeme sejít osobně. Mým pracovištěm je Brno, ale jelikož probíhají naše Info dny tak budu k zastižení ještě 20.4. v Brně, 21.4. v Ostravě, 24.4. v Bratislavě, 27.4 v Českých Budějovicích a 28.4 v Plzni.
Neváhejte mne kontaktovat
Petr Jahoda - produktmanažer
Schrack Technik spol. s r.o.
Zaznamenáno
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 17.04.2015, 15:35 »

A je Schrack Minipol určený i pro montáž pod omítku?
Nikde jsem to nevyčetl, třeba jsem se přehlédl.

To je právě to, o čem jsem psal. Nikde se to vyčíst nedá, ale když jsem volal do Schracka, tak mi doporučili právě tuhle.
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #8 kdy: 17.04.2015, 15:40 »

Pokud řekl výrobce ANO, pak je vše v pořádku.
Jen si myslím, že díky hladkým stěnám nebude ve zdivu držet uplně ideálně. Ale budiž. Stěny jdou zdrsnit flexou  tanecek
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 17.04.2015, 15:50 »

Přišroubovat přes záda, by taky neměl být problém...
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jiří x Svoboda
*
Offline Offline



Produktový manažer ve společnosti ETI


« Odpověď #10 kdy: 17.04.2015, 15:51 »

V katalogách jsme našli asi jen Gewiss
http://pro.gewiss.com/irj/go/km/docs/FILE/ZMN/76512912.pdf
Zaznamenáno

Jiří Svoboda, Produktový manažer ve společnosti ETI
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 17.04.2015, 18:15 »

Pánové, d ě k u j i  všem za rady.
Mám v plánu navštívit Schrack infodny v ČB, tak to tam dojednáme.

Abych to objasnil- byl jsem poptán na revizi většího penzionu (opravdu krásného),  kde jsem 30 vteřin po vystoupení z auta našel na venkovních stěnách dvě rozvodnice s krytím IP30. Prý to prováděla již neexistující firma a majitel mne požádal o pomoc při řešení...
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 18.04.2015, 09:40 »

Pokud by ti nevadilo provedení plechové (asi si nevybereš plast nebo plech půjdou do kopru postupně oba),  tak se zkus podívat na MODUL2000 od Schracku, tuším, že má krytí 43 při osazení stříšky proti dešti, ale jistotou netrpím a nemůžu to v katalogu najít.

U těch plasťáků bych se mimo jiné díval i na rozsah teplot použitelnosti. Aby ho pak někdo například nepotřeboval otevřít v zimě, což by pro ten plasťák bylo naposledy.
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #13 kdy: 18.04.2015, 18:58 »

Pokud by ti nevadilo provedení plechové (asi si nevybereš plast nebo plech půjdou do kopru postupně oba),  tak se zkus podívat na MODUL2000 od Schracku, tuším, že má krytí 43 při osazení stříšky proti dešti, ale jistotou netrpím a nemůžu to v katalogu najít.

Toto mohu potvrdit. Nejdříve mě samotného zarazilo to, že pouhý ohnutý plech (stříška),  může změnit skříň na IP43. Ale pokud to výrobce posvětil, nemám proč to řešit.
Sám jsem jich takto pár použil a prozatím bez problémů. Především v kombinaci elektroměrák a jističe okruhů v domě, vše v jedné skříni.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #14 kdy: 19.04.2015, 07:40 »

Citace
Nejdříve mě samotného zarazilo to, že pouhý ohnutý plech (stříška),  může změnit skříň na IP43.

Toto je příklad třeba elektroměrovýc h rozvaděčů které jsou venku, působí na ně  prostředí venkovní...Pře d mnoha lety tam výrobce přidal malou stříšku a bylo to dle norem! Nerozhodný
Také jsem se divil, dvířka měla profil pro gumové těsnění, raději jsem doporučil při revizi dodat gumové těsnění dvířek....bylo to několik korun navíc!
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 22 dotazů.