Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  ABB: Zásuvka s USB nabíječkou
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: ABB: Zásuvka s USB nabíječkou  (Přečteno 13580 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 27.03.2015, 08:02 »

ABB: Zásuvka s USB nabíječkou
    ABB: Zásuvka s USB nabíječkou. Zásuvka s integrovanou USB nabíječkou slouží pro současné používání zásuvky a nabíjení mobilního koncového zařízení se standardním nabíjecím rozhraním dle ČSN EN 62684 pomocí USB kabelu typu A. Umožňuje nabíjet smartphony, tablety, fotoaparáty či MP3 přehrávače bez adaptéru. Díky standardizovan ému rozhraní pro nabíjení koncových mobilních zařízení už není ...
    Zdroj: zde...


   


    Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?
   
ABB: Zásuvka s USB nabíječkou
   
Zaznamenáno
Jozef BABJAK
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 27.03.2015, 08:32 »

Snáď nebude problém s chladením. Namiesto USB zásuvky by sa z toho mohlo odvíjať na spôsob el. šnúry vysavača cca pol metra kábla ukončeného mikro-usb, a je to dokonalé. Ingenuity welcome!
Zaznamenáno
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 27.03.2015, 08:46 »

Škoda toho proudu jen 0.7A. když dnes k větším telefonům (a to nemluvím o tabletech) je běžně dodávána 2A nabíječka. Zařízení s větší baterií se bude z tohohle nabíjet pořádně dlouho (pokud se vůbec nabije) a při jeho používání mu možná energie nebude stačit vůbec a pojede i tak částečně z baterie.
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #3 kdy: 28.03.2015, 14:27 »

Zařízení s větší baterií se bude z tohohle nabíjet pořádně dlouho (pokud se vůbec nabije)

Ani se nabíjet nezačne. Zkušenost s tabletem Samsung Galaxy Tab.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
janhercik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 28.03.2015, 21:10 »

Můj tablet Samsung Galaxy Tab P5110 dobíjím běžně i dobíječkou na MT (0,55 A),  tablet dobíjení nesignalizuje a přitom se dobíjí, trvá to ale celou noc.
Cena (1300,-) za tuhle zásuvku mi přijde ještě vysoká, v Německu jsem našel několik levnějších a silnějších provedení, ale bohužel Shuko osazovat nechci.
Zaznamenáno
Roger
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 28.03.2015, 21:17 »

Ani se nabíjet nezačne. Zkušenost s tabletem Samsung Galaxy Tab.

Melo by stacit tablet vypnout a pak by se mohl dobit... Alespon u Apple to tak funguje, u slabych nabijecek...

Bohuzel dnes kazdy cinan (eBay) deklaruje 1, 2, 3 Amp a ve skutecnosti maji ty nabijecky sotva 1Amp... Anebo si spise pletou trvaly a nejaky peak vykon...

Sehnat 5V/3A nabijecku (pro 2 zarizeni, treba i do auta, malou a za rozumnou cenu) je celkem problem... Ono uchladit ty watty na regulatoru - to ani nemuze byt nic maleho...
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #6 kdy: 28.03.2015, 23:10 »

Možná to souvisí s tím, že norma USB je 0,5A. Ale za tu cenu zásuvky, no  nevím. Asi bych do ní nešel. Nabíječka 1,5A do auta mě vyšla na 300 Kč.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #7 kdy: 29.03.2015, 08:13 »

Všiml jsem si, že výrobci aut, začínají pomalu reagovat na požadavky řidičů a připravují ve svých autech, integrované USB nabíječky. Také jsem si všiml, že jedna už je bohužel málo.
Asi reagují opravdu pomalu.  Mrknutí

ALe k položené otázce. Namísto toho, abychom byli rádi, že výrobci začínají reagovat na potřeby trhu, máme s jejich produktem mnoho problémů, včetně ceny. Sakra proč?  zed
Osobně bych reagoval spíše tím že je fajn, že se v tomto začalo něco dít a já mohu zákazníkům nabídnou i jinou alternativu, přesněji další produkt. To jestli je to drahé, nebo ne, nebo spíš jestli je to pro něj za tuto cenu přínosem, si řekne sám zákazník. Můj názor v tomto není vůbec relevantní.  vegeeet
Technické možnosti řešení bych tedy konzultoval se zástupcem dodavatele a pokud se jim sejde dost ohlasů, jistě zareagují na další požadavek trhu a připraví variantu s větším dobíjecím proudem.
Prozatím se smířím s tímto a začnu to nabízet všude tam. Kde bych mohl očekávat nějaký zájem.
Pro mne je to jasná volba třeba do ložnice, kde budou instalovány z každé strany postele  Palec vzhůru u nočních stolků.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #8 kdy: 29.03.2015, 08:48 »

Když jsme u těch zásuvek (nn => usb) ...
Část roku bydlím po hotelích a penzionech. V některých zařízeních musím zásuvku opravdu objevovat nebo dokonce posouvat nábytek! Proto je můj cestovní přítel pětipes naprosto důvěrným předmětem.
Milí hoteliéři zamrzli v době elektronek. Zásuvka nechybí na chodbě aby mohla uklizečka zapojit vysavač ale ten, kdo ji má zaplatit, zásuvku aby hledal.

O to víc mne překvapily v USA stolní lapičky, které měly ve svém podstavci zásuvku. To ještě do Evropy nedošlo ani po dvanácti létech.
 tanecek
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Roger
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 29.03.2015, 12:44 »

Anebo jen nechteji, abyste jim kradl eletriku :-) malomestaci...

Franek: mate pravdu, prestoze vyrobci aut jedou vzdy od srpna novy modelovy rok, tak vetsi zmeny delaji asi stale jednou za 6-8 let jako drive - pri nabehu faceliftu... Treba u handsfree pred 10-15 lety to bylo markantni, vestavene handsfree na telefony, ktere uz davno nebyly v prodeji :-)

Možná to souvisí s tím, že norma USB je 0,5A. Ale za tu cenu zásuvky, no  nevím. Asi bych do ní nešel. Nabíječka 1,5A do auta mě vyšla na 300 Kč.

Ne tim to nebude, to je minimalnimprou d, co musi splnit kazde zarizeni, USB2.0 konektor je dimenzovan na (placnu 2Amp, presne uvedene to bude na USB.org v normach nebo na wiki),  USB3.0 jeste na vetsi proudy...

Bezne televizory maji oznaceny konektor pro HDD (nadepsany jako 1.5A) anebo bezny notebook dokaze odpojit ochranu, je to softwarova vec fungujici nejen na asus zeleze http://event.asus.com/mb/2010/ai_charger/

Jste si jisty, ze ta vase nabijecka za 300,- dava opravdu 1,5A trvale? Cena odpovida, no mam plny suple nabijecek 2.1A, ktere davaji tak 0,3 az 0,7A :-(
Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 30.03.2015, 09:20 »

Ještě jsem neměl tuto zásuvku s USB zdrojem v ruce, takže nemohu moc hodnotit, ale napadají mě různé myšlenky.

Jak dobře se zapojuje, zejména pak jako průběžná - t.j. zda se pod ní vejdou vodiče 6 x 2,5qmm při smyčkování ve standardní krabici KU 68 a jaká je kvalita svorek pro vodiče.

Jakou vlastní spotřebu má naprázdno (bez odběru) a zda se dá mechanicky odpojit. Odpojení vidím jako důležité nejen kvůli spotřebě, ale také kvůli měření při revizích.

Asi jsem staromilec, ale domů bych si je nedal. To mám raději dvojzásuvky, které jsou univerzálnější, mimo nabíječek do nich mohu zapojit cokoliv jiného. Možná bych měl pro výrobce nápad. Vyrábět nabíječku jako adapter na zásuvku nebo dvojzásuvku designově sjednocenou, která by se po zapojení do patřičného typu zásuvky tvářila jako její součást.

Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Roger
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 30.03.2015, 16:57 »

Ps: Kvalitni 5V/2.1A zdroje (treba ten od Applu) maji naprazdno spotrebu mezi 0-0,4W (nejsem schopen zmerit pod 0,5 W)
Zaznamenáno
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 31.03.2015, 15:11 »

A ještě jedna otázka je docela důležitá. Je USB nějak propojeno s PE, (PELV),  nebo to plave? Pokud to plave, splňuje to podmínky pro SELV?
Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #13 kdy: 31.03.2015, 20:09 »

Ani ne 2 minuty hledání na netu  Mrknutí

* usb zásuvka.pdf (27.62 KB - staženo 533 krát.)
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #14 kdy: 31.03.2015, 21:24 »

Teď nedávno jsem pořídil toto PowerCube s USB ( https://www.alza.cz/powercube-extended-usb-d1145457.htm?kampan=adw1_dsa-alza&gclid=CK3gx4yn08QCFagfwwodEaAAew )

Osobně se domnívám, že to je ideální řešení za celkem přijatelné peníze. Proud 0,7A V USB zásuvek ABB je dost málo. Tablet 10" v provozu bere kolem 1,0A, takže proud 0,7A nedá ani na to, aby tablet jel nonstop.
Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 22 dotazů.