{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!

+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Nesetkal jste se náhodou někdo s tím, že časovač CS3-1B zahoří?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Nesetkal jste se náhodou někdo s tím, že časovač CS3-1B zahoří?  (Přečteno 6260 krát)
Lukáš Svoboda 1
*

« kdy: 25.03.2015, 14:03 »

Nesetkal jste se náhodou někdo s tím, že časovač CS3-1B zahoří?
V budově je jich cca 50, některé jsou v pořádku, některé jeví známky mírného hoření.
Ale ten co je na fotkách tak ten dopadl nejhůř.
Podle výrobce by měly zvládnou induktivní zátěž 200VA, je na ně připojen ventilátor se štítkovým výkonem 30W.
Každopádně je musím z preventivních důvodů vyměnit, jsou staré asi 3 roky a u toho, který zhořel byl bouchnutý tyristor.
Dá se tomu nějak předejít nebo kde je chyba?
Sice jsem je nezapojoval, ale zapojení je u všech OK.
Zaznamenáno

Lukáš Svoboda
Revizní technik - začátečník
Radek Červený
Žij a nechej žít
*

« Odpověď #1 kdy: 25.03.2015, 20:57 »

Chyba je ve výrobci. Elektrobock kdysi býval o dvě úrovně výše než Elko, a rád jsem jeho výrobky kupoval. V posledních letech klesla markantně kvalita a připadá mi, že s Elkem zahájili v tichosti soutěž o větší vyrobenou hromadu "shitu".
Běžně na zakázku, kde mám ve výkazu výměr 3 ks, koupím 5 ks a doufám, že to z toho oživím. Záleží také, na jakou kápnete šarži, abych je jen nehanil. Jsou kusy, co fungují dodnes, ale to samé je i u Elka.
A co je největší sranda, drek v nákupu za 160 Kč posílá velkoobchod výrobci, který trvá na jeho opravě, Elektrobock jej nechá opravit a opravený zašle zpět  ajoooo
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Vít Rotrekl
*

« Odpověď #2 kdy: 25.03.2015, 21:01 »

Radek byl rychlejší. Přesně tu stejnou větu co napsal jako první jsem chtěl napsat taky Úsměv

S těma reklamačníma opravama to taky nechápu. Stejná zkušenost. Zas na druhou stranu, máme to k výrobci kousek, tak mu to můžeme omlátit o hlavu ještě za čerstva. Úsměv

EDIT: Já osobně na tohle používám relé SMT-H od ELKO ep., ono je sice o fous dražší, ale není tam spínací prvek tranzistor, tyristor nebo co já vím co se tam dává, ale relátko. A nevzpomínám si jestli mě nějaký SMR-H někdy odešelo.
Zaznamenáno

Revizní technik začátečník  :-)
Kdybych někdy psal bez diakritiky tak se omlouvám. Píšu z HUAWEI Ascend Y300 a diakritika se tam píše blbě :-)
Zdenek Pokorný
*

« Odpověď #3 kdy: 25.03.2015, 23:12 »

Nenašel jsem fotku, ale nevadí, tento jsem koupil za náhradu ELKO a vyhořel, dávám zpět ELKO a jen posílám na výměnu. S tím jsem se nesmířil a proto končím. Byl jsem zvyklý na řemeslo poctivé a taky končím. A to je všechno. 6 měsíců kousek za hranicema mi uspokojí na celý rok. A je mi v Česku smutno jak to dopadlo.
Zaznamenáno
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*

« Odpověď #4 kdy: 26.03.2015, 04:52 »

Nevím jestli zahoří, ale mám stejnou zkušenost.
Instaloval jsem 4ks na zátěž ventilátorů 2x30W.
Na třech místech šlapou dodnes, na čtvrtém jsem zlikvidoval 3, pak ještě 2 silnější verze (tuším do dvou ampér).
Týden ztracenýho času, před zákazníkem jsem vůl, který neumí zapojit větrák a v dílně se mi válí čtyři, možná, opravený krabičky v úhrnu za nemalý peníz, který už si nikam netroufnu namontovat.
Za mě poslední nákup od Elektrobock.
Zaznamenáno
Jiří x Svoboda
Neverifikovaný uživatel @1

« Odpověď #5 kdy: 26.03.2015, 07:41 »

Electrobock u mě také skončil. Před naším reklamačním technikem jsem na prodejně demonstrativně rozšlápl pohybové čidlo které samo spínalo i po dvojí opravě v reklamační lhůtě. Podle mě to v Kuřimi ani neotevřeli a poslali zpět... Stálo mě to dvě kila v naší velkoobchodní nákupce, ale ten pocit za to stál Mrknutí
Zaznamenáno
Tomáš Žabka
*

« Odpověď #6 kdy: 26.03.2015, 07:49 »

Mám podobnou zkušenost, s těmi to časovači (polovodičové spínaní). Zatím my nevyhořeli. Od prvních dvou reklamací jsem začal osazovat pouze typy, které mají relátko nikoli polovodiče. Od té doby nikdy žádná reklamace nebyla. Problém je v tom, že ty relátkové nemají takové možnosti nastavení.
Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.

Projektant a revizní technik E2B.
Lukáš Svoboda 1
*

« Odpověď #7 kdy: 26.03.2015, 09:00 »

Omlouvám se za ty fotky, nějak jsem je zazdil. Tady jsou.

* IMG_20150325_104736.jpg (109.4 KB, 816x612 - prohlédnuto 526 krát.)

* IMG_20150325_104747.jpg (55.13 KB, 816x612 - prohlédnuto 392 krát.)
Zaznamenáno

Lukáš Svoboda
Radek Červený
Žij a nechej žít
*

« Odpověď #8 kdy: 26.03.2015, 09:40 »

Myslel jsem, že jsem sám rebel, který nenechá niť suchou na výrobci, který svůj přístup k zákazníkovi a kvalitě nechce brát vážně.
Ale ta vlna, která se tu spustila, mě docela překvapila.
Bylo by fajn, kdyby se zde k problému vyjádřil i výrobce. Zkusím mu poslat email s odkazem na toto vlákno a uvidíme, jestli bude Elektrobocku stát za to, aby se k problému vyjádřil. 
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Radek Červený
Žij a nechej žít
*

« Odpověď #9 kdy: 26.03.2015, 09:43 »

Nenašel jsem fotku, ale nevadí, tento jsem koupil za náhradu ELKO a vyhořel, dávám zpět ELKO a jen posílám na výměnu. S tím jsem se nesmířil a proto končím. Byl jsem zvyklý na řemeslo poctivé a taky končím. A to je všechno. 6 měsíců kousek za hranicema mi uspokojí na celý rok. A je mi v Česku smutno jak to dopadlo.

Já zatím zůstávám na našem trhu, i když mám na věc stejný náhled jako vy. Zatím jsem to vyřešil tak, že klasičky pomalinku opouštím a jdu jen do zakázek s řídícím systémem, kde spínání ventilátorů, světel a další srandičky řeším jiným způsobem, než shitkami od Elektrobocku či Elka.
Zaznamenáno

www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Radek Červený
Žij a nechej žít
*

« Odpověď #10 kdy: 26.03.2015, 13:53 »

Došlá odpověď na dotaz:
p.Červený

v jakém konkrétním případě a u jakého typu výrobku sledujete pokles kvality ?? Každý náš výrobek i za 200Kč je testován ve výrobě na funkčnost.
Reklamace neměníme právě z toho důvodu kus za kus, ale požadujeme zaslání takového výrobku k nám , aby jsme posoudili , zda se jedná o naši chybu , nebo nevhodnou montáž.
Pokud zjistíme konstrukční chybu, ihned na to reagujeme ve výrobě a zákazníkovi vyjdeme vstříc.
Pokud jde podle nás o nevhodnou montáž, právě proto nechceme měnit kus za kus, aby jsme zákazníkovi mohli navrhnout  vhodnějším řešení.
Co se týká relátek CS3-1B ( diskute na netu) , tak je potřeba se opět bavit konkrétně, jak zákazník CS3 použil. CS3 má na výstupu polovodič a ten se namá rád s ventilátory, které v sobě mají rozběhový kondenzátor. Ten časem ztrácí parametry a jím zvětšený procházející proud může způsobit přehřátí výstupního polovodiče. Pro takovéto případy máme v nabídce relé CS3-16 s výstupem relé až 16A. Tento vyrobek je však o trochu dražší a to zase někteří šetřílci nechtějí akceptovat.
Pokud máte zájem , můžete se zastavit u nás ve výrobě. Rádi vás provedeme a ukážeme výrobní postupy.

S pozdravem
Jiří Filka
ELEKTROBOCK CZ s.r.o.
Zaznamenáno

www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Lukáš Svoboda 1
*

« Odpověď #11 kdy: 26.03.2015, 14:31 »

Hm, to je hezký, ale v žádném popisu nebo katalogovém listu se člověk tohle nedočte.
jen pro zajímavost popis produktu na www.elektroboc k.cz

Spínač pod vypínač je vhodný pro spínání ventilátorů s možností nastavení zpoždění.

Vlastnosti CS3-1B:
slouží ke zpožděnému zapnutí a vypnutí ventilátoru v závislosti na osvětlení. Ke spuštění ventilátoru dojde 1s až 5min po zapnutí osvětlení. Nastavení se provádí trimrem P1(zpoždění), pomocí malého šroubováku. K odpojení ventilátoru dojde v době 1s až 1,5h po vypnutí osvětlení.

TECHNICKÉ PARAMETRY
Napájení   230 V/ 50 Hz
Odporová zátěž   20 - 350 W
Induktivní zátěž   20 - 200 VA
Spínací prvek   triak
Nastavitelný čas   1 s - 90min. (tolerance - 50%)
Počet dekád   4
Pracovní teplota   0°C až +35°C
Zaznamenáno

Lukáš Svoboda
Lukáš Svoboda 1
*

« Odpověď #12 kdy: 26.03.2015, 14:34 »

Chyba bude asi někde jinde a né v tom, že jsme šetřílci....
Zaznamenáno

Lukáš Svoboda
Radek Červený
Žij a nechej žít
*

« Odpověď #13 kdy: 26.03.2015, 14:56 »

No ona se ta diskuze v emailu nadále ještě rozvíjela, jen nevím, jestli má smysl ji zde dále publikovat. V podstatě jsem se dozvěděl, že jsme hlupáci, co neumí určit zátěž a pomalu neumějí rozeznat benzínové auto od naftového.
Po pravdě, čekal jsem, že se zde k tomuto problému výrobce veřejně vyjádří, tak jak to dělají jiní zástupci slušných výrobců, namátkou Dehn, Shneider Electric, Teco či ABB. Ale asi to EB nemá zapotřebí, nebo si je natolik jist svojí neotřesitelnou pozicí na trhu.
On ten řetězec obchodu je založený v prvé řadě na důvěře. Tak jak zákazník důvěřuje mě, že mi tu zakázku dá, tak já musím důvěřovat výrobci komponentů, že do té zakázky kupuji kvalitní zboží. A pokud zákazník zjistí chybu, musím se k ní postavit čelem a řešit ji, nikoliv ze zákazníka udělat hlupáka. A takto by to mělo fungovat i od montážníka k výrobci. Toto vlákno je příkladem, že u EB to prostě nefunguje a zřejmě ani fungovat nebude.
Zaznamenáno

www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*

« Odpověď #14 kdy: 26.03.2015, 19:49 »

V mém případě to byly tyto shity:
zakázka 1: zapojení zpožděného vypnutí ventilátoru 60W
CS3-4 3x KO + 1x KO z opravy
CS3-16 2x 1 KO, druhé kupodivu funguje

V úhrnu 1000,-Kč v materiálu, 3000,-Kč v dopravě a ztátě času, ztráta zákazníka za všechny peníze.

zakázka č.2: pohybová čidla na chodbu každé po žárovce 60W
3x IR30 KO

V součtu 2000,-Kč + 1500,-Kč doprava a ztráta času.
Okamžitě nahrazeno Enikou a dlouhá nesouvislá řeč k prodejci ve VO.

Reklamace, kdy musím ze svého koupit jiný shit z této dílny a doufat, že se mi za měsíc vrátí možná opravený materiál, který už ale nebudu potřebovat je mi k ničemu.

Takže během půl roku 7500,- Kč - odepisuju jako náklady na vzdělání a po letech oběrů od EOB s nimi končím a nakupuju už jen od spolehlivých výrobců
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Jakou potřebuji zátěž pro připojení relé přes časový spínač?
 Časový spinač
 Kdo vyrábí časové relé zpožděná při odpadu, které při době odpočítávání, nepotřebuje externí napětí?
 Časový spínač na DIN lištu s napájením 12V?
 Kde se dá sehnat manuál ke spínačkám Grasslin?
 Vlastníte někdo zapojení časového relé TX 11 ?
 Jaká je klidová spotřeba síťových časových spínačů ELEKTROBOCK?
 Jak zapojit časový spínač CS3-1 bez svítidla?
 Nemáte schéma zapojení a popis funkce časového relé TX 12 ZN ?
 Neznáte náhradu za časové relé TU 60B?
 Poradíte typ doběhového (časové) relé napájené 12V?
 Jakou náhradu lze zvolit za časové relé RTs 61 ?
 Vyřešily by vám tyto bezdrátové vysílací hodiny požadavek investora?
 Jak zapojit časové relé, když mám u vypínače čtyři dráty?
 Časová spínací zásuvka MH-24 šrot? Nebo jen špatné použití?
 Aké použiť časove relé na osvetlenie chodby?
 Kdo vyrábí časový spínač na mince ?
 Jaké časové relé použít, popřípadě jak vyřešit opětovne nesepnuti?
 Jsou nějaké spínací hodiny na celý rok?
 Jaká je možná náhrada časového relé TD11 v zapojení přepnutí hvězda/trojuhelník?
 Jaký typ časového spínače zvolit pro ovládání ventilátoru?
 Máte rádi časovače ve formě zásuvkových adaptérů?
 Lze použít časový spínač SMR-H na žárovky DZ ?
 Kde sehnat spínací hodiny 1 až 15 minut?
 Kde seženu časovač na 12V?
 Máte již nový katalog stykačů, spouštěčů EPM 2013?
 Poradí někdo časovač, který spíná/vypíná po předem stanovené době prodlení?
 Jak resetovat časovač CRM-81J /ZR 1-10H při dosažení minimální hladiny?
 Co dělat, pokud časového relé nereaguje pod 15W?
 Proč mi stále nefunguje časový spínač CS3-4?
 Kde sehnat časový spínač pro nízké napětí?
 Dá se nějak seřídit časovač z NDR?
 Co se pokazilo na časovém spínači CS3-4M?
 O jaký typ relé jde v případě časových relé reagujících na zápalku ve vypínači?
 Jak vyřešit poruchy časového relé u spalinového ventilátoru?
 Kde hledat závadu pokud ventilátor s časovým relé se nevypne?
 Je časové rele cs3-4 vhodné pro spínání obehové čerpadla 93W?
 Kam u časového spínač CS3-1B umístit 20W rezistor?
 TELE HAASE: Katalog časových relé 2016
 Je možné souběžné svícení digitálním časovačem a schodišťovým spínačem?
 Dá se na výstup časovače CS3-1 dát cívku stykače?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.23 sekund, 22 dotazů.