{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!

+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak zjistit majitele sloupu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Jak zjistit majitele sloupu?  (Přečteno 1617 krát)
Tondys
Neverifikovaný uživatel @1

« kdy: 13.02.2015, 15:59 »

Na pozemku, který vlastním a naše rodina pozemek vlastnila od roku 1932 "vyrostl " v 60. letech minulého století  eletrický sloup s vedením.
Nikdy jsme nedali souhlas a na katastru na mém pozemku není zapsáno žádné věcné břemeno. V minulosti byla myslím jen jedna firma, ale nyní je spousty distributorů a nevím, jak zjistit majitele vedení a sloupu. Poradíte?

Pokud zjistím, mám nějaké možnosti překládky, resp. nějakého odškodnění? Nemůže se stát, že když se ozvu, tak se nějakým způsobem bez mého souhlasu objeví na katastru věcné břemeno?
Zaznamenáno
Vladimír Štemberg
*

« Odpověď #1 kdy: 14.02.2015, 15:23 »

K tomu, aby bylo možné určit majitele sloupu a vedení na něm, jste uvedl málo údajů. Pokud se jedná o vedení nízkého nebo vysokého napětí, je majitelem buď EON (jižní Čechy a jižní Morava), nebo PRE (Praha), nebo ČEZ (ostatní území).
Pokud se jedná o přenosová vedení velmi vysokého napětí, je na celém území státu majitelem většinou ČEPS (Česká přenosová).
Vedení nízkého napětí 400 V má vodiče na dřevěných nebo betonových sloupech na malých izolátorech a z vedení jdou přípojky rovnou do domů. Pokud je to tento případ, obraťte se na příslušnou distribuční firmu (EON, PRE nebo ČEZ) s zádostí o přeložení vedení mimo váš pozemek. Technicky obvykle není problém vedení přeložit, ale počítejte s tím, že to nebude ihned a že vám distributor přeložení vedení naúčtuje. Pokud se jedná o vedení vysokého nebo velmi vysokého napětí, bude s překládkou mnohem větší problém a pokud by to technicky možné bylo, bylo by to pravděpodobně nad vaše finanční možnosti.
Nebojte se, že by vám na katastru bez vašeho souhlasu napsali věcné břemeno. V 60. letech se podle tehdejšího elektrizačního zákona vedení "zřizovalo", přičemž jste měl nárok pouze na to, aby rozvodné závody po zřízení vedení uvedly vaši nemovitost do původního, případně řádného stavu. Do katastru se tehdy sloupy ani vedení nezapisovaly.
Zaznamenáno
Tondys
Neverifikovaný uživatel @1

« Odpověď #2 kdy: 14.02.2015, 16:18 »

Mezitím jsem zjistil, že to bude EON - Jižní Morava a předpokládám 400 V. Už mám nějaké další informace odsud v SZ, že musím ztrpět a nic z toho, jen omezení prostoru a obřezávání stromů. Měl jsem smlouvu na dodávku elektřiny od EON a RWE mne přesvědčilo, abych k nim přešel. Mám novou smlouvu, ale nyní zjišťuji, že RWE je obchodník a EON stále distributorem, v tom se normální spotřebitel nevyzná.
Už jsem OONu napsal o tom sloupu, ale kdybych měl novější informace, tak jsem jim nepsal, snad je nenašťouchnu. Když jsem se jako kluk ptal táty, proč s tím v minulosti nic nedělá, tak jsem byl poučen, že jak se ozve, už ji má.. Např. odstřižení - to asi přehnáněl, ale měl asi své zkušenosti z jiných oblastí.
Zaznamenáno
František Šohajda
*

RT E2-A

« Odpověď #3 kdy: 15.02.2015, 14:51 »

Citace
Mám novou smlouvu, ale nyní zjišťuji, že RWE je obchodník a EON stále distributorem, v tom se normální spotřebitel nevyzná.

I laik se vyzná !.... Škleb
Jak chcete, aby třeba můj dům byl on EONu a sousedův od RWE ?
Že by ustřihli dráty před mým domem a napojili je z jiné elektrárny 300km daleko???
Na to by neměli 50 let peníze!
To ani jinak nejde udělat !??Proto to tak je! že pouštějí po jedněch drátech třeba 50
různých cen elektriky... Mrknutí
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.148 sekund, 22 dotazů.