{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!

+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Prednostni rele nesepne stykac napoprve, ale 2x jej procvakne. Kde je problem?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Prednostni rele nesepne stykac napoprve, ale 2x jej procvakne. Kde je problem?  (Přečteno 1065 krát)
Rouwen
« kdy: 23.01.2015, 16:31 »

Mam v byte elektronicky rizeny prutokovy ohrivac (13kW, 3 faze), ktery je napojeny na prednostni rele (6,7 - 39A) pres druhou fazi. Pokud pustim teplou vodu, toto prednostni rele sepne 3-fazovy stykac (25A), ktery vypne primotopy v byte, a zajisti proud pro ohrivac, protoze jinak by mi to nevychazelo. Proste tepla voda ma prednost pred topenim.

Problem je ten, ze kdyz pustim teplou vodu, stykac nesepne jednim cvaknutim, ale nekdy cvakne 2x rychle za sebou, nekdy cvakne spravne jen jednou. Dela to ciste nahodne. Jak je to mozne?

Moje teorie je, ze prutokac ma postupny nabeh a na zacatku ma mensi odber, neco kolem 6,7A a tudiz rele je z toho "zmatene" a prepina stykac rychle za sebou, nez se odber dostane na vyssi hodnoty. Je to tak, nebo je problem jinde?

Bohuzel jeden stykac uz mi takto odesel, po case to nevydrzel. Takze mam druhy. Asi mu nedela dobre 2x rychle sepnuti/vypnuti. Zkousel jsem vymenit i to rele, ale dela to i vymenene rele (je to klasika eberle rele), takze tam problem nebude.

(Na stykac je napojene i HDO a termostat, ale to s tim asi nemuze souviset)

Vyplati se mi nahradit ten stykac 3-fazovym SSR s chladicem, nebo jak to mam vyresit? Prutokac jsem zkousel nastavit v menu na to citlive rele.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.106 sekund, 20 dotazů.