Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Co je to kvadrokoptéra a jak k ní přijde elektrikář
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co je to kvadrokoptéra a jak k ní přijde elektrikář  (Přečteno 8721 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 18.11.2014, 10:02 »

Co je to kvadrokoptéra a jak k ní přijde elektrikář
    Víte, co je to kvadrokoptéra? Kvadrokoptéra je helikoptéra se čtyřmi rotory, která dokáže setrvat nehybně ve vzduchu, a je tak velmi snadné ji ovládat. První funkční kvatrokoptéru vyrobil Etienne Oehmichen už v roce 1920. Původně se tyto stroje konstruovaly, aby nesly lidskou posádku. Dnes se vyrábí především malé bezpilotní kvadrokoptéry, nazývané také drony. Zajímá vás jak elektrikář přijde k takové malé bezpilotní kvadrokoptéře? Sledujte tento článek.
    Zdroj: zde...


   


    Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?
   
Co je to kvadrokoptéra a jak k ní přijde elektrikář
   
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 18.11.2014, 12:14 »

Myslím, že mám dobrou fantazii k čemu tento kvadrotulník použít, jen si nedovedu představit co se stane pokud odletí z dosahu řízení. To by mohl někoho zranit.
Třeba to mohl být včera nosič vajíčkové munice při inteligentním projevu ...  tanecek

Škoda, že ta akce WAGO platí až ode dneška. Nebo že by záměr?
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 18.11.2014, 14:11 »

Jen není napsáno, jaká to bude. Zda malá, střední či velká. Jestli jen malá, unese to s bídou tak kindrvejce a to je o ničem Škleb
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Ivan Hanzlík
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 18.11.2014, 15:05 »


Do styku s ní elektrikář přijde velice snadno.
Létá s ním (dronem) okolo stožárů vvn a filmuje.
V kanceláři stáhne v klidu záznam, přiblíží detaily a letecká revize je za zlomek ceny, než se skutečnou helikoptérou.
Navíc drony si pamatují cestu tam a když se blíží nedostatek energie (ať benzín, nebo vybité baterie) umí se vrátit na výchozí stanoviště.
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #4 kdy: 18.11.2014, 15:27 »


Nepotřebuje někdo 2500 Wagosvorek? A bez té čtyřtulky? V redakci tolik svorek asi neuživíme a já bych chtěl zkusit co na to řeknou naši chlupatí domácí přátelé.
 tanecek
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 18.11.2014, 16:16 »

Já je Miro klidně naskladním, 2500 Wagovek mám tak na půl roku Mrknutí Jen se musím mrknout na ceny Mrknutí
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 18.11.2014, 17:36 »

Kvadrokoptéra? To je na tahání kabelů. Neznáte?
Jeden panelák, na střeše se na kvadrokoptéru naváže režná nit, přeletí se na sousední panelák. Po té niti se přetáhne silný vlasec (na kratší vzdálenost se dá použít např. výplet do tenisové rakety nebo něco podobného) a po tom se už dá natáhnout mezi baráky optika...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Honza Krepl
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 18.11.2014, 17:43 »

Myslím, že mám dobrou fantazii k čemu tento kvadrotulník použít, jen si nedovedu představit co se stane pokud odletí z dosahu řízení. To by mohl někoho zranit.


Pokud ztratí řídící signál tak zastaví a pomalu začne klesat dokud nedosedne - teda aspoň ty kvalitnější  Mrknutí  A pokud by unesla aspoň kilo tak b mě napadlo habakuk možností využití - revize, tahání, zásobení spojovacím materiálem a dál a dál... :-)
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #8 kdy: 18.11.2014, 17:52 »

Já je Miro klidně naskladním, 2500 Wagovek mám tak na půl roku Mrknutí Jen se musím mrknout na ceny Mrknutí
Tak REXEL si tedy můžeš škrtnout, no!
Snad máš domluvené u VO dobré kondice, ne?
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 18.11.2014, 18:15 »

Kvadrokoptéra? To je na tahání kabelů. Neznáte?
Jeden panelák, na střeše se na kvadrokoptéru naváže režná nit, přeletí se na sousední panelák. Po té niti se přetáhne silný vlasec (na kratší vzdálenost se dá použít např. výplet do tenisové rakety nebo něco podobného) a po tom se už dá natáhnout mezi baráky optika...
Jojo, holt pokrok se nezapře.
Já na to používal rybářský prut a zábavní pyrotechniku. Tyčku rachejtle jsem nasunul do vodících oček prutu. Na konec tyčky přivázal konec vlasce, vyklopil naviják, zapálil doutnák a prutem namířil do požadovaného směru...  Mrknutí

Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 18.11.2014, 18:59 »

Na inspekce VVN nebo treba hromozvodu na hradnich vezich je to k nezaplaceni. Nenormalni uspora casu a nakladu. Kamarad ma hexakopteru, co unese i velkou kameru s prenosem a polohovanim, pronajima to dodavatelsky kdekomu. Uz s tim tocil zabery pro film, hrad pro turisticke informacni centrum, delal podklady pro mapovani hrbitova i pro revizi bleskozvodu na vezich jednoho hradu (vybiram nejvetsi kuriozity). Litaji s tim vzdycky dva lidi. Jeden ma na starosti pilotaz, pred sebou konzoli s rizenim kde vidi maly zaber z kamerky vrtulniku, GPS data, letove parametry, level baterek a dalsi udaje. Druhy clovek ma na starosti hlavni kameru, vidi jeji zaber a ridi polohovani kamery. Jen s vedenim VVN maji pry trochu potiz. To ruseni je prilis vysoky a pri priblizeni k dratum 220/440 kV vysazuje nejen spojeni, ale i interni rizeni a gyroskopy...

Mimochodem, pokud jde o chovani dronu pri vypadku signalu, tak tyto vetsi hracky maji GPS a umi se vratit do posledni zname pozice kde jeste signal meli a velice uzkostlive si hlidaji prah 50% kapacity akumulatoru aby bylo dost stavy na navrat. A pokud je opravdu zle, tak zapnou rezim velice pomaleho klesani dolu a hledaji rovnou plochu pro pristani...
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.039 sekund, 22 dotazů.