Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Proč jsem nemohl protáhnout nové vodiče do trubky
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč jsem nemohl protáhnout nové vodiče do trubky  (Přečteno 2822 krát)
Jiří Reich
*
Offline Offline




« kdy: 19.10.2014, 22:13 »

Proč jsem nemohl protáhnout nové vodiče do trubky
    Stává se, že jeden řemeslník druhému poškodí dílo. Co je ale nejhorší? Nesjedná opravu způsobené škody. V honbě za ziskem se ztrácí nejen řemeslnická čest, ale i ta nejzákladnější odpovědnost a slušnost.
    Zdroj: zde...


   


    Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?
   
Proč jsem nemohl protáhnout nové vodiče do trubky
   
Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 20.10.2014, 17:44 »

Musel jsem se zasmát, když jsem četl ve vašem příspěvku tuto větu: Zmiňovat se o právu, to už nemá vůbec žádný smysl. Přemýšlím co se musí stát, abychom se dočkali změny k lepšímu.

Když už člověk dokope neplatiče k tomu, že jedná a podepíše směnku, kterou stejně následně nezaplatí, nezbude nic jiného, než podat návrh na vydání směnečného platebního rozkazu. Po podání návrhu zvládl soud za rok pouze zaslat výzvu na zaplacení soudního poplatku. Po roce právník urguje, proč ještě neproběhl soud a kde je zádrhel. Odpověď byla překvapivá. Dva originály směnek se ze spisu na soudě jednoduše ztratily  zle

Tak to vypadá, že v tomto případě mě budou za neplatiče platit škodu daňoví poplatníci. A v tomto žijeme, pracujeme, a snažíme se tvořit....    Jdu blejt, velebnosti.
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #2 kdy: 20.10.2014, 21:17 »

Řekl bych, že se jedná o drobnou každodenní lapálii.  Úsměv
A nyní vážně, na fotce je stará povlaková trubka s vystýlkou dehtovým papírem používaná tak kolem roku 1950, takže mě u takto letité instalace ani nepřekvapuje, že jsou trubky v takto starých objektech na mnoha místech poškozené a neprůchozí.
No a dle mých nejnovějších zkušeností z opravdu větších staveb bytové výstavby současnosti, k podobným problémům nedochází, respektive pokud k poškození dojde vše je zcela adekvátně řešeno s kolegy šéfmontéry a mistry ostatních řemesel nebo na kontrolních dnech se stavbyvedoucím . Osobně nevidím svět stvebnictví zase tak černě. Když se tak poctivě zamyslím, tak asi největší prasárny jsem za posledních 20 roků vídal právě na menších akcích řízených rádoby "špičkovými malými stvebními firmami" (jak si sami říkají),  které  stahují movité investory.
Zaznamenáno

Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.036 sekund, 21 dotazů.