Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak lze nasimulovat topné těleso?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak lze nasimulovat topné těleso?  (Přečteno 6908 krát)
Roman Holý
« kdy: 10.10.2014, 21:37 »

Na pračce odešlo topné těleso a s ním i triak na CU. Ten jsem vyměnil, ale před nákupem nového tělesa bych rád zkusil, jestli závada není ještě nikde jinde.
Jak lze nasimulovat, aby si CU myslela, že je těleso zapojené a funkční?
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 10.10.2014, 21:54 »

Zatím jsem se nesetkal s pračkou, která by hlídala jestli topným tělesem prochází proud. Zpravidla pračka hlídá jestli se už voda ohřála na potřebnou teplotu. Takže pokud sepne napětí pro topnou spirálu, mělo by to být OK.

Za dodržení jistých pravidel opatrnosti a "zdravého rozumu" se dá místo topného tělesa připojit cokoliv, co bude odebírat "několik Ampérů". Třeba tam provizorně připojit zásuvku a jako zátěž zkusit rychlovarnou konvici, žehličku,...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 11.10.2014, 09:16 »

Pokud jste elektrikář tak poradím!
Já mám už roky udělanou takovou zkoušečku:
cca 1/2 m kabelu na jednom konci izolované krokosvorky na druhém zásuvka !
Tam zapojuji velké odpory (spotřebiče)
nebo
cca 1/2m kabelu na jednom konci izolované krokosvorky a na druhém objímka E27!
do ní dávám to co potřebuji, třeba žárovku 200W na větší příkony!
 tanecek tanecek
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #3 kdy: 11.10.2014, 13:26 »

Zatím jsem se nesetkal s pračkou, která by hlídala jestli topným tělesem prochází proud.

No já už jsem se s tím setkal.
Opravami spotřebičů se běžně nezabývám, ale v tomto případě šlo o moji vlastní pračku.
Šlo o pračku s tzv. "šestým smyslem"  Mrknutí

Chovalo se to tak, že pračka se spustila, buben se otáčel na jednu stranu, potom na druhou stranu a tak pořád dokola, ale nastavený program se na tomto "zasekl" a dále nepokračoval.
Chovalo se to tak i při nastavení ždímání.
Až po nějaké době pokusů jsem přišel na to, že je vadné topné těleso. Pračka si to skutečně testovala a pokud to nebylo v pořádku, program dále nepokračoval.
Potom jsem topné těleso "nasimuloval" pomocí varné konvice (stejný příkon - 2 kW) a ejhle, najednou to fungovalo ...
Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 11.10.2014, 18:37 »

No já už jsem se s tím setkal.
 ...
Zajímavá zkušenost. Dík
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jiří Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 11.10.2014, 18:55 »

...
Potom jsem topné těleso "nasimuloval" pomocí varné konvice (stejný příkon - 2 kW) a ejhle, najednou to fungovalo ...


Program pokračoval se studenou vodou i když nesepnul termostat ??
Co to bylo za značku ?
Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #6 kdy: 12.10.2014, 10:51 »

Program pokračoval se studenou vodou i když nesepnul termostat ?
Co to bylo za značku ?


Probíhalo to tak, že pračka napustila vodu, buben se začal otáčet tam a zpět, nějakou dobu se to jen takhle točilo ale program nepokračoval, nesepnulo se splachování pracího prostředku atd ... Asi po 5 min. se pračka zastavila a na displeji se objevila chyba F ... (něco).
Voda zůstala v pračce, musela ručně vypustit.
Bohužel v manuálu k tomu nic nebylo, na internetu jsem našel asi deset různých věcí, které by to mohlo znamenat, kromě jiné i vadné topné těleso.
To jsem "zdravým selským rozumem"  Škleb vyloučil, protože se to takto chovalo i při programech, kdy se voda neohřívá, například při máchání nebo při ždímání.
Což byla chyba, těleso bylo skutečně vadné, po "nasimulování" program normálně pokračoval.

Byl jsem poněkud "rozčarován" z toho, že pokud má pračka nějakou diagnostiku a displej, mohla mi to napsat rovnou ...
Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Jiří Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 12.10.2014, 14:44 »

Jsou pračky, které si přihřívají i vodu na máchání.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.049 sekund, 22 dotazů.