{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!

+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Za jakých podmínek, má smysl měnit dodavatele elektřiny?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Za jakých podmínek, má smysl měnit dodavatele elektřiny?  (Přečteno 4151 krát)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*

« kdy: 17.09.2014, 19:28 »

Netýká se vás také případ, kdy namísto očekávané úspory za dodávku elektrické energie, při změně dodavatele, platíte naopak více?

http://www.novinky.cz/finance/346713-cesi-zmenou-dodavatele-elektriny-chteji-usetrit-casto-vsak-prodelaji.html

Má s tím tady někdo nějakou osobní zkušenost?
Zaznamenáno

www.fraja.cz , revize@fraja.cz , tel: 728171585
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*

« Odpověď #1 kdy: 17.09.2014, 21:20 »

No tak ti Máňo (Honzo) teda nevím, buď v tom článku kecaj nebo jsou zmiňovaní  respondenti ducha mdlého.
Já přešel od PRE už asi před 3 roky a ušetřil jsem několik tis. ročně, letos chystám opět přechod a opět na tom vydělám. Kvůli nedostatku času vše propočítat tedy poněkud 5 min. po 12, ale stále ještě stihnu hlavní topnou sezonu u levnějšího dodavatele.
A moje metoda je jednoduchá použiji zdravý rozum a kalkulačku ERU, do které si postupně zadám různé vstupní údaje skutečné i fiktivní a potom si předložené nabídky pěkně podrobně projdu a hledám jestli mi někde nekecaj, vše hezky v PC nebo na papíře před očima! No spoléhat se jen na nějaké telefonické nabídky a pak se divit nad skrytými poplatky?  Jsem v rozpacích Není divu, že pak lidi  Pláč nad výsledkem.
Z těch aukcí jsem poněkud v rozpacích, protože prostě z principu nevěřím jejich organizátorům, proč by proboha někdo pořádal nezištně aukci třeba v naší čtvrti v Praze, když je to firma z Brna? Asi se jí to z nějakého důvodu vyplácí, že? Takže jsem idividualista, spoléhám jen sám na sebe a zlobit se pak mohu také jen na sebe, když to podělám.
Zaznamenáno

Jiří Schwarz
*

« Odpověď #2 kdy: 17.09.2014, 21:53 »

M.K. to popsal správně.
Pokud se vezmou v úvahu správné vstupní údaje, dá se seriozně zkusit najít levnější variantu.
Ale co tady u nás ve vsi chodili agenti 2 "společností" a něco slibovali, to byla typická lumpárna, protože nalákali lidi na levnější "silovou elektřinu" a ti se pak jen divili, že "faktura má víc řádků než od původního dodavatele a součet je vyšší"

Když mě někdo něco slíbí, ale musím se mu upsat minimálně na ... tak to je vždy na zamyšlení.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Vítězslav Vaněk
Neverifikovaný uživatel @4

« Odpověď #3 kdy: 17.09.2014, 22:26 »

Můj distributor je ČEZ.V červenci mě operátorka ČEZu nabídla že pokud budu odebírat od nich i plyn že mě dají na elektřinu bonus 2000Kč.Vše jsme sepsaly po telefonu.Přišl a smlouva k podepsání na 24měsíců a já zjistil podle názvu produktů v ceníku že budu mít plyn o něco levnější ale elektřinu o 800kč  ročně dražší.Tak jsem je poslal do háje.Další zajímavost,v červenci proběhla v obci aukce elektřiny,zajímal jsem se který distributor to vyhrál ale nedozvěděl jsem se to naOÚ ani u společnosti která aukci pořádala.Což je dost divný ale pořád píšou o obrovských úsporách.
Zaznamenáno

Sláva
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*

« Odpověď #4 kdy: 18.09.2014, 05:34 »

Já přešel od PRE už asi před 3 roky a ušetřil jsem několik tis. ročně,....

Tak to by mě asi zajímalo.

Jen pro pořádek. Taky jsem využil kalkulačku na interneru a ta mi pověděla, že bych na své domácnosti mohl ušetřit tak 2000-2500Kč. To je sice fajn, ale nějak se mi moc nezamlouvaly obchodní podmínky "vítězných" přeprodejců silové elektřiny, tak jsem prozatím zůstal u ČEZu. Pořád nevím, jestli tyto prostředky stojí za to, nebo by následný servis alternativce (jak technický, tak finanční), tuto úsporu smazal, nebo jak se píše  tomto článku, ještě prodražil.
Proto mě zajímají osobní zkušenosti, navíc odborníků, kde nepředpokládám to, že by se nechali unést tlacháním podomních prodejců. Ale díky tomu, že možnost změnit dodavatele už máme nějaký ten pátek, je šance, že se dozvím o tom, jak se který dodavatel stará o své "ovečky" a jaký má, případně nemá servis. A to i z důvodu, že se ke mě, jako elektrikáři, občas dojdou zeptat i sousedé a toto téma pak spolu probíráme. Proto bych měl rád co nejvíce informací a zkušeností přímo od zkušených elektrikářů.

Nejvíce peněz, co se energií týče, stojí v naší domácnosti asi topení. Zde jsem hodně ušetřil změnou zdroje tepla. (tepelné čerpadlo)
Zaznamenáno

www.fraja.cz , revize@fraja.cz , tel: 728171585
Michael Tejčka
*

« Odpověď #5 kdy: 18.09.2014, 22:47 »

Tak to by mě asi zajímalo.

Jen pro pořádek. Taky jsem využil kalkulačku na interneru a ta mi pověděla, že bych na své domácnosti mohl ušetřit tak 2000-2500Kč. To je sice fajn, ale nějak se mi moc nezamlouvaly obchodní podmínky "vítězných" přeprodejců silové elektřiny, tak jsem prozatím zůstal u ČEZu. Pořád nevím, jestli tyto prostředky stojí za to, nebo by následný servis alternativce (jak technický, tak finanční), tuto úsporu smazal, nebo jak se píše  tomto článku, ještě prodražil.
Proto mě zajímají osobní zkušenosti, navíc odborníků, kde nepředpokládám to, že by se nechali unést tlacháním podomních prodejců. Ale díky tomu, že možnost změnit dodavatele už máme nějaký ten pátek, je šance, že se dozvím o tom, jak se který dodavatel stará o své "ovečky" a jaký má, případně nemá servis. A to i z důvodu, že se ke mě, jako elektrikáři, občas dojdou zeptat i sousedé a toto téma pak spolu probíráme. Proto bych měl rád co nejvíce informací a zkušeností přímo od zkušených elektrikářů.

Jak z mý huby akorát ve slušnym podání.....
Zaznamenáno

.... taky už se tak často šroubovákem v uchu nešťourám, ale punk poslouchám pořád ....
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*

« Odpověď #6 kdy: 19.09.2014, 20:37 »

Otázkou je i servis, který poskytují.
Zkušenosti s Bohemia energy:
Nájemník zákazníka rozvázal nájemní smlouvu a zrušil odběr. Nestačil se pak divit, když mu přišla faktura s penále 12100,- včetně DPH, protože nedodržel roční výpovědní lhůtu. Trochu krkolomné v případě nájmu. zle
Další zákazník měl u Bohemia přeplatek. Vydolovat ho z nich byl nadlidský výkon, stejně, jako zrušit, nebo snížit inkaso (když má předplaceno). Řešil to až soudní cestou. zle
Další zákazník chtěl upravit ER. Nahlásili jsme na ČEZu rozplombování a provedli. Sepsal jsem revizi a předal zákazníkovi. Za týden byl pán zpátky, že je u Bohemia a chtějí po něm pokutu za neoprávněné rozplombování a černý odběr. Tahanice se táhly půl roku. zle

Od té doby poskytuju "servis" už jen zákazníkům distributorů. U překupníků si musí papíry vyřídit sami.  zle

Takže představa, že mi umře hlavní jistič a já budu měsíc žádat o povolení k jeho výměně se mně ani trochu nezamlouvá. To i těch pár ušetřených korun za to nestojí
Zaznamenáno
Michael Tejčka
*

« Odpověď #7 kdy: 19.09.2014, 22:41 »

Další zákazník chtěl upravit ER. Nahlásili jsme na ČEZu rozplombování a provedli. Sepsal jsem revizi a předal zákazníkovi. Za týden byl pán zpátky, že je u Bohemia a chtějí po něm pokutu za neoprávněné rozplombování a černý odběr. Tahanice se táhly půl roku. zle

Dobrý vědět. Když podnikám pracovní kratochvíle tohoto typu, nikdy by mě nenapadlo, že může vzniknout takováhle pakárna.
Zaznamenáno

.... taky už se tak často šroubovákem v uchu nešťourám, ale punk poslouchám pořád ....
František Kabát
Neverifikovaný uživatel @2
*

« Odpověď #8 kdy: 22.09.2014, 13:32 »

Aukce fungují takto: Firma si zajistí server, zlanaří co nejvíce odběratelů, kteří zaplatí poplatek cca 500Kč a obchodníci mají určený čas na přihození své nabídky, firma určí vítěze a uzavře s ním zprostředkovat elskou smlouvu. Teď musí jednotlivý odběratelé s vysoutěženým dodavatelem podepsat smlouvu. Pokud to neučiní, zaplatí smluvní pokutu. Z teoreticky ušetřených peněz pak v následujícím období platí firmě "desálek", což může být až 50%. zle
Problém pak vzniká když zákazník A má jednotarif kde ušetří, ale zákazník B s dvojtarifem prodělá, protože nt má obchodník drahý. Pláč
Fungující varianta pro podnikatelské odběry je individuální smlouva. Zde lze dosáhnout při roční smlouvě ceny za plyn 0,74Kč/kWh a u elektřiny VO 1,04Kč/kWh. tanecek
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.194 sekund, 22 dotazů.