Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Pomůže někdo prosim se zapojením flexi?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Pomůže někdo prosim se zapojením flexi?  (Přečteno 6278 krát)
Michal Krystof
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 17.08.2014, 17:23 »

v praci vyhazovali flexu ze je rozbita a protoze zadnou nemam tak jsem si rekl ze si ju zkusim spravit zapl jsem ji doma do zasuvky normalne se tocila ale jiskrilo to v ni a fest tak jsem ju celou rozdelal a prisel na to ze jak je vynuti tak z toho vedou draty a na jednom tom drate byla prodrena buzirka nez jsem komplet vsechny draty odpojil tak jsem si to podrobne nafotil abych pak zpetne vedel co pak zpatky zapojit tak jak to bylo vim ze mi el nic moc nerika tak jsem si to chtel takhle pojistit ale zena mi je omylem vymazala ty fotky a ja si uz po mesici nepamatuju jak ty draty byli nechci to zapojit jinak abych to nespalil tak jsem si to dobre nafotil a chtel bych nekoho poprosit jestli by mi nemohl v malovani nepospojovat ty draty jak je mam spajit a jak zapojit na spinac....o verim ze to pro vas bude otazka par sekund....douf am ze neotravuju a predem dekuju případně jen napište hnědý s pak tam nebo nějak podobně vysvětlit.....


* IMG_20140813_173908.jpg (51.9 KB, 1200x1600 - prohlédnuto 435 krát.)

* IMG_20140813_180023.jpg (67.56 KB, 1200x1600 - prohlédnuto 481 krát.)

* IMG_20140813_180159.jpg (79.18 KB, 1200x1600 - prohlédnuto 436 krát.)
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 17.08.2014, 17:32 »


Uklidněte se s tím tapetováním! Raději se dívejte co píšete!
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 17.08.2014, 18:28 »

Pro začátek si objednejte novou kotvu a záhy zjistíte, že nová flexa vyjde levněji.
Typický znak kutila- všechno rozkuchat a hledat okem ulomený drát. V tomto případě vám stačilo provést měření (nechat změřit) a poté se rozhodnout, zda se ta investice do opravy vyplatí.
Zaznamenáno
Michal Krystof
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 17.08.2014, 19:40 »

Co je to ta kotva ? Ale i bez te nove kotvy to půjde zapojit ne? I když to bude finančně náročnější nebo neekonomické poradite co jak zapojit?
Zaznamenáno
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #4 kdy: 17.08.2014, 20:06 »

Co je to ta kotva ? Ale i bez te nove kotvy to půjde zapojit ne? I když to bude finančně náročnější nebo neekonomické poradite co jak zapojit?

Kotva je to co se točí. Vzhledem k tomu, že se jedná o sériový motor, pak lze předpokládat v případě vadné kotvy, že je reálná šance že ji takzvaně načnutý i stator.

Se zapojením nebo opravou rád pomohu. Pokud vám nevadí finanční náročnost. Zašlete mi na mail Vaše údaje, poštou rozbitou rozbrušovačku a já vám ji zpět pošlu opravenou i s fakturou za provedenou opravu. Mrknutí

Potom dáte za pravdu kolegovi Hrubému v níže citovaném tvrzení:

Pro začátek si objednejte novou kotvu a záhy zjistíte, že nová flexa vyjde levněji.
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 17.08.2014, 20:29 »

Protože je stator zpravidla vinutý výrazně silnějším drátem než rotor (kotva),  pokud se to moc "netrápí" a odstaví se to včas, stator by to měl vydržet.

Na rotoru je možné zkontrolovat připojení vývodů vinutí na komutátor.
U levných provedení to bývá jedna z příčin "jiskření",  že se některé lisované (skřípnuté) spoje zhorší.
Ale zpravidla pokud se to projeví na chodu motoru, už se to "podepsalo" na vinutí.
To jsme kdysi ve škole dokázali převinout, ale když si představím tu práci s tím, tak to bych raději dělal něco jiného a vydělal si na novou flexu.


Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Kelbich
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 17.08.2014, 20:30 »

Jinak je to také poučení pro vás, že tak "důležitá" data si ponechat jen v digitální formě, k tomu nezálohované a pouze na jednom místě není dobrý nápad. Mohl byste to zkusit ještě získat z původniho media nějakou "undelete" utilitou, ale ještě předtím si zálohujte obraz (image) původního média, ať se po nezdařených pokusech můžete vrátit alespoň k současnému stavu.
Ale jak psali ostatní diskutující, tak tato metoda opravy motoru asi k úspěchu nepovede. A pokud ano, tak asi jen s krátkou životností. Zkrátka, vždy je lépe nejdříve myslet, potom konat.
Zaznamenáno

IC layout design engineer, zajímací se též o silovou elektrotechnik u
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 18.08.2014, 11:47 »

Že se vám s tím chce drbat...  Šok Taky jsem do  předloňskýho roku neměl doma flexu, potřeboval jsem ufiknout pár trubek a zabrousit pár kachlí... Hádejte, na kolik to vyšlo? Funglovka hobby stroj za litr i s kotoučema. Funguje spokojeně (při té zátěži 5x ročně) ještě pár let dá... Mrknutí A pokud je to na kšeft, tak se přece nový stroj zaplatí.

Z domácí výroby nebo opravy nářadí mám docela respekt, to není rozhodně žádná sranda. Kolega takhle zrovna minulý měsíc přišel o čtyři prsty na ruce...  Smutek
Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 18.08.2014, 12:15 »

I když to bude finančně náročnější nebo neekonomické
Kdyby to byla Hiltka, Narexka, modrá Boschka a podobně, tam ta oprava má jakýs smysl u starších modelů, protože mají oproti modernějším "bytelnější koncepci" a někdo bývá sentimentální. Ovšem naposledy měněný rotor u obyčejný Narexky stál 1,500,- a Hilta a Bosch jsou ještě o něco dražší. Navíc nikde není psáno, že už není chycený i stator, jak uvádějí kolegové.
Čili jen pro vaši představu pokus o vzkříšení (pokud je to značka s dostupnými náhradními díly) znamená minimálně investici 2000,- (kotva, uhlíky, ložiska) navíc s nejistým výsledkem, protože neznáte stav statoru a i převodovka může být za zenitem.
Když vám poradíme jak to pozapojovat s tím co máte, může vám krásně shořet v ruce (při napájení centrálou jsem to i zažil).
Takže když to shrneme, obyčejná flexa pro domácí použití stojí tak 1000,- se 125mm kotoučem, 230mm do 2000,- pořídíte taky.
A když budete chtít, aby vám vydržela, až ji vybalíte, namažte převodovku. Vyplatí se to, je většinou suchá a jednou jsem v ní našel náhradní klínek od ozubeného kola Šok
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #9 kdy: 18.08.2014, 15:03 »

Za 2.000,- je už profi bruska 125mm od DeWaltu (já jí kupoval před pár lety v akci za 1.500,-). Je k neutahání a pro kutila na doživotí.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 18.08.2014, 16:25 »

Musím potvrdit, že  DeWalt je opravdu kvalita za rozumnou cenu. Kde se z Protoolu začínalo kouřit, DeWalt měl pořád dost síly. Obojí 125mm.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.031 sekund, 21 dotazů.