{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Která norma nařizuje přemostění plynoměru?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Která norma nařizuje přemostění plynoměru?  (Přečteno 18160 krát)
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« kdy: 23.03.2006, 14:20 »

Jaké ustanovení ČSN pojednává o tom, že se má přemostit plynoměr? Vím, že plynoměry jsou běžně přemostěny, ale v normě je uvedeno jen přemosťování vodoměrů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Nosek
RT - E2/A
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 23.03.2006, 14:56 »

Pokud vím, tak žádná elektrikářská norma to nenařizuje.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Sedlmajer
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 23.03.2006, 15:45 »

To: Strycharski
mohu napovědět.
Přemostění plynoměru je určitě v nějaké plynařské normě, ale teď najít v které. Pomůže nebo ví někdo číslo?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 23.03.2006, 20:22 »

ČSN 33200-5-54 čl. 543.3.5N4
ČSN 332030 čl. 2.2.1.

Co Vy na to pane Beláň?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #4 kdy: 23.03.2006, 22:18 »

TO: Fuksa


 


ČSN 33 2000-5-54 čl. 543.3 jako celek, dále analogicky čl. 547.1.3 (vodoměry) a také ČSN EN 61140 ed. 2, (33 0500) čl. 5.2.2 - Ochranné pospojování.


 


Proč není přímo uvedeno v elektrikářskýc h normách také přemostění plynoměru je logické. Bylo by to velice zavádějící, protože se plynové potrubí nesmí používat jako ochranný ani uzemňovací vodič. Z hlediska úrazu, a navíc i výbuchu, je přemostění plynoměru důležitější než přemostění vodoměru. Tyká se to ale jen starých rozvodů, protože dnešní plynovodní a vodovodní sítě jsou již převážně z nevodivých plastů.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Záhyna Lubomír
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 24.03.2006, 17:05 »

Plynoměry a jejich přemosťováním se zabývá ČSN EN 1775 (38 6441) a TPG 704 01, kde je odkaz na čl. 2.6. TPG 934 01 - Vodivé propojení - trvalé nebo přenosné elektricky vodivé propojení vstupního a výstupního po-trubí plynoměrů. Propojení musí odpovídat ČSN 33 2000-3, ČSN 33 2000-4-41 a ČSN 33 2030 (tomuto poža-davku vyhovuje vodivé propojení např. ocelovým pozinkovaným drátem o průměru 8 mm, páskem 20 mm x 2,5 mm, popř. měděným vodičem průřezu 6mm2. Pokud jsou použity přírubové spoje, musí mít nejméně 2 spojova-cí šrouby vějířovité podložky.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

od 05/2014 emeritní revizní technik - E2/B
Jiří Sedlmajer
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 24.03.2006, 21:45 »

To: Záhyna
Děkuji, to je přesně ono, kde se mluví přímo o překlenutí plynoměru!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 24.03.2006, 22:06 »

No a zase jsem v tom. Doma nemám normy, ale nařizuje to plynařská norma a z hlavy nevím jaká. Pokud váš zájem bude trvat mohu to zjistit až v pondělí. Můj E-mail je dudna.elektro.@seznam.cz.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 24.03.2006, 22:13 »

A ještě dodatek, to přemostění by měli zajišťovat (nebo dělat)plynaři vzhledm k tomu, že v elektrikářské normě to není.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 29.03.2006, 07:46 »

Před časem se mi stalo, že RT nařídil přemostění plynoměru CY 25mm2. A včera jsem našel v ČSN 34 1390 čl. 113 a 124, podle kterých by se takové přemostění mělo dělat ve většině bytových domů.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Sedlmajer
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 29.03.2006, 10:15 »

To: Strycharski
Díky, to mne nenapadlo hledat v hromosvodech Úsměv)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Křemen
*
Offline Offline


Revizní technik E2/A, Praha 6.


« Odpověď #11 kdy: 29.03.2006, 13:24 »

Ale tady to přemostění, dle 34 1390, není asi ten případ z otázky. Toto přemostění, s CU 25, se dělá když je hromosvod s potrubím spojen za plynoměrem.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 29.03.2006, 15:55 »

No,asi bude pravda, že se to většiny bytových domů netýká.V tom čl. 113 je odkaz na čl. 111, kde se hromosvod s plynovodem spojuje jenom někdy (když hrozí přeskok). Vůbec je tam těch odkazů nějak moc. Nejkomičtější z tohoto pohledu je čl. 114.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ladislav Vasicek
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 19.02.2014, 12:05 »

Přímo u plastového plynoměru je vstupní a výstupní  kohout. Ty musí být také přemostěny? Nebo stačí jen pospojení potrubí přívodního a výstupního?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
Zaměstnanec - projektant
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize.


WWW
« Odpověď #14 kdy: 19.02.2014, 12:35 »

Kovové plynové potrubí je někde u vstupu do objektu připojeno k vodiči PEN. Proto jím může protékat nějaký proud. Při demontáži plynoměru pak může dojít k zajiskření - proto musí zůstat propojeno i při demontáži plynoměru. Proud protékající plynoměrem také není to pravé ořechové. To podle mého u plastového potrubí nehrozí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov), revizní technik E1B
Josef Nosek
RT - E2/A
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 20.02.2014, 20:05 »

Jistě jste zaregistrovaly že ČSN 33 2000-5-54 ed.3 již toto řeší. Příloha NA.22.1.
V edici 2 byly jen vodoměry, tady jsou vodoměry a plynoměry. Domnívám se výměnu plynoměrů mají plynaři ošetřenou nějakým předpisem a nespoléhají na propoje stávající.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #16 kdy: 20.02.2014, 20:59 »

Jak tak pozoruji tak se začíná hodně pro přívody používat plast. trubky .....
Tam to mají jasné... tanecek
A u starších železných potrubí určitě něco poteče přes tento spoj ven z budovy....
Tak tyto propoje budou ještě aktuální hodně dlouho.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Ventilátor nesmí být vedle plynového kotle?
 Moze sa prichytit kabel na alarm na plynovu trubku co je na chodbe?
 Musí být samostatná zásuvka a okruh na plynový kotel?
 Jakou ochranu před bleskem u ochranné klece na PB lahve?
 Může být rozvaděč nad plynoměrem?
 Musí mít plynový kotel samostnatný přívod a jistič?
 Jak provést revizi zásuvky plynového kotle, když je napájena provizorním rozvaděčem?
 Proč dochází k jiskření za sporákem na ohybné hadici plynu?
 Jak daleko od skříně s plynoměrem musí být umístěn elektroměrový rozvaděč?
 Jakou vzdálenost zásuvky a přívodu od plynového ventilu?
 K čemu slouží z/ž vodič podél plynovodu?
 Může být rozvaděč ve stejné místnosti s plynovým kotlem?
 Podle které normy děláte výchozí revizi na plynové kotelny?
 Lze při pospojení přívodu a vývodu z plynoměru použít svorky s měděným páskem?
 Podľa akého predpisu navrhnúť bleskozvod na regul. stanici plynu?
 Kudy vést elektroinstalaci nad plynovým kotlem?
 Jak uzemnit plynové potrubí v koupelně?
 Jaký průřez vodiči pospojování ve stoupačce v paneláku?
 Jaký je váš názor na pospojení anténního stožáru k HOP?
 Kam a jak umístit HOP?
 Jak postavit sloupek z KB bloků pro elektroměr a plyn?
 Co se stane s plynovodem, když tento hromosvod splní svůj účel?
 Je bezpečná elektrika ve stoupačce kde je plyn?
 Podle jaké ČSN se instaluje zásuvka pro plynový kotel?
 Existuje zařízení na automaticke snimanie stavu plynomeru ?
 Ake sú vzdialenosti el. vedenia a spotrebičov od spojov plynového potrubia?
 Jaké jsou určené vzdálenosti pro plynomer a kiosokovou trafostanici?
 Podle které normy se zemní plynovod?
 Jaká světla mohou být namontována v plynové kotelně ve školce?
 Lze umístit el.měrový rozvaděč a plynoměry vždy v jedné místnosti na patře domu?
 Může být elektrické vedení těsně na plynovém potrubí?
 Kdo může provádět elektroinstalace v plynových kotelnách?
 Je přípustná krabice "acidurka" pod plynoměrem?
 Jak řešit křížení zemnícího pásku hromosvodu s plynovou přípojkou?
 Jaké krytí IP máme použít ve stanici LPG?
 Podle jaké ČSN má být uzemněn zásobník na hořlavý plyn?
 Může být uložen kabel nn v souběhu s plynovým vedením ve společné stoupačce?
 Je možné umístit v místnosti odpočtový plynoměr s podružným rozváděčem?
 Minimální vzdálenost kabelového žlabu od plynového potrubí?
 Poodle kterého předpisu stanovit vnější vlivy v plynové kotelně?
 Môžu vodiče HOP prechádzať hlavným rozvádzačom?
 Aká musí byť zdialenosť elektromera od plynomeru?
 Aká je minimálna vzdialenosť plynovej a elektrickej prípojky?
 Je možná koexistence plynového kotle a rozvodnice v jedné místnosti?
 Lze zaměnit základní desku v plynovém kotli za jinou?
 Je nutné v plynových kotelnách instalovat zařízení v provedení do výbuchu?
 Jaký zvolit průřez pospojování pro plyn v panelovém domě?
 Může být elektroměrový rozvaděč umístěn vedle skříně s plynoměrem ?
 Existuje norma pro umístění vypínače poblíž plynoměru?
 Může být umístěn plynový kotel 0,5 m od domovního rozvaděče?
 Je možné osadiť odbočnú krabicu v stupačke kde je vedení aj zemný plyn?
 Je možné umístit plynoměr pod elektroměr?
 Je bezpečné vedení v těsné blízkosti rozvodu plynu a plynové kotelny?
 Jak pripravit zasuvku pro plynovy kotel?
 Mohou být v plynové kotelně ponechána zářivková svítidla?
 Myslíte si, že plynovod s hromosvodem na obrázku je správně veden?
 Je někde udaná vzdálenost plynoměru od plast rozvodnice?
 Může být elektřina, voda a plyn v jedné průchodce?
 Je připojení plynového kotle pomocí pohyblivého přívodu v pořádku?
 Ve kterém místě se uzemňuje plynovod ?
 Jak zalohovat napajanie plynoveho kotla?
 Jak chránit plynový kotel před úderem blesku?
 Existuje nějaká norma vymezující se proti křížení plynu s kabely?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.136 sekund, 22 dotazů.