Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak se dá elektrikou zabít člověk? Nyní případ Kramný ...
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak se dá elektrikou zabít člověk? Nyní případ Kramný ...  (Přečteno 49359 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #18 kdy: 29.07.2014, 22:16 »

Fakt se obávám, že je to zase pěkný hon na někoho.

Říkal jsem tomu redaktorovi, že musí být takový úmysl nejdříve prokázán a to je věc orgánú činných v trestním řízení, nikoliv "dementní slozky" populace, která nechá popravit kohokoliv jen proto, že si "myslí".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 29.07.2014, 22:25 »

I když patřím mezi opatrnější jedince, nějaké ty rány jsem dostal.
A že mě to nezabilo, to naznačuje, že to úplně jednoduché a jisté s využitím "běžného napětí sítě" nemusí být.

Jj, taky žiju, ale asi jenom kvůli tomu, že se elektriky bojím jak vedení ŘSD Pošvářové  Mrknutí

Moje pravidla přežití:
1. Když nevíš co v tom je, nelez do toho.
2. Pokud nepotřebuješ měřit, vypni to.
3. Páčka dole neznamená, že v tom nic není. Jistotu dá až zkoušečka.
4. Když můžeš, šlusni natvrdo přívodní dráty za hlavním vypínačem nebo na vstupu.
5. Hlídej si oblečení a boty. Dlouhý nohavice, po kterých si člověk šlape, jsou v mokru stejně užitečný jako pantofle.
6. Je pod mou důstojnost pracovat neizolovaným nářadím.
7. Když už musím něco změřit v zapnutým stavu, tak se na to musím cítit. Žádný stres, nervy, vínečko... Když se necítím, tak si nachystám protokoly a papíry,... Změřit a doplnit to mohu druhý den.
8. Na živý části smí sahat jenom jedna ruka. Když připráci používám druhou, musí v ní být izolovaný nástroj.
9. Někdo musí být na blízku, kdyby bylo nejhůř.
10. Žádný ženský s hlubokým výstřihem nebo extra krátkou sukýnkou v dohledu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
IM
« Odpověď #20 kdy: 29.07.2014, 22:52 »

Ale jak se dají zabít dva (dvě)?  Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 29.07.2014, 23:16 »

Ale jak se dají zabít dva (dvě)?  Šok

To taky nevím, do série je velký odpor a malý proud, paralelně to nejde synchronizovat a jedna může utýct  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 29.07.2014, 23:25 »

Hmmm, snad mě nebudou taky vyšetřovat a vyslýchat: začal bych starší a mladou pak...
Starší se bojí o mladé a tak spí na půl ucha - velké riziko probuzení.
A mladí nezaznamenají vyšší hladinu hluku - klidně spí i když se něco děje.
To je černý humor.  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #23 kdy: 30.07.2014, 01:25 »

Jako zdroj inspirace by se dal ještě užít film Zelená Míle, ale to je film a je nutno jej brát s rezervou.

Edit: Až po napsání jsem se díval na videa od Mirka...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #24 kdy: 31.07.2014, 10:44 »


Tak zde je to v kontextu celé ...
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/265669/rok-od-smrti-moniky-a-klarky-smrt-elektrinou-behem-nekolika-vterin.html
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 31.07.2014, 15:08 »

Vyjadrovat se pro bulvar znamena smocit se do zumpy. Cokoli reknete si novinari vysvetli a upravi jak je zrovna zapotrebi a vy jste pak v lepsim pripade za diletanta, v horsim za vola. Taky jsem se jednou snazil neco kolem mereni spotreby tepla vysvetlit novinarum z bulvaru a pak jsem byl za vola...

Podle mne osobne elekrina zabiji az smesne snadno, pokud jde o souhru okolnosti tak blbych, ze by vas to ani ve snu nenapadlo. Ale pokud jde o cilenou vrazdu, neni to vubec tak snadny a kriminalistick e experizy jsou az neprijemne dukladne.

Jinak pokud jde o pripad Kramny, osobne mam z toho celeho dojem, ze na objednavku medii je potreba toho chlapa dostat do lochu za kazdou cenu a tak se zoufale hledaji dukazy a zpusoby smrti... A pritom pokud je pravda to, co mi napsala kamaradka (co se vdala do Egypta a zije tam uz par let),  tak podle Egyptskyho bulvaru byl za zabiti dvou Cesek pravoplatne odsouzen chlap z personalu hotelu, kteremu (jako pravovernemu Muslimovi) vadilo, ze Kramna provokuje vsechny chlapy naokolo a tak ji podle prava Sarija zabil. A protoze s ni zabil i dite, co je smrtelny hrich, tak se pry priznal policajtum. Prave na zaklade toho pry kramneho Egyptane propustili a dovolili mu opustit zemi...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #26 kdy: 31.07.2014, 15:25 »


Vyjadrovat se pro bulvar znamena smocit se do zumpy. Cokoli reknete si novinari vysvetli a upravi jak je zrovna zapotrebi a vy jste pak v lepsim pripade za diletanta, v horsim za vola.

Také jsem podobně napozoru, ovšem musím říct, že tento redaktor se slušně zeptal, poslal mi text, který chtěl uveřejnit a já ho mohl korigovat. Což u tv Noha mám zcela jinou zkušenost. Ono vyjádření a následná možná manipulace je jedna věc a druhá je skutečnost.

Bulvár je asi jako tyto diskuse. Nejde o právně závazné výpovědi, leč se k nim informativně přihlíží. Ve finále záleží na koncovém zpracovateli informace. Tedy česky stejně jako nikdo nebude projektovat pouze podle toho, že "někdo, něco" napsal v diskusích, tak ani u nás nikoho neodsoudí pouze proto, že někdo se vyjádřil do Blesku.

Zda je Kramný vinen, či ne, není má starost. Vyšetřovatelé mají dost kontaktů na znalce aby šli správným směrem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #27 kdy: 13.05.2015, 10:51 »

Další informace k tomuto případu.

http://www.novinky.cz/krimi/369360-znalci-kramneho-zenu-a-dceru-zabil-elektricky-proud-obzaloba-ma-5000-stran.html
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #28 kdy: 13.05.2015, 22:35 »

Nemuzu si pomoct, furt mi na tom pribehu dost veci nesedi. Zabit cloveka elektrikou neni vubec tak snadny jak si mnoho lidi mysli a zabit dva lidi najednou a jeste k tomu v nekde v cizine v hotelu, kde vim naprosty houby o parametrech site, instalaci chranicu a 100 dalsich dulezitych parametrech... No ja nevim. Ale dat zensky ktere se chci zbavit treba do piti jisty lek na srdce (ktery jinak pravidelne uzivam ale doktor mi doporucil davat hoooodne bacha at se k nemu nedostanou decka),  nebo zabit nekoho inzulinovym perem mi prijde jako mnohem lepsi moznost. Hlavne v cizine...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Joscer
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 14.05.2015, 15:40 »

"Zátylek, bedra a pravá noha. Na těchto místech měla Monika stopy po vodiči, který do jejího těla přivedl elektrický proud. Podle znalců je jisté, že jí smrt způsobila třetí osoba. Obžalobě tak zbývá prokázat, že vrahem byl Petr K."

O tom, ze byl pravomocne odsouzen zabijak arabsky v Egypte, slysim prvne, k tomu jsou i nejake verohodne prameny?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chytrý napadne špatný názor, hlupák jeho autora.
Lévy
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 15.05.2015, 11:03 »

No, mne sa pred mnohými rokmi podaril dotyk 2 fáz. Prča bola, že som celý rozvádzač vypol, vodič vadnej fázy prišruboval na zbernicu a až při zapínaní sa mi to podarilo. Nevšimol som si totiž, že zospodu před zapnutím sa mierne dotýkam dvoch fáz. Jako som nahodil istič, schytal som to. Zážitok to bol hrozný, bolo to len cez dva prsty, nie cez dve ruky, ale i tak. Celú hodinu som nemohol nič robiť od tej bolesti v ruke. Tých 400V je riadna sila... Ale i z 230V som kedysi schytal ranu až som sa prevrátil na stoličke. Celkove sa mi však takéto úrazy nestávajú, som hodne opatrný. Při meraniach osciloskopom trebárs triakového regulátora používam oddeľovacie trafo a tak. Ale náhoda je občas sviňa...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Mužík_
OSVČ - technický poradce, soudní znalec
*
Offline Offline



Normy ano, ale bez kvalifikace a přemýšlení ??


« Odpověď #31 kdy: 15.05.2015, 11:45 »

Jak asi mnozí víte, ono u úrazu elektrickým proudem značně závisí na tom, v jakém úseku srdeční činnosti začal proud tělem protékat. Takže můžete dostat mnohokrát stejnou ránu, a nic, ale až se to jednou trefí do tohoto krátkého časového úseku, tak je konec. Ale to by šlo velmi obtížně nastavit, kdybych to chtěl udělat úmyslně.

Pokud jde o stopy průchodu proudu tělem, odkázal bych zájemce na přednášky Mudr. Potměšilové z Ústavu soudního lékařství. Mám je doposud schované, a bohužel mi byly i v praxi užitečné (šetření smrtelného úrazu). Slabší povahy při jejích přednáškách rychle opouštěly sál.

Stopy po vstupu proudu do těla nemusí být výrazné, pokud se jednalo o větší plochu, a také při dostatečně mokré pokožce (zpocený člověk). Ve vlasech se třeba obvykle nehledají....p roboha, ne abyste to někdo bral jako návod!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 15.05.2015, 12:30 »

Proč tak složitě, mnohdy stačí pohled na účet za elektriku tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 15.05.2015, 12:39 »

Proč tak složitě, mnohdy stačí pohled na účet za elektriku tanecek

 na zdravi na zdravi na zdravi Palec vzhůru Palec vzhůru Palec vzhůru

Bez komentáře..... .. tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Joscer
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 16.05.2015, 03:18 »

1) S navody se roztrhl pytel http://youtu.be/-0Im83sN95Q DušeK je to pomerne dlouhe a rozvlacne :-)

2) tuhle jsem dostal kopanec od odstavnovace, nakapala voda do vypinace tak blbe skorohorizonta lne umisteneho, ze tam voda snadno zatece :-(

3) v teto souvislosti by me zajimalo, jaka je bezpecna vzdalenost pri rucnim strikani hadici (prumerne tvrdou) vodou na vodic
 A) 230V
 B) 10 000V (ohradnik)

Alespon orientacne

Hadam, ze "vodivost" bude v radu centimetru...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chytrý napadne špatný názor, hlupák jeho autora.
Milan Nekvinda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 16.05.2015, 14:39 »


3) v teto souvislosti by me zajimalo, jaka je bezpecna vzdalenost pri rucnim strikani hadici (prumerne tvrdou) vodou na vodic
 A) 230V
 B) 10 000V (ohradnik)

Alespon orientacne

Hadam, ze "vodivost" bude v radu centimetru...

Minimální bezpečné vzdálenosti k hašení el. zařízení pod napětím závisejí především na:
- druhu použité proudnici
- druhu použitého vodního proudu
- tlaku na proudnici
Bezp. vzdálenost se pohybuje od 1,5 do 3,5m.

Více se dočtete v Bojovém řádu jednotek požární ochrany. Viz příloha.

* P.25_Napeti_400V.pdf (183.98 KB - staženo 226 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.067 sekund, 23 dotazů.