Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak se dá elektrikou zabít člověk? Nyní případ Kramný ...
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 4 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak se dá elektrikou zabít člověk? Nyní případ Kramný ...  (Přečteno 49238 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« kdy: 29.07.2014, 15:24 »

Teď jsem pro Blesk zjednodušeně vysvětloval jak se dá elektrikou zabít člověk. Tak trnu co se dozvím, že není pravda :-) Celá problematika je obšírnější ale to nemá cenu spotřebitelům v Blesku vysvětlovat.

Mělo by se objevit asi toto:

„Na zabití elektřinou není nic těžkého. U dvouvodičové zásuvky musíte mezi oba dráty dostat tělo, které pak funguje jako »spotřebič«. Elektřina jde skrz něj,“ vysvětlil šéfredaktor portálu elektrika.cz Miroslav Minařík. A smrt může nastat velmi rychle. „Smrtelný je totiž průchod proudu srdcem, které se zastaví. Stačí na to chvíle,“ dodal.

Ještě je otázkou v jakém to bude kontextu, že?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #1 kdy: 29.07.2014, 16:03 »

Doufám, žes jim nedal svou fotku, aby neudělali nějakou , ,hezkou,,  koláž.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #2 kdy: 29.07.2014, 16:11 »

Doufám, žes jim nedal svou fotku, aby neudělali nějakou , ,hezkou,,  koláž.
No to má být v kotextu s nějakou vraždou :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 29.07.2014, 16:37 »

Tak to bude případ Kramný...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 29.07.2014, 17:45 »

Včera sem ten plátek viděl a smíchy se mohl potrhat. Fotka se šroubovákem ve stykači a komentář o pojistce opravené šroubovákem.
Nedalo mi to a napsal jsem jim krátký mail v tom smyslu, že bulvární podání elektrotechnik y je vskutku k popukání nejen v tomto případu Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 29.07.2014, 17:48 »

No nevím, já když dostanu ránu, tak hrozně kur...ji, ale neumírám, jedině tak elektrikou čili tramvají mne natlačit pod lopatky turbíny, jež vyrábí elektriku pro tu tramvaj, jinak fakt už nevím tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 29.07.2014, 17:56 »

Je těžké definovat pro bulvární plátek průchod proudu tělem, natož fibrilaci či zástavu jím způsobenou...
Pojem elektřina je ve spojení se zabíjením nešťastný, ale redaktor a posléze i konzument bulváru stejně nestojí o technické souvislosti a principy.  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jakub Sedláček
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 29.07.2014, 18:05 »

V jednom případě manžel zabil svojí ženu, které ve spánku omotal vodiče kolem nártů a zástrčkou zapojil do zásuvky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

"Neb člověk tvor zvířatům nadřazený jest, tedy tělem a duší oplývá, zoufalství propadnouti může"
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 29.07.2014, 18:13 »

Doufám, žes jim nedal svou fotku, aby neudělali nějakou , ,hezkou,,  koláž.

Jestli jo, tak by mě zajímalo, jestli na té koláži bude mrtvý nebo nahý...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #9 kdy: 29.07.2014, 18:48 »

Citace
Jak se dá elektrikou zabít člověk?

Elektrikou se dá zabít člověk ?
To jsem ještě neslyšel!!     Škleb Škleb Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #10 kdy: 29.07.2014, 18:56 »

Tak to bude případ Kramný...
Ano, to bude ono.
Samozřejmě se dá dlouhosáhle polemizovat o smrti elektrickým proudem a dostaneme se až k elektrickému křeslu, ale takto zkráceně třeba spotřebitele napadne, že by se mohl zajímat o to aby svým lajdáctvím nepřiškvařil svého blízkého. Když už je Blesk hlavním edukativním médiem tohoto národa :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 29.07.2014, 19:02 »

Jak se dá elektrikou.cz zabít člověk?

Jednoduše. Stačí si ji číst na dálnici na mobilu během jízdy za kamionem  Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #12 kdy: 29.07.2014, 19:03 »

No, asi to bude opravdu souviset s případem Kramný.

Na každý pád, zabít někoho el. proudem tak, aby to bylo na 100%,  a zároveň na těle nezůstaly žádné viditelné stopy, není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Celý ten případ je dost podivný.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 29.07.2014, 19:33 »

... Když už je Blesk hlavním edukativním médiem tohoto národa :-)

No právě!  zle
Jak říkali již staří Baskové :
Citace
Klepneš-li džbánem o hlavu a uslyšíš dutý zvuk, nemusí to ještě znamenat, že je prázdný džbán.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 29.07.2014, 19:44 »

I když patřím mezi opatrnější jedince, nějaké ty rány jsem dostal.
A že mě to nezabilo, to naznačuje, že to úplně jednoduché a jisté s využitím "běžného napětí sítě" nemusí být.
Bohužel mám i hodně smutnou vzpomínku na člověka, který doplatil na to, že byl "dobrák".
Přece nevypne celý provoz... Tak si ve skříni pouze vyšrouboval pojistky a pak se přidržel přívodních svorek.
V potravinářském provozu, kde se pořád něco myje, oplachuje, včetně podlahy, není dobré prostředí na práci pod napětím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jiří Kaufner
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline




WWW
« Odpověď #15 kdy: 29.07.2014, 21:29 »

Co když člověk dostane ránu... ale když se nemůže pustit!
Jednou jsem se nemohl pustit a to je pak sakra dlouhá chvilka!

Soused přivezl písek a aby se mu nesypal, dal okolo podlážky a ty zajistil ocelovou tyčí. Co čert nechtěl, trefil zemní kabel, ale tak dobře, že poškodil jen jednu fázi... no a aby toho nebylo málo, chytil jsem se dvou tyčí najednou, té co prorazila kabel a vedlejší, která byla "jen" v zemi... už je to spoustu let, ale asi to nikdy nezapomenu...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #16 kdy: 29.07.2014, 21:51 »

už je to spoustu let, ale asi to nikdy nezapomenu...

Taky jste slyšel ten parník v hlavě? Duuuuuuuuuuuu .....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Kelbich
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 29.07.2014, 22:04 »

Na každý pád, zabít někoho el. proudem tak, aby to bylo na 100%,  a zároveň na těle nezůstaly žádné viditelné stopy, není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.
A ještě tak, aby si toho dotyčný nevšiml, neprobudil se ...   zed
Celý ten případ je dost podivný.
Je. Fakt hodně. Kdo ví co zatím je. Fakt se obávám, že je to zase pěkný hon na někoho.
Napadá mě, což takhle Blesku poradit třeba použití podkožních elektrod, v takovém případě na to prý stačí 9 V. Blesk by se určitě chytil, ale představa jak vrah "instaluje" obětem podkožní elektrody je krásně absurdní ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

IC layout design engineer, zajímací se též o silovou elektrotechnik u
Stran: [1] 2 3 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 22 dotazů.