Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak postupovat při špatném zakreslení sítí ze strany EONu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak postupovat při špatném zakreslení sítí ze strany EONu?  (Přečteno 4134 krát)
Jana Štěpková
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 22.07.2014, 11:48 »

Koupili jsme pozemek kde:
a) na pozemku je funkční elektrický kabel, který je ve Vyjádření o existenci sítí zakreslen na sousedním pozemku ( odchylka cca 10m)
b) elektrický kabel sice ve Vyjádření zakreslen je ale odlišně od skutečné polohy ( cca 5m a jiným směrem)
c) na pozemku jsme objevili kabel pod napětím,  který není zakreslený nikde.

Na pozemek není žádné věcné břemeno.

Jak máme postupovat vůči E.ONu?
Zaznamenáno
Michal Šenkýř
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 22.07.2014, 14:46 »

Pozemek jste koupili za nějakým účelem. Bohužel nepíšete za jakým. Požádali jste E-On o vyjádření k existenci sítí a to z nějakého důvodu. Poslal vám nějaký nákres s průvodním dopisem. Určitě je tam také někde dopsáno, že před zahájením prací (např. před stavbou domu),  si sítě musíte nechat vytýčit. Na papír spolehnutí prostě není.
Věcné břemeno? Také jsem koupil pozemek s domem a také mi přes něj vede kabel od E-Onu. Žádné věcné břemeno nemá, stejně jako všichni sousedé a drtivá většina pozemků, co jsem viděl.
Kabel pod napětím, o kterém neví E-On neznamená, že o něm neví nikdo jiný. Onehdá jsme při stavbě našli neznámý, nikde nezakreslený kabel. Obeslal jsem asi 15 subjektů (distributory elektřiny, vojáky, policii a vůbec všechny, kteří mohou mít sítě v podzemí). Pozor na to.
A otázka "jak postupovat vůči E-Onu?" Obávám se, že nijak. Mají to velmi dobře ošetřeno.
Zaznamenáno

Drážní energetika, vedení vn.
Jiří Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 22.07.2014, 14:54 »

Spíše než proti Eonu bych poradil razantní postup vůči prodejci pozemku.
Zřejmě vám zatajil důležité okolnosti, které mají vliv na cenu nemovitosti.
V některých případech je možné i zrušení kupní smlouvy.
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 22.07.2014, 15:53 »

Kbel si nechte přesně vyhledat hledačkou!
I EON tuto službu dělá, ale za úplatu.
Nebo někoho nezávislého, třeba provozovatele kabelovky a podobně, kteří mají hledačku. Pak postupovat buď po všech možných (i nemožných) subjektech, jak píše kolega, vojsko,telefony, (popř. i napájení mýtných bran) a podobně....pod le lokality.
E ON mívá někdy zmatky po předchozím subjektu!!Už jsem se s tím setkal.
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 22.07.2014, 16:14 »

Pokud mi neunikla nějaká změna, tak počítejte s tím,
že případné přeložení kabelů bude provedeno na vaše náklady.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.033 sekund, 22 dotazů.