Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  jak řešit osvětlení nad manželskou postel?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: jak řešit osvětlení nad manželskou postel?  (Přečteno 15435 krát)
Davson
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 17.06.2014, 21:43 »


Potřebuji nějaké osvětlení na čtení apod.
Je to panelový byt.
Bude se v pokoji dělat nová elektrika.
Potřebuji aby tam byla dvě samostatné vypínající světla.
Kvůli sekání do panelu bude asi lepší spínač na osvětlení než samostatný vypínač.
Potřebuji udělat do panelu jednu svislou drážku na kabel a dát tam nějakou dvoubodovku. Bohužel v obchodech to mají pouze na 1 spínač.
Takže rožínám a zhasínám obě světla ikdyž potřebuji jen jedno.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 17.06.2014, 22:50 »

Nevěřím...
V dobrém odborném obchodě by měli dokázat poradit. Jestli myslíte "šňůrový" vypínač, ten se dělá jen jednoduchý, ale třeba by se našlo jiné řešení.
Takové bezdrátové ovládání např. od Eniky je moc šikovná věc. Vypínač se nalepí "Mamutem",  baterka tam vydrží dost, přijímač může spínat 2 okruhy (RX2),  dá se nastavit na jedno tlačítko i automatické vypnutí za nějaký čas...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 18.06.2014, 07:13 »

Miláčku zhasni je základní pokyn spokojeného vztahu tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 18.06.2014, 09:30 »

...dát tam nějakou dvoubodovku. Bohužel v obchodech to mají pouze na 1 spínač.
Takže rožínám a zhasínám obě světla ikdyž potřebuji jen jedno.

Já jsem to vyřešil malým vypínačem v tělese svítidla, upevněném tak, aby nebyl vidět.
(Kouká jenom kousek páčky, z oválného otvoru).
Záleží na tom, jestli je tam dost místa a není to řešení pro laika.
A přijdete o záruku.
... a revizáka tam také nepouštějte.

 Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #4 kdy: 18.06.2014, 09:35 »

Miláčku zhasni, ale světlo nech svítit...  Mrknutí

Nebyly by lepší svíčky, aspoň by byla nějaká romantika ...

Nehledě na to, že v některých případech bude tma pro uchování funkčního vztahu lepší ...  angel
 

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Zdeněk Pikhart
OSVČ - Tábor
*
Offline Offline



revizní technik-E2/A , elektromontáže


WWW
« Odpověď #5 kdy: 18.06.2014, 10:11 »

Miláčku zhasni, ale světlo nech svítit...  Mrknutí

Nebyly by lepší svíčky, aspoň by byla nějaká romantika ...

Nehledě na to, že v některých případech bude tma pro uchování funkčního vztahu lepší ...  angel


 Palec vzhůru jediné rozumné řešení, ještě do kouta hasičák
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revize, montáže a opravy převážně v občanské výstavbě a průmyslových provozech
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 18.06.2014, 12:36 »

Proč nenainstalujet e dvě samostatná nástěnná svítidla s tím, že kabel by jste mohl nechat volně vyset a připojit do zásuvky pro noční stolek a nebo zadrážkovat do zdi a svítidla napojit smyčkováním. Touto formou jsem řešil již několik případů osobně doma u děcek to mám tak, že světlo IKEA je na zdi a kabel s vypínačem je do zásuvky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 18.06.2014, 12:55 »

Proč nenainstalujet e dvě samostatná nástěnná svítidla s tím, že kabel by jste mohl nechat volně vyset a připojit do zásuvky pro noční stolek a nebo zadrážkovat do zdi a svítidla napojit smyčkováním. Touto formou jsem řešil již několik případů osobně doma u děcek to mám tak, že světlo IKEA je na zdi a kabel s vypínačem je do zásuvky.

Sakra, když visí, tak je měkký. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 18.06.2014, 13:06 »

A ptal jste se strejdy Googla? Trh nabízí mnoho řešení, i bez nutnosti bastlení.


* světlo.jpg (23.9 KB, 500x358 - prohlédnuto 4034 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vratislav Fugl1
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 18.06.2014, 13:08 »

Sakra, když visí, tak je měkký. Mrknutí

A když  "nechat volně vyset" ,  tak je potom bez seménka... Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Cesty Páně a elektrického proudu jsou nevyzpytatelné!
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #10 kdy: 18.06.2014, 14:24 »

Njn stane se  Mrknutí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
Pavel Bleha
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 18.06.2014, 15:35 »

Njn stane se  Mrknutí.
pořád jsme na webu, kde je často "opravována" správná gramatika na špatnou (pokud správně chápu že co je bold opravil moderátor, viděl jsem už obě varianty  Škleb ).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ižák Ctibor
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 18.06.2014, 18:47 »

Nóóó,
Už sa nad takými svetlami ,  (vzhľadom na svoj vek) budem musieť aj ja zamyslieť. Mrknutí Mrknutí Mrknutí Doteraz som v spálni ku svojej aktivite svetlo nepotreboval. Úsměv Úsměv  Hněv Hněv Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Najkrajší pocit je hrejivý pocit pri srdci z dobre vykonanej práce.
Davson
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 18.06.2014, 19:30 »

A ptal jste se strejdy Googla? Trh nabízí mnoho řešení, i bez nutnosti bastlení.
No právě ,  že jsem se strejdy googla dlouho ptal, ale nic jsem vhodného jsem nenašel.Doufal jsem, že "víc hlav víc rozumu".
Jinak to osvětlení na tom obrázku vypadá dobře, ale počítám, že pod 3000 Kč to nebude.To je dvojnásobek mého limitu.Doufám, že se na mě nebudete zlobit, ale viděl jsem leták z Lídlu na příští týden. Mají tam mít nějaká bodová LED světla se spínačem na těle světla. Dokonce jedna bodovka tam má spínač i na rádio ?? :)Třeba to nebudou úplný šunty.Když tak to rádio stejně používat nebudu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 18.06.2014, 20:24 »

Panel komplikuje situaci. Vycházel jsem z jednoho kabelu a požadavku na variabilitu intenzity osvětlení a ovladatelnost bez nutnosti dobastlování či sekání dalších šliců pro další světla. Cena není opravdu lidová, uznávám.
Osobně jsem takové osvětlení řešil tak, že po každé straně postele jeden vývod přes 10A jističochránič, dvojzásuvka (nabíječka, budík)a vypínač 6+1 pro lampičku a hlavní světlo v místnosti.
Ještě je možnost použít 12V, tam už by nebyla tak nebezpečná lidová tvořivost a lecos by se dalo ubastlit.
Světla z Lídlu, no, těžko soudit či paušalizovat, každý kdo tam nakoupil má s jejich zbožím různé zkušenosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Davson
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 18.06.2014, 22:10 »

Tak jsem kecal Úsměv
To světlo z lídlu nemá rádio, ale nějaký spínač pro automatické zapnutí díky pohybovému a soumrakovému senzoru.
http://www.lidl.cz/cps/rde/SID-B9190F82-9F5E6976/www_lidl_cz/hs.xsl/nabidka.htm?action=showDetail&id=12168
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.044 sekund, 22 dotazů.