Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Máte představu o postavení autorizované osoby v projektech?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Máte představu o postavení autorizované osoby v projektech?  (Přečteno 8309 krát)
Karel Dvořáček

Offline Offline




« kdy: 23.05.2014, 08:02 »

Postavení autorizované osoby dle zákona 360/1992 Sb a osob neautorizovaný ch v projekci elektro
    Jaké jsou vybrané činnosti, na které musí mít vykonávající fyzická osoba oprávnění? Je autorizace nutnou podmínkou pro výkon vybraných činností, jejichž výsledek ovlivňuje ochranu veřejných zájmů ve výstavbě? K čemu je autorizační rada? Pro jaké obory a specializace se uděluje autorizace? Jaké typy autorizací jsou? To vše se dozvíte v tomto úryvku ze stavebního zákona.
    Zdroj: zde...


   


    Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Máte představu o postavení autorizované osoby v projektech?
   
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 23.05.2014, 20:38 »

Moje představy dostaly tvrdou ráno, když jsem se setkal s realitou!!

 A dnes jsem zažil ještě jednu ránu:
údajně existuje něco jako Kodex ČKAIT, podle kterého si mimo jiné členové navzájem nebudou napadat svoje dílo.  Podtrženo a sečteno to v praxi může vypadat tak, že "člen" něco zpacká, já to napadnu, budu to chtít řešit, někdo na to udělá posudek, ale aby tomu vedení ČKAIT dalo nějakou váhu, bude chtít, aby posudek udělal "také člen" a ten dílo "jiného člena" nemůže podle kodexu napadnout!!
To mi připadá horší než mafie!
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
J Lhava
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 25.05.2014, 09:35 »

Bohužel, je to tak ...
Citace
PROFESNÍ A ETICKÝ ŘÁD ČESKÉ KOMORY AUTORIZOVANÝCH INŽENÝRŮ A TECHNIKŮ ČINNÝCH VE VÝSTAVBĚ

§ 5
Vztah ke kolegům
1. Člen Komory nesmí poškodit přímo nebo nepřímo svého kolegu, neprovádí neobjektivní kritiku a ovlivňování ve svůj prospěch. Tím není dotčeno právo zhotovovat zejména odborné posudky, expertizy a recenze prací svých kolegů.
Proto asi veškeré stížnosti a podněty k disciplinárnímu řízení kvůli tristní práci mohou na autorizované osoby podávat pouze osoby neautorizované? Nevím.



Mimochodem, je tam ještě jedna úsměvná alibistická pasáž
Citace
PROFESNÍ A ETICKÝ ŘÁD ČESKÉ KOMORY AUTORIZOVANÝCH INŽENÝRŮ A TECHNIKŮ ČINNÝCH VE VÝSTAVBĚ

§ 5
Vztah ke kolegům
5. Člen Komory se vyvaruje poškozování kolegů nepřiměřeně nízkými cenovými nabídkami, které jsou v rozporu s platnými obecně závaznými předpisy, dobrými mravy a etikou.

* ÚOHS je znepokojen omezováním soutěže v řadě profesních sdružení.pdf (115.94 KB - staženo 235 krát.)
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #3 kdy: 26.05.2014, 07:50 »

Moje představy dostaly tvrdou ráno, když jsem se setkal s realitou!!

 A dnes jsem zažil ještě jednu ránu:
údajně existuje něco jako Kodex ČKAIT, podle kterého si mimo jiné členové navzájem nebudou napadat svoje dílo.  Podtrženo a sečteno to v praxi může vypadat tak, že "člen" něco zpacká, já to napadnu, budu to chtít řešit, někdo na to udělá posudek, ale aby tomu vedení ČKAIT dalo nějakou váhu, bude chtít, aby posudek udělal "také člen" a ten dílo "jiného člena" nemůže podle kodexu napadnout!!
To mi připadá horší než mafie!

Pak je tedy z mé strany vše v pořádku. V ČKAIT nejsem, tak jsem zvědavý, jak bude sekretariát reagovat na moji stížnost na jejich člena.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 27.05.2014, 10:31 »

Pouze bych připoměl trestní zákoník, nedbalostní činy a v neposlední řadě institut krajní nouze, první pasáž $5 je trochu problematická s ohledem k napomáhání či nabádání.
Zaznamenáno
IM
« Odpověď #5 kdy: 27.05.2014, 11:14 »

Moje zkušenost s ČKAIT:
Není sice z elektro oboru, ale o něčem svědčí.
Poslal jsem stížnost ČKAIT na posudek statika ve věci vlivu demolice sousedícího domu, na moji štítovou zeď bez základu. (starší řadové domy).
Posudek byl obyčejný blábol, bez uvedení jakýchkoli technických údajů, statik se mnou nejednal ani neměl žádný údaj o mé stavbě. Z vnějšku nebylo možno stav posoudit.
Jaký byl výsledek šetření ČKAIT? Nejprve zkontrolovali můj deník autorizované osoby (AI TPS EZ),  což s věcí nemělo vůbec žádnou souvislost. Potom nechali moji stížnost odležet, a až uplynula promlčecí lhůta, sdělili mi tuto skutečnost. Jádro věci, že si autor vymyslel statický posudek v ubohém provedení, nikdo neřešil.  Pláč
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 27.05.2014, 11:51 »

Pane kolego, a čekal jste snad něco jiného?
Zaznamenáno
IM
« Odpověď #7 kdy: 27.05.2014, 13:22 »

Pane kolego, a čekal jste snad něco jiného?
No, nečekal jsem, že je v naší zemi tolik Potěmkinů.
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 27.05.2014, 16:45 »

Šmarjá kolego, při vašich zkušenostech a rozhledu být tak naivní tanecek tanecek tanecek
Pokud budu chtít vypudit neschopnou učitelku, nebudu psát žádné dopisy na M.Š.,  ale stanu se jejím žákem, však ona se dříve nebo později ze mne zblázní tanecek tanecek
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.042 sekund, 22 dotazů.