Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Bude pro vás Schrack@home novou nabídkou pro klienty?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Bude pro vás Schrack@home novou nabídkou pro klienty?  (Přečteno 8923 krát)
Komerční sdělení
*
Offline Offline




« kdy: 17.04.2014, 09:02 »

Co je Schrack at home?
    Neznáte ještě Schrack at home? Seznamte se se "šračí" systémovou instalací, která umožní řízení a kontrolu nad spotřebiči rodinného domu či kanceláře. Srdcem je PLC a ovládání běží po zabezpečeném protokolu. Máte pod kontrolou osvětlení, topení, video, EZS nebo také EPS. Potřebujete řídit dům odkudkoliv, zapnout vytápění objektu neplánovaně, uspořit až 30% energie za provoz? Využijte modularity a jednoduchosti v nastavení dle finančních možností! Ovládejte osvětlení pomocí scén ...
    Zdroj: zde...


   


    Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Bude pro vás Schrack@home novou nabídkou pro klienty?
   
Zaznamenáno
Robert_Palm
dobrý projekt má budoucnost
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 17.04.2014, 09:05 »

Vypadá to zajímavě, škoda že to chodí pouze pod IOS, chtělo by to Android  Mrknutí
Zaznamenáno

projektant elektrických zařízení, AI TZS, člen ČENES,
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #2 kdy: 17.04.2014, 09:57 »

Vypadá to zajímavě, škoda že to chodí pouze pod IOS, chtělo by to Android  Mrknutí
Co konkrétně chodí pod IOS?
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Robert_Palm
dobrý projekt má budoucnost
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 17.04.2014, 11:23 »

Systém ovládání HOME umí pouze IPAD  zle
Zaznamenáno

projektant elektrických zařízení, AI TZS, člen ČENES,
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 17.04.2014, 12:17 »

Systém ovládání HOME umí pouze IPAD  zle

Tak to je systém s užitnou hodnotou těžce v záporu  zle

Proč by se měl zákazník uvázat jedné firmě se spotřební elektronikou na desítky let životnosti instalace jenom proto, že jeho dům by nepodporoval nic jinýho? zle A nikde není jistota, že za pár let nebude Apple po smrti.

Styděl bych se to nabídnout a kdyby to zákazník chtěl, tak bych mu to už jenom kvůli tomuhle rozmlouval (ovšem pokud nemá domácí oltář s ikonou Steve Jobse - každý svého štěstí strůjcem).
Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #5 kdy: 17.04.2014, 12:49 »

Systém ovládání HOME umí pouze IPAD  zle
Z tohoto je pravda, že existuje pouze aplikace pro iOS. Teď jsem si ověřil svou domněnku, že lze Schrack@home ovládat přes webové rozhraní, kde jsou všechny prvky dostupné také. A to již vidí nejen Android ale i pc a iOS včetně.

A nikde není jistota, že za pár let nebude Apple po smrti.
Tyto slzy jsou opodstatněné kdybychom kdybychom to samé mohli tvrdit o Lotus Notes nebo Microsoft. Až se tak stane, bude ten dům patrně již těsně před stržením buldozerem.
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 17.04.2014, 13:04 »

Tak jsem ti trochu prolítl a musím říct, že když už mám v domě zónování u topení a další vychytávky, tak 30% úspora energie kvůli přidání "hlavní jednotky s pevným diskem" je tak trochu sci-fi. Ale jsem připraven je vzít za slovo, jenom pod jednou podmínkou. Pokud neuspoří víc než 25% z celkové spotřeby energie v mým domě za první rok, chci to zadarmo.

Další věc, "rozšíření dle finančních možností",  je srandovní v kontextu toho, jak předražený jablečný hračky jsou potřeba jako DO a že většina lidí by kvůli tomu musela vyhodit mobil, talet,...

A to jsem měl SCHRACKa za slušnou firmu... Tohle se evidentně moc nepovedlo, minimálně z pohledu marketingu. Ale já holt vidím realitu, ne obchodnický lži. A nespadnu na prdel jenom kvůli tomu, že to podporuje iCosi.
Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Robert_Palm
dobrý projekt má budoucnost
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 17.04.2014, 14:01 »

Požádal bych o připomínky v tomto duchu v rámci dne v Brně, jinak marketingová manažerka zdraví Elektriku.tv
Zaznamenáno

projektant elektrických zařízení, AI TZS, člen ČENES,
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #8 kdy: 17.04.2014, 14:06 »

Tak jsem ti trochu prolítl a musím říct, že když už mám v domě zónování u topení a další vychytávky, tak 30% úspora energie kvůli přidání "hlavní jednotky s pevným diskem" je tak trochu sci-fi. Ale jsem připraven je vzít za slovo, jenom pod jednou podmínkou. Pokud neuspoří víc než 25% z celkové spotřeby energie v mým domě za první rok, chci to zadarmo.
Myslím, že tady není o čem diskutovat. ´Tuto úsporu dosahuje u nás KNX i Foxtrot. Nevidím důvod proč by tento systém to nemohl dosáhnout také.

A to jsem měl SCHRACKa za slušnou firmu ...,  ne obchodnický lži. A nespadnu na prdel jenom kvůli tomu, že to podporuje iCosi.
Tady bych si dovolil upozornit, že vystupujete jako anonym a napadáte (navíc docela nesmyslně) další stranu. Pokud chcete někoho kritizovat pak svou identitou. Toto téma nezní "Jak je zpracována reklamní kampaň". Tak prosím neodbíhejte od tématu.
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 18.04.2014, 07:28 »

Myslím, že tady není o čem diskutovat. ´Tuto úsporu dosahuje u nás KNX i Foxtrot. Nevidím důvod proč by tento systém to nemohl dosáhnout také.

Právě že doma už takto spořím taky Mrknutí Zajímalo by mě, jak by to stáhli o dalších 25% v pasivním chytrým domě, kde je i ten roztočený disk v jeich řídící jednotce celkem poznat... A jak zvedne mechanický disk spolehlivost instalace.

Citace: Miroslav Minařík link=topic=28790.msg224851#msg224851
Tady bych si dovolil upozornit, že vystupujete jako anonym a napadáte (navíc docela nesmyslně) další stranu. Pokud chcete někoho kritizovat pak svou identitou. Toto téma nezní "Jak je zpracována reklamní kampaň". Tak prosím neodbíhejte od tématu.

Dobře, ale Robert_Palm nahodil téma "nespolupráce s Androidem",  takže konstruktivně, proč zrovna tohle vnímám špatně:

1. Historie:
Apple investovat do iPODu, iPADu a iPHONE těžký prachy, a by se prosadil na trhu a udělal z toho v první etapě luxusní zboží, na který málo kdo dosáhl finančně. Ale každý věděl, je to je něco cool a chtěl to. V druhé fázi, s nástupem druhé generace, šla cena dolů a mohla si to dovolit další skupna lidí. Zjistili, že tam byl nějaký technologický náskok, měli možnost to vidět u známých a našli se zákazníci, kteří si to koupili.
Teď nastala třetí etapa. Konkurence je dohnala (technologicky i výkonově),  má to kde kdo a není to výjímečná záležitost. Takže se dostali na rozcestí a teď buďto nabídnou něco revolučního, nebo přijdou o svou pozici na trhu. Takže teď je to top produkt, ale za pár let po nich nemusí štěknout ani pes. Ale na tomhle jejich kšeftu s "ajfónama" se hodlal přiživit kde kdo. Bohužel, obchodníci furt dávají Apple za vzor, snaží se ho napodobit a mají z něho modlu, která se nesmí kritizovat. Teď to možná tak ještě je, možná to prodává, ale na jak dlouho? Navíc jsme národ šetřílků, Apple prodává hlavně v US, u nás je jeho podíl podstatně menší.

2. iOS je proprietální záležitost. Skončí Apple, skončí i iOS a nebude náhrada. Nekoupil bych si rozvodnici se Schrack lištou, ale s DIN lištou - prostě proto, že kdyby Shrack za pár let zjistil, že se jim výroba jejich jističů nevyplácí a ukončil ji, tak tam nedám jistič od nikoho jinýho a letí celá rozvodnice. Tak to prostě je. A na rovinu, instalace musí sloužit minimálně 10 let, ale mobil? Co chvíli už výkonově nestačí, někam spadne,... Dokáže někdo zaručit, že řešení, který stojí na mobilech jedné jediné firmy (byť momentálně vedoucí na trhu),  bude dostupný za 5-10 let?

3. Minimálně 60% lidí v mým okolí má mobil s Androidem, zbytej jsou jablíčka smíchaný s hloupofónama a s Windowsama. Osobně mám asi 10 kolegů z 80, kteří používají iPhone. Takže když přistoupím na jejich hru a začnu tlačit jejich systém tam, ke chce zákazník řízení na dálku, a nemá iPhone, co se stane?
a) Na doporučení výměny mobilu mě pošle rovnou někam, přece jeho android stál polovičku toho, co mobil od jablíčka a je spokojený.
b) Rovnou se zeptá, jestli nevím o něčem s Androidem / Windows.

Závěr je, že firma musí zaškolit lidi na novou řadu od Schracka pro 20% zákazníků, kteří se mohou v budoucnu rozkmotřit s Applem /nebo může jít Apple do kytek/ a nadávat, co jim prodali za šmejd. A navíc držet jiný systém pro 80% lidí, kteří si řeknou o aplikaci do mobilu, ale mají Win nemo Androida? Jak chce marketing něco takovýho protlačit k zákazníkům skrz montéry?

Na Schraka nemůžu říct, ohledně produktů a kvality, ani jedno špatný slovo. Ale bojím se, že tady v tomhle konkrétním případě nějaký manažer zbrkle rozhodl, že nebude podporovat lidi s jinou platformou na mobilu/tabletu a zabil tak příležitost na větší expanzi v ČR - applistů je u nás velká menšina a většinou nejsme tak bohatí, aby jsme si jako zákazníci během montáže systémové instalace kupovali mobily nebo tablety. A to navíc, podle textu, míří na ty chudší, co chtějí základ a postupně to rozšiřovat. To je věc, která je z mýho pohledu blbě. A proč jsem vypích marketing? Protže s tou řadou nemám praktickou zkušenost a nechtěl jsem použit styl "je to celý na h...,  protože to neumí Androida". Tak jsem se sosutředil na to, jak marketing dělá z objektivního nedostatku přednost a že by to měli napravit, dokud je čas. Nic víc, nic míň.

P.S. Zamyslete se nad cenzurou kritiky. Ideální výrobce kritiku nesklidí vůbec, takže její zákaz neřeší. Dobrý výrobce se z ní poučí a zkusí to vyřešit, takže pro něho je kritika užitečná a na jejím filtrování nemá zájem. Špatný výrobce kritiku ignoruje, bagatelizuje nebo zakazuje, dokud nepřijde o zákazníka. Kam by jste v tomhle spektru zařadil Schracka?
Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #10 kdy: 18.04.2014, 08:25 »

že kdyby Shrack za pár let zjistil, že se jim výroba jejich jističů nevyplácí a ukončil ji,
Když jsem uváděl, že uvádíte lidi v omyl začal jste něco o cenzuře. Ve svém románu jste uvedl tolik nepřesností (viz. např. věta nahoře),  že nezbývá než tuto diskusi ukončit. Prakticky se nedá oponovat protože se to sem jednoduše nevejde.
Upozorňuji znovu, že porušujete pravidla diskusí. Diskutujete o Applu a diskuse je o Schrack@home, což spolu souvisí velice okrajově.
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.078 sekund, 24 dotazů.