Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Firemní podpora
| | |-+  TECO - Foxtrot chytré instalace. ODBORNÍCI radí spotřebitelům!
| | | |-+  Technická podpora výrobce TECO Kolín radí odborníkům
| | | | |-+  Jak spravne updatovat system Foxtrot?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak spravne updatovat system Foxtrot?  (Přečteno 18830 krát)
Slavomír Skopalík
*
Offline Offline



« kdy: 16.02.2014, 04:00 »

Pokouším se updatovat jednotky CIB sběrnice programem FirmwareUpdate r.exe
verze: 1.2.3.8.

Bohuzel update neproběhne a náhodně končí na těchto 4 různých chybách:

1. Spadně při načítání dat z PLC (chyba struktury, nebo tak něco, bohužel chyby nejsou logovány).
2. Data načte, ale náhodně zvolené jednotky nejsou přítomny, při dalším scanu opět jsou (velmi by mi pomohlo, pokud by v základním přehledu byl počet jednotek na TCL2 a počat jednotek na CIB)
3. U někjterých jednotek píše neznamý typ, ale někdy je to OK
4. Při flasovaní spadne na chybu TEpsnetService: Can't load CIB peripherial firmware from struct. Invalid HEX file checksum)

Po flasovaní je nutné odpojit napajení, jinak některé jednotky na CIB nekomunikují.

CPU i IM2 jsou na aktualním firware.

Jak aktualizovat jednotky na CIB, zejména C-AQ-0004R ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
pizla
« Odpověď #1 kdy: 17.02.2014, 07:57 »

Ad 1. Moc nerozumím tomuto problému. Toto se stává při načítání celé hw konfigurace ze systému (tedy po kliknutí na centrální jednotku v levém seznamu nalezených zařízení)? O jakou centrální jednotku se jedná? Jakým způsobem se s centrálou komunikuje - napřímo po lokální síti?

Ad 2. Opět bohužel nerozumím problému. Náhodně zvolenými jednotkami myslíte periferní moduly na TCL2 a CIB? Seznam periferních modulů je čten z centrální jednotky, která si seznam vytváří vždy po resetu systému. Kdykoliv přidáte nějakou periferní jednotku do systému, je nutné provést reset centrální jednotky, aby seznam periferních zařízení byl aktualizován. Počet jednotek na TCL a CIB by neměl být problém do Updateru zapracovat.

Ad 3. Neznámý typ jednotky (UNKNOWN) se ve FWU objeví ve chvíli, kdy k danému zařízení není nalezen tzv. TDD soubor (XML popisovač),  které si Updater stahuje z našeho FTP serveru. Jméno souboru se vyhledává podle složeniny kódového označení jednotky a jejího názvu. Zvláštní je, že se vám to stává způsobem jednou jo, jednou ne.

Ad 4. Tento problém se občas před započetím flashování objevoval, ale myslel  jsem, že byl již odstraněn. Nicméně tento problém by se měl podle mého objevovat jen občas. Pokud se vám tak stane, zkuste flashování opakovat, program vás k opakování sám navede.

Nyní chystáme uvedení nové verze Firmware Updateru, ve které je mimo jiné opraveno několik chyb ve flashování CIB jednotek. Bude uvedena také podpora služby TecoRoute. Tak se tím snad některé vady odstraní.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Slavomír Skopalík
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 17.02.2014, 14:43 »

Ad 1) Jsem na lokalni siti, Mosaic funguje bez problemu (cteni, zmena programu).
Flasher (stalo se to cca 1-2x) nedokazal nacist seznam jednotek, pomohl restart flasheru.

Ad 2) Jedna se o CIB jednotky, mosaic je vidi vsechny, ale flasher ne.
  Jednotky normalne funguji, komunikuji, jen jsou pro flasher neviditelne.
  CPU a Mosaic funguji bez problemu, jen po update bylo treba system vypnout a zapnout, nebot nektere jednotky na CIB prestaly komunikovat. Po vypnuti a zapnuti OK.

Ad 3) Neznamy typ jednotky se stava i na TCL2 (konkretne UC-1204),  na cibu to bylo cca 20 jednotek. Po restartu flasheru to zmizelo ale seznam jednotek na CIBu nebyl uplny.

Ad 4) Flasovat jsem to zkousel cca 10x, bohuzel program je velmi pomaly (nacitani seznamu jednotek trva cca 1-2 minuty, pouze vypsani trva radove desitky sekund). Napriklad u C-AQ-0004R flash probehne, ale nasledne po znovunacteni je firmware puvodni. Pokud flasovani spadne na uvedenou chybu, pak kazde opakovani okamzite spadne take, pokud zvolim pokracovat na dalsi jednotku, tak spadne take.
Pomaha reconect (kompletni reinicializace) k CPU, pripadne restart flasheru.

Rad bych vam pomohl vice, ale program poskytuje jen velmi malo informaci.
V systemu mam cca 100 jednotek, takze je obtizne to manualne kontrolovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
pizla
« Odpověď #3 kdy: 18.02.2014, 07:29 »

Pokud tedy máte takovéto přetrvávající potíže s programem, jsou možná dvě řešení:
a) Novou verzi Firmware Updateru, ve které jsou opraveny některé chyby + podpora TecoRoute, se pokusím zveřejnit cca do 14 dnů, pokud se nevyskytnou nějaké vážnější problémy. Můžete pak vyzkoušet, zda některé problémy zmizí.
b) Můžeme jednotlivé konkrétní problémy spolu řešit. Pomohlo by mi, kdyby jste mi zaslal třeba nějaké screeny chyb a chování programu, případně vygenerovanou hw konfiguraci (tlač. Export config). Má emailová adresa je: martinec@tecomat.cz
Úplně nejlepší by bylo, kdyby jste měl veřejný přístup do Vašeho systému, abych se mohl na něj připojit osobně a zkusit si chování. Chápu ale, že to nemusí být reálné

Pěkný den
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Slavomír Skopalík
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 21.03.2014, 17:01 »

Jak to vypada s novou verzi updateru?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
pizla
« Odpověď #5 kdy: 21.03.2014, 20:22 »

Nová verze Firmware Updateru je hotová, nyní probíhají pouze závěrečné testy, zveřejněna bude během několika dnů... Nová verze je kompletně přepracovaná, rychlejší a s podporou TecoRoute!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Slavomír Skopalík
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 24.06.2014, 22:36 »

Jak to vypada s Firwareupdater em?

Ted jsem zkousel verzi 1.3.4.3 z vaseho webu a nenacita vsechny jednotky na CIB sbernici.

A jedno prani, pokud by bylo mozne nacist pojmenovani jednotky z Mosaicu, nebylo by to spatne. Diky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
pizla
« Odpověď #7 kdy: 25.06.2014, 07:19 »



Současná verze Firmware Updateru byla odzkoušena v maximální možné konfiguraci (tj. v plném osazení CIB linek na interních a externích masterech) a vše fungovalo bez problémů.
Pravděpodobně se tedy jedná o konkrétní problém ve Vaší konfiguraci. Aby bylo možné problém řešit, potřebuji znát více informací. Můžete mě kontaktovat a zaslat mi třeba nějaké screeny, výpis konfigurace, případně umožnit mi vzdálený přístup k Vašemu systému. Pak nebude obtížné problém odhalit.
S informací, že FWU nenačítá jednotky na CIB, se příliš pracovat nedá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Slavomír Skopalík
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 25.06.2014, 22:47 »

Updater nenacte zejmena jednotky CAQ0004R.

Vzdaleny pristup nemam odvahu nabidnout, ale mohu nabidnout osobni ucast.
Jedna se o Velky Tynec u Olomouce. Pokud budete mit cestu kolem, dejte vedet.

Zkusim pridat screen shoty, uvidim jestli to projde.



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
pizla
« Odpověď #9 kdy: 26.06.2014, 07:42 »

Děkuji za screeny.
Jestli počítám správně, tak nejsou zobrazeny 3x C-AQ-0004R.
Tyto moduly normálně komunikují a jsou obsluhovány? Dostáváte od nich data? (To, že jsou v konfiguraci v Mosaicu ještě nemusí znamenat, že je CIB Master správně nadetekoval a že je obsluhuje)
Máte aktuální veze firmwaru CIB masterů a centrální jednotky? Jaké máte verze?
Zkoušel jste provést reset systému?
Problémy se vyskytují pouze na této jedné CIB lince?
Můžete mi prosím zaslat ještě výpis celé konfigurace? (Ve Firmware Updateru tlačítko Export config). Firmware Updater vyčítá konfiguraci z centrální jednotky, která si ji načte po resetu systému, tzn. že centrála o těchto jednotkách také neví. FWU nezobrazí nic jiného, než co se dozví od systému.

Umožnění mi vzdálený přístup (např. přes TecoRoute) by byl nejlepší způsob, jak problém odhalit. Se systémem nepotřebuji nijak manipulovat, co by mohlo ohrozit celkový jeho chod. Stačí mi z něho přečíst pouze data. Ale chápu Vaše obavy.
Osobní účast by k ničemu nevedla, neboť potřebuji softwarové nástroje, která mám zde na svém stolním počítači.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Slavomír Skopalík
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 26.06.2014, 16:31 »

Nezlobte se, ale system ridi i rolety a garazova vrata. Opravdu netouzim mit dite skriple pod vraty, ci roletou.

Ono, pokud je zde clovek osobne, tak jsem schopen to zorganizovat, ale takto na dalku ne. TecoRoute je pro mne neprijatelna sluzba (z bezpecnostniho hledsika se jedna o diru do vnitrni site, od toho mam regulerni VPN a verejnou IP).

Ohledne jednotek, jednotky komunikovaly, tj. na bylo z nich mozne precist aktualni data (byt chybna, ale to se jiz resi formou reklamace).

V soucasne dobe jedna jednotka chybi, takze konfigurace a skutecnost se lisi o tuto jednu jednotku. Updater jsem chtel pouzit pro zjisteni verze FW, coz se mi nepovedlo.

Jednotky chybi temer na kazde sbernici, v 90% se jedna o CAQ004R. CPU z nich cte data naprosto bez problemu.

Jeste mne napada, nebylo by mozne, aby updater zobrazoval jednotky (TCL2 i CIB) v puvodnim poradi jak jsou v HW konfiguraci a idelane i na pozicich, jak jsou v HW konfiguraci ?

Hodne by to usnadnilo orientaci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
pizla
« Odpověď #11 kdy: 27.06.2014, 07:26 »

O bezpečnosti služby TecoRoute se s Vámi dohadovat nebudu. Patrně jste nepochopil princip funkce této služby.

To, zda je jednotka obsluhována můžete zjistit také v Mosaicu, když si založíte nový projekt a dáte si v HW konfiguraci vyčíst CIB konfiguraci. To je v podstatě to samé, co dělá Firmware Updater. Tím tedy můžeme vyloučit, zda je chyba v FWU nebo chyba ve Vaší instalaci, protože pokud se vám jednotky nenačtou ani v Mosaicu, pak o nich Master sběrnice, a tudíž i centrála nic neví.

Pokud nejste spokojen s programem Firmware Updater, můžete zkusit starší nástroj Flasher, který je dostupný z našich stránek:
http://tecomat.com/clanek_873_utility-pro-upgrade-firmware_-utilities-for-firmware-upgrades.html

FWU jednotky TCL2 samozřejmě zobrazuje tak, jak je nakonfigurujet e v Mosaicu, neboť jednotka je jednoznačně identifikována číslem rámu a pozicí (adresou). U CIB jednotek je jejich pořadí dáno tím, jak se postupně nahlásí svému Masteru při inicializaci systému. Proto se tedy pořadí jednotek může lišit oproti konfiguraci v Mosaicu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Slavomír Skopalík
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 27.06.2014, 09:51 »

Mosaic nacte do noveho projektu max. 28 jednotek.
Ale prikladam status CIB sbernice, kde je 30 jednotek + jedna co chybi (ta odeslana na reklamaci).
Takze otazkou je, jakto ze kdyz jednotky komunikuji, tak nejdou nacist ?
Pritom puvodni konfigurace vznikla nactenim dat z CPU (ale jiny firmware a jiny Mosaic).

Ohledne Tecoroute, myslim, ze sluzbu jsem pochopil. Cilem sluzby je obejit zabezpeceni mistni site a NAT. Podobne jak to dela treba TeamViewer, nebo "routery" EWON.
V obou pripadech je to povazovano za backdoor, jelikoz obchazite bezpecnostni pravidla
(prichozi spojeni je realizovano v odchozim spojeni).
Podobny princip jsem zrizoval jiz pred vice jak 10 lety s pomoci OpenVPN, ale bez treti strany. Nicmene jestli to Vasim zakanikum vyhovuje, tak proc ne, jen mne prosim netlacte do pouzivani teto sluzby. Dekuji.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
pizla
« Odpověď #13 kdy: 27.06.2014, 12:26 »

Konzultoval jsem váš problém s kolegou, který má na starosti CIB jednotky.
Vydedukovali jsme asi toto:
C-AQ-0004R mělo ve staré verzi firmwaru problém ten, že po zapnutí napájení trvalo delší dobu naběhnutí této jednotky. CIB Master po zapnutí napájení (tzn. resetu) začne sbírat informace o připojených jednotkách na sběrnici. Pokud jednotka nestačí naběhnout dokud probíhá inicializace sběrnice, tedy kdy Master sbírá informace, pak se Master o jednotce vůbec nedozví. Pokud je ale jednotka přidána do konfigurace v prostředí Mosaic, Master se tuto jednotku snaží obsluhovat, i když se o ní při počáteční inicializaci nedozvěděl. Pokud jednotka ale nakonec naběhla, začne na obsluhu odpovídat a v Mosaicu jsou pak vidět data normálně.
To by mohlo přesně odpovídat Vaší situaci. Problém pomalého náběhu jednotky byl odstraněn v nové verzi firmwaru.
Pokud se jedná skutečně o tento problém, mělo by pomoci provést reset Masterů a centrální jednotky bez vypnutí napájení. To lze provést pomocí tlačítka Reset PLC ve Firmware Updateru. Tím proběhne inicializace CIB sběrnice, aniž by došlo k vypnutí CIB jednotek a tedy i k jejich opětovnému nabíhání.
Pak by se již měli v FWU objevit a mělo by být možné je upgradovat.

Pokud by toto nepomohlo, bude nutné nefunkční jednotky zaslat k nám do firmy, kde se vám na to podívají technici a závadu případně odstraní...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Slavomír Skopalík
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 27.06.2014, 13:32 »

Diky za info, jen jeden postreh.
Jako jedna z jednotek CAQ004R, co nebyli v konfiguraci byla jednotka, co se vratila od Vas z reklamace. Bouzel se mi nepodarilo zjistit verzi FW.

Vcera byla odeslana zpet k Vam na jmeno Jindrich Kubec, resil se problem s chybou teploty. Jak bude tento problem vyresen, tak poslu k "oprave" vsechny jednotky.

Dale mam dotaz, pri zmene HW konfigurace, dochazi (rezim CPU HALT),  dochazi ke novunacteni CIB?

S resetem to neni jen tak, to mohu delat jen v noci, kdyz vsichni spi, jinak jim to vypne zasuvky.

Dalsi problem je, ze po resetu se CPU spusti, ale nejsou jeste aktualni data z CIB jednotek. Misto hoto jsou tam nuly a system spusti topeni Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
pizla
« Odpověď #15 kdy: 27.06.2014, 14:11 »

Problém s topením můžete řešit tak, že po resetu budete kontrolovat příznaky VLD, které jsou ve statusu u většiny CIB jednotek (u starších Inels jednotek tyto příznaky nebyly). Tento příznak značí, zda jsou předávaná data platná. Tím si tedy při řízení počkáte na platná data.

Co se týče Vámi zaslaného modulu na opravu, tak ten dorazil, pan Kubec ho předal ke kontrole.

Pokud máte na mysli změnu HW konfigurace v Mosaicu, pak musíte rozlišovat jakousi "logickou" konfiguraci, která se provádí v Mosaicu a "fyzickou" konfiguraci, tj. to co je skutečně na CIB sběrnici. V Mosaicu si můžete přidat do konfigurace i jednotky, které vůbec na sběrnici nejsou. Po překladu programu tyto "virtuální" jednotky standardně obsluhuje i když na sběrnici nejsou. Datové struktury existují, ale žádná jednotka je nenaplní. Pokud za běhu systému na sběrnici vložíte jednotku, která bude odpovídat "logické" konfiguraci, bude standardně obsluhována. CIB Master si po resetu načítá seznam jednotek ("fyzickou" konfiguraci),  které mu odpoví na dotaz. Pokud je tedy přidána jednotka až po inicializaci, Master ji ve své "fyzické" konfiguraci mít nebude. Proto je vhodné při přidávání jednotek na CIB vždy provést reset PLC, tak aby bylo vše aktuální. Firmware Updater a všechny ostatní nástroje, které vyčítají konfiguraci jsou závislé právě na té "fyzické" konfiguraci. Jinou získat nemohou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Slavomír Skopalík
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 27.06.2014, 14:37 »

Muj dotraz smeroval prave k tomu resetu.
Povazuje se za reset prechod mezi halt stavem a run stavem (vyzadovano po zmene HW konfigurace)?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
pizla
« Odpověď #17 kdy: 27.06.2014, 17:30 »

Přechod HALT -  RUN je pouze restart programu. Reset systému je něco jiného.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Budete sledovat LIVE První kroky k Foxtrotu? Vysíláme 13.10 ve 20:00
 První kroky k FOXTROTu (#1a)
 První kroky k FOXTROTu (#1b)
 FOXTROT v monitoringu experimentů ve štole Josef!
 TECO: Řízení instalací Foxtrotem #1
 Dají se připojit k Foxtrotu i jiné sytémy s vlastním řízením?
 Jak to vypadá s hlasovým modulem pro Foxtrot?
 Jak nastavit modul C-RI-0401S?
 Jak přístupovat k souborům z prohlížeče?
 Musí být HW klíč pro Mosaic v PC?
 Je možné připojit kameru k web stránkám Foxtrotu?
 Jak na nastavení offsetu teploty na vstupech C-RI-0401S?
 Bude někdy možné připojení periferních modulů FOXTROT k TC700?
 Jakým přiřazovacím příkazem mohu nastavit konkrétní bit v proměnné typu byte?
 Jaká je interoperabilita systémů Foxtrot a Inels přes CIB?
 VIDEO: Víte co je nového ve Foxtrotu na jaře 2012?
 Jak ochránit reléové kontakty na jednotce Foxtrot CP-1004?
 TECO: Jaromír Klaban a Pavel Smílek o prvcích chytrých budov na AMPERu 2012
 Které prvky mohou reagovat na čidlo CO2?
 Existují nějaká funkční propojení Foxtrot <=> VOIP?
 Jak připojit stmívač s otočným ovládání pro regulaci jasu světla?
 Foxtrot - jak zjistit čas jednotlivých programů, popřípadě procesů?
 Jak lze připojit k Foxtrotu přístroje určené na sběrnici KNX/EIB?
 TECO: Školení o systémech Foxtrot v Brně
 Ake vylepsenia dorobit do FoxTool?
 Kde ziskavat meteodata do systému regulace domu?
 Jak měřit Foxtrotem zda je silový okruh zapnutý?
 Jaká je dostupnost C-DM-0006M ILED?
 Jak je to s podporou uživatelského kódu ve webmakeru?
 Je nekde priklad komunikace Open Therm UC-1204 s elektronikou Siememens?
 Termoregulátory pro Cfox v deasignu LOGUS90 nebo EATON INTENSE?
 Co může být příčinou nefunkčního spojení s PLC přes VPN?
 K čemu všemu lze nápaditě využít systém Tecomat Foxtrot?
 Jaké máte zkušenosti se spolehlivostí přenosu mezi jednotkami RFox?
 Novinka! Foxtrot podporuje propojení se světem instalací KNX
 Pamatují Online změny na aktualizaci pointerů?
 FOXPART# jedinečný technický kurs
 TECO získává ocenění!
 Čo to znamená u Foxtrotu hlásenie na displeji ID-18 "no XMZ file!"?
 Fóry foxtrotího fóra?
 Lze nastavit Foxtrot Datalogger přes interní webovou stránku?
 TECO: Změna u centrálních jednotek FOXTROT
 Může být klasický vypínač jako bezpotenciálový vstup Foxtrotu?
 Jakými relé je osazen modul C-OR-0008M ?
 Jak zprovoznit předpověď počasí na Foxtrotu?
 TECO: Inteligentní byty se stávají běžným standardem moderního bydlení
 Jak hlídat přítomnost osob v místnosti aby se po odchodu poslední aktivoval EZS?
 SIN#4 První kroky k FOXTROTu (#1b)
 FOXPART#1 Srdce sytému Foxtrot CP 1000
 FOXPART#2 Rozšíření CP1000
 Jaké komponenty TECO použít pro stmívání osvětlení?
 Vyhlášení výsledků soutěže Ovládej svůj dům přes webové stránky Foxtrotu
 FOXPART #3, modul COR008M
 Chtěli byste na hraní svůj VLASTNÍ Foxtrot doma?
 TECO: FOXPART#5, bezdrátové jednotky
 Kdo uhodne co je to a k čemu?
 FOX part#4, jednotky vstupů/výstupů IB1301 a IR1501
 Jak zabránit vzájemnému rušení MI2-02M modulů?
 FOXPART #7: Modul C-HM-1113M
 AMPER 2013: O novinkách společnosti TECO
 Jake jsou moznosti pripojeni kotlu Buderus?
 Víte, čemu se u Foxtrotu říká "bužírka"?
 Novinky systému Foxtrot v říjnu 2013
 Pomohl by mi tu někdo naprogramovat panel ID- 17 od firmy TECO?
 Jak řešit komunikace mezi instalací INELS a FOXTROT?
 Jak propojit Foxtrot s Jablotronem 100?
 Mohou být bezdrátové ovladače RFox Tecomat ve venkovním prostředí?
 Umí Foxtrot komunikovat po DeviceNetu?
 Jak komunikovat pomocí UDP?
 Jak zabránit ztrátě dat z RETAIN proměnných?
 Víte, že právě startuje od TECO nová služba TECO Route?
 Jde s Foxtrotem komunikovat přes sériové sběrnice 1-Wire, I2C či SPI?
 Jak budete trávit Vánoce s Foxtrotem vy?
 TECO: Foxtrot rozšiřuje možnosti komunikace s FV měniči od tří desítek výrobců
 Máte zkušenosti s integrací pohonů žaluzií sofy do systému foxtrot ?
 Chce po vás klient ovládání elektroinstalace i mobilem?
 Jak připojit DHT22 k Foxtrotu?
 Řídicí systém Tecomat Foxtrot oceněn na AMPERu 2014
 Existuje nějaká komunikace mezi tepelným čerpadlem od Vailant a FOXTROTem?
 Light+Building 2014: Automatizační technika slibuje velké úspory energie v budovách
 TECO: Služba TecoRoute přechází do placeného režimu
 Mate někdo zkušenosti s iridium mobile a foxtrotem?
 Opravdu existuje nějaká inteligentní instalace?
 Proč nefunguje zobrazení web stránek Foxtrotu na Windows Phone 8.1 ?
 Co je vlastně na inteligentní instalaci inteligentního?
 TECO: Novinky řídicího systému Tecomat Foxtrot
 Jaký software používáte pro tvorbu a správu projektů se systémem Foxtrot?
 Která tepelná čerpadla jsou integrovatelná do Foxtrotu?
 Jakým způsobem se snaží jednotka získat adresy z DHCP serveru?
 Jaký je login/heslo pro přístup k foxtrotu přes prohlížeč?
 ENIKA: Katalog Komponenty pro automatizaci
 Jde canvas užít i pro panel ID-18 ?
 TECO: Čidlo solární radiace na sběrnici CIB
 Co si myslíte o užitku systémových elektroinstalací?
 Jak pracovat s jednotkou SOPHY2L?
 Jak vyřešit chybu komunikace EZS s PLC CP-1000?
 Jak propojit a donutit komunikovat dvě PLC CP-1000?
 Nemate prosim nekdo nejake schema na testovaci panel od Foxtrotu?
 Nemá někdo zkušenost se stmíváním pomocí jednotek od TECO C-DM-0006M ILED/ULED?
 Víte o novinkách Foxtrotu na jaře 2015?
 Komu doporučíte chytrou žárovku LED Bluetooth Playbulb?
 Kde seženu náhradní díly na systémovou instalaci po delší době?
 TECO: Nový showroom vybavený systémem Tecomat Foxtrot
 Pro jaké jiné námitky kromě ceny se odmítá použití chytrých instalací?
 Prečo od 24.3.2016 nefunguje komunikácia so serverom YahooWeather?
 Jak pripojit k Foxtrotu prutokomer s vystupem 12...202 Hz/TTL?
 V jakém stádiu je iFoxtrot pro Android?
 Lze binární vstupy dvou C-JC-0201B připojit na jedno dvojtlačítko?
 Jak připojit zařízení ke sběrnici CIB?
 Je možné integrivať do systému Foxtrot vnútorné ovládače od Niko?
 Lze komunikačně propojit Foxtrot a EZS Satel?
 Jak ovládat screensaver u panelu ID-31?
 Nové TECO #1 V kanceláři obchodního ředitele
 Vyšlo nové TecoInfo 39 v pdf!
 Lze přímo na vstup k Tecomat TC700 připojit inkrementální snímač?
 Řešil někdo komunikaci Tecomat - Arduino přes 485?
 Je nějaký důvod, proč Foxtrot nekomunikoval s jednotkami Inels?
 Co znamená na panelu ID-28 chybové hlášení No XMZ file?
 TECO představuje Foxtrot 2!
 Co s nefunkčními tlačítky pro manuální ovládání výstupů u CFOx modulů?
 Jaké jsou možné příčiny chyby 9380 u Foxtrot CP-1001?
 Jak efektivně stáhnout PDF dokumentaci k CP-2xxx ?
 Existuje firma / programátor u koho lze objednat programování TECO?
 Jak připojit aplikaci iFoxtrot (Android) k CP-1004?
 Jak řešit komunikaci mezi Foxtrot a TČ Stiebel Eltron řady wpf?
 Jaké jsou dostupné bezdrátové prvky pro Foxtrot?
 Nemáte někdo krátký příklad RS-232 komunikace Foxtrotu?
 TECO LIVE: Jak umí FOXTROT řídit veřejnou, elektromobilní a fotovoltaickou ...
 Proč CP-1001 nerozpozná C-IR-0303M?
 Nový konfigurátor iCOOL 4 pro Tecomat Foxtrot zítra živě!
 Jde stmívání DALI komunikaci převodníku nějakým způsobem obejít?
 Proč při spojení s CP-2973 přes USB nejde otevřít komunikační kanál?
 Jak kdysi Pavel Smílek popisoval Foxtrot v praxi
 Nový TECOMAT pokřtěn u barmanů v Brně! Jedinečný záznam zde!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 23 dotazů.