Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  ZÁLOŽNÍ ZDROJE => UPS -> generátory ...
| | |-+  Jaký zachovat stav kontaktů i po výpadku napětí bez UPS?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaký zachovat stav kontaktů i po výpadku napětí bez UPS?  (Přečteno 7065 krát)
Radim Blaťák
*
Offline Offline




« kdy: 11.02.2014, 18:46 »

Poradí mi někdo nějaký přístroj (relé),  které překlápí kontakty při nějakém impulzu (jako impulsní relé) ale udrží tento stav i po výpadku napětí tak, aby při opětovném oživení byl stav kontaktů jako před výpadkem?
UPS nelze použít.
Napětí zařízení 230V AC.
Nějak mě nenapadá co použít, aby to bylo co nejjednoduší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 11.02.2014, 20:11 »

Co to má být? Alespoň přibližně?
Existují různé úpravy relé - mechanická závislost 2, kdy natažením jednoho se vytvoří mechanické podmínky pro odpad kotvy druhého...
Pak existují různá polarizovaná nebo bipolární relé, ale to je zpravidla na malé DC napětí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jozef BABJAK
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 11.02.2014, 20:23 »

Myslím, že hľadáte bistabilné relé.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Středa
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 11.02.2014, 20:25 »

Co třeba MIR-16-001-A230


* MIR-16-001.jpg (168.95 KB, 1441x657 - prohlédnuto 573 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revizní technik-E2/A ,  elektromontáže
www.jse-el.cz
Radim Blaťák
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 11.02.2014, 21:04 »

Co třeba MIR-16-001-A230

A stačí si přečíst katalog  Mrknutí. Na OEZ jsem nekoukal. Výrobci které jsem si prošel tuhle možnost neuváděly, tak mě to ani dál nenapadlo hledat jinde.

I to bistabilní relé řeší celou záležitost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Blaťák
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 11.02.2014, 21:09 »

Dík, to paměťové impulsní relé je úplně ideální.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 11.02.2014, 23:39 »

Eltako to bistabilné relé aj v prevedení pod vypínač resp. do krabice. Typ ES61-UC.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.038 sekund, 22 dotazů.