Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Eaton: UPS 9130
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Eaton: UPS 9130  (Přečteno 8355 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 08.01.2014, 08:02 »

Eaton: UPS 9130
TIP - UPS Eaton 9130 poskytuje napájení s kvalitou online a odstupňované doby zálohování pro servery, hlasové a datové sítě, datová úložiště a další IT zařízení. Účinnost UPS dosahuje 95% v režimu online dvojité konverze a v režimu s vysokou účinností až 98%. UPS 9130 snižuje náklady na energii a díky technologii ABM má podstatně prodlouženou životnost ...
Zdroj: zde...




Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?
Eaton: UPS 9130
Zaznamenáno
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 08.01.2014, 22:01 »

Doplnil bych, že výdrž je možné rozšířit přidáním dalších batterypacků (tedy alespoň u některých typů).

Máme několik těchto UPS a nemůžu na ně říct nic špatného. Kontrola a konfigurace parametrů na displayi je fajn (třeba jsme po připojení na benzinový agregát posouvali toleranci frekvence aby UPS nejela trvale na baterie...).
Za celou dobu jsem narazil asi na dva problémy:
- nefungovala mi komunikace mezi linuxovým serverem a UPS po USB kabelu - vždy to chvíli fungovalo, potom přestalo a už jsem to nezprovoznil, připadalo mi to jako chyba UPS (neozvala se ani po připojení k jinému PC),  řešil jsem to s podporou ale nemohl jsem si dovolit tu UPS jen tak restartovat aby se to spravilo... tak to upadlo v zapomnění. Stalo se mi to u dvou ze dvou UPS kde jsme toto zkoušel.
- min. ve dvou případech byl k UPS dodán "přívodní kabel s přehozeným L a N" - pravděpodobně je v balení s UPS kabel pro francouzský trh. UPS si ve výchozím nastavení toto kontroluje a běží na baterie s hlášením "site wiring fault". U první zakoupené UPSky hledání příčiny zabralo poměrně hodně času!
Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 08.01.2014, 22:33 »

Za celou dobu jsem narazil asi na dva problémy:
- nefungovala mi komunikace mezi linuxovým serverem a UPS po USB kabelu - vždy to chvíli fungovalo, potom přestalo a už jsem to nezprovoznil, připadalo mi to jako chyba UPS (neozvala se ani po připojení k jinému PC),  řešil jsem to s podporou ale nemohl jsem si dovolit tu UPS jen tak restartovat aby se to spravilo... tak to upadlo v zapomnění. Stalo se mi to u dvou ze dvou UPS kde jsme toto zkoušel.
- min. ve dvou případech byl k UPS dodán "přívodní kabel s přehozeným L a N" - pravděpodobně je v balení s UPS kabel pro francouzský trh. UPS si ve výchozím nastavení toto kontroluje a běží na baterie s hlášením "site wiring fault". U první zakoupené UPSky hledání příčiny zabralo poměrně hodně času!

První závada je dost zvláštní a podle mě závažná, reklamoval bych.
Druhá závada svědčí o laxním přístupu k zákazníkovi. Prohozený L a N od dob, kdy jejich poloha v zásuvce není stanovena, by neměl být pro UPS problém, nebo by mělo existovat lepší upozornění než porucha sítě.
Zaznamenáno
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 09.01.2014, 22:01 »

Já bych třeba taky reklamoval jenomže to je "nepřerušitelný zdroj napájení" a reklamace by znamenala to napájení alespoň 2x přerušit, mít náhradní UPS, připojené síťové prvky odstavovat někdy v noci a to se mi prostě nechtělo. Servery tím vypínat nepotřebuji, o výpadku el. se dozvím jinou cestou a informace o spotřebě jsou zajímavé tak prvních 14 dní. Navíc u mě se ta věc projevila až po nějaké době, UPS jsem ani (z výše uvedených důvodů) nezkoušel restartovat a proto se trochu obávám jak by reklamace dopadla.

Ti to varování na fázi na opačné straně až tak nevadí (třeba to je nějak pro funkci UPSky důležité) a jsem za něj vlastně rád. V "mých" technologickýc h prostorách platí "mé" normy a v nich stojí že vlevo fáze, vpravo nulák, kdo to neví, ten je .... Nelíbí se mi ale kabel ve kterém se přehodí L a N (byť je na každé straně jiný konektor).

Každopádně tuto UPS pořád považuji za velice zajímavou - možnost připojit externí baterky, bypass, možnost ethernetové karty, informace a nastavení z displaye, to vše za vcelku rozumnou cenu (ve srovnání s konkurencí).
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 22 dotazů.