Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Co říkáte na spořič elektrické energie na principu elektromagnetické indukce?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co říkáte na spořič elektrické energie na principu elektromagnetické indukce?  (Přečteno 31128 krát)
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 28.08.2013, 22:59 »

Nějak mám zafixováno, že variátor souvisí s mechanickými převody....
Regulace otáček v omezeném pásmu.
Co mi tedy uniklo?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
solimek
« Odpověď #19 kdy: 28.08.2013, 23:12 »

Nějak mám zafixováno, že variátor souvisí s mechanickými převody....
Regulace otáček v omezeném pásmu.
Co mi tedy uniklo?

Kondenzátor také není jen ten elektrický - například kondenzátor páry. Asi by se našlo mnoho (a možná lepších) analogií.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 29.08.2013, 00:47 »

Jj, je vícero výrazů, které v elektrotechnic e znamenají něco docela jiného než v jiných oborech.
Čokoláda, banánek, odpor, proud, napětí, kondenzátor, relé, biograf, náboj, impuls, puls, díra, rozvod...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 29.08.2013, 00:58 »

Variátor (elektrický) vypadal jako žárovka, obvykle s paticí E27, baňka válcovitá, vlákno při provozu jen slabě žhnulo.

Variátor mechanický je soustava dvou řemenic a klínového řemenu, kde lze měnit průměr řemenic a tím plynule převodový poměr. Dost často se vyskytuje na zemědělských strojích, nejvíce u obilních kombajnů. Podle konstrukčních úprav může být regulační rozsah  dost široký a přenášený výkon v řádu stovek kW
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 29.08.2013, 07:14 »

Variátory pamatuji, ale vždy s paticí E14, ale vlastnost stabilizace proudu je uvedena u toho spořiče, to nechápu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #23 kdy: 29.08.2013, 09:38 »

Poněkud (a nikdo neříká, jak malinko) to tlumí rušivé jevy na síti - prostě odrušovací kondenzátor. Nazývat to stabilizací je zavádějící, ovšem intenzita společenské závažnosti takového konání nejspíš nedosahuje úrovně postižitelné trestním zákoníkem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jiří Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 29.08.2013, 10:10 »

Co se týká tvaru variátorů, tak ty, se kterými jsem se setkával já byly ve velikosti autožárovky bez patice, se dvěma drátky, přímo naletované na destičce s cívkovými odpory.
Byly to staré zapisovače teplot v kalicích pecích.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 29.08.2013, 22:54 »

Já bych tady nějaký ještě našel, jeden dva kusy tady určitě mám, akorát nevím, zda jsou funkční, protože to byly použité kusy, které jsem si nechal právě jako ukázku, vím bezpečně, že mají patici E27, ovšem netvrdím, že nemohly existovat i s E14 či další jiná provedení, tak jak píše kol. Kubík.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 30.08.2013, 23:04 »

... ovšem netvrdím, že nemohly existovat i s E14 či další jiná provedení, tak jak píše kol. Kubík.
Asi záleží na použití nebo na pracovním proudu.
Ty,které jsem měl na mysli já, byly pro proudy kolem 40mA, maximální proud 300mA a měly patici E14. A přestože to byl variátor,  hodně lidí na DAU tomu nesprávně říkalo VARISTOR. Myslím, že by se nějaký ještě někde našel...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #27 kdy: 30.10.2013, 19:33 »

Boží mlýny melou pomalu, ale jistě:
Upozornění dTest
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #28 kdy: 30.10.2013, 21:48 »

Myslím, že ten "konkurenční" E*****k bude fungovat na úplně jiném principu  zle

Nebo už se na něj odborníci z redakce D-TESTu také chystají s měřáky?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Andrey Gregor
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 31.10.2013, 08:08 »

Na začátku roku 2010 jsem četl článek s výsledkem testu vlivů podobného "spořiče" na reálnou spotřebu elektřiny. Maximální úsporu měly burácí kladivo a fleksa na volnoběhu, a to do 4 %. Při testování bytových spotřebičů spotřeba stoupala až do necelých 30 % (ventilátor)  Škleb
Ten zdroj je v ruštině: http://market.elec.ru/nomer/29/ostorozhno-energosberegateli/
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Šenkýř
*
Offline Offline




« Odpověď #30 kdy: 31.10.2013, 15:05 »

!
Na netu jsem se setkal s perlou mezi spořiči. Tento konkrétně spoří pohonné hmoty. Zapojuje se do zásuvky pro zapalovač. Že by dodával tolik energie, aby nemusel být zatížen alternátor?? Mrknutí Nechápu, že si toto a jiné bazmeky může vůbec někdo koupit.
http://www.morezliav.sk/novodoby-setric-paliva-s-jednoduchou-instalaciou-do-vasho-auta-iba-za-699
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Drážní energetika, vedení vn.
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #31 kdy: 31.10.2013, 16:30 »

Nechtěl by některý ze slovenských kolegů obětovat sedm éček a provést pitvu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #32 kdy: 31.10.2013, 17:24 »

!
Na netu jsem se setkal s perlou mezi spořiči. Tento konkrétně spoří pohonné hmoty. Zapojuje se do zásuvky pro zapalovač. Že by dodával tolik energie, aby nemusel být zatížen alternátor?? Mrknutí Nechápu, že si toto a jiné bazmeky může vůbec někdo koupit.
http://www.morezliav.sk/novodoby-setric-paliva-s-jednoduchou-instalaciou-do-vasho-auta-iba-za-699

Je to bomba.Vypadá to hezky.Hovno zabalené v barevném staniolu může vypadat taky krásně ale je to pořád hovno.Slušněji to vyjádřit neumím. Smích Smích Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 01.11.2013, 00:06 »

Nechtěl by některý ze slovenských kolegů obětovat sedm éček a provést pitvu?

Maximálne tak sedem minút pri googli  Mrknutí

Zdroj: EEVblog Electronics Community Forum - Teardown of a "fuel saver" gimmick gizmo


* NeoSocket_small.jpg (162.63 KB, 640x514 - prohlédnuto 718 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #34 kdy: 01.11.2013, 19:08 »

 Palec vzhůru
To je tam dokonce o dvě součástky víc, než bych čekal  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #35 kdy: 01.11.2013, 19:30 »

Palec vzhůru
To je tam dokonce o dvě součástky víc, než bych čekal  Smích
Aby svítila kontrolka, stačí LEDka a jeden odpor?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.044 sekund, 23 dotazů.