{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Mohu zapojit stavební rozvaděč bez jakéhokoliv označení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Mohu zapojit stavební rozvaděč bez jakéhokoliv označení?  (Přečteno 6806 krát)
Petr Skřivánek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 07.08.2013, 09:20 »

Zákazník chce začít stavět a přes inzerát koupil použitý stavební rozvaděč.
Pro distributora potřebuje RZ k namontování elektroměru.
Nebude mít RT problém udělat revizi, když na rozvaděči není žádný štítek?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 07.08.2013, 11:08 »

To mi není úplně jasné jak to bude provedené.
Elektroměr bude ve stavebním rozvaděči?
Jak to bude připojené, jak to bude mít "energetika" ochráněné proti černému odběru?
Možná každý z nás má jen trochu jinou představu o tom, co to je stavební rozvaděč nebo kde je hranice mezi přípojkovou skříní pro dočasný odběr a stavebním rozvaděčem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E1B


WWW
« Odpověď #2 kdy: 07.08.2013, 11:17 »

Já to chápu docela dobře. Stavební rozvaděč s místem pro elektroměr. Připojený z přípojkové skříně na hranici pozemku stavebníka.
Pokud je rozvaděč vybavený dle dnes platných ČSN a pro osazení elektroměru je připravený dle platných připojovacích podmínek, pak bych neviděl žádný problém. Prostě nebude uveden výrobce. To bude uvedeno v revizní zprávě. Stejně tak bude uvedeno, kdo rozvaděč připojil. Provedena vizuální prohlídka, potřebná měření, přizemnění rozvaděče atd.

Pokud se jedná o osazení elektroměru do již vybudovaného sloupku (pilíře) na hranici pozemku, ze kterého bude následně připojen zmiňovaný stavební rozvaděč,  pak je jasné, že chce distributor revizi na připojované el. zařízení. Co je na tom divného?
rozvaděč prostě zrevidujte a hotovo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E1B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: projektant-elektro@seznam.cz
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 07.08.2013, 13:30 »

Staveništní rozvaděč nejen že štítek mít musí, ale rozvaděč ani nesmí být nějak zvlášť starý. Podle čl. 704.511.1 ČSN 33 2000-7-704 ed. 2 musí rozvaděč splňovat požadavky EN 60439-4. Mimochodem, zrovna vyšla nová ČSN EN 61439-4.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 07.08.2013, 13:39 »

Pokud budou splněny podmínky distributora o připojení....n ení problém od NICH !
Nic neřeknou že chybí štítek a pod....jich to ani nezajímá....dl ouholeté zkušennosti s ditributorami. .. Nerozhodný

Samozdřejmě je to závada , dost velká....
Ale pokud bude vše další OK dle norem a bude chybět pouze štítek???Bezpečnost rozvaděče a obsluhy to samo o sobě nezajistí a ani nezhorší ?... tanecek

PS: Musí se rozeznávat závada a závada !
      Pokud tam nebude FI a naopak  tam bude zlatý štítek ? Myslíte že to bude dobré ! Škleb Škleb Škleb
      Jen to chce trochu přemýšlet i hlavou !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #5 kdy: 07.08.2013, 13:49 »

Samozdřejmě je to závada , dost velká....

Velká?? A proč?
Nevzpomínám si, že by mi někde chybějící štítek zajišťoval větší či menší bezpečnost, nebo lepší obsluhu či snad zajištění kvalitního provedení nebo připojení rozvaděče... Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Opravy, údržba, návrhy a rekonstrukce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT.
Petr Skřivánek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 07.08.2013, 14:06 »

Uvádí se někde i délka, průřez, materiál zemnící tyče a vzdálenost od rozvaděče?
Z rozvaděčem problém nemám/uzemnění jsem u staveništního rozvaděče ještě nedělal.
Vše je jednou poprvé.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E1B


WWW
« Odpověď #7 kdy: 07.08.2013, 14:17 »

František Šohajda:  Palec vzhůru

Štítek výrobce, prohlášení o shodě atd., to jsou nutné normativní náležitosti, které by měl rozvaděč splňovat, neboť jde o výrobek, to je jasné. Proti tomu neexistuje jakákoli sebeobrana. Tak to prostě musí být, ale jak psali kolegové, chybějícím štítkem by neměla bezpečnost nikterak utrpět. Je otázkou, zda rozvaděč splňuje bezpečnostní požadavky uvedení do provozu. Pokud ano, chybějící štítek zanesu jako závadu do revizní zprávy, avšak dle mého to není závada, na jejímž základě bych napsal že zařízení není schopno bezpečného provozu.
Bojím se však, že starší staveništní rozvaděče nebudou vyhovovat konstrukčně. Na to je potřeba dávat pozor. Osobně nepustím stavenišní rozvaděč, který je předělán na koleně. Všeho s mírou.
Jak tu již bylo psáno, je potřeba používat vlastní rozum a umět rozeznat všechny rizika.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E1B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: projektant-elektro@seznam.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 07.08.2013, 21:27 »

...
Štítek výrobce, prohlášení o shodě atd., to jsou nutné normativní náležitosti, ...
Já bych si dovolil nesouhlasit respektive to postavit do jiného úhlu pohledu:
rozvaděč je výrobek a jisté podklady, které je možné považovat za prohlášení o shodě požaduje zákon.
Norma "pouze" upřesňuje co je třeba udělat pro to, aby mohlo být "Prohlášení o shodě" vydáno a co by mělo obsahovat...
Takže i kdybychom si tu říkali cokoliv o tom, že "existence štítku nezmění bezpečnost", kdyby došlo na "lámání chleba" při nějakém maléru, nedivil bych se, kdyby soudní znalec nebo soudce dal vyšší váhu neexistujícímu výrobnímu (identifikačním u) štítku, protože je to porušení zákona, než např.chybnému provedení nebo malému průřezu PEN, protože je to "jen" požadavek normy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #9 kdy: 07.08.2013, 22:04 »

Je celkem běžná praxe, že konkrétně staveništní rozvaděče se "reinkarnují"  Úsměv
Po nějaké době provozu bývají staveništní rozvaděče poněkud opotřebované, celkem běžně se také upravují pro konkrétní potřeby (jíné typy zásuvek, jiné jištění), takže se provede nějaká oprava nebo úprava a vystaví se nové dokumenty a také nový výrobní štítek. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.075 sekund, 22 dotazů.