Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Proč vypadává proudový chránič v noci jednou za 14 dní?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč vypadává proudový chránič v noci jednou za 14 dní?  (Přečteno 18106 krát)
Radek Rendula
« kdy: 20.04.2013, 17:05 »

Rekonstruovali jsme byt a nechali kompletně udělat novou elektriku. Vše funguje bez problémů, ale zhruba tak jednou za 14 dní, zpravidla k ránu, z ničeho nic vypadne proudový chránič. Nahodím ho, zas je tak 2 týdny pokoj a opět k ránu vypadne. Přes den nic. Zkoušel jsem zapnout všechny spotřebiče (pračka, sušička, trouba, mikrovlnka, konvice, počítače, ....),  bez problémů. Spotřebiče jsou většinou nové.
Nesetkal se někdo s podobným problémem? Nebo neexistuje nějaké měření, které by zjistilo, jaký spotřebič za to může?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Šnajdr Josef
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 20.04.2013, 18:51 »

na některém obvodu máte špatný izolační stav, přesně tak musí se to změřit
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 20.04.2013, 19:11 »

Měřit se dá kde co.
Kdo vám to dělal?
Co takhle reklamace?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 20.04.2013, 19:57 »

Byxl jsem u několika podobných poruch v RD. Nahodilé padání fička, 1 x týdně, pak třeba 1x za 14 dní. Důvod byl pokaždé stejný. V dřívější době se mohla posílat nula z RD za chráničem a využíval se samostatný spínací kontakt HDO. Nyní se osazují jiné typy HDO a toto není možné, protož ta stejná N musí napájet cívky elektroměru, tedy před chráničem. Technik to přehodí a odejde...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 20.04.2013, 19:58 »

Měřit, měřit a měřit.... Škleb Škleb
Může být i vadný chránič, ale to bývá výjímečně!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 20.04.2013, 20:43 »

To je centrální chránič pro celý byt?
Máte ohřev TUV řešený "blokovaným" bojlerem? - trochu to svádí k myšlence, že je buď problém se zapojením, jak již psali kolegové, nebo horší izolační stav topného tělesa bojleru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Radek Rendula
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 20.04.2013, 21:17 »

Jedná se o byt v paneláku. Žádný bojler, nic podobného. Pouze světla a zásuvky.
Chránič je pro celý byt.
Dělal to elektrikář a následně hodně pečlivě překontroloval revizák.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #7 kdy: 20.04.2013, 21:59 »

Máte to v záruce, tak to reklamujte, jako cokoli jiného. Naposled jsem se s vypadáváním chrániče setkal, při poruše presovače. Vadné gumové těsnění. Podívejte se na spotřebiče ve kterých je i voda a nechte si je proměřit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Ludvík Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 20.04.2013, 22:28 »

Máte to v záruce, tak to reklamujte, jako cokoli jiného. Naposled jsem se s vypadáváním chrániče setkal, při poruše presovače. Vadné gumové těsnění. Podívejte se na spotřebiče ve kterých je i voda a nechte si je proměřit.
V dotazu je ale uvedeno, že k vybavení chrániče dochází k ránu a to je většina spotřebičů mimo provoz.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 20.04.2013, 22:44 »

Jednou jsem řešil něco podobného. Jednofázový chránič pro celou instalaci. Při měření vykazoval naprosto standartní hodnoty. A sem tam vypadnul. Někdy 2x za den, pak celý týden nic, pak zase dva dny vypadnul 1-2x a pak zase nic... Pomohla výměna chrániče.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Janský Petr
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 20.04.2013, 22:53 »

Nemáte okruhové čerpadlo (přes časový spínač) na teplé užitkové vodě?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ludvík Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 20.04.2013, 23:04 »

Nemáte okruhové čerpadlo (přes časový spínač) na teplé užitkové vodě?
V paneláku?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 21.04.2013, 06:30 »


Podobný problém jsem řešil před delší dobou u rod. domku a nakonec to byla proříznutá izolace vodiče N vodivým krytem motorové jednotky předokenních žaluzií spojeným s vodičem PE. Dělalo to velice nepravidelně a nejspíš na to mělo vliv chvění větrem a ohřev sluncem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #13 kdy: 21.04.2013, 09:10 »

V první řadě bych se snažil vyloučit nějaký problém v instalaci.
Pokud jde o problém v instalaci, obvykle jde o nějaké mechanické poškození (typicky navrtaný kabel) nebo někam natekla voda.
V tomto případě pomůže měření izolačních stavů.
Pokud vyloučíme chybu v instalaci, potom je nutné překontrolovat spotřetřebiče, popř. prodlužovací šňůry.
Nejlépe bude přizvat k tomu nějakého revizního technika, ten by měl být vybaven potřebnými přístroji i vědomostmi. Obyčejný elektrikář s "vadaskou" toho v těchto případech obvykle moc nezmůže.   

Jako laik můžete překontrolovat přívodní šňůry od spotřebičů popř. prodlužovacích šňůr, jestli nejsou nějakým způsobem poškozené (přiskřípnuté, překroucené) - to bývá dost častý problém.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 21.04.2013, 14:24 »

Možná by bylo zajímavé domluvit se s nějakým elektrikářem na výměně chrániče za typ, který indikuje v několika stupních rozdílový proud a sledovat, jestli je tam trvale minimální "rozdíl",  nebo se při zapnutí různých spotřebičů objevuje nějaký proud, blížící se polovině jmenovitého reziduálního proudu chrániče, protože pak jsou někdy chrániče citlivé na nějaké špičky nebo zhoupnutí napětí v síti a to by se mohlo právě v noci dít při zapínání a vypínání blokovaných spotřebičů "jinde v síti",  nejen u vás.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 21.04.2013, 16:15 »

Tohle je jak nahánět zloděje, který krade navíc jen občas, v jednom penzionu jsem hledání i vzdal, pak se náhodně přišlo na promáčknutý kabel ve zdi od rohu postele
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 21.04.2013, 21:52 »

Teď jsem si vzpoměl.
Kolega před časem řešil vypadávající chránič v kancelářích. Po cca 3 hodinách bádání našli, že to dělá jeden "pětipes" pod jedním pracovním stolem, jak do něj sem tam někdo kopl tak chránič vypadl.
Asi to nebude váš případ, když se to děje v noci. Ale jak už někdo přede mnou radil zkuste všechny "pětipsy" vytahat ze zásuvek a pozorujte...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Ludvík Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 21.04.2013, 23:29 »

Jak říkal policejní rada Vacátko:“ Tohle je zatracenej případ a čert nám ho byl dlužnej“.
Napíšu vám, jak bych postupoval já, pokud bych tento problém u vás řešil. Neberte to prosím jako návod na vyřešení vašeho problému (na to mám málo informací),  ale spíše jako inspiraci pro vašeho elektrikáře. Vzhledem k tomu, že problém nastává k ránu tak bych v první fázi neřešil spotřebiče u vás v bytě. Nejprve bych pro jistotu vyměnil proudový chránič, ale tipuji, že to nepomůže. Předtím bych si ověřil a prověřil, kde máte rozdělen PEN vodič na PE a N, jestli v bytové rozvodnici, nebo ve společných prostorách domu. Pokud bych ani tady neuspěl, podíval bych se do stoupačky bytového jádra a tady si ten váš problém dokážu docela dobře představit: Kondenzace vody, ochranné pospojení se společnými prostorami domu, rozvod teplé vody, který k ránu vychladne, odsávání připojené ze společných prostor atd. Řešil jsem i případ, kdy se potila zásuvka tepelným mostem  v panelu, ale to už opravdu střílím od boku. Málo informací a žádné měření !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Může chránič vypadnout i při vypnutém hlavním vypínači?
 Proč mi vybavuje proudový chránič?
 Proč vypadává centrální proudový chránič po natopení el. ohřívače vody?
 Proč mi vybavuje proudový chránič, po provizorním připojení rozestavěného domu?
 Proč mi proudový chránič vypíná?
 Proč proudový chránič vypíná při spojení vodičů PE a N?
 Proč vybavuje PCH při větším odběru i z okruhů mimo tento PCH ?
 Je chyba v proudovém chrániči, či ve mně?
 Proč mi při natahování jističe vypadává proudový chránič?
 Proč proudová ochrana vypíná osvětlení bazénu?
 Proč vypne fíčko při vypnutém jističi a styku N a PE?
 Proč mi nepravidelně vypíná proudový chránič?
 Preco plynova varna doska vyhadzuje prudovy chranic?
 Proč vybavuje chránič při zapnutí vysavače?
 Proč vypíná proudový chránič když k tomu nemá dle mého názoru důvod?
 Proč vybavuje proudový chránič, když je izolační odpor OK?
 Jaká může být příčina padání centrálního proudového chrániče?
 Proč mi vypadává nový proudový chránič při zapojení vrtačky?
 Prečo vybavuje prúdový chranič, keď v obvode nieje nič zapojené?
 Prečo podla Vás neustále vyhadzuje prúdový chránič?
 Preco mi drtic odpadu vyhadzuje prudovy chranic ?
 Proč vybaví proudový chránič při vypnutí elektrické trouby?
 Kdo by odstranil příčinu vybavování proudového chrániče u Domašova?
 Může vypínat chránič z důvodu poklesu napětí?
 Je správně zapojený chránič, pokud vybavuje po sepnutí čehokoliv?
 Proč vybavuje centrální proudový chránič?
 Proč vybavuje proudový chránič?
 Z jakého důvodu nepravidelně vybavuje proudový chránič u čerpadla?
 Jak odhalit padání proudového chrániče?
 Jaký je důvod výpadku chrániče při připojení plynové hadice ke sporáku?
 Jak odhalit příčinu pravidelného padání proudového chrániče v určitou dobu?
 Proč bojler vyhazuje proudový chránič, přestože před tím několik hodin v běžel?
 Jak odhalit příčinu vybavování proudového chrániče charakteristiky G?
 Máte nějaký tip nebo představu co s tím, když padá proudový chránič?
 Jak zabránit vlhkosti v zásuvce s proudovým chráničem?
 Proč světelný okruh vybavuje proudový chránič?
 Proč chránič vybavuje při spouštění spotřebiče s výkonem nad 2kW?
 K čemu je na chrániči červené tlačítko, když po stisku nejde chránič už zapnout?
 Proč vypíná proudový chránič po zapojení nového obvodu do rozvaděče?
 Proč bojler po připojení pouze PE vodičem vybaví proudový chránič?
 Proč trouba vyhazuje po nahřátí proudový chránič?
 Proudový chránič začal divně vybavovat, co s tím?
 Je nějaká možnost zapojení akumulačních kamen do okruhu s chráničem?
 Jak vyřešit náhodné vypínání proudového chrániče NDR v bytovce?
 Proč vypadává proudový chránič, když se zvýší příkon odběru?
 Proudový chránič nevypíná když je problém s uzemněním?
 Proč mi vybavuje chránič když chci zapojit obvod světel v koupelně?
 Proč začala zásuvka sama o sobě shazovat proudový chránič?
 Proč po rekonstrukci elektroinstalace pračka vypíná proudový chránič?
 Muže vyhazovat Multifunkční relé SMR-B/230 proudový chránič ?
 Co může způsobovat vybavování chrániče při připojení nového ponorného čerpadla?
 Proč vybaví chránič při zapnutí spotřebiče mimo chráněný okruh?
 Může prodlužka způsobovat shození jističe?
 Proč nezapojená fáze shazuje proudový chránič?
 Proč chránič vypína i když není pod napětím?
 Proč nová vypnutá trouba vyhazuje hl. Jistič po přiojení kovovou pl. hadicí?
 Proc vybavi proudovy chranic pri zapojeni DRO?
 Proč po zapojení LED a spuštění spotřebiče s větším odběrem vybaví chránič?
 Jak nahodit starý jistič z roku 1972?
 Proč vypíná chránič obvod se spínacími hodinami v závislosti na jejich umístění?
 Je možné aby vypnutá sušička vyhazovala proudový chránič?
 Je správné, že proudový chránič vypne při úderu blesku do nedalekého sloupu?
 Čím ponorné čerpadlo vybavuje chránič, když ne unikajícím proudem?
 Proč trouba vyhazuje proudový chránič?
 Proč vypadává proudový chránič při zapojení trafa mimo proudový chránič?
 Proč vybavuje čtyřpólový chránič i bez spotřebičů?
 Proč dálkově ovladaná zasuvka SOLIGHT DY 08 vypíná proudový chránič?
 Proudový chránič vybaví při vypnutém jističi - je to normální?
 Proč elektrický gril shazuje proudový chránič?
 Proč po zapojení pohonu vrat vypadává proudový chránič?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 22 dotazů.