Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Je montáž bodových světel do podhledu z polystyrenu bezpečnostně možná?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je montáž bodových světel do podhledu z polystyrenu bezpečnostně možná?  (Přečteno 12245 krát)
OndřejBudik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 12.04.2013, 17:35 »


Chystám se v pokoji bytu snižovat strop.
Sádrokarton mi připadá jako drahá a zbytečně složitá záležitost a to zejména v případě, že neplní pouze funkci optickou ale i tepelně izolační.
Pro dobré tepelně izolační vlastnosti je potřeba použít vatu - další peníze navíc.

Od známého jsem dostal tip, který mne opravdu zaujal a tím je použití polystyrenovýc h "bloků" o tloušťce cca 100 mm, který sám o sobě má dobrou tepelně izolační vlastnost. Navíc práce s tímto materiálem mi připadá jednoduchá. Samozřejmě ve finále lepidlo, perlinka, štuk.

Do podhledu chci instalovat bodové osvětlení s led-diodovými žárovkami pod napětím 230 V se spotřebou cca 3,5W.
Propojení bude provedeno kabelem CYKY o průřezu 1,5 mm.

Můj dotaz je tedy tento.:
 - setkali jste se v praxi již s takovýmto řešením a je vůbec možné z hlediska bezpečnosti?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 13.04.2013, 00:01 »

když pominu vhodnost ledek jko osvětlení v oybtném prostoru (dost lidem vadí agresivní světlo) tak je tam několik problémů. Hořlavost izolačního materiálu - zde vata vede a polystyren je spíše nepřípustný i jen z pohledu zdravého rozumu, i Ledka topí. Dalším problémem je uchycení svítidel, které bude do SDK opět bez problémů a v polystyrenu se to bude muset řešit nějakým nestandartním způsobem - přes KP68 do něj určenou a podobně, která opět nemusí snést to teplo. Dalším problémem je tahání vodičůpod izolací, které bude stejně vyžadovat rošt.

Včechny tyto věci jsou u sdk zavěšeného podhledu bez problémů a standartními postupy proveditelné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Pavel Rous
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 13.04.2013, 00:28 »

Mně přijdou všechna zmiňovaná řešeni ukrutně složitá a nepraktická. Od té doby, co jsem vyzkoušel kazetový podhled z kostek 600x600 s kostrou viz obrázek http://www.ppzamecnictvi.cz/images/big/podhledy1.png, výsledek třeba na http://www.izolace-kafka.cz/img/podhled01.jpg, na jeho praktičnost nedám dopustit:

- jednoduché zavěšení
- izolační schopnost závisí na použitých deskách, které můžete kdykoli vyměnit, umýt, natřít...
- nad takovým podhledem můžete věst jakékoli kabely, i po dokončení je k nim jednoduchý přístup a můžete se v tom "vrtat",  popřípadě kabely přidat
- veškeré osvětlení lze při přestěhování interiéru, nebo z jiného důvodu, jednoduše přendat na jiné místo, nebo vyměnit za jiné. S oblibou se na světla v takových podhledech používají bezdrátové spínače na dálková ovládání (jeden ovladač až na 4 světla, nemusíte při přestěhování řešit vypínače).
- kreativnosti se meze nekladou, místo některých desek můžete dát například zrcadla, desky se stereo reproduktory, atd
- můžete tam schovat spoustu věcí - přívody antén, počítačovou síť, wifi vysílače, alarmy, kamery, skryté police....

Evidentně vás v dotazu zajímaly izolační vlastnosti. Protože se jedná o jednu místnost, tepelný rozdíl pod/nad podhledem nebude nikdy tak velký, abyste to musel silně izolovat. Pokud na tom ale trváte, není problém na každou desku shora položit kostku z polystyrenu (třeba kromě desek se světly).

Když si představím lepení perlinky na strop a jeho štukování...dí ky raději nechci Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.036 sekund, 22 dotazů.