{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!

+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Má E.ON právo neuklízet svůj nepořádek na mém pozemku kde mají své trafo?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Má E.ON právo neuklízet svůj nepořádek na mém pozemku kde mají své trafo?  (Přečteno 3780 krát)
Karel Pokoseny
Neverifikovaný uživatel @1

« kdy: 04.03.2013, 09:37 »

Jsem šťastným majitelem pozemku se sloupovým trafem 22kV/400V a celkem 5 betonovými sloupy, částečně 22kV, částečně 400V.

1 - Na podzim EON dělal prořezávku stromů okolo vedení. Ořezané větve a kmeny stromů mi nechali na pozemku tak, jak jim upadly od pily... armageddon

2- Potom měnili plechovou bednu na patě trafosloupu. Starou bednu si odvezli, ale na mém pozemku zůstalo kolečko a půl zbytků kabelů, izolací a dalšího bordelu

3- Pokaždé mi autem rozmerejdili trávu na mém pozemku.

Vždycky tam přijeli, nikdo mne nežádal o vstup na pozemek a odjeli, spoušť na pozemku.

JE TO NORMÁLNÍ ? CO LEGISLATIVA - MÁM ŠANCI SE BRÁNIT ?
Zaznamenáno
Zdenek Rajmont
*

Na vedení je nejdůležitější nemít je dlouhé.

« Odpověď #1 kdy: 04.03.2013, 10:22 »

Distributor má povinnost se předem ohlásit než vstoupí na váš pozemek.
Většinou stačí poslat stížnost, nedat se odbýt jejich mlčením ev. stoupat po žebříčku šéfů výše a výše. (onehdy mi s jinou společností pomohl dopis v němčině poslaný na centrálu do SRN ... to byl potom fofr ...)
A když to nepomůže, vyčíslete škodu a požadujte náhradu v občanskoprávní m sporu.
Každopádně je třeba si najít konkrétní odpovědnou osobu a nebojovat s hlasovým automatem.
Je to ale běh na dlouhou trať a souboj s monopolem.

Ti lidé, co vám tam udělali bordel jsou jen obyčejní zaměstnanci co si šetří práci. Těm je to jedno.
Zaznamenáno

Pokud je problém neřešitelný, tak to nikomu neříkejte. Vždy se totiž někde najde blbec který to neví a vyřeší to.
Kdo dře jako kůň, je osel.
www.rajmont.cz
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*

Podbořany - projekční a revizní činnost E2/A

« Odpověď #2 kdy: 04.03.2013, 10:38 »

Tak to je síla  zle
Když se do toho obujete, dosáhnete zcela jistě svého a EON zcela jistě sjedná nápravu.
Já se takto před časem domáhal práva u Eurotelu. Dokud jsem jednal s pěšáky, dělali si se mnou co chtěli. Tak jsem se zdavě nasr..l a dostal se přímo k nejvyššímu. To byl pak cvrkot. Denně pět telefonů, kde si mě všichni ti parchanti dobírali. A od té doby mám klid  tanecek
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2/A
Člen Unie soudních znalců oboru elektro
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
Jiří Schwarz
*

« Odpověď #3 kdy: 04.03.2013, 10:42 »

Pozor na jednu maličkost.
S těmi ořezanými stromy bych byl opatrný.
Podle legislativy na ochranu energetických vedení je povinnost majitele porostů udržovat je tak, aby neohrožovaly provoz vedení.
Sice by vás měli upozornit na potřebu odstranit větve, ale třeba se někde "zatoulalo" nějaké upozornění a pak by vám mohli chtít odstranění naúčtovat.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Šohajda
*

RT E2-A

« Odpověď #4 kdy: 04.03.2013, 11:19 »

EON jako takový nemá lidi co něco předělávají, to dělají organizace co s nimi mají nasmlouváno ....
A ti někdy udělají to, co popisujete.... .
Stačí stížnost na vyšší místa a uvidíte tu rychlost, jak to odstraní... tanecek
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Josef Martinec
*

« Odpověď #5 kdy: 04.03.2013, 11:53 »

1 - Na podzim EON dělal prořezávku stromů okolo vedení. Ořezané větve a kmeny stromů mi nechali na pozemku tak, jak jim upadly od pily... armageddon

2- Potom měnili plechovou bednu na patě trafosloupu. Starou bednu si odvezli, ale na mém pozemku zůstalo kolečko a půl zbytků kabelů, izolací a dalšího bordelu

3- Pokaždé mi autem rozmerejdili trávu na mém pozemku.

ad.1 Přesně tak jak píše p. Schwarz , s tím že povinnost je na Vaší straně a hmotu kterou prořežou vám pokud se nedohodnete jinak musí nechat na pozemku. S realizátorem se dá většinou docela dobře dohodnout jak bude ta prořezávka vypadat. V regionu ČEZ to momentálně řeší několik nasmlouvaných firem a chovají se poměrně korektně. Už se nestává, jako dřív, že by naběhly do lesa pod 30kV a položily stromy tak, že se to nedá ani zpracovat.

ad.2 a 3 Stížnost na kontaktním čísle + email a hlavně vytrvat. Při rekonstrukci 110kV  si po sobě uklidily a platily i rozdíl v dotaci na pastvinu případně pole pokud ho používaly jako sklad dílů případně jako přístupovou cestu. Opravily i obecní cestu která nevydržela nápor míchačů s betonem a přejezd jeřábu.

Zaznamenáno
Zdenek Rajmont
*

Na vedení je nejdůležitější nemít je dlouhé.

« Odpověď #6 kdy: 04.03.2013, 15:09 »

Pozor na jednu maličkost.
S těmi ořezanými stromy bych byl opatrný.
Podle legislativy na ochranu energetických vedení je povinnost majitele porostů udržovat je tak, aby neohrožovaly provoz vedení.
Sice by vás měli upozornit na potřebu odstranit větve, ale třeba se někde "zatoulalo" nějaké upozornění a pak by vám mohli chtít odstranění naúčtovat.
Ani omylem. (mám na svém pozemku dvě 35kV linky v majetku ČEZu - Distribuce)
Po několikerém dohadování na zákaznickém centru jsem dostal mobil na příslušného člověka a bez problémů jsme se domluvili jak to budeme i v budoucnu řešit.
ČEZ má přístup na pozemek dle jejich potřeby, nicméně stromy si raději zničím sám.
Zaznamenáno

Pokud je problém neřešitelný, tak to nikomu neříkejte. Vždy se totiž někde najde blbec který to neví a vyřeší to.
Kdo dře jako kůň, je osel.
www.rajmont.cz
Karel Pokoseny
Neverifikovaný uživatel @1

« Odpověď #7 kdy: 04.03.2013, 15:21 »

Díky zatím za rady... vidím, že mne čeká hezký boj.

Ještě dva dotazy -
1- na vstupu do malé vesnice (20 chalup a malý kravín), malé trafo na čtyřnohém stožáru je 22kV nebo 35kV??
Je mi celkem jedno jaké napětí, jde mi o povinnou šířku ochranné zóny, kterou musím dodržovat a ta je daná napětím.

2- Jak je to s povinností EONu zřídit věcné břemeno na pozemku a uhradit náhradu??
V katastru není ani vedení, ani břemeno...
Tam kde je břemeno v pořádku bývá v katastru vyznačeno i vedení jako liniová stavba.

Já vím, že je nedonutím ty elektroherberk y přestěhovat, navíc jako bývalému elektrikáři mi dělá radost, jak se těm jejich krámům na mém pozemku daří. Kdo může říci, že si pěstuje sloupy a trafo na zahradě ?  angel

Chci je jenom donutit ke slušnému a alespoň trochu vyváženému chování.  podivej podivej
Zaznamenáno
Josef Martinec
*

« Odpověď #8 kdy: 04.03.2013, 16:13 »

Ochranné pásmo je u Vámi uváděného vedení 7m od krajního vodiče. Ochranné pásmo stožárového transformátoru je taktéž 7m od jeho půdorysu. viz. zákon 458/2000 Sb  §46
Zaznamenáno
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*

« Odpověď #9 kdy: 04.03.2013, 16:20 »

Nevím jak E-on, ale ČEZ má všechny trafostanice označené cedulí.
Například NA032 (Náchod + pořadové číslo) a pod tím 35/0,4  -  napěťové hladiny

Označení trafostanice budete potřebovat při podání stížnosti. Je to nejjednodušší způsob lokalizace.
Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*

« Odpověď #10 kdy: 04.03.2013, 18:27 »

U E.onu si myslím, že 35kV nikde není, že to  je specialita Východních Čech, ale mohu se mýlit.

Ochranné pásmo u vedení 22kV uvíádí E.on  dle data výstavby, nemůžu to teď najít, ale myslím, že do roku 1995 je to 12m, novější vedení 7m. Ale nebudu to tvrdit 100%.
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak to že, spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.188 sekund, 22 dotazů.