Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Musíme souhlasit se zrušením stávající HDS na objektu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musíme souhlasit se zrušením stávající HDS na objektu?  (Přečteno 18296 krát)
Kratěna
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 09.01.2013, 00:28 »

Jsme bytový dům (společenství vlastníků jednotek),  ve kterém je celkem 6 odběrů (6 elektroměrů). Náš dům sousedí s pozemkem, který není v našem vlastnictví. Každý vlastník jednotky má svůj elektroměr. K objektu byla přivedena přípojka nn (podzemní vedení),  která byla ukončená hlavní domovní skříní. Hlavní domovní skříň je osazená ve fasádě našeho objektu.
V rámci obnovy kabelů nn ve městě postavila PRE nový pilíř pro přípojku k elektroměrům na hranici pozemku, se kterým sousedíme. Vzdušná vzdálenost od nového pilíře k našemu domu je cca 6m. Firma, která projekt realizovala, nový kabel z nového pilíře naspojkovalana stávající kbel, který vedl k objektu. Naspojkování bylo provedeno na pozemku města. Nyní PRE požaduje zrušení hlavní domovní skříně na našem objektu.
K projektu obnovy a výstavbě nového pilíře jsme se nevyjadřovali, nikdo se nás na nic neptal. Všechny práce byly prováděny buď na pozemku města nebo na sousedním pozemku, který nevlastníme.
Musíme souhlasit se zrušením stávající HDS na fasádě objektu?
V případě, že budeme souhlasti se zrušením stávající HDS, nestaneme se vlastníky kabelu mezi pilířem a naším objektem, který nevede na našem pozemku?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #1 kdy: 09.01.2013, 06:51 »

Na zrušení HDS na vašem objektu se vás nikdo ptát nebude. HDS je ve vlastnictví PRE a funguje jako věcné břemeno.
Kabel veden od nové přípojkové skříně bude váš, majetek PRE končí právě tou novou přípojkovou skříní.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 09.01.2013, 07:47 »

Požadujte, ale provedení po PRE, stejně jako vyřízení věcného břemena na váš kabel mezi objektem a HDS. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #3 kdy: 09.01.2013, 07:52 »

Tady platí, jako téměř všude, že majetek je toho, kdo ho zaplatí. HDS resp. SP5, nebo nějakou jinou, kterou máte na vašem objektu jste neplatili, takže vaše není. Přemístění také platit nebudete. V tomto případě se zkuste dohodnout s PRE, aby zaplatila i kabel mezi pilířem a ER.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Kratěna
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 09.01.2013, 17:53 »

Část kabelu mezi novou přípojkovou skříní a elektroměry v objektu je nová a část je původní. Novou část platila PRE. Původní kabel končil na staré HDS, na fasádě domu. Pokud teda platí "majetek je toho, kdo ho zaplatí",  tak i po přepojení na novou přípojkovou skříň je vše v majektu PRE. Je to pravda?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 09.01.2013, 20:10 »

Distributor vám nemůže odpojit elektriku (pokud platíte) jen proto, že se rozhodl, že síť bude vypadat jinak a vy by jste si musel dodělat kus vedení sám. Takže je to na distriburovi aby vám elektro fungovalo, vč. případného papírování aby to bylo legální a případného zednického zapravení pokud vám bude sahat do fasády. Samozřejmě to bude jen hrubé zapravení (to pro případ, že máte novou fasádu).

Bohužel čísly zákonů, vyhlášek atd... vám to nedoložím...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 09.01.2013, 20:32 »

Část kabelu mezi novou přípojkovou skříní a elektroměry v objektu je nová a část je původní. Novou část platila PRE. Původní kabel končil na staré HDS, na fasádě domu. Pokud teda platí "majetek je toho, kdo ho zaplatí",  tak i po přepojení na novou přípojkovou skříň je vše v majektu PRE. Je to pravda?
Ono to nie je celkom tak. Ak máte oprávnenie na prevádzkovanie rozvodných sietí a toho čo s tým súvisí, tak to môže byť Vaše.To oprávnenie mávajú právnické osoby a fyzické osoby =  podnikatelia, rozsah oprávnenia je daný v Živnostenskom liste. Ostatní užívatelia energetických rozvodov sú povinní odovzdať príslušnému prevádzkovateľ ovi ČEZ, E-on... bezodplatne do majetku vybudované dielo.Trošku to ešte koriguje tzv. elektrizačný zákon, podľa ktorého je príslušný prevádzkovateľ povinný,vám občanovi,do miesta trvalého bydliska, zabezpečiť dodávku elektrickej energie bezplatne, po zaplatení predpísaných popatkov, všade tam, kde dodávku zabezpečuje, alebo tak urobiť v čase primeranom na miesto, kde ešte dodávku nezabezpečuje. To znamená: Ak budete občan ČR s trvalým bydliskom na mesiaci a príslušný RZ tam už energiu dodáva, tak aj vám ju majú dodať atd. To som si zasa zavaril na mínusky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 09.01.2013, 22:02 »

To som si zasa zavaril na mínusky.
No, hlavně tady nejde o distribuční soustavu, ale o hlavní domovní vedení. Prakticky dochází k prodloužení stávajícího hlavního domovního vedení a to je v majetku odběratele. Distributor jenom hradí náklady, které ze své vůle vyvolal.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 10.01.2013, 10:02 »

A co s tím distrubutor hodlá udělat? Vyseká z fasády starou HDS a udělá tam nějakou trvalou kabelovou spojku kterou pak zazdí pod fasádu? Co když jsou ty dva kabely každý jiného typu/průřezu, to budou takto naspojkované dva nestejné kabely? To vše udělá jen pro to aby ze zdi vysekal skříň, kterou pak vyhodí?

Pokud distributor přerušil vaší přípojku a někde "po cestě" do ní vložil novou HDS tak pravděpodobně do vašeho majetku přejde ten kus kabelu od nové ke staré HDS a ta skříňka distibutora už taky nebude zajímat. mohou se z ní třeba vyndat pojistky a kabely pouze napojit. Potom už to nebude HDS ale jenom jakási spojka a stará HDS bude fakticky zrušená.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 10.01.2013, 19:10 »

Blbú otázku položím. Z tej terajšej HDS máte napojený kždý ER samostatne? Alebo je jeden ER pre všetkých 6 bytov?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Poupě
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Projektant do 1000V


« Odpověď #10 kdy: 11.01.2013, 03:39 »

nic stím nenaděláte, pokud se rozhodnout tak ji zruší... je pouze otázkou distributora jak vás připojí k síti...
jeho povinností je zajistit vám dodávku energie ale jak to udělá je již na něm...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 11.01.2013, 10:03 »

nic stím nenaděláte, pokud se rozhodnout tak ji zruší... je pouze otázkou distributora jak vás připojí k síti...
jeho povinností je zajistit vám dodávku energie ale jak to udělá je již na něm...

Nesouhlasím. Distributor mě na přihlášce napsal jak se připojím a já mu napsal že to udělám úplně jinak. Normálně to odsouhlasil a bylo. Proč souhlasit s něčím co mě nevyhovuje, já platím, tak si i určuji za jakých podmínek. Pokud moje řešení vyhovuje předpisům, tak není důvod ho nerealizovat. Pracovníci distributora rozhodují většinou od stolu, takže nemají možnost posoudit situaci tak jak je opravdu na místě. Pokud nenarazíte na vola, tak je domluva možná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Poupě
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Projektant do 1000V


« Odpověď #12 kdy: 11.01.2013, 13:43 »

Nesouhlasím. Distributor mě na přihlášce napsal jak se připojím a já mu napsal že to udělám úplně jinak. Normálně to odsouhlasil a bylo. Proč souhlasit s něčím co mě nevyhovuje, já platím, tak si i určuji za jakých podmínek. Pokud moje řešení vyhovuje předpisům, tak není důvod ho nerealizovat. Pracovníci distributora rozhodují většinou od stolu, takže nemají možnost posoudit situaci tak jak je opravdu na místě. Pokud nenarazíte na vola, tak je domluva možná.
To sice ano ale to nebylo na veřejném pozemku a nejednalo  se o rekonstrukci stávajícího připojení ale o zřízení nové přípojky, těžko sním budete vyjednávat jestli má mít další pojistky pro provoz sítě zbytečný když už jste odjištěn jinde, navíc pro něj je to riziko neoprávněného odběru...
Je to standartní postup a požadavek v případě úprav sítě veškeré nepotřebné skříně zlikvikodvat a nahradit spojkama na kabelu...,  menší riziko poruchy pouze lisovaný spoj, menší riziko neoprávněného odběru...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 11.01.2013, 15:33 »

To sice ano ale to nebylo na veřejném pozemku a nejednalo  se o rekonstrukci stávajícího připojení ale o zřízení nové přípojky, těžko sním budete vyjednávat jestli má mít další pojistky pro provoz sítě zbytečný když už jste odjištěn jinde, navíc pro něj je to riziko neoprávněného odběru...
Je to standartní postup a požadavek v případě úprav sítě veškeré nepotřebné skříně zlikvikodvat a nahradit spojkama na kabelu...,  menší riziko poruchy pouze lisovaný spoj, menší riziko neoprávněného odběru...

To máte pravdu a je i rozumné zlikvidovat nepotřebné spoje, ale určitě neplatí jak jste napsal "nic stím nenaděláte...". Jde hlavně o stránku financování a způsobu provedení a tam je vždy prostor k jednání tak, aby to vyhovovalo oběma stranám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Poupě
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Projektant do 1000V


« Odpověď #14 kdy: 11.01.2013, 19:12 »

To máte pravdu a je i rozumné zlikvidovat nepotřebné spoje, ale určitě neplatí jak jste napsal "nic stím nenaděláte...". Jde hlavně o stránku financování a způsobu provedení a tam je vždy prostor k jednání tak, aby to vyhovovalo oběma stranám.

Já píšu jen to co si dávají distributoři do zadání pro zpracování projektové dokumentace pro své rozvodné sítě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 11.01.2013, 22:23 »

Nesouhlasím. Distributor mě na přihlášce napsal jak se připojím a já mu napsal že to udělám úplně jinak. Normálně to odsouhlasil a bylo. Proč souhlasit s něčím co mě nevyhovuje, já platím, tak si i určuji za jakých podmínek. Pokud moje řešení vyhovuje předpisům, tak není důvod ho nerealizovat. Pracovníci distributora rozhodují většinou od stolu, takže nemají možnost posoudit situaci tak jak je opravdu na místě. Pokud nenarazíte na vola, tak je domluva možná.

Já jsem se setkal asi před patnácti léty s volem (technikem RZ),  který když se měla elektrifikovat jedna půlka dvojdomku (druhá už měla přípojku asi 50 let),  tak se přijel dokonce i na místo přípojky podívat a pak si vymyslel, že se přípojka původní zruší a udělá se nová společná pro oba odběry. Nejlepší bylo, že si nevšiml, že přesně v místě, kde to podle něj mělo být, byla jedna žumpa a hned vedle pro druhý objekt další a nedá se říct, že by nebylo vidět, že tam jsou. Tak jsem se ho zeptal, jak se povedou kabely žumpou. Neodpověděl, zato naskočil do auta a ujel. Přípojku jsme navrhli jinde a samostatnou, původní zůstala beze změny, jiný technik to schválil a bylo hotovo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 12.01.2013, 15:08 »

To Václav Třetí

Přesně tak. Pokud technik tvrdí arogantně nesmysl, tak se to dá zvládnout celkem rychle. I on má nadřízené, kteří dovedou posoudit že nemá pravdu a i on může být vyměněn a to on nechce. Horší a komplikovanějš í jsou případy, kdy vlastně mají pravdu a jde o to najít kompromis. Je to hodně o lidech a o tom, jestli jsou ochotni poslouchat i toho druhého a ne jen sebe. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 12.01.2013, 15:12 »

No, hlavně tady nejde o distribuční soustavu, ale o hlavní domovní vedení. Prakticky dochází k prodloužení stávajícího hlavního domovního vedení a to je v majetku odběratele. Distributor jenom hradí náklady, které ze své vůle vyvolal.
Pán Strycharski, prosil by som vás o názor na moju blbú otázku, keď sa zakladateľka tohoto vlákna zatiaľ nevyjadrila. Čo to je vtedy, ako by ste to teda riešili Vy? Alebo je moja blbá otázka nepovšimnutia hodná?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Kde najít informace o moderních el. rozvodech?
 Je někde na internetu legenda ke značkám, které jsou v elektrovýkresu pro domek?
 Poradi mi nekdo se svepomoci provedenou rekonstrukci elektroinstalace?
 Od jakého napětí se počítá silnoproud?
 Je potřeba stav. povolení pro novou přípojku do 50-ti metrů?
 Uplny zacatecnik by chtel znat zakladni veci, od barvy kabelu po zapojeni.
 Jaký je prosím rozdíl mezi předpisem a normou?
 Má Eon zákonnou povinnost připojit pozemek pro stavbu domu?
 Je toto zapojení koupelny správné?
 Jak si položit novou elektriku sám?
 Jak na dalku zjistit, ze v el. siti (rekreacni chalupa) doslo k preruseni?
 Poraďte jaké překvapení mě může potkat při el.instalaci běžné garáže?
 Kdo je povinnen zřídit veřejné osvětlení u objektu vzdáleného od obce?
 Co obnáší zavedení elektřiny do garáže?
 Jaká bude približná cena ,přízemního nepodsklepeneho RD 5+1 bez podkroví?
 Kdo má nahlásit zlomený izolátor?
 Jaký je rozdíl mezi Gu10 a Gz10 a mezi Gx5,3 a Mr16?
 Jaký je rozdíl mezi rozvaděčem a rozvodnicí?
 Proč svítí doutnavka i bez držení uzemnění?
 Kde sehnat kompletní normy čsn o elektrice?
 Co přesně znamená minimální proud digitálního časového spínače?
 Pomůžete mi pochopit vztahy elektrických potenciálů?
 Může malba zdi vyblednout od elektrického kabelu?
 Je v zásuvce nějaký proud, když není zapojen žádný spotřebič?
  Prečo VSE odpojilo elektrinu bez upovedomenia majiteľa?
 Su nejake doporucenia pre kabelaz v spalnach?
 Proč jsem elektricky nabitá?
 Je zasuvka zdroj napeti nebo proudu?
 Čo je to fáza?
 Proč je u AC sítě proti sobě fáze/zem a ne fáze/fáze?
 Kdo by vysvětlil vztah napětí mezi uzemněním a fází?
 Proč když připojím spotřebič do sítě nevznikne zkrat?
 Odkud, kam teče proud?
 Co je potřeba ke kusové výrobě led lampiček?
 Jaký je odběr trafa?
 Vyzná se někdo v certifikaci (CE, shoda, ..) u elektroniky do 9V?
 Jakou středoškolskou literaturu zvolit pro pochopení praktických zapojení?
 Rozdělí se proud mezi 2 vodiče?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.058 sekund, 22 dotazů.