Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Kdy budeme mít štítek bezpečnosti budov?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdy budeme mít štítek bezpečnosti budov?  (Přečteno 35761 krát)
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 15.09.2012, 09:08 »

Před 25? lety měly všechny budovy podobnou tepelnou izolaci. Energie byla levná. Porovnávání budov nikdo neřešil.
Dnes jsou v budovách z hlediska energetické náročnosti velké rozdíly. Na trhu jsou staré budovy i nové pasivní domy, rozdíl jako nebe a dudy. Tak vznikla vyhláška a při prodeji budov musí prodávající předložit energetický štítek budovy. Je to jednoduchý a přehledný nástroj jak může kupující zjistit co vlastně kupuje.

Před 25? lety měly všechny budovy podobnou elektrickou instalaci. Elektroinstala ce bylo v budovách desetinové množství proti dnešku. Porovnávání budov nikdo neřešil.
Dnes jsou z hlediska rozsáhlosti a hlavně bezpečnosti elektroinstala cí mezi budovami velké rozdíly. Na trhu jsou staré domy v hliníku a TN-C, i nové TN-C-S s proudovými chrániči, systémem přepěťových ochran... Zde je země neoraná, není tu žádný nástroj, který by kupujícím pomohl v orientaci. Vládne chaos.


Existují revize elektrických zařízení. Oficiální výstup takové revize je ale pouze "je schopno" nebo "není schopno" Navíc se budovy posuzují dle norem v době konstrukce elektroinstala ce... takže "je schopno" i hliníkové TN-C, prostě revize jsou pro tyto účely naprosto nevyhovující. Ano do závěru může RT přidat nějaké své hodnocení, ale to provádí každý jinak, chybí jednotný systém. Technickým údajům v nich nikdo kromě RT nerozumí, takže jsou z hlediska laické veřejnosti v podstatě k ničemu.


kdyby:
  • se zavedl jednoduchý stupňový systém hodnocení budov z hlediska bezpečnosti (a,b,c...)
  • se zavedla povinnost při výstavbě nebo prodeji budov takový štítek s jedním písmenem pro každou budovu vystavit

tak by:
  • skončil chaos na trhu nemovitostí
  • revizní technici (kdo jiný by takový štítek vystavoval?) by měli vééélmi mnoho práce

dále by:
  • stouplo povědomí veřejnosti o elektroinstala ci jako takové
  • stoupla prestiž elektrikářů jako takových

protože:
  • lidé chtějí bezpečí pro své rodiny, děti... a tohle by pro ně byl konečně jednoduchý snadno pochopitelný nástroj
  • například prodej jogurtu za 10Kč je dnes tisíckrát víc dozorován než prodej nemovitostí za milióny, přitom kolik ztrát na životech má na svědomí jogurt a kolik nebezpečná budova?



Je to jen nápad. Posílám do éteru, třeba se to zalíbí více lidem......... a třeba jednou.......
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 15.09.2012, 10:01 »

Díky za zajímavý příspěvek.
Já bych si dovolil ještě navrhnout jeden "bod"
Měla by existovat jistá pravidla pro to, o čem musí být nový majitel informován.

Kdejaká blbinka za "padesátikačku" musí mít návod k použití...
K bytu za milion a víc nemusí dostat nový majitel nebo nájemník ani poučení co to znamená, když mu občas vypadne "takovej ten jistič, co vypadá trochu jinak, a je na něm žluté kolečko..." (centrální chránič o kterém majitel nevěděl co a proč "hlídá")
Nebo další věc  - zatluču hřebíček nebo skobu, a může být v kabelu, nebo může poškodit rozvod vody (pozink ne, ale plast snadnooo)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
raj
« Odpověď #2 kdy: 15.09.2012, 10:08 »

Místo toho, aby se RT zdokonalovali v obchodních dovednostech (když už tedy musí být),  vymýšlíte způsob, jak se bez práce přijít k zakázkám.
V tom případě doporučuji raději volit komunisty.
Až budou RT opět elita oboru a ne jen "prudiči" či "salámisti" (s jinými jsem se až na 2 - slovy "dvě" výjimky za 15 let podnikání nesetkal)  můžeme na toto téma diskutovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 15.09.2012, 10:31 »

Místo toho, aby se RT zdokonalovali v obchodních dovednostech (když už tedy musí být),  vymýšlíte způsob, jak se bez práce přijít k zakázkám.
V tom případě doporučuji raději volit komunisty.
Až budou RT opět elita oboru a ne jen "prudiči" či "salámisti" (s jinými jsem se až na 2 - slovy "dvě" výjimky za 15 let podnikání nesetkal)  můžeme na toto téma diskutovat.
Není co dodat. Palec vzhůru Palec vzhůru Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
tomáš buřival
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 15.09.2012, 11:36 »

Můj dům, můj hrad. Jestli si při koupi nemovitosti přizvu revizního technika (a plynaře, statika, topenáře, klempíře, truhláře a ... ),  po tom nikomu nic není, je to jen a jen moje věc. Stupeň bezpečnosti mého domu prosím nechte na mě, nevím z jakého titulu si myslíte, že o mojí budově někdo rozhodne lépe než já, jakožto majitel. Jestli vám, pane Jindra, leží cizí bezpečí v žaludku, běžte do nějaké lidskoprávní organizace, tam budete jistě prospěšnější!

Polovina RT které znám, možná i více, píší revize od stolu a vy byste jim ještě chtěl přihrávat zadarmo peníze a tím tahat jenom lidem peníze z kapes.

PS: čekám kdy se ozvou zahradníci, protože strom se skrytou hnilobou může bez varování spadnout a zabít celou rodinu i se psem
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 15.09.2012, 11:54 »

Místo toho, aby se RT zdokonalovali v obchodních dovednostech (když už tedy musí být),  vymýšlíte způsob, jak se bez práce přijít k zakázkám.
V tom případě doporučuji raději volit komunisty.
Až budou RT opět elita oboru a ne jen "prudiči" či "salámisti" (s jinými jsem se až na 2 - slovy "dvě" výjimky za 15 let podnikání nesetkal)  můžeme na toto téma diskutovat.
Promiň, ale nadáváš všude na ty co si jen stěžují a brečí, ale teď sám jen brečíš. Co trochu konstruktivněj ší postoj?

Občas chodí lidé, že chtějí koupit dům. Chtějí abych provedl revizi elektroinstala ce, protože chtějí vědět v jakém stavu je, jestli vydrží, jestli rekonstrukce.. ... atp. Pomůže mu revize? Ne. Dům, r.v. 1975 ...  "je schopno" k čemu to je?  Nerozhodný

A víš co? Normálním lidem revizní zpráva prostě nic neříká, ty nejzásadnější a pochopitelné informace které z toho mají, je mé ústní podání hovorovou češtinou z očí do očí. A víš co? Mě to štve. Já nechci tvořit jen revizní zprávu, která je pro zbytek světa nepochopitelno u záhadou (mimochodem proto jsou revizáci o kterých píšeš - nikdo tomu nerozumí tak je jim v podstatě jedno co napíšou  Smutek) Chci tvořit smysluplný dokument, který skutečně každému umožní jednoduše a rychle porovnat skutečný stav elektroinstala ce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
IM
« Odpověď #6 kdy: 15.09.2012, 12:08 »

Místo toho, aby se RT zdokonalovali v obchodních dovednostech.. . (
  Jsem v rozpacích Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 15.09.2012, 12:16 »

Můj dům, můj hrad. Jestli si při koupi nemovitosti přizvu revizního technika (a plynaře, statika, topenáře, klempíře, truhláře a ... ),  po tom nikomu nic není, je to jen a jen moje věc.
Bohužel mnoho lidí neví, že by si tyto profese měli při koupi přizvat a neví že tím mohou jen vydělat  Úsměv
jak jistě sám dobře víte.

Stupeň bezpečnosti mého domu prosím nechte na mě, nevím z jakého titulu si myslíte, že o mojí budově někdo rozhodne lépe než já, jakožto majitel.
Z titulu ověřených znalostí a praxe kterou vy nemáte, pokud nejste nadčlověk který všechno umí.  Úsměv

Polovina RT které znám, možná i více, píší revize od stolu a vy byste jim ještě chtěl přihrávat zadarmo peníze a tím tahat jenom lidem peníze z kapes.
Stav revizních techniků v ČR mi nepřísluší komentovat a není námětem této diskuze Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
raj
« Odpověď #8 kdy: 15.09.2012, 13:33 »

Z titulu ověřených znalostí a praxe kterou vy nemáte, pokud nejste nadčlověk který všechno umí.  Úsměv
A RT tím nadčlověkem je?
Stav revizních techniků v ČR mi nepřísluší komentovat a není námětem této diskuze Úsměv
To není pravda.
Problém se musí řešit komplexně.
Pokud by (nedejbože) došlo k tomu, že bych si muset povinně pozvat do domu RT, chci aby to nebyl šmudla, ale odborník.
To současná praxe získání oprávnění a přezkušování nezajistí.
Chceš být RT? Tak od zkoušek budeš chodit zpocenej ! Oprávnění je něco, co ti zvýší kvalifikaci a umožní postup "do dalšího patra" v profesi. A to prostě není zadarmo.
Promiň, ale nadáváš všude na ty co si jen stěžují a brečí, ale teď sám jen brečíš. Co trochu konstruktivněj ší postoj?
Nemáš pravdu - je mi to jedno.
Minimálně jednou za 2 měsíce nám někdo volá, že má problémy s RT.  (uznávám, že v trochu jiné branži - plné vody a vysokého napětí současně) Problém je v tom, že skoro vždy RT dané problematice VŮBEC NEROZUMÍ, ale "kafrat" a posílat "boží soud" umí všichni!  Nikdo není vševědoucí, tak aspoň "držím hubu".
A pokud holt selžou argumenty, doporučíme  zákazníkovi výměnu RT. Cca z 80ti procent je najednou po problémech.
TO JE SAMOZŘEJMĚ ŠPATNĚ!

Nejsem žádný sociál, ale myslím, že napravovat systém  taháním peněz z obyčejných lidí je chybné.
Oni jich totiž moc nemají a mít nebudou ...
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #9 kdy: 15.09.2012, 13:37 »

Můžeme dále diskutovat i o dalších věcech....
Třeba kominíci ...to je samostatné povídání...u mě jeden se podíval na komín, jeho pani vypsala RZ o komíně ....zaplaceno, revize k dispozici ?
Musí to být, vykládali lidem pokud je nepustí, že je poženou k velkým sankcím na pokutách !
Jednu ulici udělali za 2 hodiny s takovým výdělkem, že se RT elektro "od stolu",se svým platem  musí červenat a  Pláč ještě dnes... Škleb Škleb Škleb Škleb    

Je to u každého řemesla,u některého to mají v zákoně a mohou být drzý a lidi strašit pokutami !

Pokud zde píšou lidé, a nejsou RT mají na jeho konání jiný pohled -spíš slepý ! tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #10 kdy: 15.09.2012, 14:42 »

 Jsem v rozpacích Kroutím očima

Nevím, co chceš vyjádřit, ale to je stokrát omleté téma.
Vím, co chce prosadit Luboš a dobře vím proč se staví Zdeněk do opozice. Zkusím napsat podobenství odjinud.

Třeba nyní ze Strojírenského veletrhu a je pravdivé!
Jeden vystavovatel si postavi krásný stánek, krásné předměty na rozdávání, mnoho zajímavých služeb poskytoval. Na stánku měl plazmové obrazovky, ukázky jejich produktů, jednoduše stánek přeplácaný různými zbytečnostmi, co kdyby se NĚCO NĚKOMU líbilo. Věru bylo to opravdu lákavé. Leč dozvědět se to nebylo tak snadné. Kolem stánku se rojily pěkné, ale naprosto tupé hostesky. Já se o té firmě dozvěděl, protože jako novinář mám informací víc, než kolemjdoucí návštěvník.

V jiném pavilonu jejich přímý konkurent vypadal jako chudý příbuzný. nešlo o žádného chuďase. Stánek měl podobně velký, jen nehýřil těmi možnostmi, co dnes nabízí svět. Za celý týden jsem tam viděl z jejich týmu dva lidi a jedinou hostesku. A jejich dva obchodníky, kteří obešli kompletně celý veletrh a nabízeli své služby a produkty.
Víte kdo z nich byl úspěšnější?

Když dva dělají totéž, není to vždy stejné. Můžete mít sto krásných výhod, ale ten kdo umí víckrát prodat svou jedinou výhodu bude na to líp, než vy, kteří se utopíte v administrativě kolem toho množství, které nestačíte pak ani nabízet.

A jsme zpět u toho co umí tak asi RT přidat jako další hodnotu, která ho administrativn ě nezklátí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
IM
« Odpověď #11 kdy: 15.09.2012, 15:27 »

Nevím, co chceš vyjádřit, ale to je stokrát omleté téma.
Pouze to, co jsem citoval. Proč by se měl RT (který např. neví co je to impedance smyčky)  zdokonalovat v obchodních dovednostech?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Molák
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 15.09.2012, 15:30 »

Energetický štítek vychází z požadavku Evropské unie; diskuze zklouzává mimo předmět zájmu. Revizní technik je u nás na Slovensku a kde ještě? V zemích bývalé patnáctky není. Mezi revizáky, když příjde na věc, nejsou takový odborníci, kteří umí přepočítat spotřebu plynu v kubících na spotřebu v elektrických jednotkách, odpovědět na některé základní otázky, natož na otázky vytápění. Je dobré přičichnout k práci energetika. Energetické štítky budov mají svůj význam. Dobré je poznat i práci energetického auditora. Ale to snad nechcete umět všechno?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 15.09.2012, 15:33 »

A RT tím nadčlověkem je?To není pravda.
Majitel objektu není ani elektrikář ani revizní technik, proto bezpečnost elektroinstala ce posoudit nedokáže.
Revizní technik má zkušenosti a měřící přístroje, takže bezpečnost elektroinstala ce posoudit dokáže.

Nejsem žádný sociál, ale myslím, že napravovat systém  taháním peněz z obyčejných lidí je chybné.
Oni jich totiž moc nemají a mít nebudou ...
 
Ne ne, mám na mysli něco jiného  Úsměv
Nicméně chápu že když se zde objeví slovo "průkaz" tak je to jako píchnutí do hejna včel  Úsměv

Existuje tu velké množství různých elektroinstala cí s velkým rozdílem bezpečnosti i spolehlivosti. Pro zkušeného RT je posouzení velmi snadné. Pro laika nemožné. Věřím že mnoho lidí by uvítalo mít znalost:
- jak je na tom domek který chci koupit
- jak je na tom byt v domě kde jsem v podnájmu
Protože pak by se třeba ukázalo:
- že za prodej domku chce realitní kancelář přemršťenou částku
- že za pronájem bytu v domě s 40let starou elektroinstala cí chce majitel nehorázné částky
a ve výsledku by to znamelo pro ty lidi o kterých mluvíš naopak výraznou úsporu.

Elektroinstala ce jsou nyní "potmě",  společnost na ně nevidí, nikdo je nechápe a tak na ně všichni kácí, dokud jde telka a v lednici je chlazený pívo.
První krok je zřídit nástroj, kterým by elektroinstlac e vyplavala na světlo boží a to se stane jedině tak, když se o ní budou moci laici nějakým pochopitelným a srozumitelným způsobem něco faktického dozvědět.  Úsměv

Mimochodem na tomto principu funguje drtivá většina všech reklamních a promo akcí - zjednodušit a pochopitelně ukázat v zajímavém úhlu pohledu, tak aby zákazník získal nějaké vodítko.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 15.09.2012, 15:37 »

Na některých odpovědích je jasně vidět, že málokdo dokáže diskuzi přečíst celou, než odpoví. Že by to byl hlavní problém dnešní doby, lidé víc mluví než poslouchají.  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #15 kdy: 15.09.2012, 15:41 »

Energetický štítek vychází z požadavku Evropské unie; diskuze zklouzává mimo předmět zájmu. Revizní technik je u nás na Slovensku a kde ještě? V zemích bývalé patnáctky není. Mezi revizáky, když příjde na věc, nejsou takový odborníci, kteří umí přepočítat spotřebu plynu v kubících na spotřebu v elektrických jednotkách, odpovědět na některé základní otázky, natož na otázky vytápění. Je dobré přičichnout k práci energetika. Energetické štítky budov mají svůj význam. Dobré je poznat i práci energetického auditora. Ale to snad nechcete umět všechno?
EU má energetickou politiku a z toho vychází energetický štítek. Energetická bilance a bezpečnost elektroinstala ce v budovách spolu samozřejmě nijak nesouvisí, takže není důvod je spojovat. Uvedl jsem to pouze jako příklad pro porovnání.  Úsměv

Jen mě zaráží že je tu obří trh s nemovitostmi ve stylu wilde west (energetický štítek je první vlaštovka) a nikoho netrápí že lidé kupují a neví co. Na druhou stranu na potravinách když není napsáno jak se jmenoval dědeček bratrance který to balil, tak se za to pomalu střílí   Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #16 kdy: 15.09.2012, 15:42 »

Pouze to, co jsem citoval. Proč by se měl RT (který např. neví co je to impedance smyčky)  zdokonalovat v obchodních dovednostech?

pokud neví co je impedance smyčky, tak to asi ani není revizní technik. Máknout na obchodních dovednostech mají OSVČ RT nikoliv zaměstnani RT, ale to je offtopic.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #17 kdy: 15.09.2012, 15:45 »

Nevěděl jsem že RT jsou tak nenávidění tvorové žijící pomalu na okraji společnosti  Škleb ještě že už není středověk  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Stran: [1] 2 3 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Nevědomost nebo hazard? Jsou u možných vstupů do nebezpečného prostoru na vagónu výstražné cedulky?
 Proud opět zabíjel!
 Jaký je váš názor na bezpečný způsob ovládání strojů?
 Jak dodatečně zvýšit ochranu před úrazem el. proudem? Jen proudovým chráničem?
 Tolerovali byste u elektrikáře při práci hodinky, prstýnek či řetízek?
 Ako často sa musia skúšať bezpečnostné tlačidlá strojov?
 Splňuje 24V vánoční řetěz zásady bezpečnosti ?
 Neznáte někdo nějaký dobrý program pro bezpečnost práce?
 Jsou 4m bezpečná vzdálenost korby náklaďáku od vn?
 Co nového ohledně lékárniček a výstražných vest?
 Není zamýšlený průkaz bezpečnosti krok zpět k totalitě?
 Četli jste článek o bezpečnosti domácích instalací v EU?
 Lze bezpečně vyměnit jistič na DIN liště s hřebínkem pod napětím?
 Líbí se vám tato výživná přednáška o bezpečnosti?
 Má pásová pila vypínat při obnovení napětí po výpadku?
 Těšíte se na průkaz bezpečnosti?
 Existuje norma EU, která přikazuje používat bezhalogenové instalace?
 Kde čerpat informace o tématu bezpečnosti na strojích?
 Využití prvků Eaton v pracovních strojích s ohledem na aktuální bezpečnostní normy
 Pracovní úrazovost na elektrickém zařízení
 Jaký použít klíč pro otevření tohoto světla?
 Jak zabezpečit bezpečnost lidí v chladícím boxu kde je stále -20C?
 Jaký stav představuje hustá mlha?
 Je bezpečné stáť vo vode pri zapnutom čerpadle?
 Poznatky inspektora práce z kontrolní činnosti
 Jak by asi vypadala elektroinstalace podle šamana?
 Jak dodržujete bezpečnost práce u svých prototypů?
 RITTAL: Průvodce konfigurací skříní - elektrická bezpečnost je již zajištěna
 Vaše bezpečnostní samolepka do rozvaděče
 TURCK: Bezpečnostní závory Banner Engineering s vylepšenými výkonovými vlastnostmi.
 Bezdotykový indikátor vysokého napětí HSA 205 zachraňuje hasiče!
 Může být přehnaná ochrana nebezpečná?
 Chcete se před víkendem zasmát a poučit zároveň?
 TIP na kompaktní bezpečnostní modul
 V loňském roce došlo téměř k 45 tisícům pracovních úrazů
 Jak byste se zachovali, kdybyste zjistili nebezpečný stav cizí elektroinstalace?
 Je i v dnešní době nebezpečné používat koupelnu za bouřky?
 Při jakém napětí je nebezpečný elektrický proud?
 Státní úřad inspekce práce poukazuje na nebezpečí práce ve výškách
 Je bezpečné použití ovladače LED pásku na principu detekce dotyku LED profilu?
 Lze provozovat jeřáb s nefunkčním koncákem zdvihu směr dolu?
 Jaké může být napětí na vidlici?
 Hager: Bezpečnost přístrojů tkví v detailech
 Srovnání nelegálně zaměstnaných osob v ČR
 Jak dalece dnes přihlížíme k nejnovějším poznatkům vědy a techniky?
 Jak se detekuje maso?
 Bezpečná elektrotechnika Václava Honyse
 Inspekce práce bude dohlížet na pracovní podmínky ukrajinských uprchlíků
 Jak spolehlivé a bezpečné byly staré elektroinstalace v době svého vzniku?
 Hranice dozoru Státní báňské správy a orgány Inspekce práce
 Myslíte, že jsou rozbory pracovních úrazů užitečné?
 SOLID 63: Miroslav Záloha o bezpečnosti práce za poslední období
 jaká jsou opatření pro zajištění bezpečnosti při práci bez napětí, pod napětím ?
 Upozorňujete obyvatele bytových domů při práci na elektroinstalaci?
 Jak se dnes v dílně uklízejí kovové špony?
 Co dělat, když ti někdo podkopne žebřík?
 Ještě narážíte na provozovatele bez potřebné provozní dokumentace?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 22 dotazů.