Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Jaké jsou mozne priciny, kdyz vybojka jen zhavi?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké jsou mozne priciny, kdyz vybojka jen zhavi?  (Přečteno 14257 krát)
Jaroslav Dudek
« kdy: 27.06.2012, 16:24 »


Jaké jsou mozne priciny, kdyz vybojka jen zhavi?

Predradnik je v poradku, jelikoz mam dva nove a vybojka je odzkousena jinde a je take v poradku. Vedeni od zazuvky je take v poradku, mezi zasuvkou a predradnikem a predradnikem a vybojkou je 1,5m 3x2,5.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #1 kdy: 27.06.2012, 16:59 »

Co je to za výbojku? Nízkotlaká sodíková, či jiná? A co zapalovač ten to má nebo ne? Jestli že ano, zkoušel jste jej měnit?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Jaroslav Dudek
« Odpověď #2 kdy: 27.06.2012, 17:04 »

Jedná se o výbojku Philips, 400W metalhalidovou, předradnik je komplet od ETI. U prvniho jsem myslel ze byl vadny, i kdyz byl novy, napsal jsem prodejci  ten mi poslal druhy, novy, ale dela totez. Jeb bzučí, vybojka zhavi, ale ani po 4 minutach se intenzit nemenila a dale jen zhavila
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #3 kdy: 27.06.2012, 17:28 »

Pokud si dobře rozumíme, tak Vaše svítidlo bude mít zabudován u výbojky takzvaný zapalovač. Pravděpodobně bude problém v něm. Ale nedoporučuji vám se v tom vrtat, protože na zapalovacím výstupu zapalovače se může objevit vysoké napětí!! Viz. příloha. Nic tam neměřte!!.

* Zapalovače.pdf (98.81 KB - staženo 520 krát.)

* Zapalovač.jpg (7.18 KB, 148x200 - prohlédnuto 818 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Jaroslav Dudek
« Odpověď #4 kdy: 27.06.2012, 17:35 »

Ano, předřadník má vše potřebné v sobě, řipojuje se k nemu jen vstupni napeti a na vystup vybojka. V predradniku by to byt nemelo, jak rikam, mam druhy, novy, ktery byl u prodejce vyzkousen. napadl mne pripadny problem v rozvodne  siti. Da se nejak toto overit?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 27.06.2012, 17:43 »

Tak bych jen tak pro srandu změřil to vstupní napětí při zapnuté výbojce. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Dudek
« Odpověď #6 kdy: 27.06.2012, 18:36 »

vyzkousim zmerit, zitra, dnes tu nemam merak, ale jeste jsem koukal po netu, a kdyz se podivam na zhaveni vybojek, uz od zacatku trosku sviti, kdyz ja zapnu vybojku, rozzhavi se mi v kapsli jen krajni kontakty a mezi tim se nic nedeje, jen malickato oranzove. je to normalni?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Dudek
« Odpověď #7 kdy: 27.06.2012, 18:38 »

jestli to ma vypadat takto ... http://www.youtube.com/watch?v=-n6k9tLVwvM&feature=related ... tak to se  zadnem pripade nedeje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hugo K.
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 27.06.2012, 18:49 »

Píšete:..výbojka je odzkoušena jinde.
Jak jste ji jinde zkoušel?
-Dal jste výbojku k jinému předřadníku kde původní výbojka byla o.k.?
-Dal jste váš předřadník k původní o.k. výbojce?
-Dal jste jinam vaši výbojku s vaším předřadníkem?

Co se stane,když do zásuvky zapnete varnou konvici?
Víc možností asi není
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Dudek
« Odpověď #9 kdy: 27.06.2012, 18:56 »

Vyzkousel jsem ji tak, ze jsem ji vzal ke znamemu na jiny predradnik, tam bezela. Ale kdyz jsem ji donesl domu tak nic, a na mem predradniku opet pro zmenu fungovala ta jeho. Ale moje po opetovnem zapojeni na novem predradniku (poprve zkousena na puvodnim) nejde. Ted jsem se byl na to podivam, vse opetovne utahl, zkontroloval a vsiml jsem si na vybojce, dole jak je stredovy kontakt z venku na fazi, ze cerne sklo, ktere je okolo nej je malickato napraskle, nevim zda je to skrz. jak by se v tomto pripade vybojka chovala? vnitrni kapsle je neporusena.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Dudek
« Odpověď #10 kdy: 27.06.2012, 18:57 »

jinak pri zapojeni rychlovarne koncive se nestane nic divneho, rozvody drzi normalne, zadne divne chovani jinych spotrebicu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #11 kdy: 28.06.2012, 00:37 »

Nemáte náhodou jiný typ výbojky, než k předřadníku patří?

Výbojky v zásadě existují ve dvou provedeních. Novější mají vnitřní baňku se dvěma elektrodami na protilehlých koncích a potřebují elektronický zapalovač, který vytvoří prvotní vysokonapěťový ráz a zapálí oblouk. Tato výbojka vám nebude vůbec svítit na předřadníku pro starší typ výbojek, kde není vysokonapěťový obvod.

Starší typy výbojek mají na vnitřní baňce tři kontakty, obvykle nahoře jeden a dole u patice dva, jeden hlavní a druhý pomocný, který je připojen paralelně přes pozistor k hornímu kontaktu. Napájení se v tomto případě přivádí pouze přes tlumivku čímž se uvede v činnost pomocný kontakt a začne hořet oblouk mezi oběma dolními kontakty, pozistor se zahřívá a pomalu zvyšuje svůj odpor a oblouk se pomalu rozhoří i proti hornímu kontaktu a následně se pozistor zahřeje již natolik, že prakticky nevede a pomocný kontakt se tím vyřadí z činnosti. Pokud máte starší typ výbojky a vn předřadník, mohlo by se stát to co popisujete. Elektronický zdroj vn má též elektronickou pojistku a napětí se kterým u starší výbojky pracuje pomocný kontakt zpočátku je asi 150V, takže tuto situaci vyhodnotí jako zkrat a omezí proud na nějakou minimální hodnotu. Zkuste připojit výbojku přímo na tlumivku - vodič N na závitovou část objímky, vodič L na vstup tlumivky a výstup tlumivky na pupík výbojky (všechny vývody zapalovače vn odpojte). Pokud máte nový typ výbojky, vůbec nic se nestane a neuvidíte nejmenší světýlko, pokud máte starý typ s pomocným kontaktem, tak se vám zhruba za 5 min. rozsvítí do plného jasu. Tímto postupem nemůžete nic zkazit, měřák bych přímo na výstup starteru bez nějaké vn sondy nezkoušel, mohl byste přijít k úrazu a měřák také!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 28.06.2012, 09:18 »

Tak bych jen tak pro srandu změřil to vstupní napětí při zapnuté výbojce. Úsměv

O měření vn není ani zmíňka.Změřit napětí v síti.Při větším poklesu výbojka vůbec nezapálí. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 28.06.2012, 10:13 »

... napadl mne pripadny problem v rozvodne  siti. Da se nejak toto overit?
Ano, ale nepředpokládám, že to zvládnete.
Změřit napětí sítě byste snad dokázal (pokud máte čím),  pak by to chtělo ověřit impedanci sítě, to už bude horší, přibližnou představu lze získat zapnutím nějakého silnějšího spotřebiče (rychlovarná konvice je na to skoro ideální) a sledováním poklesu napětí při zapnutí.

Je to jedna z možností, kterou bych nevylučoval, že je u vás nějaký problém s napájením a že je to "na hraně",  některá výbojka se rozsvítí, jiná s tím má problém... Podobně ale může být "horší" předřadník...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Václav 3
« Odpověď #14 kdy: 28.06.2012, 12:10 »

O měření vn není ani zmíňka. Změřit napětí v síti. Při větším poklesu výbojka vůbec nezapálí. Úsměv

Nějak jsem pro oči neviděl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 22 dotazů.