Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Firemní podpora
| | |-+  TECO - Foxtrot chytré instalace. ODBORNÍCI radí spotřebitelům!
| | | |-+  Existují nějaká funkční propojení Foxtrot <=> VOIP?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Odpověď Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Existují nějaká funkční propojení Foxtrot <=> VOIP?  (Přečteno 36089 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« kdy: 20.06.2012, 09:40 » Odpověď s citací


Budeme připojovat VOIP domovního vrátného s kamerou a samozřejmě je na snadě propojení s Foxtrotem.

Úvaha například:
Zavolám na konkrétní klapku Foxtrotu a komunikuje se mnou ůplechová huba",  která oznamuje určité stavy, které mohu stiskem číselných kombinací ovládat".
Tuším, že je možné vše, jen nevím zda je to nyní hardwarově dostupné nebo snad zda již něco podobného se netestovalo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
raj
« Odpověď #1 kdy: 20.06.2012, 11:41 » Odpověď s citací

Na to je foxtrot moc tupej. Něco podobného jsem také potřeboval, mám od 2N vrátníka a tak jsem rozběhl na voip ústředně skript, který mi dělá kódový zámek pro znalé, časově ho omezuje na právní dny ev. obvolá půl firmy a já mohu z telefonu kódem odemknout ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #2 kdy: 20.06.2012, 18:48 » Odpověď s citací

Na to je foxtrot moc tupej. Něco podobného jsem také potřeboval, mám od 2N vrátníka a tak jsem rozběhl na voip ústředně skript, který mi dělá kódový zámek pro znalé, časově ho omezuje na právní dny ev. obvolá půl firmy a já mohu z telefonu kódem odemknout ...

Také máme 2N. Ale zaslechl jsem, že se Foxtrot chystá na námluvy s VOIPem, tak sonduji, co nového.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 20.06.2012, 23:58 » Odpověď s citací

Také máme 2N. Ale zaslechl jsem, že se Foxtrot chystá na námluvy s VOIPem, tak sonduji, co nového.
Možná tak na úrovni SIP/H323 signalizace by Foxtrot něco dokázal udělat, ale na úrovni VoIP streamu to Foxtrot nedá výkonově. Dokážu si představit kolaboraci řídícího systému Foxtrot versus SW VoIP řešení typu Asterisk, ale že by tohle dokázala řídící jednotka Foxtrotu, to by mě dost překvapilo...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Postránecký Petr
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 21.06.2012, 07:49 » Odpověď s citací

Mám rozchozený 2N vrátník s kamerou Helios IP (licence profi, ta je potřeba Smutek ). S foxtrotem mám tedy propojenu IP kameru vrátníka do WEB stránky (JPeg) a dodělal jsem si z webu ovládání zámku (tlačítko pro otevření zámku) přes HTTP GET.  (knihovna internetlib). Z vrátníku se dá i poznat, i kdy došlo k sepnutí konkrétního relé. Opět metodat HTTP GET.
SIP jsem udělal tak, že jsem ohnul Synology NAS a nahrál do něj Asterisk. Přes něj běží hlas a s Foxtrotem není zapotřebí nijak komunikovat i pro to nevidím důvod. Funkcí Asterisku nikdy nedosáhne Úsměv)

Pro SIP, pokud jej nebudete transkódovat mezi formáty stačí malý výkon. (např. i slabé Synology) Pouze postaví cestu a přeposílá data (64k / kanál. celkem 128kbps ) . Pro takové to domácí použití cca 10-20 klapek 1-2 souběžné hovory je to dostačující. Já používám kodek alaw.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaromír Klaban
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 23.06.2012, 23:22 » Odpověď s citací

Také máme 2N. Ale zaslechl jsem, že se Foxtrot chystá na námluvy s VOIPem, tak sonduji, co nového.

Ano, chystají se námluvy. Tedy nějaké smysluplné propojení zařízení se SIP protokolem, většinou s videovrátným.
Rozhodně však nepřipravujeme přeoperování Foxtrotu na VoIP ústřednu. To tady snad nikdo neočekává, že? Stejně jako se od videovrátných neočekává, že budou měřit spotřebu, regulovat topení, tahat za žaluzie atd. Na to jsou poněkud "tupé" zase ty VoIP ústředny.

Foxtrot jsme zatím přibrousili v poslední verzi Mosaicu tímto směrem tak, že lze vyvolat na popředí prohlížeče nové alarmové okno spouštěné nejakou událostí. Např. stiskem zvonku nebo od PIR čidla u vrátek vyběhne na popředí okno s aktuálním obrázkem z příslušné kamery, aniž by bylo potřeba se dotknout displeje. V podstatě tak, jak to popsal Petr Postránecký. V TV studiu dialog s plechovou hubou a kódy ťukanými do klávesnice lze dát dohromady z připravovaného hlásiče a klávesníce na videovrátném čtenou Foxtrotem funkcí GET protokolu http. Obojím Pavel Smílek už vládne! Ostatním to popíšeme v některém z návodů.   
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Sledujte Foxtrot také na www.tecomat.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #6 kdy: 24.06.2012, 08:04 » Odpověď s citací

Mám rozchozený 2N vrátník s kamerou Helios IP (licence profi, ta je potřeba Smutek ). S foxtrotem mám tedy propojenu IP kameru vrátníka do WEB stránky (JPeg) a dodělal jsem si z webu ovládání zámku (tlačítko pro otevření zámku)

Tak to je to co bych asi čekal. Jen ta profi verze ten vrátník posouvá do trošku astronomických výšin. myslím proto, že těch vrátníků uvažuji více.

Rozhodně však nepřipravujeme přeoperování Foxtrotu na VoIP ústřednu. To tady snad nikdo neočekává, že?
To v žádném případě! Foxtrot má své základní poslání. Pokud bych plánoval rozšíření možností, pak určitě spíše ve spojení s jinými systémy prostřednictví m rozhraní, než vývoj "kočkopsa". Tedy Pavel Smílek ... :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Kope
« Odpověď #7 kdy: 24.06.2012, 08:26 » Odpověď s citací

Také se domnívám, že přílišná "univerzálnost" by mohla být spíš ke škodě, než užitku. To že se s tímto systémem nechají dělat celkem kouzla, je sice jeho velké plus, ale osobně bych většinu aplikací raději viděl ve formě jednoduchého rozhraní, přes které se s jiným systémem dokážu spojit a řídit jej.
Vše by se jinak mohlo roztáhnout příliš do široka a z cesty, kterou se TECO vydalo, by se mohlo celkem snadno sejít, což by jistě byla velká škoda.

Jednoduchý VOIP, ale vítám.  Dovedu si představit mnoho aplikací, kde bych ho využil a zcela jistě v budoucnu i využiju.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivan Libicher
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 12.12.2015, 20:22 » Odpověď s citací

Je něco nového v integraci Foxtrot-VoIP?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Odpověď Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.022 sekund, 22 dotazů.