{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Doporučuje nějaká norma doplnění proudových chráničů v elektrických instalací ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Doporučuje nějaká norma doplnění proudových chráničů v elektrických instalací ?  (Přečteno 4464 krát)
David Zacha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 18.06.2012, 21:06 »

Doporučuje nějaká norma doplňování proudových chráničů v el. rozvodech bytů, kde není prováděna rekonstrukce?
Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #1 kdy: 18.06.2012, 22:00 »

Doporučuje nějaká norma doplňování proudových chráničů v el. rozvodech bytů, kde není prováděna rekonstrukce?

Ne, nedoporučuje.
Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Václav 3
« Odpověď #2 kdy: 19.06.2012, 01:19 »

V TN-C doplnit chránič nelze (s vyjímkou chrániče v zásuvce) a v TN-S obvykle už alespoň na některých obvodech bývají.
Zaznamenáno
Petr M
« Odpověď #3 kdy: 19.06.2012, 14:23 »

Doporučuje nějaká norma doplňování proudových chráničů v el. rozvodech bytů, kde není prováděna rekonstrukce?

Doporučuje to především zdravý rozum a pud sebezáchovy...
Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2/A
*
Offline Offline



Elektrikář. Hlavou i rukama.


WWW
« Odpověď #4 kdy: 19.06.2012, 16:51 »

Norma ne, takové doporučení může obsahovat revizní zpráva viz. ČSN 33 2000-6 čl.61.4.2 a čl.62.3.1. Revize výchozí i pravidelná: "...může obsahovat doporučení vhodných oprav a vylepšení..."
Zaznamenáno

Revize, instalace a opravy elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.elektroins talace-jablonec.cz
jindra@elektri.cz
Zdenek Rajmont
*
Offline Offline



Na vedení je nejdůležitější nemít je dlouhé.


WWW
« Odpověď #5 kdy: 19.06.2012, 17:17 »

Doporučuje to především zdravý rozum a pud sebezáchovy...
Takže podle vás nemají obyvatelé panelákových bytů zdravý rozum?
Mám doma síť TN- C a nemyslím si, že bych špatně spal ...
Zaznamenáno

Pokud je problém neřešitelný, tak to nikomu neříkejte. Vždy se totiž někde najde blbec který to neví a vyřeší to.
Kdo dře jako kůň, je osel.
www.rajmont.cz
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 19.06.2012, 18:24 »

Takže podle vás nemají obyvatelé panelákových bytů zdravý rozum?
Mám doma síť TN- C a nemyslím si, že bych špatně spal ...
Videl som mnoho udrziavanych TN-C sieti v lepsom stave nez nove TN-S..
Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Musia byť aj nasledné rozvadzače opatrené prúdovým chráničom?
 Je povinost instalovat centrální 3f proudový chránič na dřevěnou chatku?
 Je na mieste ekonomicka vyhoda centralneho chranica?
 Je nutno u zapojení sušičky použít chránič ?
 Lze dát chránič stejné jmenovité hodnoty jako hlavní jistič?
 Je u dřevostaveb nutné zapojit chránič 300mA jako centrální?
 Musí se použít proudový chránič ve výrobní zámečnické hale?
 Je nutné použít proudový chránič v ovládací technologii?
 Proudové chrániče pro zajištění ochrany automatickým odpojením
 Pro které okruhy instalovat proudový chránič?
 Je nutná instalace RCD za oddělovací trafo?
 Jak reagovat na požadavek neosazení proudového chrániče?
 Jaký typ chrániče zvolit pro čerpadlo do studny vzdálené 180m od rozvaděče?
 Použiť alebo nepoužiť prúdový chránič na napájanie brány v plote?
 Už vás proudový chránič zachránil?
 Je v koupelně výměna proudového chrániče 20mA za 16mA opravdu nutná?
 Je nutné FI s Idn=30mA, na SV okruhy, v prostorách shromažďovacích?
 Musí být použit chránič pro rekuperační jednotku, jestliže je v koupelně?
 Používáte chrániče v průmyslových kuchyních?
 Jak aplikovat proudový chránič na elektrocentrále?
 Opravdu se blíží konec centrálních proudových chráničů 30mA?
 Může být v elektroměrném rozvaděči proudový chránič?
 Má někdo tip jak vyřešit zásuvku s proudovým chráničem pro čerpadlo?
 Je nutné v drevodome k 30mA FI použít ještě 100/300mA?
 Proudové chrániče (třetí, aktualizované vydání 2015)
 Jaký zvolit proudový chránič pro moderní audio techniku?
 Jaký typ zásuvek lze použít pro hudební produkce?
 Musí být pro svět. obvod použit proud. chránič v lékařský prostorách skupiny 1?
 Lze vysvětlit absenci proudových chráničů zásuvkových obvodů výrobní haly?
 Může být ve výrobně zásuvka 32A bez proudového chrániče?
 Jak je spolehlivý levný chránič do zásuvky?
 Za jakých podmínek mohou být v objektu autoservisu zásuvky mimo chránič?
 Jaké parametry musí mít proudový chránič pro jednofázové zásuvkové obvody?
 Je nutné použít proudový chránič G ke 3f sřídači?
 Je možné za 32A hlavní jistič připojit paralelně dva 25A proudové chrániče?
 Co vše je nutné připojit přes chránič?
 Aky mate nazor, keby sa napr na kupelnu pouzil chranic s 10mA?
 Musí být zásuvka pro připojení RACKu v počítačové učebně přes proudový chránič ?
 Je nutné mít samostatný proudový chránič pro koupelnu pokud již jeden existuje?
 Jakou hodnotu RCD na kombinovanou zásuvku 400V/5/32A+230V/16A?
 Jak u čerpadla kanalizace prosadit použití proudového chrániče?
 Kam instalujete proudový chránič v dřevostavbě?
 Je pro zásuvku v rozvaděči určenou pro zařízení třídy II nutný proudový chránič?
 Lze v dílně nahradit proudový chránič místo 30mA za 100mA?
 Jak se v budoucnosti zachováme, když test proudového chrániče zničí zařízení?
 Je nutné použít proudový chránič pro sekční garážová vrata?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.11 sekund, 22 dotazů.