Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Mohu si sám zhotovit přípojku k elektroměru, který je umístěn venku na RD?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mohu si sám zhotovit přípojku k elektroměru, který je umístěn venku na RD?  (Přečteno 14554 krát)
Ondra Babicek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 09.06.2012, 18:05 »


Mohu si sám zhotovit přípojku k elektroměru, který je umístěn venku na RD?

Na hranici pozemku je umístěn rozvaděč, ze kterého by měl jít kabel k elektroměru na RD.
Mohu si tento kabel k elektroměru natahnout a zapojit sám?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin1548
« Odpověď #1 kdy: 09.06.2012, 20:17 »

Můžete, ale příslušný distributor bude na to jistě chtít vidět papír s kulatým razítkem, takže je velká pravděpodobnos t že se přípojka bude dělat 2x  Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 09.06.2012, 20:26 »

Proč se ptáte? Protože to chcete ubastlit sám bez elektrotechnic ké kvalifikace nebo proto, že si nejste jistý, kde je rozhraní mezi vámi (odběratelem) a distributorem. ...

V podstatě je to na odběrateli až po napojovací bod určený provozovatelem DS (propojení v tomto bodě už je na distributorovi). Vzhledem k tomu, že se jedná o vyhrazené technické zařízení musí jej provádět osoba s dostatečnou kvalifikací pro tuto práci. Takže je to starost odběratele, ale zadá odborné osobě (fyzické nebo firmě) pokud jí sám není.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #3 kdy: 09.06.2012, 20:31 »

.. by měl jít kabel..

Vy to nevíte jistě?

 Super! Nerozhodný

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 09.06.2012, 21:02 »

Já bych jako nejschůdnější řešení viděl najít nějakou firmu, která pro orzvodné závody takové přípojky dělá a zkusit se s nimi dohodnout, jestli by dali nějakou zajímavou cenu, kdybyste si provedl výkop sám.

Ale nejprve je třeba mít ošetřenu jednu věc - dodavatel energie souhlasí s umístěním měření? Je to nějaká rekonstrukce? U nových přípojek zpravidla vyžadují umístění měření na hranici pozemku kvůli přístupu k elektroměru při odečtech, ověřování, výměně,....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Babulka
« Odpověď #5 kdy: 10.06.2012, 14:47 »

Proč se ptáte? Protože to chcete ubastlit sám bez elektrotechnic ké kvalifikace nebo proto, že si nejste jistý, kde je rozhraní mezi vámi (odběratelem) a distributorem. ...




Protože nevím kde je ono rozhraní.Elekt rotechnickou kvalifikaci mám,ale nejspíš to nechám na odbornících :)Ještě se zeptám bude tam stačit kabel CYKY 4x16?
Mám nějaký zbytek,tak jestli bych ho mohl použít.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 10.06.2012, 15:06 »

Zeptám se já vás: Bude mě stačit 5místné auto s 2litrovým motorem? Jezdím s ním do práce a v práci služebně a občas na rodinou dovolenou.

Máte zrovna tolik informací jako my k vašemu kabelu......  Nevíte: kolik mám dětí, co potřebuju vozit v práci, jestli jezdím po městě nebo spíš dálnice, jestli na dovolenou vozím kola, lyže, ...

 Víme, že budete mít elektroměrový rozvaděč, kabel z něj do domu, že v něm asi budete bydlet... Ale už nevíme: parametry v místě napojení, hlavní jistič před elektroměrem, uvažované spotřebiče, délku kabelu ......


 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Babulka
« Odpověď #7 kdy: 10.06.2012, 16:37 »

Takže spotřebiče budou klasicky jako v každém domě.Pračka,sporák,televizor,PC,mikrovlnka,varná konvice atd.Délka kabelu bude 16 metrů a jistič před elektroměrem bude 25 A
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 10.06.2012, 16:42 »

S největší pravděpodobnos tí bude "16" stačit a bude dokonce i zbytečná, ale taky může být málo.....  Bude záležet na parametrech distribuční sítě v místě napojení.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Babulka
« Odpověď #9 kdy: 10.06.2012, 16:57 »

Jaké parametry máte na mysli,jestli se mohu zeptat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 10.06.2012, 17:01 »

Hlavně impedanci sítě...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #11 kdy: 10.06.2012, 17:11 »

Mohu si sám zhotovit přípojku k elektroměru, který je umístěn venku na RD?

Na hranici pozemku je umístěn rozvaděč, ze kterého by měl jít kabel k elektroměru na RD.
Mohu si tento kabel k elektroměru natahnout a zapojit sám?

Vzhledem k tomu, že přípojka je v 99% v majetku distributora, takže se k ní musí i vyjádřit. Dále ve většině případů, je přípojka na stavební povolení včetně kolaudace, to znamená i projektovou dokumentaci, kterou opět musí potvrdit distributor. Pokud to vše máte, není problém. V případě že nemáte žádný papír, může nastat problém, protože se přípojka připojuje na distribuční rozvod, a to už je neměřená část. Takže například zabezpečení proti černému odběru a jiné...Úsměv

Takže odpověď je ano i ne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Václav 3
« Odpověď #12 kdy: 11.06.2012, 04:48 »

Z úplně prvního dotazu vyplývá, že  tazatel má již v plotě nějakou pojistkovou skříň a jde mu pouze o její propojení s ER. Situace je tedy o malinko jednodušší, než kdyby se měla děla celá přípojka, přesto většina rad kolegů je správná. Majetkové poměry se dělí právě na těch pojistkách, přesto pokračování vedení podléhá ze strany RZ vyšší kontrole kvůli černým odběrům. Nejprve si zajistěte vyjádření RZ, pak teprve něco dělejte. A ještě jedna poznámka, přestože se zabývám elektrotechnik ou už mnoho let, tak práci ve skříních s nožovými pojistkami nemám rád a jsem obvzláště opatrný. Snadno se dá skončit v nemocnici s popáleninami a očními potížemi. Laikovi, nebo elektrikáři, který s tím nemá zkušenosti doporučuji velmi důrazně aby šel od toho!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Babulka
« Odpověď #13 kdy: 14.06.2012, 15:57 »

díky vám za odpovědi.Chtěl bych se zeptat ještě na jednu věc.Do jaké míry se má připravit elektroměrová skříň na osazení elektroměru.St ačí jen připojit přívodní kabel na jistič před elektroměrem  zbytek už dodělá pracovník distributora.O pravte mně jestli se pletu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #14 kdy: 14.06.2012, 16:55 »

díky vám za odpovědi.Chtěl bych se zeptat ještě na jednu věc.Do jaké míry se má připravit elektroměrová skříň na osazení elektroměru.St ačí jen připojit přívodní kabel na jistič před elektroměrem  zbytek už dodělá pracovník distributora.O pravte mně jestli se pletu

Skříň musí být hlavně typizovaná s potřebnými dokumenty (prohlášení o shodě......... ....). Musí být vydrátovaná, osazená hl. jističem popřípadě ještě jističem pro HDO. Investor (budoucí odběratel) pak obdrží od revizního technika vyplněnou a potvrzenou Žádost-smlouvu o sdružených službách dodávky a vyplněnou Žádost-smlouvu o připojeník distribuční soustavě z napěťové hladiny nízkého napětí. K tomu se připojí doklad o zaplacení poplatku za rezervaci příkonu (velikost hlavního jističe) a vyjádření k připojení, které investor obdržel na základě prvotní žádosti o připojení.

Toto vše odevzdáte na některé pobočce energetických závodů, oni s vámi sepíší smlouvu a pošlou k vám montéra, který pouze osadí elektroměr a zaplombuje neměřené části rozvaděče. Tím jeho práce končí. Nic víc ani nic míň pro vás tento zaměstnanec energetiky neudělá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 14.06.2012, 17:27 »

Skříň musí být hlavně typizovaná s potřebnými dokumenty (prohlášení o shodě......... ....). Musí být vydrátovaná, osazená hl. jističem popřípadě ještě jističem pro HDO. Investor (budoucí odběratel) pak obdrží od revizního technika vyplněnou a potvrzenou Žádost-smlouvu o sdružených službách dodávky a vyplněnouŽádost-smlouvu o připojeník distribuční soustavě z napěťové hladiny nízkého napětí. K tomu se připojí doklad o zaplacení poplatku za rezervaci příkonu (velikost hlavního jističe) a vyjádření k připojení, které investor obdržel na základě prvotní žádosti o připojení.

Toto vše odevzdáte na některé pobočce energetických závodů, oni s vámi sepíší smlouvu a pošlou k vám montéra, který pouze osadí elektroměr a zaplombuje neměřené části rozvaděče. Tím jeho práce končí. Nic víc ani nic míň pro vás tento zaměstnanec energetiky neudělá.

U E.onu jinak:
škrklý formulář odpadá, mají jen žádost o smlouvu o sdružených dodávkách
připojení na síť (v kabelové smyčkovací nebo rozpojovací skříni, na volné nebo AES vedení) musí provádět E.on, neboli jeho poskoci E.on servisní. Bylo to pro mě "příjemné" překvapení z minulého týdne, kdy jsem dostal řádný po*eb, s tím, že sice to mále uděláno řemeslně i technicky dobře, ale že mají ISO a bezpečáka a předpisy a že neexistuje a že mě na to musí posílat techniky minimálně ve dvou s hodinovou taxou 800Kč/h. A že elektroměr namontují současně s tím..... Zajisté z toho budou mít zákazníci radost, když je bude přípojka stát min o 2 člověkohodiny E.on servisní víc....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 14.06.2012, 19:25 »

Jen dodatek, tím práce montéra nekončí: musí vyplnit pracovní list.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #17 kdy: 15.06.2012, 06:49 »

Jen dodatek, tím práce montéra nekončí: musí vyplnit pracovní list.  Mrknutí

No jasné......... ........nepods tatný detail  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Mohu na 1 jistič, který jde dále přes proudový chránič zapojit v jádru zásuvky i
 Je toto zapojení malého staveništního rozvaděče správné?
 Je vodič 2,5 dostačující pro hlavní jistič 25A?
 Kde se dá koupit kabel závěšák?
 Je omezena délka vedení k PR ?
 Jaký průměr vodiče použít na vzdálenost 30m?
 Lze ve sklepě přerušit stávající přívod v krabici, stejným průměrem?
 Je možná náhrada věněčků v rozvodné krabici spojkami Wago?
 Je v pořádku, že je pro akukamna s ventilátorem vyveden pouze jeden kabel?
 Mám nový pozemek a chci udělat přípojku jaký je postup ?
 Prosím může mi někdo vysvětlit krok po kroku co zařídit abych dostal elektroměr?
 Mohu mít revizi domu i bez přípojky?
 Je problém přivést kabelem z bytu do této místnosti 230V?
 Ako napojit amatersky hlavny privod?
 Co vše je potřeba pro zapojení akumulačních kamen?
 Nebude třífazový rozvod v bytu mezi jednofázovými byty dělat problémy?
 Lze napojit el. rozvody 1. patra RD přes svorkovnici?
 Bude mi stačit pro připojení RD podat žádost o hlavní jistič 3X32A?
 Co všechno je třeba udělat, aby váš dům byl připojen k elektrické siti?
 Potřebuji ke stavbě přípojky nn dohled pracovníků VCE či odborné firmy?..
 Je zapojení přívodu bez zapojeného N v pořádku?
 Poradí mi někdo se zapojením přívodu pro gril určen pro USA i EU?
 Jak vyřešit připojení domku na nářadí z elektroměrového rozvaděče?
 Musí elektroměrový rozvadeč připojit jen partner energetiky?
 Je v souladu s normou připojit klubo kabelu pod napětí a ukončený v krabici?
 Je mozne nahradit stare 380V (400V) cerpadlo, novym na 220V aj bez nulaku?
 Mohu pripojit měděné rozvody na jistič s přívodem v Al?
 Lze něčím v instalační krabici nahradit chybějící vodič N?
 Lze připojit rozvaděč s vidlicí 400V/32A na centrálu se zásuvkou 400V/16A?
 Může matka odpojit elektřinu dceři v 1.p domu?
 Lze řešit přípravu k připojení tepelného čerpadla odbočkou z kabelu bez jištění?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 22 dotazů.