Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jakou správnou vidlicí osadit elektrický přívod stolní dvoukotoučové brusky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jakou správnou vidlicí osadit elektrický přívod stolní dvoukotoučové brusky?  (Přečteno 17380 krát)
Václav Jungbauer
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 30.01.2012, 11:21 »

Jsme výrobci elektrické stolní brusky ELKO B175.Bruska má třífázový motor ovládaný přepínačem:trjuhelník-hvězda.Přívodní kabel brusky je osazen čtyřkolíkovou vidlicí.V poslední době někteří zákazníci požadují zapojení brusky pomocí pětikolíkové vidlice.(soustava TNS)Ptám se jest-li je toto dané nějakým nařízením?Zatím  zapojení s pětikolíkovou vidlicí děláme pouze na objednávku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 30.01.2012, 11:47 »

Na to, že jste výrobci elektrospotřeb iče, vykazujete mimořádnou neznalost elektrotechnic kých norem ČSN. Kdo je váš odpovědný zástupce na příslušném živnostenském listu?
Nové domovní elektroinstala ce se vybavují soustavou TNS již pěknou řádku let.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #2 kdy: 30.01.2012, 12:01 »

Jsme výrobci elektrické stolní brusky ELKO B175.Bruska má třífázový motor ovládaný přepínačem:trjuhelník-hvězda.Přívodní kabel brusky je osazen čtyřkolíkovou vidlicí.V poslední době někteří zákazníci požadují zapojení brusky pomocí pětikolíkové vidlice.(soustava TNS)Ptám se jest-li je toto dané nějakým nařízením?Zatím  zapojení s pětikolíkovou vidlicí děláme pouze na objednávku.

TO: Jungbauer

Co se týče všeobecného připojování zásuvkovými spoji, tak to řeší ČSN 33 2000-4-46 ed. 2.
V příloze máte povolené způsoby připojení zásuvkami. Ve vašem případě (k užívání širokou veřejností) je určitě správné používání 5pólových vidlic. 4pólové vidlice jsou vhodné pouze pro průmyslové provozy s předem daným místem připojení a s odbornou obsluhou. 


* 33 2000-4-46 ed2 NK zásuvkové připojení.JPG (119.07 KB, 1247x892 - prohlédnuto 1760 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 30.01.2012, 12:02 »

Opravdu výrobce dost zaspal dobu, kdyz se na internetu vyskytnou taková data:

Bruska stolní B 175 dvourychlostní Stolní B 175 bruska B - 175 slouží k univerzálnímu broušení menších předmětů, nářadí a nástrojů např. soustružnickýc h nožů, vrtáků, ručního nářadí a podobně, včetně nástrojů s břity ze slinutách karbidů
Bruska B 175 má napětí jmenovité 3 x 380 V proud jmenovitý 1,6/1,8 A příkon jmenovitý 550/750 W otáčky jmenovité 400/2840 1/min kmitočet jmenovitý 50 Hz doba zatížení 45 min (S2 45 min) brusné kotouče 175x20x20 mm hmotnost 17,0 kg


Nebo výrobce nemá patřičné znalosti, ba ani dotazující?  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Honzik Král
« Odpověď #4 kdy: 30.01.2012, 14:48 »

Tak přesně kvůli této brusce jsem si v dílně musel nechat udělat 4 kolíkovou zásuvku 400V (3L+PE) - elektrikář na mě v roce 2009 koukal jak na blázna a na brusku pak ještě divněji.
Osobně myslím že původní dotaz není od výrobce, ten mi tenkrát napsal že 4kolík je úplně standardní a jestli chci, ať si to vyměním za 5 - na záruku to nebude mít vliv.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ižák Ctibor
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 30.01.2012, 16:28 »

Jsme výrobci elektrické stolní brusky ELKO B175.Bruska má třífázový motor ovládaný přepínačem:trjuhelník-hvězda.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Určite to nebude prepínač "hviezda-trojuholník" . Tým by Ste otáčky meniť nemohli. Je to prepínač pólov.
Mimochodom, ak Ste ozaj výrobca tejto brúsky,o jej kvalite si dovolím zapochybovať.  Šok

P. Král.
Nemuseli Ste si dať robiť štvor-kokíkovú zásuvku. Dajú sa kúpiť redukcie z 5, na 4. kolík. Používať sa môžu práve na podobné účely .( Je na ních upozornenie" len pre symetrickú záťaž.) , čo toto zariadenie spĺňa.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Najkrajší pocit je hrejivý pocit pri srdci z dobre vykonanej práce.
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #6 kdy: 30.01.2012, 16:40 »

Myslím, že jsem se právě dostal na další fázi pocitových stavů,  neboť to co prožívám je jistě víc než pocit žasnutí  Šok Šok Šok
Jen mi je divné,  proč se na tuto technickou záležitost ptá Správce informační sítě firmy ELKO Nový Knín.
Na druhou stranu, pánové,  buďme rádi, že se výrobce zajímá o stav svých výrobků a třeba že pozdě,  ale přeci. Kéž by takoví byli všichni  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Petr M
« Odpověď #7 kdy: 30.01.2012, 17:16 »

Myslím, že jsem se právě dostal na další fázi pocitových stavů, neboť to co prožívám je jistě víc než pocit žasnutí  Šok Šok Šok

Já asi taky. Málem jsem si vykloubil sanici a není to kvůli zívání.

Kéž by takový byli všichni  Mrknutí

Neznalí, nebo zpoždění?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 30.01.2012, 17:55 »

To je přesně důvod proč těm CE nevěřím  Pláč.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 30.01.2012, 18:11 »

Jen mi je divné,  proč se na tuto technickou záležitost ptá Správce informační sítě firmy ELKO Nový Knín.
To se neptá on (V.J. mladší),  ale nejspíš jeho otec. Jejich e-maily se liší dvojkou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #10 kdy: 30.01.2012, 18:16 »

A nebo se za něj někdo zkušeně vydává. Nedivil bych se. Ta možnost tu je snadno reálná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 30.01.2012, 18:27 »

Jsme výrobci elektrické stolní brusky...
Pokud byste nevěděl, kdo je ve vašem družstvu odpovědný zástupce za živnost "Výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a telekomunikačn ích zařízení",  tak v Živnostenském rejstříku je zapsán Lubomír Hanzlík, bytem 262 91, Kosova Hora 48.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Richard Holeček
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 30.01.2012, 22:21 »

A právě kvůli neschopnosti výrobce osazovat tyto brusky pětikolíkem, jsem do firmy koupil brusky od německé firmy, ačkoli v minulosti jsem konkrétně s B175 měl ty nejlepší zkušenosti. Další z mnoha smutných příkladů české laxnosti a lajdáckosti. Byl jsem též jedním z tazatelů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Richard H.
Václav 3
« Odpověď #13 kdy: 31.01.2012, 00:15 »

Smutný důkaz toho, že výrobce je dobrý strojař, ale špatný elektrikář a ještě horší obchodník. Běžně by neměl být problém dodávat obojí podle přání a potřeby zákazníka, v brusce není třeba dělat žádné úpravy, taktéž přívodní kabel zůstane čtyřvodičový (pozor na správné barvy z/ž-č-h-š) a namontovat jakoukoliv vidlici lze až na konec, u vidlice 5k zůstane kolík ozn. N nezapojený.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 31.01.2012, 18:07 »

Mám takový pocit, že někde zas v rámci úspor propustili elektrikáře  Mrknutí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 01.02.2012, 07:09 »

Richard Holeček:

tyhle brusky jsou nejkvalitnější na trhu, silný motor, robustní provedení, minimální vibrace, dvoje otáčky, standartní průměr hřídelů a závitů, bezproblémově dostupné kotouče...

kdo si koupí čínskou atrapu, přebalenou v německu, která má 150w a pouze jedny otáčky, je pro mne absolutní šílenec, který nemá o kvalitě strojů ánung....

jen proto, že je u některých domovních instalací (ve str. podnicích jsem 5kolík pro toto využití ještě neviděl, a i takovýto věc se připojuje ze sběrnice 3xL + Pen...

Hoši hoši.... vidím, že zde na tomto serveru, začínáte být z těch předpisů o tom,že výměnou zástrčky jste výrobcem, v tomto i některých dalších případech, skutečně paranoidní - opouští vás úsudek, rozum a cit.

kvůli zástrčce za kč-100,-  při ceně brusky cca 6500,-  - místo kvalitní brusky na celý život, bakelitovou, vibrující, slaboučkou ptákovinu z číny, kterou v německu dali do hezké krabice...

změna otáček brusky je skutečně řešena přepínáním pólpárů - 1 (2800 ot.)  nebo 2 (1400ot.)  tj. 2 nebo 4 póly

založení tohoto tématu beru jako nejapný žert a provokaci - jak se tady hezky chytnete, jako mnohokrát předtím.  A někdo se teď směje, jaké jsme tu UDH.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #16 kdy: 01.02.2012, 07:48 »



Hoši hoši.... vidím, že zde na tomto serveru, začínáte být z těch předpisů o tom,že výměnou zástrčky jste výrobcem, v tomto i některých dalších případech, skutečně paranoidní - opouští vás úsudek, rozum a cit.
 

Je to zvláštní, ale v některých případech mám ten samý pocit. Zde jde opravdu jen o běžnou výměnu zástrčky. Dál bych to nerozebíral. Výrobce prostě začne montovat pětikolík s nezapojeným vodičem N a je po problému. Netřeba to dál nafukovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Milan Hudec
*
Online Online



« Odpověď #17 kdy: 01.02.2012, 14:09 »

Je to zvláštní, ale v některých případech mám ten samý pocit. Zde jde opravdu jen o běžnou výměnu zástrčky. Dál bych to nerozebíral. Výrobce prostě začne montovat pětikolík s nezapojeným vodičem N a je po problému. Netřeba to dál nafukovat.
Já být výrobcem, tak prostě k brusce přibalím redukci a budou spokojeni jak majitelé starých 4P zásuvek, tak majitelé nových 5P zásuvek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 22 dotazů.