Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Započítává se do praxe pro vyhlášku 50 činnost OSVČ s odpovědným zástupcem?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Započítává se do praxe pro vyhlášku 50 činnost OSVČ s odpovědným zástupcem?  (Přečteno 25688 krát)
Hahabimbi
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 20.01.2012, 20:36 »



Plánuji si založit živnost na servis PC, na součástkové úrovní, Jednotné Kontaktní Místo  v Hradci Králové mi sdělilo že potřebuji živnost řemeslnou: Výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů elektronických a telekomunikačn ích zařízení .

Bohužel nemám potřebný rok praxe pro pro §6 vyhlášky 50, takže budu mít odpovědného zástupce. Otázka zní: budu si moci po roce udělat vlastní vyhlášku 50/§6?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 20.01.2012, 22:50 »

Máte par.5 ?
Se zkouškou podle par. 5 můžete pracovat na elektrickém zařízení pod dozorem. Po roce práce pod dozorem můžete požádat o zkoušku v rozsahu podle par. 6, což je minimum pro samostatnou práci na el. zařízení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Pavel Mašek 1
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 21.01.2012, 10:42 »

Práce na elektrickém zařízení se započítává do praxe a to i pod dozorem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
« Odpověď #3 kdy: 21.01.2012, 18:28 »

S panom Schwarzom sa niet o čom hádať, napísal vám to polopate.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 21.01.2012, 18:41 »

Po roce práce pod dozorem můžete požádat o zkoušku v rozsahu podle par. 6, což je minimum pro samostatnou práci na el. zařízení.

Ovšem pouze za předpokladu že je držitelem dokladu o správném vzdělání v oboru elektro.  Mrknutí

Mám kamaráda, který je vyučen v oboru "opravář zemědělských strojů" a opravu elektroniky zvládá vcelku obstojně, kam se na něj hrabe kdekterý servis. Přesto by paragraf 6 asi bez podvodu nedostal.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 21.01.2012, 21:54 »

OSVČ bez dozoru = §8 (§6 nestačí, budete pracovat dodavatelsky, požadovaná délka praxe §8 2 až 6 let dle vzdělání)
Délku praxe doložíte čestným prohlášením.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 22.01.2012, 00:24 »

To vážně stačí praxi doložit čestným prohlášením?  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #7 kdy: 22.01.2012, 09:57 »

To vážně stačí praxi doložit čestným prohlášením?  Smutek

A jak jinak to doložit ? Jedině nechat podepsat manželkou, nebo dětmi... Škleb Škleb Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 22.01.2012, 10:17 »

To vážně stačí praxi doložit čestným prohlášením?  Smutek
Abychom si rozuměli:
1) je třeba mít vzdělání v oboru, který je uznám jako elektro alespoň s částečným zaměřením na silnoproud
2) je třeba složit zkoušku podle par.5
3) pak je třeba pracovat pod dozorem minimálně 1 rok
4) u koho pracuji pod dozorem, ten mi dá potvrzení o "roční praxi"
5) pak je možné možné pracovat na zařízení samostatně, ale "pro zaměstnavatele"
6) pro práci dodavatelským způsobem je třeba získat ještě par.8, pokud mám par. 6, dá se praxe pro získání par.8 doložit i čestným prohlášením,  doba musí být v souladu s tím, jak bylo vydáno potvrzení o par.6

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 22.01.2012, 11:28 »

A jak jinak to doložit ? Jedině nechat podepsat manželkou, nebo dětmi... Škleb Škleb Mrknutí

Svědectví je také možnost, ale pokud to opravdu dělám, tak asi mám i nějaké papírové důkazy např. pracovní smlouvu nebo faktury. Při čestném prohlášení se může snadno stát, že někdo rok skutečně v oboru pracuje (v lepším případě, v horším mu to někdo potvrdí za deset piv),  získá §6, pak se dá na pečení rohlíků a po čase si vzpomene, že je elektrikář, podepíše "čestné" prohlášení a jde do toho naplno a sám. To mi nepřijde OK. Čestné prohlášení bych spíše možná akceptoval u §6, kdy jde spíše o život elektrikáře než zákazníka. U vyššich ne. Ale to je jen můj názor a vcelku zbytečný, neboť nic neovlivní. Prostě mě jen překvapilo jak snadné je získat vyšší paragrafy. Já vím, je tam ještě přezkoušení, tak doufejme, že komise je přísná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #10 kdy: 22.01.2012, 14:27 »

Svědectví je také možnost, ale pokud to opravdu dělám, tak asi mám i nějaké papírové důkazy např. pracovní smlouvu nebo faktury. Při čestném prohlášení se může snadno stát, že někdo rok skutečně v oboru pracuje (v lepším případě, v horším mu to někdo potvrdí za deset piv),  získá §6, pak se dá na pečení rohlíků a po čase si vzpomene, že je elektrikář, podepíše "čestné" prohlášení a jde do toho naplno a sám. To mi nepřijde OK. Čestné prohlášení bych spíše možná akceptoval u §6, kdy jde spíše o život elektrikáře než zákazníka. U vyššich ne. Ale to je jen můj názor a vcelku zbytečný, neboť nic neovlivní. Prostě mě jen překvapilo jak snadné je získat vyšší paragrafy. Já vím, je tam ještě přezkoušení, tak doufejme, že komise je přísná.

Já vám rozumím....vez měte si situaci,kterých jsou desetitisíce,kdy jako OSVČ pracuji sám, musím mít paragraf 8 ! a jak pak doložím u dalších zkoušek že mám praxi ??Jedině četným prohlášením sama sebe !!Jestli praxi mám, nebo nemám nikdo nikdy nezjistí !!
A o tom to je... Mrknutí

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 22.01.2012, 16:35 »

To František Šohajda:
Můžeme to udělat s tím potvrzením i takhle:
Přijde kontrola z FÚ a pochopitelně chce všechny doklady nákup, prodej, fakturace atd. pokud podnikám v oboru elektro /je to vidět z kontrolovaných papírů/ nakonec by mi mohli dát i to potvrzení, ne?
Nebo na ŽÚ, mají registr živnostníků, nakonec by taky mohli.... Smích
Nechť se smekají úředníci... angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #12 kdy: 22.01.2012, 16:50 »

To František Šohajda:
Můžeme to udělat s tím potvrzením i takhle:
Přijde kontrola z FÚ a pochopitelně chce všechny doklady nákup, prodej, fakturace atd. pokud podnikám v oboru elektro /je to vidět z kontrolovaných papírů/ nakonec by mi mohli dát i to potvrzení, ne?
Nebo na ŽÚ, mají registr živnostníků, nakonec by taky mohli.... Smích
Nechť se smekají úředníci... angel

Pokud mám zkušennost z ŽÚ tak tam holky nemají ponětí co má nebo nemá podnikatel oboru elektro mít....
Byla by to jedna z možností....al e to je v nekonečnu.. tanecek Škleb Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 23.01.2012, 12:21 »

Je to dnes zvláštní doba že? Na vše v životě člověk potřebuje papír vydaný jinou osobou, jinak by nemohl žít. Bez rodného listu neexistujete, bez občanky vás zavřou, bez účtenky od nákupu vám ho může na parkovišti legálně sebrat každý přivandrovalec s nějakou účtenkou v ruce. Prostě všichni celý život jen sbíráme průkazný materiál o tom, že jsme tím kým jsme, že děláme to co děláme a že jsme byli přítomni tam kde jsme byli přítomni. Bez toho je s každým ámen.  Zlej

Už nám to přijde tak normální a přirozené, že když se najednou ukáže, že třeba papír s délkou praxe si může každý napsat sám a že se v něm spoléhá na "čestnost",  způsobuje to údiv až šok. Možná by vždy dole na takovém "čestném prohlášení" mělo být napsáno varování:

Pozor, psychologové varují, že tento dokument předpokládá existenci "pravdomluvnost i" což může některým lidem při neuvážené snaze o představu způsobit traumatický šok, s možným následným poškozením mozku a doživotními následky.
 Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 23.01.2012, 16:09 »

Pozor, psychologové varují, že tento dokument předpokládá existenci "pravdomluvnost i" což může některým lidem při neuvážené snaze o představu způsobit traumatický šok, s možným následným poškozením mozku a doživotními následky.
 Mrknutí
tanecek
To je na potlesk...
 Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 23.01.2012, 16:15 »

...Bez rodného listu neexistujete, bez občanky vás zavřou, bez účtenky od nákupu vám ho může na parkovišti legálně sebrat každý přivandrovalec s nějakou účtenkou v ruce...
Není tomu tak všude. Existuje v EU země, kde občanky nemají, totožnost se prokazuje svědectvím druhé osoby a policajti tam pomáhají a chrání.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #16 kdy: 23.01.2012, 20:25 »

O občankách a prokazování totožnosti zajímavé povídání
http://profiblog.cz/2011/10/23/obcanka-musite-ji-tahat-uplne-vsude/
Obzvláště je zajímavé: "totožnost lze prokázat i prohlášením třetí osoby, která dosvědčí zmíněné údaje."
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Michal Lužný
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 23.01.2012, 21:59 »

Pane Jindro, moc hezky vyjádřeno. Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kde bych sehnal kompletní podklady ke zkouškám z vyhlášky 50/78Sb. ?
 Je důležitější papír na §6 nebo spíš skutečná praxe?
 Mohu u živnostníka získat platnou praxi pro zvýšení §?
 Chci se vratit po letech k oboru mechanik elektronik- je to realne?
 Zvýhodní mě maturita v jiném oboru u vyhlášky 50?
 Víme o existenci "Pravidel praxe" ?
 Dá se krátkodobě pracovat v oboru v cizině?
 Jak by mělo vypadat potvrzení o praxi v oboru elektro?
 Jaký je správný postup při návrhu vedení v novostavbě RD samotným elektrikářem?
 Jak se započítává délka praxe mezi vyhrazenými a určenými tech.zařízeními?
 Lze získat živnostenský list s §5?
 Má mít potvrzení o praxi k vyhl. 50/78Sb. nějaký konkrétní formát?
 Opravdu nám v republice chybí elektrikáři?
 V pracovní smlouvě mám "dělník" načítá se mi potřebná praxe na §7 atd.. ?
 Kde bych mohl získat zkušenosti dobreho elektromontera?
 Jak vypadá práce "elektrikáře" po 30-ti leté pauze?
 Jak získat praxi v silnoproudé elektrotechnice i když v tom nechci pracovat?
 Započítáva se praxe když budu pracovat jako osvětlovač?
 Lze si vyhlášku 50 obnovit bez dokladu o praxi?
 Počítá se 1 rok praxe, když pracuji jako elektrikář s §5 samostatně?
 Mohu pomoci zkušenému elektrikáři z Prostějovska?
 Jak získat praxi na rozšíření živnosti na montáž kamerových systému ?
 Jaké znalosti a dovednosti by měl mít absolvent SPŠE či ČVUT FEL?
 Jak je to se vzděláním u vyhlášky 50 v případě rekvalifikačního kurzu?
 Započítá se praxe §6 prací na vlastním domě?
 Započítává se základní vojenská služba do praxe?
 Co mohu dělat jako živnostník s §5?
 Jak získat potvrzení o praxi, když jsem OSVČ?
 Jak začít podnikat bez praxe?
 Jak získat paragraf 8 bez toho aby se na 6 let někde zaměstnal?
  Je možné zahrnout do praxe pro vyhl. 50 i poslední rok SOUE?
 Jak lze získat požadovanou praxi pro §6 (8) jako OSVČ?
 Jaká forma praxe je potřebná pro podnikání po ukončení VŠ?
 Potřebuji po vyučení na §7 nad 1000V, 2 nebo 3 roky praxe?
 Je možné si udělat §6 bez §5?
 Vzal by mě někdo na nějakou fušku víkendovou nebo odpolední (Olomoucký kraj)?
 Musí mi potvrdit praxi firma u které jsem získal předchozí § vyhlášky 50/78Sb.?
 Jak se počítá délka praxe po OSVČ pracovníky?
 Jak u OSVČ psát faktury?
 Co se počítá do požadované praxe pro vyhlášku 50?
 Jakou praxi potřebuji k §6 nad 1kV vyhlášky 50/78Sb.?
 Co očekává zaměstnavatel od nového, vyučeného elektroinstalatéra?
 Dá se práce v Německu na živnost považovat za praxi?
 Jak si počítat elektro praxi k doložení u přezkoušení dle nv 194/22Sb?
 PŘÍBĚH: Moje elektrikářské začátky
 Student 2/4 ročníku elektrikář silnoproud v Brně hledá praxi 20.5-31.5.

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.062 sekund, 22 dotazů.