Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast definic pojmů
| | |-+  Od kdy v ČR platí síť TN-S ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Od kdy v ČR platí síť TN-S ?  (Přečteno 10764 krát)
Khun Václav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« kdy: 03.09.2011, 16:04 »

Zajímá mě čistě ze zvědavosti od kdy platí v ČR siť TN-S. Na netu jsem bohužel neuspěl v hledání Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 03.09.2011, 17:08 »

V "obyčejné" instalaci od roku 1996, kdy byla vydána první ČSN 33 2000-4-41. Ale například v prostorách s nebezpečím výbuchu už velmi dlouho (netuším od kdy).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #2 kdy: 03.09.2011, 19:10 »

Zajímá mě čistě ze zvědavosti od kdy platí v ČR siť TN-S. Na netu jsem bohužel neuspěl v hledání Smutek

Je to od roku 1996, jak již uvedl kolega Svejkovský, ale je to na základě ČSN 33 2000-5-54, která řeší dimenzi vodiče PEN. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Khun Václav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 03.09.2011, 19:51 »

Děkuji:) Jsem o další vědomost bohatší:)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #4 kdy: 03.09.2011, 19:55 »

Dodám jen na okraj pro zajímavost. Názvosloví TN-C, -S, -C-S se poprvé dle mých archiválií objevilo ve změně c) ČSN 34 1010 a to v roce 1985
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 03.09.2011, 20:20 »

Dodám jen na okraj pro zajímavost. Názvosloví TN-C, -S, -C-S se poprvé dle mých archiválií objevilo ve změně c) ČSN 34 1010 a to v roce 1985

Bylo to mnohem dříve a týkalo se výbuchů, převozných prostředků (vím o vojenských),  radiokomunikac í a zdravotnictví.
Přesná data bohužel neznám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #6 kdy: 03.09.2011, 20:28 »

A říkalo se tomu TN-S, potažmo TN-C-S ?

edit 20:44 :   na zdravi
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 03.09.2011, 20:36 »

A říkalo se tomu TN-S, potažmo TN-C-S ?
No jo, nechal jsem se nachytat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #8 kdy: 03.09.2011, 20:44 »

Citace
Ale například v prostorách s nebezpečím výbuchu už velmi dlouho (netuším od kdy)

Nevýbuchy jsem dělal co by učeň 3 ročníku před cca 30 roky a TN-C-S podle dnešní teminologie byla u nich  tou dobou zcela běžná!

TN-S v běžné síťi existuje vemi málo!!....vždy je to TN-C a pak se z ní stane TN-C-S....
Vždy se to tak jmenuje od zdroje !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.034 sekund, 22 dotazů.