Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Je při bouřce nějaký rozdíl mezi plastovým a dřevěným oknem?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je při bouřce nějaký rozdíl mezi plastovým a dřevěným oknem?  (Přečteno 5729 krát)
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« kdy: 07.06.2011, 08:03 »

Tak jsem včera zavíral okno, kolem hromy a blesky a napadlo mě, jestli se může při blesku něco naindukovat do kovových částí v plastovém okně. Ještě nedávno jsem o tom nepřemýšlel, protože stará okna byla dřevěná, s bakelitovými kličkami...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #1 kdy: 07.06.2011, 19:31 »

Tak naindukovat může, ale vzhledem k délkám a velikosti smyčky, bych to s ohledem na to, že to je izolované nějakými cca 5 -10 kV neviděl jako prioritní zdroj nebezpečí.Spíš e, pokud by byl v blízkosti svod, viděl bych to jako nebezpečnou zkratku pro výboj, třeba směrem na topení.
Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jan Němec
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 08.06.2011, 10:10 »

Tak naindukovat může, ale vzhledem k délkám a velikosti smyčky, bych to s ohledem na to, že to je izolované nějakými cca 5 -10 kV neviděl jako prioritní zdroj nebezpečí.Spíš e, pokud by byl v blízkosti svod, viděl bych to jako nebezpečnou zkratku pro výboj, třeba směrem na topení.
Jakou vzdálenost máte p. Hájku na mysli? Já si zatím myslím, že když mám okno dál než vypočtenou vzdálenost "S",  tak jsem v klidu. Jestli je to jinak, dejte vědět. Jeden hromosvod dneska počítám a navíc s hliníkovými okny, takže trasa pro elektro a blesky jako hrom. 
Zaznamenáno
J.Patúc
« Odpověď #3 kdy: 08.06.2011, 10:37 »

Já si zatím myslím, že když mám okno dál než vypočtenou vzdálenost "S",  tak jsem v klidu. Jestli je to jinak, dejte vědět. Jeden hromosvod dneska počítám a navíc s hliníkovými okny, takže trasa pro elektro a blesky jako hrom. 
Doteraz, pokial na samotnom okne neboli kovové časti, tak ta vzdialenost sa myslela na osoby, ktoré by sa mohli vyklánať z okna, alebo vodivé predmety vnútri pri okne. Uvažujem tiež, sused nado mnou má satelit pri jeho okne, tak ak mu tam udrie blesk a nechytí zem do jeho miestnosti, tak tiež moje okno s kovovou častou može ten blesk usmerniť ku mne.
Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #4 kdy: 08.06.2011, 13:34 »

....... když mám okno dál než vypočtenou vzdálenost "S",  tak jsem v klidu.  
To samozřejmě platí, pak je vše v pohodě.
Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.