Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Jak zapojit plovákový spínač s třemi dráty?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zapojit plovákový spínač s třemi dráty?  (Přečteno 21321 krát)
Voody
« kdy: 20.05.2011, 11:11 »

Koupil jsem si plovákový spínač.

Obsahuje tři dráty (černý, modrý, hnědý) a nedaří se mě ho zapojit.
Chci ho použit do studně a k malé domací vodárně, která je zapojená do zásuvky.
Měl jsem v plánu, že bych v zásuvce přerušil fázi a tu připojil k plováku a v případě poklesu hladiny by se přerušila a tím vypnula vodárna.
Bohužel ať spínač přípojím na jakýkoliv drát a ať plovák otočím jakýmkoliv směrem, nikdy se fáze nevypne.
Prosím tedy o radu, jak se plovák zapojuje.


* plovak.jpg (46.31 KB, 425x398 - prohlédnuto 2318 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 20.05.2011, 15:29 »

Nejlépe podle návodu výrobce a odbornou osobou.

Pravděpodobně bude plovák vybaven přepínacím kontaktem. Nejpravděpodob něji hnědý společný, černý spínací (pro horní hladinu),  modrý rozpínací (pro horní hladinu)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #2 kdy: 20.05.2011, 15:39 »

Podobné, kde černá je střed.
Ten přepínací kontakt tam bude pro dvě různá použití. Je rozdíl, zda s tím hlídám hladinu ve studni proti chodu na sucho a nebo nádrž proti přetečení. Alespoń tak mi praví můj selský rozum.
Pro hlídání minimální hladiny u "mého" spínače použít černá-hnědá, pro hlídání maximální hladiny černá- modrá. Po dosažení hlídané hladiny se obvod rozepíná.


* plovak.jpg (868.52 KB, 1920x1028 - prohlédnuto 5947 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Voody
« Odpověď #3 kdy: 22.05.2011, 10:23 »

Super, podle toho posledního to funguje. kdyby k tomu ty prodejci dali navod..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #4 kdy: 22.05.2011, 11:01 »

 Mrknutí  Prodejce by nepřežil, kdyby to musel kvůli návodu o korunu zdražit
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 22.05.2011, 11:07 »

Mrknutí  Prodejce by nepřežil, kdyby to musel kvůli návodu o korunu zdražit

Už aby to bylo tak že nepřežije když ten návod nedá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #6 kdy: 22.05.2011, 11:16 »

Dodat návod v českém jazyce je jeho povinnost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 22.05.2011, 11:27 »

Dodat návod v českém jazyce je jeho povinnost.

Mám dojem že v dnešní době začíná být vzácností i strojový překlad zkopírovaný od strýčka Google. Když chci něco česky a ještě k tomu i srozumitelně tak na mě prodavači koukají jak zjara. Kolikrát je pak pro mě srozumitelnějš í anglický návod než strojově přeložené blbosti na nečitelné kopii a to přesto že anglicky neumím.  Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 22.05.2011, 20:47 »

Kolikrát je pak pro mě srozumitelnějš í anglický návod než strojově přeložené blbosti na nečitelné kopii a to přesto že anglicky neumím.  Pláč
Kolikrát jsou to skutečné skvosty, co z "automatického překladu" vypadne. Čestina je krásná, ale pro někoho složitá až nepochopitelná .
Např. dvojitý zápor (nemám nic) v češtině zdůrazňuje závažnost sdělení, zatímco v jiných jazycích se druhým záporem neguje význam prvního...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #9 kdy: 22.05.2011, 21:29 »

Dvojitý zápor zná i angličtina. Ale pokud jsou součástí návodu obrázky, není problém.

Nedávno mě pobavil překlad z německého "platine" (plošňák) jako "platinový". Už ten německý překlad měl grády. Asi z čínštiny.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 22 dotazů.