Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Už jste viděli přístroje v nové řadě Decento od ABB?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Už jste viděli přístroje v nové řadě Decento od ABB?  (Přečteno 31238 krát)
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 22.03.2011, 13:53 »

Tak dnes dorazil nový katalog s přístroji od ABB na rok 2011. Od podzimu se šuškalo, že ABB chystá nový design a že ta nová připravovaná řada má být prostě "pecka". Tak jsem zvědavě rozbalil zásilku, otevřel nový katalog a našel tam novou sérii Decento  Jsem v rozpacích

Ne že by to nebyl pěkný doplněk, jsou to příjemné přístroje v retrostylu, i když vypínače v tomto designu měly být otočné a ne kolébkové. Ale že by to byla ta připravovaná pecka, která měla rozhýbat jinak umírající design bez nové jiskry a nápadu přístrojů této společnosti? No nevím, nevím.

Asi mé rozpaky budou způsobeny tím, že jsem prostě čekal víc....

Jinak nic převratného, roky stále stejná zažitá klasika. Element, Tango, dvě barvy přidáme, dvě zrušíme a máme inovaci zase na rok splněnou  Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 22.03.2011, 14:27 »

No taky mě zrovna nenadchli, ale proč by se snažili, když se tango pořád prodává? A prodává se málem samo....

Co mě štve víc, tak to že nebudou na Ampéru ale na Electronu a já si pro dárek do Prahy nepojedu  Hněv       

Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #2 kdy: 22.03.2011, 14:52 »

No taky mě zrovna nenadchli, ale proč by se snažili, když se tango pořád prodává? A prodává se málem samo....

Co mě štve víc, tak to že nebudou na Ampéru ale na Electronu a já si pro dárek do Prahy nepojedu  Hněv       

Smích
Na AMPERu budou.
Jen s menším stánkem, než v Praze.
Předpokládám, že včetně této novinky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 22.03.2011, 15:46 »

Hm, tak mozna ano, ale prisel me mejl od p. Kubeše z ABB, ze ABB bude na elektronu, o Amperu ani slovo....
                 ,

                  obdrželi jsme již řadu dotazů vztahujících se k účasti
                  ABB s.r.o.,  org. jednotky Elektro-Praga (domovní
                  elektroinstalační materiál) na jarních elektrotechnic kých
                  veletrzích v ČR.

                  Proto bychom vás rádi informovali, že ABB s.r.o.,
                  Elektro-Praga se bude účastnit veletrhu Electron 12. -
                  15. 4. 2011 v Praze na tradičním místě - PVA Letňany.
                  Při návštěvě tradičně reprezentativn í, velké expozice
                  budete moci poznat všechny významné novinky z Katalogu
                  2011.

                  Volnou vstupenku na veletrh  Electron obdržíte spolu se
                  zásilkou Katalogu 2011, kterou vám pravidelně každý rok
                  zasíláme, v průběhu druhé poloviny března.

                  S pozdravem

                  Jiri Kubes
                  marketing manager
                  ABB s.r.o.
                  LPWA/Elektro-Praga
                  Resslova 3
                  Jablonec nad Nisou

                  Phone : +420 483 364 555
                  Fax : +420 483 364 159


Katalog dorazil dnes, volna vstupenka na electron byla obsahem, zrovna tak poukazka na darek, o amperu se mlci. Z toho usuzuji tak jak usuzuji...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #4 kdy: 22.03.2011, 15:50 »

Přesně jak píšete. Nový retro design Decento mě tedy ale vůbec neokouzlil. Přesto ho budu nabízet tak jako všechny designy od ABB. Určitě si své fanoušky najde. Z mého krev neteče, proto mi je tak nějak jedno, co ABB ještě vymyslí a kolik je to bude stát. Zatím stále vede design Tango. Za 16 let zkušeností z podnikání mám docela přehled co zákazníci chtějí, co vyžadují a určitě neprahnou po spínačích kosmických barev za nehorázné peníze. V tom ABB jaksi dost ujíždí.
Každopádně je v Praze na Electronu navštívím a to nejen kvůli převzetí jakéhosi dárku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
elektrikaramater
« Odpověď #5 kdy: 22.03.2011, 19:27 »

Nechápem to....... ABB totálne zaspali už veľmi dávno, tak ako píšete...... vypínače a systémy domovej inštalácie Legrand, namontoval som toho stovky a ANI JEDEN kus nebol vadný, ani jedna reklamácia, nenormálne, o Tangách to povedať nemôžem.....a nepoužívam a už ani nebudem nenene
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #6 kdy: 22.03.2011, 21:55 »

já zase úplně nechápu zdejší reakce. Ano, také bych čekal od podobného vzoru, jakým je decento, spíš otočný vypínač, aby to opravdu bylo retero. ALe co naděláme. Už jsem montoval mnoho disajnů, které se mi přímo hnusili, ale zákazník se nad nimi tetelil štěstím. Decento mě sice úplně neuchvátilo, ale na druhou stranu se mi líbí více, než loňská novinka NEO. Podle mě je to krok správným směrem, i když nesmělej. Ale v podstatě jsem zvědavej, jak vypadaj doopravdy. Papír někdy trochu klame.
Jak psal Pavel Horský. Jistě si své příznivce najde.

A o ujíždějícím vlaku to můžeme často napsat i o kterékoliv jiné firmě. Někdy prostě není síla, nebo peníze, přijít každý rok na výstavu s něčím novým. Docela to i chápu. Jen by si asi měli občas poslechnout stesky montážníků v terénu na svoje výrobky. Možná by inovovali jiné věci, než vzhled.

PS: mě chodí většina lístků na Elektron do Prahy, ale přišel mi i lístek do Brna na Ampér.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 22.03.2011, 23:25 »

právěže tango má design takový nevtíravý, obyčejný, ale příjmený a hezký,  hezká je ještě swing....

classic je prostě klasik, nenadchne neurazí, funguje, sám mám v domu právě ten, nic neodešlo, krom zásuvky v garáži, mechanicky zničené mojí vinou...  dnesk, když už jsou dvojzásuvky s pootočenou vrchní, které v classiku nejsou, tak do podkroví asi bude swing, líbí se mi víc než tango.

nicméně tango se mi stále líbí po swingu nejvíc ze všeho ostatního od abb, jsou to buď divné přístroje s kulatým, nepraktickým hmatníkem, nebo zase totálně odpudivě hranaté jako NEO - to se mi nelíbí vůbec, vypadá prostě strašně..  nehledě na to, že asi jediné má neobyčejně nepraktickou nadpovrchovou datovou zásuvku, nepraktické, malé hmatníky apod...

od legrandu - třeba valena  hezké přístroje, dobře provedené, v pohodě...

třeba schneider už má strojky takové chatrné....

ale asi nejhorší, s čím jsem se setkal je SEZ, ten dělá něco podobného classicu, to jsem nemontoval, ale pak ještě jednu řadu, takovou že je hmatník je trochu snížen zvrchu a ze spodu...  mno zvenku přístroj vypadal dobře, ale strojky byly hnus...  blbé šroubky, malé čtyřhranné podložky, schodišťák má třetí kontakt dole na strojku,. který kouká ven takřka nezakrytý, šroubky drhnou a oproti celkem slušně zpracovanému hmatníku, je stroje vyroben z měkkého poddajného plastu, takež se kříží a při potřebě to trochu víc utáhnout má tendenci projet drážkou, ovládač chatrný....

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 23.03.2011, 07:39 »

Zde je názorně vidět, jak odlišné mohou být názory z praxe. Já zase třeba mám nejvíc reklamací na strojky od Legrandu, to snad nebyla akce, ze které by se alespoň jeden kus nevrátil. Vesměs to jsou spínače, stačí ho namontovat na trošku křivou zeď a už spíná-nespíná. Strojky od Schneidru jsou celkem v poho, netvrdím, že by se žádný nereklamoval, ale při tom množství, které se namontovalo, to zas nic strašného není. Prakticky to samé platí o ABB.

Ohledně designu, netvrdím, že Tango je odpudivé, před dvaceti lety to byl hit, stejně jako Škoda Favorit. Jenom si nedokáži představit, že bych si šel dnes do autosalonu koupit nového Favorita abych v něm další roky spokojeně jezdil. Je to prostě už něco okoukaného, co vidím na záchodě v každé vesnické hospodě a něco takového bych si do domu na dalších X desítek let já osobně už prostě nedal. Když budu chtít jít do nějaké vyšší řady v ABB, tak se dostanu k problému ceny, která je za kus obarveného plastu nehorázná. Když tuto částku vezmu a přenesu ke konkurenci, dostanu za ni zpravidla mnohem víc. To je to, o čem mluvím.

Do jisté míry je to můj názor, od jisté hranice je to už názor mých zákazníků, kterým dokáži nabídnout víc než jen cenu, a kteří mají u mě možnost výběru. Každý počítá a každý vybírá. Pouze tři realizované zakázky v designech ABB za loňský rok už o něčem vypovídají.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 23.03.2011, 08:02 »

Sú niekde zverejnené fotky? Som zvedavý, ale na stránke ABB zatiaľ nie je ani slovo, katalógy sú z 2010.
Výsledky hledání
Nebyla nalezena žádná položka.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #10 kdy: 23.03.2011, 08:24 »

to Martin H
Zveřejněno bude až 24.3.2011
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
ABB s.r.o.
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 23.03.2011, 08:34 »

Upřesnění k některým bodům diskuse:
Amper: na Amperu oficiálně vystavují za ABB divize Systémy a produkty pro energetiku, Procesní automatizace a Automatizace výroby a pohony. Divize produktů nízkého napětí vystavuje včetně org. jednotky Elektro-Praga na tradičním místě elektrotechnic kých veletrhů za posledních cca 18 let tj. v Praze na Electronu (viz email přiložený v jednom z příspěvků). Tj. na Amperu novinky nehledejte.

[
Sú niekde zverejnené fotky? Som zvedavý, ale na stránke ABB zatiaľ nie je ani slovo, katalógy sú z 2010.
Výsledky hledání
Nebyla nalezena žádná položka.



Nový obsah webu bude zveřejněn 24.3.11 tj. zítra.


Decento
Jedná se skutečně o velmi specializovaný design pro úzkou skupinu zákazníků, kteří chtějí porcelánový design, ne vždy do historických budov. Jak vyplývá z katalogu i dalších materiálů nejedná se o žádné "retro". Časem se pravděpodobně rozšíří o další varianty.....

Inovace
Tradiční téma diskutujících. Z našich průzkumů vyplývá, že až 85% elektromontážn ích firem si žádné rozšiřování naší nabídky nepřeje, naopak jim to komplikuje práci. Zkrátka názory jsou různé.
Musíme podotknout, že při 14 designových řadách v nabídce (i nejméně prodávaná má statisíce prodaných ks za rok),  a které jsou rozložené do všech cenových segmentů je rozšiřování nabídky dost náročné. Firmy, které mají 2-4 řady inovují nabídku velmi snadno....

Jinak nic převratného, roky stále stejná zažitá klasika. Element, Tango, dvě barvy přidáme, dvě zrušíme a máme inovaci zase na rok splněnou  Pláč


Hnědá barva v řadě Tango byla přidána na základě trvalých a rostoucích požadavků ze strany montážních firem, asi na ní mají poptávku...
Ovšem kdo sleduje trendy barev nábytku, tak jistě vypozoroval, že tmavší barvy dřeva jsou na vzestupu. Proto i barva kávová v Elementu.

Tak to by asi stačilo, pěkný den  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

František OK52
« Odpověď #12 kdy: 23.03.2011, 09:19 »

na tradičním místě elektrotechnic kých veletrhů za posledních cca 18 let tj. v Praze na Electronu (viz email přiložený v jednom z příspěvků). Tj. na Amperu novinky nehledejte.

Pokud by nešlo o verifikovaný účet, kterému mohu věřit, že jde skutečně o vyjádření ABB, tak bych se domníval, že jde o provokaci nějaké konkurence. Já takový zastánce ABB a tady čtu, že na Amperu nemám hledat jejich novinky.
Docela jsem se těšil, že ABB bude na Amperu v Brně, koneckonců tak je to i avízováno. Pokud je vám tedy za těžko do Brna, tak já pak netradičně tentokrát do Prahy na Vaše tradiční místo nejedu!
 dabel dabel dabel palec palec palec
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ABB s.r.o.
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 23.03.2011, 11:25 »

Pokud by nešlo o verifikovaný účet, kterému mohu věřit, že jde skutečně o vyjádření ABB, tak bych se domníval, že jde o provokaci nějaké konkurence. Já takový zastánce ABB a tady čtu, že na Amperu nemám hledat jejich novinky.
Docela jsem se těšil, že ABB bude na Amperu v Brně, koneckonců tak je to i avízováno. Pokud je vám tedy za těžko do Brna, tak já pak netradičně tentokrát do Prahy na Vaše tradiční místo nejedu!
 dabel dabel dabel palec palec palec
Odchylujeme se od tématu, ale jelikož máme dojem, že dochází k mystifikaci odborné veřejnosti, tak musíme reagovat.
Pokud někdo komunikuje účast ABB Divize nn (popř. přímo domovní elektroinstala ční materiál) na veletrhu Amper, tak se dopouští klamání případných návštěvníků.
Oficiální komunikace ze strany ABB je jasná a byla zde již několikrát zmíněna.
Výrobky divize nn jsou na Amperu pouze okrajově pro doplnění celkového přehledu o produkci ABB tj. nejsou ani novinky, ani klasický přehled všech možných výrobků a aplikací elektroniky na mnoha stech m2 (nejedná se o oficiální účast).

Je nutné podotknout, že veletržní situace se změnila a řada významných firem z oboru elektroinstala ce vystavuje pouze na Electronu např. Eaton, ABB divize nn, Hager electro, Kopos, Saltek, Schmachtl, Enika atd. (zdroj:www.electroncz .cz).

Vaše neúčast na veletrhu Electron nás mrzí, ale každopádně na novinky roku 2011 se můžete přijít v Brně podívat na Stavební veletrhy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #14 kdy: 23.03.2011, 11:33 »

Je nutné podotknout, že veletržní situace se změnila a řada významných firem z oboru elektroinstala ce vystavuje pouze na Electronu např. Eaton, ABB divize nn, Hager electro, Kopos, [Odkaz zde!],  Schmachtl, Enika atd. (zdroj:www.electroncz .cz).

Jsem příjemně potěšen.

Jen mi pod sdělením ABB chybí podpis osoby, která tu s námi komunikuje. Slušnost je se představit, že?!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #15 kdy: 23.03.2011, 12:01 »

Jsem příjemně potěšen.

Jen mi pod sdělením ABB chybí podpis osoby, která tu s námi komunikuje. Slušnost je se představit, že?!


Klid!
U firemních profilů nejde o názor jednotlivce, ale oficiální názor společnosti.
Proto není podstatné, který z pracovníků marketingu sdělení uvádí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
ppeyrak
« Odpověď #16 kdy: 24.03.2011, 05:55 »

Po shlédnutí přesně vím komu to prodám, teď mě zajímá od kdy to bude k dostání?? Děkuji

Jinak za letošek ABB 3x, Obzor 9x a Logus 90 5x
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #17 kdy: 24.03.2011, 07:22 »

Po shlédnutí přesně vím komu to prodám, teď mě zajímá od kdy to bude k dostání

Tak toto je správná reakce elektrikáře!
Já, jako elektrikář bych nehodnotil zda se to líbí mě samotnému, když to pro mne není. Výrobce vytváří design pro klienta elektrikáře. Tedy pokud bych byl v terénu potřeboval bych znát co je vše k dispozici a podle zájmu klienta mu nabídnout existující varianty.

vypínač se mi nemusí vůbec líbit abych ho někomu doporučil. Z hlediska mého postavení jako elektrikáře doporučuji technické parametry.

Apropo ja to Decento jetě neviděl :-(
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (3)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.092 sekund, 24 dotazů.